Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katusap
14. okt 2011

@lucianak presne tak...ja nemeriam tento mesiac....som sa tak tesila, ze po kyrete mi mrsina nabehla na 29 dnovy cyklus, ovulka ukazkovo na 17 DC a posledna mrsina 34 dni, ovulka na 21.den...no nervy moje....a to akurat ked sme sa zacali snazit....inak tiez presne neviem kedy bola, lebo sme neboli doma ....ale uz kaslem na meranie, objednala som si ovu testiky, takze testikovat budem, dnes som 14 Dc tak asi v nedelu sa do toho pustim a uvidime ako to bude.....drzim palce, aby si mala hematku negativnu a potvrdila sa ta "blba nahoda" ...no a ja dufam, ze s dobrymi spravami sa ohlasim za cca. 2 tyzdne 😀

lucinocka
14. okt 2011

@katusap september som bola este v robote, taze stravovanie bieda, teraz som pribrala tusim kilo odkedy som doma, ale tak napchavam sa vsetkym moznym, len moj maltezak je hyperaktivny a ten ma dostatocne unavi cely den, nonstop oci na stopkach pri nej..
Vsebecne chodim malo do hocijakej temy, skor do tych neutralnych- vsade sa riesi to iste a momentalne vsade prevladaju tie co rodili- co je dost deprimujuce, lebo vsetky uz odrodili, ktore otehu neskor ako sme sa my zacali snazit..a ani k snazilkam sa nemozem zaradit a zase po roku snazenia mi uz netreba konzultacie ohladom hlienu a teploty a bla bla, ked uz to ovlada pomaly aj moj pes.. tak len tak tisko prechadzam temy.. velmi ti drzim prsty , aby sa podarilo.. na tme musi vyjst slnko..

katusap
14. okt 2011

@lucinocka to je super, ze krpata je taka aktivna....ta moja herecka vacsinu dna prespi a vobec nechce chodit po vonku....ja by som aj isla na prechadzku s nou a ona sa zaprie a taham ju po betone, no komedia ked nas niekto sleduje 😀 no veru, maju baby uz celkom ine problemy ako mali kedysi....uz zabudli na to co bolo predtym ...a celkovo...mna to tiez absolutne nezaujima, niekedy sa len pousmejem ake stupidity dokazu riesit ,ale co uz..... veru, veru, uz by mohlo vyjst slnko a trosku ssa na nas usmiat, aby sme mali pekne Vianoce....aby sme uz boli kinderka 😉

gumkacka1
14. okt 2011

@lucinocka zistili ti streptokoka? a sposobuje ti aj nejake problemy? Lebo vela zien ma streptokoka, ja patrim tiez medzi ne a ked nesposobuje ziadne problemy ako je vytok, svrbenie, atd, tak ho netreba liecit. Mne ho liecili asi 5 rokov, skoro mi znicili imunitu a aj tak ho stale mam.

lucinocka
14. okt 2011

@gumkacka1 nic mi nerobi, nemam vobec ziaden problem..hmm 5 rokov???kks, ked ma ti blbci budu 5 rokov napchavat ATB...ja sa len bojim, aby to pootom nemalo vplyv na babo:( uz dost zlych vplyvov bude mat v druhom kole, aj bez streptokoka:(

poisonblu
14. okt 2011

som si prave urobila ovu testik..len tak, pre srandu...a mame 14 DC, ovulka je tu....skoda, ze ju nevyuzijeme tento mesiac, este si budeme davat pozor...ale o mesiac :D

gumkacka1
15. okt 2011

@lucinocka ja som prve tehotenstvo zvladla aj so streptokokom, vsetko bolo bez problemov, len pri porode mi dali antibiotika, aby dcerku preliecili a nedostala ho. Ja som z toho streptokoka bola kedysi tiez nestastna, ale uz to neriesim. Okolo 30 % zien ho ma. Beriem len probiotika.

eginny
15. okt 2011

@lucianak Dakujem krasne za radu 🙂 Aspon clovek vie, ze v tom trapeni nie je sam 🙂

eginny
15. okt 2011

Ahoj @chrustik1, bola som v 9tt... ale doktorka v medicentre mi povedala, ze nech ratam s tym, ze 6-12 mesiacov mame mat s manzelom chraneny sex... tiez mi to prislo dost krute...

eginny
15. okt 2011

Ahoj @kaculiatko88, a tebe sa nedarilo 3 roky otehotniet, alebo ste s manzelom tolko cakali? Mne totiz lekar povedal, ze az po 3 potratoch sa zacne skumat pricina. Dovtedy je to udajne normalne. Ked som sa ho spytala, ze aka je pravdepodobnost, ze sa to zopakuje, tak udajne vraj 50:50. Nevedel mi ani povedat, ze ako sa tomu da predist. Bola som z toho strasne zufala. Aj ja, aj manzel (aj rodicia z oboch stran) sme uplne zdraví, obaja mame do 30 rokov...

eginny
15. okt 2011

Ahoj @shania31, bola som v 9tt... a kyretaz mam az v pondelok. Dufam, ze sa dovtedy nic zle nestane... Tebe sa ako dari?

chrustik1
15. okt 2011

@eginny ono je to asi hrozne individuálne, nechápem prečo až toľko by si mala čakať, podľa mňa príroda nieje hlúpa, telo samé najlepšie vie kedy je pripravené. Mám kamarátku čo po cisárskom otehu po 4 mesiacoch a to doktori varujú, že min. rok by sa nemalo. A jej lekár vraj povedal, že ak otehotnela tak je maternica pripravená a viac to neriešil. A má dve zdravé deti.. A mne moja dr. povedala, že po 6 týždňoch sa môžeme začať snažiť, že tam sa berie ako klasické 600 nedelie po pôrode. Segre zakázali 6 mesiacov sa snažiť, dokonca jej dr. predpísal antikoncepciu. Podľa mňa počkajte dovtedy kým nebudeš psychicky pripravená a potom skúste. Ak nebude maternica pripravená aj tak bábo neprijme

shania31
15. okt 2011

@chrustik1
ahoj, hm v 9tt? to sa aj mne zda 6-12 mesiacov prilis dlha doba na to, aby ste cakali.
a ako sa dari mne? dari sa tak vselijak, my sa uz znovu snazime, ale bohuzial zatial bezuspesne :-/

marecek1
15. okt 2011

@eginny aj mne sa zdá strašne dlho 6-12 mesiacov, v súčasnosti sa dosť stretávam s prístupom, že sa po prvom cykle od kyretu môže pár znova snažiť o dieťa... 6 mesiacov - viem, že sa to odporúčalo cca nejakých 6 rokov dozadu, potom sa postupne táto doba znížila na 3 mesiace, a čo teraz sledujem diskusie, tak už je to aj po prvom cykle.

kaculiatko88
15. okt 2011

@lucianak tak držím palčeky, že bude všetko v poriadku. Ja výsledky z hematolky budem mať až o 2 mesiace. Ale tento týždeň si idem po výsledky z genetiky.
@eginny nie my sme potom si dali pauzu a o rok sme začali plánovať svadbu. Tak až po svadbe sme sa opäť začali snažiť a snažili sme 11 mesiacov, kým sa podarilo. Po prvom mi bolo povedané, aby som neotehotnela do roka. A ja som si po druhom sama pýtala vyšetrenia a nový gynekológ mi vyhovel a dal mi výmenné lístky. Štatisticky sa to robí až po treťom. Ale myslím si, že tretí potrat je dosť veľká záťaž na psychiku ženy. Pravda, že aj mužov to trápi, ale nie až tak ako ženy.
@chrustik1 mne gynekológ odporučil počkať aspoň 2 cykly. Prvá mrcha je väčšinou iná a tá druhá už normálna ako bývavala. A keď žena je pripravená tak jednoznačne šup na to. A štatistiky ukazujú, že po kyretáži je ľahšie otehotnieť a väčšia pravdepodobnosť, že tehotenstvo bude bezproblémové a bábätko zdravé.

marecek1
15. okt 2011

@eginny aj ja som sa stretla s názormi, že príčina sa začne hľadať až po 2-3 potratoch, čo mi príde ale hrozné - niekedy môže byť príčina čo ja viem - v zrážaní krvi - stačí, aby si mamička pichala injekcie na zriedenie krvi, a tehotenstvo je zachránené. čakať trikrát, keď hematológia môže vyriešiť problém už po prvom potrate... je to asi o tom, že lekári sa stretávajú s pacientkami, ktoré majú MA, asi dennodenne, takže ich berú ako "na páse", kým pre každú z nás je to bolestná osobná strata, ktorú reči o tom, že takto dopadne veľa tehotenstiev, určite nezmiernia.

katusap
15. okt 2011

baby, ak mate normalnych lekarov, tak sa pytajte na vysetrenia uz po prvom potrate....ja som to urobila a nelutujem to, sice vsetky vysetrenia a cakanie na vysledky trvalo tri mesiace, ale nasla sa pricina...keby som cakala, vsetky moje tehu by skoncili rovnako

jajuuus
15. okt 2011

teraz mi prechádza taký akoby kŕč smerom dozadu, akoby ku konečníku alebo k trtáču... ja ani neviem vysvetliť, kde ma to vlastne bolí...
mali ste niektorá takýto čudný pocit??? ☹

gumkacka1
15. okt 2011

@jajuuus ja mavam take nieco, ze mi zacne taka pichava bolest v podbrusku a prechdza mi to smerom ku konecniku

eviq
15. okt 2011

@jajuuus
@gumkacka1
Je to uzatvaranie a stahovanie krcka maternice po kyretazi.

shania31
15. okt 2011

@katusap
no u mna asi tak isto, ja som sa preto nedala odbyt frazou po 2 a viacerych potratoch
a aku pricinu ti zistili- vrodena trombofilia alebo?

jajuuus
15. okt 2011

@gumkacka1 fuj, ale dnes ma to inak trápi... ☹ čoraz častejšie mi to robí... 😢

jajuuus
15. okt 2011

@eviq fakt? ja som to občas mávala počas krámov, hlavne prvé dni... ale čo sa teraz so mnou robí... nechápem... ☹

katusap
15. okt 2011

@shania31 presne tak, vrodena trombofilia....a tebe nieco zistili?

gumkacka1
15. okt 2011

@jajuuus ja som to mala aj pri prvom zakroku, tak do 2 tyzdnov to preslo

shania31
15. okt 2011

@katusap
ano, vytvaram protilatky proti spermiam i bunkam plodoveho lozka

jajuuus
15. okt 2011

@gumkacka1 uff.. to ma tu dovtedy úplne pokrúti 😅

shania31
15. okt 2011

@jajuuus
hlavne oddychuj, ziadna fyzicka namaha ......zo dna na den sa to bude zlepsovat, uvidis 😉

jajuuus
15. okt 2011

@shania31 strašne v to dúfam... 😅

jajuuus
15. okt 2011

skúsim sa aj ja môjho opýtať, či ma pošle na vyšetrenia...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre