Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

usacek79
13. okt 2011

@tinasc aha, kukam na to a veru mozes mat pravdu, asi to lucianak takto myslela 😀 no nevadi, aspon sme to tu dostatocne poomielali, ze netreba brat viac, ako treba 😵

gumkacka1
13. okt 2011

@usacek79 mne acidum folicum predpisal lekar, ked som bola este tehotna a davkovanie mi napisal 2 x 1 tabletku denne.

desiree_tf
14. okt 2011

@kaculiatko88 Ahojky, no presne aj ja som ostala z toho celeho daka n

desiree_tf
14. okt 2011

@kaculiatko88 sorry usla mi sprava. Chcela som povedat ze tiez som z toho celeho ostala daka nervozna...Ale neboj to je prechodne obdobie, vsetko postupne fajn zvladneme,verim v to 😉 Prajem ti vsetko dobre, maj sa pekne,drz sa pa

lucianak
14. okt 2011

@shania31 No práve, asi sa mi posunula. Lebo ms som mala 22. min. mesiac a doteraz teplota len max 36,6. Tak neviem, či sa mi posunie ovulka, čo dúfam, že len posunie a nie že vynechá. Ale chceme až budúci mesiac dať sa na to snaženie. Tak dúfajme, že ovu bude každý mesiaac ako doposiaľ.
Ani u mňa nie je vždy taký echt supiš, ale ak idem cez celý chrbát na wc, tak to je on 😀

lucianak
14. okt 2011

@usacek79 Ja to nejem na kvantá a úplne súhlasím s tvojím názorom. Ale presne ako si písala, v takejto situácii som ochotná urobiť čokoľvek. Ja viem, že telo si vezme len to, čo potrebuje a zbytok sa vylúči, ale aj tak. A tiež som myslela, že femibion budem striedať s obyčajnou listovkou, výjde to lacnejšie. Lebo mám pocit, že listovku moje telo dokáže spracovať, nakoľko na usg bolo písané, že plod t.č. bez VVCH. Ak by bol poškodený, tak asi toto nenapíšu. Aspoň si myslím. Ale neprotestujem vôbec proti tomu, čo si napísala 😀

lucianak
14. okt 2011

@pici Ja viem, len 1 denne 😉 presne ako píšu v letáčiku

lucianak
14. okt 2011

@marecek1 ja som zatiaľ femibion nekonzultovala s dr, to som všetku našla na nete, že je dobrý, ale ak pôjdem ku svojej novej dr., tak sa popýtam určite

lucianak
14. okt 2011

@kaculiatko88 Ja som 2 mesiace po kyrete a nepribrala som ani 1 gram, ale aj by sa to kilečko hodilo navyše 🙂

marecek1
14. okt 2011

@lucianak mne femibion odporučil môj lekár, s tým, že ho mám striedať s kyselinou listovou (tú mi predpísal na recept). tak uvidíme 🙂 papám,papám vitamíny, len zatiaľ bez úspechu, no uvidíme.

ešte k tomu femibionu: zdá sa mi ale naozaj dobrý, keď som bola tehotná s mojím synčekom, tak som skúšala calibrum, no a ten mi vôbec nesadol, ma z neho bolelo brucho, tá kombinácia vitamínov mi nesadla, som vtedy brala oddelene kyselinu listovú, železo a myslím éčko - to mi vtedy tiež lekár dosť odporučoval, vitamín E.

lucianak
14. okt 2011

@monika2712 Aj môj mužíček má pekné pupko a už sa teším ako sa budeme predbiehať, keď budem opäť tehotná, ale ja pevne verím, že víťazom budem ja a za to dostanem tú najkrajšiu odmenu na svete... zdravé bábo 🙂

lucianak
14. okt 2011

@tinasc Ano, tak tak presne.... Dnes beriem piatu... nie 5 naraz... to by mi teda nevydržal dlho ten femibion a onedlho by som asi krachla, keby som to takto brala 🙂

lucianak
14. okt 2011

@usacek79 Jou, 1 denne, viac ani máčik 😀

lucianak
14. okt 2011

@marecek1 Ďakujem za podporu, čo sa týka femiboinu 😉 Inak som aj ja premýšľala nad tým, že by som ho striedala s obyčajnou kys. listovou, lebo tak ten femibion vydrží dlhšie a bude to aj menej nákladnejšie.
Kedy si mala kyret a ako dlho skúšate otehotnieť? My pôjdeme po tejto ms na to. Bude to druhý cyklus. Nech sa nám všetkým zadarí.

usacek79
14. okt 2011

@lucianak to, ze pisalo plod bez WCH neznamena, ze tvoje telo spracuva listovku, lebo listovka je LEN doplnok, nie je to nic prikazane a teda neberie ju snad 80% zien na tejto planete, ked su tehotne a aj tak maju plody v poriadku 🙂 to sa len odporuca, je to len nejake % znizenie rizika, ale zase nie je to nic povinne, ze by sa ti bez listovky vyvijal poskodeny plod..

marecek1
14. okt 2011

@lucianak no my sa snažíme už vyše roka, od malej prestávky po kyretáži, takže už dlllhhhooo - počas tej doby sme ale pobehali s manželom vyšetrenia (genetika, hematológia), všetko máme ok. akurát minulý cyklus mi lekár zistil problém s ovuláciou, tak mám nasadený clostilbegyt. dúfam, že zaberie. dnes som tu práve naň čítala dosť negatívnych reakcií (že vytváranie malých císt!!!!, omeškanie menštruácie o 10 dní!!!!!!!), tak som sa normálne vydesila, po všetkých tých chválach, čo som o ňom počula.

shania31
14. okt 2011

@marecek1
ja som par cyklusov brala clostilbegyt, ale problemy s cyklom ziadne-28DC ako hodinky 😀

marecek1
14. okt 2011

@shania31 vďaka za priaznivý ohlas 🙂 normálne som sa dnes až zľakla, keď som v inej diskusii naň našla toľko negatív .... a pomohol ti?

shania31
14. okt 2011

@marecek1
no pomohli mi tym, ze tvorilo sa viac vajicok a boli aj dostacne velke, zrele, ale bohuzial problem je inde- to len pan dr experimentoval, kedze sa nedarilo otehotniet, ze podporime takto, aby sa tvorilo viac vajicok

monika2712
14. okt 2011

@marecek1 mozem sa spytat aky mas problem s ovulaciou? teda kvoli comu sa beru tie lieky..

kaculiatko88
14. okt 2011

@lucianak chceš podarujem ti aj 2 kilečka keď chceš. Všetko bude tak ako má byť.
@desiree_tf ďakujem veľmi pekne.

Včera som bola na hematológii na odber krvi. Brala mi 4 skúmavky a mám takú modrinu, že nemôžem s rukov nič poriadne robiť.

monika2712
14. okt 2011

baby, tak ja uz mam asi po ovulke.. a neviem ale myslim si ze asi neuspesne snazenie.. tazko sa mi to potom kyrete nejak spoznava, testy vselijako, hlien vselijako, nalady, vyrazky.. neviem, nerozumiem vlastnemu telu, som podrazdena, nafuknuta, vsetko naraz...
rozmyslam ze skusim buduci mesiac folikulometriu, ak mi to lekarka schvali a bude ochotna spravit.. asi ju presvedcim, ze netusim co mam s ovulkou, nech sa mi venuje..

gumkacka1
14. okt 2011

babulky, ja som tyzden po kyrete a uz druhy den tak slabsie krvacam. Je to v poriadku? Lebo po prvom MA som sice dva tyzdne spinila, ale to bolo malicko. Teraz krvacam tak viacej.

kaculiatko88
14. okt 2011

@monika2712 nemysli na to. Ja na to vôbec nemyslím. Snažili sme sa, ale neúspešne. Hoc mrcha má prísť až o 9 dní. Mne sa zdá ako keby som bola v inom tele. Mám neskutočné návaly tepla. Som stále nervózna a hrozne unavená a lenivá. Ale skôr to pripisujem počasiu. Vonku zima pod perinkou teplučko. 🙂 🙂

chrustik1
14. okt 2011

Ahojte, konečne mám čas to tu trochu prečítať. Ja tiež beriem femibion a moja skúsenosť s ním? Pri prvom tehu som ani netušila, že niečo také existuje, otehu som rýchlo (až expresne 😀 ) bez problémov také bolo aj moje tehu a malý sa narodil krásny zdravý. Keďže malého kojím doteraz (má už 2 roky) a mala som určité zdrav. problémy (afty v ústach, točila sa mi hlava pri MS čo som dovtedy nepoznala) tak mi sestra, ktorá má s otehu problémy poradila femibion. Aj som dakde čítala, že kys. listová je vlastne nejaký vitamín skupiny B a nedostatok sa môže prejaviť aj tými problémami čo som mala tak som ho začala brať. Sestra ho brala asi 2 týždne a zrazu otehu (síce nedonosila, potratila ale otehotnela rýchlo). Ja som po ňom otehu tiež pomerne rýchlo (ťažko síce povedať, či to bolo vďaka femibionu keďže aj prvé tehu prišlo rýchlo), vlastne ani sme sa nejako vtedy nesnažili ale som v tejto téme, takže som skončila ako sestra.. Nehovorím ale, že to je vinou femibionu, určite nie, v tých problémoch pomohol, takže nedostatok B vitamínu som asi mala. Chcem len napísať, že v tomto súhlasím s
@usacek79 ak máte vyváženú stravu tak to je podľa mňa základ a dá sa otehu a porodiť krásne zdravé dieťa. No ak ten vitamín chýba tak femibion isto pomôže, mne zabral fakt rýchlo .
A čo tá stúpajúca ručička na váhe to fakt môže súvisieť s kyretom?

kaculiatko88
14. okt 2011

@chrustik1 môže aj nemusí. U mňa v rodine všetky ženy po narkóze pribrali a mali to problém zhodiť. Ja toho veľa nenajem a pohybu mám dosť. A ručička na váhe ide hore.

chrustik1
14. okt 2011

@kaculiatko88 no tak to ma teší. Ja toho tiež nenajem moc, dokonca mám pocit, že omnoho menej ako predtým, pohybu pri malom mám viac ako dosť a som si všimla, že tiež ručička na váhe začala ísť opačným smerom ako by som rada. No hádam sa to raz zastaví 😀

monika2712
14. okt 2011

@chrustik1
@kaculiatko88 baby to su hormony.. tie mozu za vsetko. aj za priberanie .. aspon si to treba tak vsugerovat.. ze s tym nic nezmozeme. 😀

desiree_tf
14. okt 2011

Baby ja vas obdivujem, ako niektore ratate ms a chystate sa na dalsie snazilkovanie byt tehu. Ja som mesiac a pol po kyrete aj po prvej ms aj anatopatologiu mam vyzdvihnutu... Nemyslim uz na to cele ale chut na babo nikde... Zasa ine veci sa mi v zivote melu...hlavu mam ako balon od tolkeho rozmyslania...tos taky je zivot...Prajme vam vsetkym uprimne vela stasticka a zdravicka a nech sa vam vsetkym coskoro postasti babatko 😉

shania31
14. okt 2011

@gumkacka1
mas aj nejake bolesti??? fyzicka zataz nejaka nebola posledne dni? po kyrete sa odporuca setrit sa
ja som sice tiez cca tydzen po 1 den slabsie krvacala, potom to preslo a doktorovi, ked som volala tak mi povedal, ze je to normalne, ze to sa maternica docistuje
😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre