Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jenny6
18. okt 2011

Vďaka baby🙂 Mne dali len celodenné ošetrenie a všetci sa tvárili, že načo PN, že to nie je potrebné. Tak asi je to tak OK. Ja som sa iba zľakla, lebo ráno som začala silnejšie špiniť - čerstvá krv a nechcem nič riskovať..

evakva
18. okt 2011

@marecek1 Vdaka baby za odpoved. Na hematologiu sa pytat urcite budem a nad genetikou porozmyslam, nakolko doma mame zdraveho chlapceka.
@natalia
@poisonblu

katkarv
18. okt 2011

@evakva na hematologii ti urobia aj odber na geneticke mutacie.

evakva
18. okt 2011

@katkarv Dobre vediet, vdaka

katkarv
18. okt 2011

@evakva ak mas zdraveho syna mozno ti nic nenajdu ako mne,ja som mala 2xMA a teraz sme uz tehu a zrejme ok

evakva
18. okt 2011

@katkarv TAk ti moc drzim palce, aby to vsetko dopadlo dobre

katkarv
18. okt 2011

@evakva aj ja tebe,nech je vsetko o.k. 🙂

evakva
18. okt 2011

@katkarv Dik. Tiez mas toho zasebou dost.

usacek79
18. okt 2011

@evakva ak uz jedno dieta mas a nemala si komplikacie pocas tehu a mas stale toho isteho muza, tak nie je dovod ta posielat v podstate na ziadne vysetrenia..
Toto bola proste prirodzena selekcia plodu, ktory zrejme nesplnal atributy potrebne na zdravy vyvinm, takze priroda tehu ukoncila. Vobec to neznamena, ze mas ty alebo tvoj muz nejaky problem, pokojne uz dalsie tehu moze byt uspesne, tak ako prve 🙂 a po kyrete sa casto podari velmi rychlo a bez problemov otehotniet, len si treba dat pre istotu 2-3 cykly pauzu, nech maternica zosilnie.. neboj, jeden potrat nic neznamena 😉 ani dva..

odrik
18. okt 2011

@katkarv
Ahoooj!!! Ako dlho som necitala Tvoje pismenka!!! Vidim, ze sa Ti dari a je vsetko v poriadku. To sa tesim 🙂!!! Tak vela statia 🙂!!!

lucianak
19. okt 2011

@poisonblu JA skôr asi nie, ale aspoň dovolenku a potom sa hodím na PN, ke´d zistím, že som v tom. Lebo nechcem zbytočne stresovať... doma je to predsa len kľudnejšie a nemusím väčšinu času stáť na nohách ako v práci. Ale čas ukáže ako sa to bude všetko vyvíjať.

jajuuus
19. okt 2011

@usacek79 prepáč, že sa miešam do vašej debaty.. ale napísala si to tak pekne o tých potratoch... ja ešte akosi až tak bezproblémovo o tom rozmýšľať neviem... ty to píšeš s takou "ľahkosťou", už si s tým asi zmierená, že? 😉

marecek1
19. okt 2011

@jajuuus ahoj, neboj, časom aj ty začneš o tom rozmýšľať trochu "ľahšie", hlavne keď sa budete snažiť o mimi znovu, vtedy potrebuješ myslieť pozitívne, a nie sa trápiť nad tým, čo bolo - aj keď úplne zabudnúť sa na to nedá.....

jajuuus
19. okt 2011

@marecek1 na to snaženie sa už teším úplne najviac! 😵 áno, zabudnúť sa nedá... 😔

usacek79
19. okt 2011

@jajuuus no ja som s tym uplne zmierena, ako som pisala pred nejakymi 20 stranami (a niektorym sa to zdalo bezcitne), nema zmysel plakat nad rozliatym mliekom a uz vobec spochybnovat volu a spravne rozhodnutie "prirody" - urcite vedela preco to robi a urcite to bolo v konecnom dosledku spravne riesenie...
Takze ja som bola zmierena uz asi 3 dni po tom, uplne som sa sustredila na "krajsie" zajtrajsky a pozitivne priklady zien, ktore aj po viacerych potratoch napokon donosili zdrave babatka 🙂
teraz uz mam po dvoch MS a ideme sa na to vrhnut a velmi sa tesime 🙂
kym clovek dycha, nadej na vsetky sny zije! 🙂

jajuuus
19. okt 2011

@usacek79 beriem si z teba príklad! 😉
a kedy ste po kyrete prvý krát sexovali? či keď sa budem cítiť ok, tak môžeme? (samozrejme nebudeme ešte snažilkovať)

usacek79
19. okt 2011

@jajuuus dakujem, si zlata 🙂 a dobre robis, ver mi - psychika a pozitivne naladenie sa je velmi dolezite 😉
my sme velmi opatrne a s prezervativom cca 20 dni po kyrete.. Kvoli moznej infekcii sa vsak odporuca az po prvej MS. Maternica je po kyrete velmi citliva na akukolvek spinku ci infekciu, je v podstate ako otvorena rana. Preto ak uz to nevydrzite, tak urcite nie skor ako po 2 tyzdnoch a idealne s gumou. Ved predsa nie sme zvieratka, ze by sme nevydrzali 😉 a na uspokojenie chlapa su aj ine sposoby 😀 a vlastne aj zeny 😉 len nic "nepchat" do posvy.. 😅

jajuuus
19. okt 2011

@usacek79 to je jasné, nemáme s tým problém, vydržať bez sexu 😉 to ma len tak napadlo...
mne dali domov aj čípky Entizol - že sú to antibiotiká... jeden čípok mi dali po zákroku do konečníku a 6 mi dala ešte na doma... ale keď si to teraz hľadám na nete, nachádza mi len vaginálne čípky Entizol... a ja som sa veru nepýtala, kam si ich mám pchať... tak som teraz dosť zmätená, či teda majú ísť do zadku 😅 😀
nemala si ich náhodou?

usacek79
19. okt 2011

@jajuuus fiha, mne nedali nic, ale teda ak pise na krabicke "vaginalne", tak to budu vaginalne 😀 ale urcite ti to neublizi ani o dierku nizsie 😀 ved to je v susedstve a cez tu tenucku stenu to prenikne 😉
po kyrete su 3 odporucania - nekupat sa (ani vo vani, ani vysprchovavat vaginu zvnutra..)
- nenamahat sa fyzicky
- pokial mozno, az do MS nesulozit, no ked uz je velka chut, tak s gumou 🙂 a zvlhnut prirodzene - nepouzit sliny ani lubrikant a uz vobec nie prstove techniky 😀

ale preco ti dali tie antibiotika? len tak preventivne, ci si mala nejake komplikacie, infekcie, zapaly..? ja teda som dost odporca antibiotik, ak uz ozaj nejde o zivot 😒

jajuuus
19. okt 2011

@usacek79 práveže nemám z nich krabičku, tak preto neviem... 😀 dala mi to len do papierového sáčku a tam napísala Entizol 2x1 č.p.v. (neviem, či čpv alebo čpr, lebo škaredo píše sestrička)...
že pre istotu antibiotiká, lebo ja som bola znovu na čistení, lebo som mala veľké bolesti - kŕče, tak mi zistili, že tam mám ešte krvné koaguláty, tak mi to ešte raz odsávali... 🙄 no a že pre istotu, aby sa nevyvinul zápal, tak mi dala čípky... no ale vychádzam z toho, že keď mi jeden čípok dala v nemocnici do zadku, že aj tieto zvyšné mám pchať do zadku... či??? 😅 😀

usacek79
19. okt 2011

@jajuuus juuj tak to ti neporadim, a hadam si ich davaj radsej do zadku, ked ti ich tam oni dali, mozno je to preto, aby si si do vaginy nezaniesla infekciu prstom, a urcite ten ucinok je rovnaky, to je ozaj velmi blizko 😉

strihalka
19. okt 2011

@jajuuus ja je mela na zanet a je to vaginalni pouizit doma se mrknku mela bytch mit i letacek, ale mmnt
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/ent...

jajuuus
19. okt 2011

@usacek79 no už mám len dve - na dnes večer a zajtra ráno... tak už to dám do zadku 😀
@strihalka ale toto sú čípky, nie tablety...

no hádam som nič neposrala a ešte neposeriem... bože, som ja ale ťapa... nie aby som sa opýtala, ale v tom šoku som akosi že hneď, že do zadku... 😀

jajuuus
19. okt 2011

@strihalka ale pozerám na tie piktogramy, tak je tam uvedené, že je to aj do pošvy aj do konečníka... tak som kľudnejšia 😀

strihalka
19. okt 2011

@jajuuus ale nevim teda ci ti vyleci ten problem, rpece jen to mas asi proto aby si snizila vyskyt infekce a pokud jsme cetla spravne tak infekce se muze nechazet v posve ne v prdelce😀

jajuuus
19. okt 2011

@strihalka ja nemám infekciu, ani zápal, to mi dali len preventívne... ale je to asi jedno, kam sa to pchá, keď sú tam napísané obidva spôsoby... 😀

usacek79
19. okt 2011

@jajuuus uz sa tym netrap, tenka stena medzi anusom a vaginou urcite z toho cipku prepusti co treba a je to hygienickejsie voci "zranenej" maternici 🙂 hlavne bud v pohode, naplanujte si nejaky pekny vyletik okolo Vianoc a sup ho na druhy pokus 😉 maternica ma za sebou trening, tak uz to pojde ako po masle 🙂

jajuuus
19. okt 2011

@usacek79 že aké ty výrazy poznáš 😀 si dobrá 😀 hej, kašlem už na to, veď už mám len na dnes večer a na zajtra ráno 😀 verím v to, že už to pôjde ako po masle 😵

kacena85
19. okt 2011

@lucianak ja mam tiez taky pocit ze mi prave akurat ako som zacala merat klesa teplota kazdy den o stupen..isto to nerobimelrn z povinnosti len ci je tam vobec najdem ked mam problem s ms.skusim si to tak cca mesiac merat aspon budem vediet aj ja kedy mam cca ovulku.aj ked som prvy krat otehotnela mi to vychadzalo tak tesne pred ms.jaj ked si na to clovek spomenie.fnuk.uz by som mala aj po porode.zial nam to nevyslo.tak snad sa nam uz zadari a v roku 2012 budeme uz s bruskami chodit ☹

evakva
20. okt 2011

@usacek79 Mozno mas troska pravdu, ale ja mam kamosku, ktora ma zdravu dceru a za sebou 3 potraty. Muza stale rovnakeho a az po tretom ju poslaly na hematologiu a tam jej zistili, ze mal laydensku trombofili (tak nejako sa to vola). Takze nie vzdy jedno zdrave dieta znaci, ze problem nie je

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre