Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kaculiatko88
13. okt 2011

@monika2712 neboj ja bude dobre. Aj my sme sa chceli snažiť, začali sme na začiatku plodných dní a v polovici sme skončili, lebo manžel je chorý. Tak sa dopujem vitamínmi, aby som posilnila imunitu a bola zdravá.

Koľko ste pribrali po kyrete. Ja som skoro 3 mesiace po a pribrala som skoro 3 kilá. Som zhrozená.

marecek1
13. okt 2011

@kaculiatko88 aj ja som po kyrete pribrala, ale ja som musela brať antikoncepciu, lebo som nedostala menštruáciu, ani po vyvolávačkách. takže si myslím, že asi z toho to bolo... a kilá sa prilepili a nie a nie odlepiť.

monika2712
13. okt 2011

@kaculiatko88 vahu neriesim, kedze uz od par mesiacov po svadbe som zacala priberat, a popri stahovani sa na jesen, a stresom z maminho zdravotneho stavu a nasledneho umrtia, potratu atd.. som nemala ani silu ani cas sa zaoberat vahou, cvicit alebo chudnut.. takze oproti minulemu roku pred svadbou mam o 10 kil viac.. 😠 manzel mi vravi ze mam na to kaslat, ze to nie je dolezite, ze nemozem byt cely zivot stihla a pevna.. ze proste mam take obdobie a mam sa s tym zmierit.. je to sice takze, ale vravim si stale ze coskoro som tehotna a tak nebudem predsa telo trapit nadmernou fyzickou zatazou alebo hlupymi dietami.

shania31
13. okt 2011

@monika2712
presne, to si aj ja vravim- nebudem sa trapit dietami a fyzickou zatazou, kedze..... 😀
neriesim momentalne vobec, ze som pribrala za posledny rok 😝

monika2712
13. okt 2011

@shania31 no ved sa uz aj tak budeme iba zaoblovat tak naco sa zbytocne trapit nie? ja som si cely zivot vahu strazila, nervovala som sa za kazde deko, nepatrim k tym prirodzene chudym babam, tak som musela vzdy tvrdo makat aby boli vidiet vysledky.. teraz vyzeram asi najhorsie za cely svoj zivot, cele telo ochabnute, hrozna celula.. ale ide zima, neriesim,v lete som sa bola iba raz verejne kupat, opalovala som sa len na zahrade.. ale nevadi.. tak som to citila, ze sa nebudem nikde otrcat v takomto stave... a verim ze co chvila to moje brusisko zacne rast ale z ineho dovodu 😀

shania31
13. okt 2011

@monika2712
presne aj ja, strazila som si dost vahu, ale od tehu, po kyrete.....nejak to neriesim, mame ine priority 😀
pocat a donosit zdrave babenko 😝

monika2712
13. okt 2011

@shania31 tak tak. no co par kilo hore dole... sice mne aj gynda povedala, ze to nie je dobre, ze som tak vela pribrala, a bolo to s takym vykricnikom, ze mala by som s tym daco robit.. ale zas.. je pravda ze pred rokom som mala tych kil troska malo podla niekoho, hoci ja som bola extremne spokojna so svojim telom.. teraz je ma dost a hambim sa, ale vsetkym hovorim, ked maju poznamky ze to je predpriprava na tehotenstvo.. manzel tiez pribral a ma riadny pupek, tak potom hovorime, ze to obaja sa pripravujeme.. aby sa on vedel vcitit do mojej koze ked budem mat take brusisko 😀

shania31
13. okt 2011

@monika2712
no to si aj ja robim srandu z toho mojho pupkacika 😀

kaculiatko88
13. okt 2011

@monika2712 super výhovorky ... môj manžel zase v poslednom čase chudne a neskutočne veľa papá. Mne to osobne nevadí, že som pribrala. Len že sa zaobľujem.
@marecek1 ja som antikoncepciu odmietla kvôli migrénam.

monika2712
13. okt 2011

@kaculiatko88 no vidim ze toho mame dost spolocneho. mne tiez HAK sposobovala tazke migreny... ale zacalo to az v nejakom blbom obdobi a potom som sa toho uz nevedela zbavit.. pravidelne kazdy menzes som prve dva dni mala brutalnu migrenu.. nikto neprisiel na to cim to je, a to som pobehala rozne vysetrenia, nakoniec sme s neurologickou skontatovali, ze je to dosledkom stresu rozhadzany hormonalny system.. minuly rok som po svadobnej ceste vysadila a migreny akoby zazrakom zmizli.. teraz sa mi par krat vratili ked som mala zase problemy,stresy, ale uz neboli ani zdaleka take zle..

usacek79
13. okt 2011

@enanena precitala som si, no skor si myslim, ze ten metafolin je tiez najma take "lakadlo", ale samozrejme nikoho neodradzam od femibionu, ako hovorim, sama som si ho kupila 🙂 ten pozitivny MTHFR sa da zistit z krvi jednoducho a tak moze mamicka hned vediet, ci jej staci kyselina listova za 2,50,- alebo potrebuje femibion 😉

chrustik1
13. okt 2011

@monika2712 no tak to sa teším, že mesiac.. Uf, aby som nakúpila kilo make upu tak som vyhádzaná. Ale čo už, človek to vydrží. Len mi robí starosti ten hlien, myslím, že za PMS sú zodpovedné hormóny ale čo hlien? Sa trochu bojím, či to neznačí niečo zlé..

@kaculiatko88 ja som tiež nechápala prečo ten kyret ho odložili. Ja som mohla dýchať normálne, anesteziologičke sa nepáčilo, že rozprávam cez nos, preto to chcela odložiť, vraj aby som sa im tam nezačala dusiť.

@jahody11 pozerám, že máme rovnako staré dieťa, tak to chápeš asi veľmi dobre veru 🙂 ja by som veru tiež chcela po ms znovu skúšať veď maternica najlepšie podľa mňa vie kedy je pripravená 🙂

@usacek79 no a potom, že všetci lekári študovali na rovnakej škole, že? 😀 Inak, ďakujem ti veľmi pekne za vysvetlenie, konečne aspoň viem prečo je to všetko zakázané. Nuž čo, musíme si počkať na ms, hádam potom to už bude ok

usacek79
13. okt 2011

inak dnes o 17tej bude na JOJke v Prvych novinach cosi o spontannych potratoch, ak by ste si chceli kuknut 🙂

monika2712
13. okt 2011

@usacek79 hm skoda ze to som este neni doma, pozriem si to asi v archive neskor..
@chrustik1 no neboj, mozno to nebude take zle..a ten hlien, ved vdaka tym hormonom sa nam hlien pocas cykla meni.. takze ak ich mas rozhadzane, je vsetko mozne..

monika2712
13. okt 2011

@usacek79 ja som inak tiez k tomu femibionu skepticka.. z takychto pripravkov mam skor pocit ze je to vsetko len reklamny tah.. ja beriem kyselinu listovu - Acidum Folicum Leciva (10mg v tabletke), nejaky zinavit, nejake omega kyseliny.

enanena
13. okt 2011

@usacek79 no ja som to mala stanovene z krvi a preto mi doki odporucil femibion....mne to pomohlo...podarilo sa mi otehotniet a aj babo sa udrzalo takze velke plus ma u mna.... 😉

chrustik1
13. okt 2011

@monika2712 to viem, že sa mení. Ja som sa normálne hlienom prestala zaoberať odkedy som otehotnela s malým. Predtým som si ho sledovala aby som vedela kedy mám ovulku. S mm sme sa prestali chrániť asi tri mesiace predtým s tým, že si budem sledovať ovulku a podľa toho si budeme dávať pozor. Všetci okolo mali s tehotenstvom problémy tak sme si vraveli, že isto nebudeme výnimky. A keby náhodou hej tak sa isto potešíme. Ale keďže si to budem sledovať otehotniem neskôr (nemali sme dostavaný dom, tak sme chceli dieťatko keď dokončíme). A v ten mesiac kedy som otehotnela hlien nebol. Ovulka ale očividne bola keďže som otehotnela 😀 Kamoška čo navštevuje CAR mi potom vravela, že hlien isto nieje smerodatný čo sa týka ovulky. Môže byť a ovulka byť nemusí a zároveň sa môže stať čo mne vtedy, že hlien nieje ale ovulka hej 🙂
Len teraz ho mám nenormálne dosť a hlavne som po kyrete, tak všetko čo sa deje vnímam akosi citlivejšie. Ale je to pravda, hormóny sú asi dosť pobláznené.

shania31
13. okt 2011

@monika2712
@usacek79
je to mozne, ze je to nejaky reklamny tah vyrobcu, obdobne jak u urcitych tehu testov, ze uz 3 / 5 dni od oplodnenia mozne zistenie tehotenstva 😀 😀
a ten acidum folicum od lecivy si kupujes na volno? lebo som citala, ze je to viazane na lek. predpis
ja si kupujem Elasti Q-Kyselina listova

usacek79
13. okt 2011

@enanena super, gratulujem!! 🙂 to je presne o com pisem - urobila si vyborne, ze si si nechala urobit test 🙂

enanena
13. okt 2011

@usacek79 😉

monika2712
13. okt 2011

@shania31 no vraj je na predpis, ale manzelovi to v jednej lekarni bez problemov predavaju.. on mal na to raz predpis,od koznej, a odvtedy si to tam kupuje a oni mu to davaju. ja som si ho raz pytala v inej lekarni a tiez mi ho nakoniec dali, ale najskor pytali predpis..

shania31
13. okt 2011

@monika2712
no mna to zarazilo, ze je to na predpis .......

monika2712
13. okt 2011

@shania31 hej z nejakeho dovodu je prave tato kys.listova na predpis..akurat netusim preco 🙂

usacek79
13. okt 2011

@monika2712
@shania31
veru, je oficialne na predpis, ale mne ju vzdy predali bez reci.. len raz poznamenala, ze by som mala mat recept, co som hrala blbu, ze o tom neviem 😀 takze za pokus to stoji, aj ked tato kyselina je mozno az prilis silna, ja si ju davam zatial len kazdy druhy den...

shania31
13. okt 2011

@usacek79
hm vidim, ze aj ty si z BA, tak skusim lekarne, ci daju pani magistre bez receptu 😀
este aj vek mame totozny 😀 😀

usacek79
13. okt 2011

@shania31 no mozem ti povedat, ze som si tusim obe balenia kupovala v lekarni na Kriznej, pri elektrickovej zastavke, pripadne skus pri RedCafe na Racku v tej lekarni, ak si dobre pamatam.. Ale nemal by byt problem podla mna, proste skus take zastrcenejsie 3-4 lekarne, urcite uspejes 😉 ale hovorim, je az prilis silna - odporucana denna davka je 400mikrogramov a tato kyselina ich ma 10tisic!! takze zlahka predavkovanie 😀 perto je na recept.
Inak tu je pekne rozpisane co a kolko pre tehule http://www.folgravid.sk/index.php?option=com_co...

monika2712
13. okt 2011

@usacek79 no manzelovi povedala lekarka, ze kazdy den 1 tb si ma davat, tak som si tak davala aj ja vzdy.. ale teraz ked citam ze kazdy druhy den.. ups.. tak asi zacnem aj ja tak iba.. snad som si tym neublizila nejak.

kaculiatko88
13. okt 2011

@monika2712 no viac menej mám toho dosť spoločného.
@chrustik1 aj mne anestéziologička chcela odložiť zákrok ale primár povedal, že nie, aby nenastal spontánny potrat. Radšej kyret. Tak mi to bolo vysvetlené.

tinasc
13. okt 2011

@usacek79.....@lucianak to asi myslela pravdepodobne tak, že dnes si vzala štvrtú tabletku... nie 4 naraz 😉

usacek79
13. okt 2011

@monika2712 nieeee, to sa neboj, kyselina listova na rozdiel od niektorych inych vitaminov nema neblahy vplyv pri predavkovani.. 😀 a pokojne si davaj aj kazdy den, ja len zatial do otehotnenia budem davat kazdy druhy den, ta hladina sa bude drzat dobre, potom to mozno zmenim na kazdy den, resp. jeden den toto a jeden den femibion 🙂 nech to ma babo pestre 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre