Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

usacek79
16. nov 2011

@barushkaaam beriemeeee! 😉
@kukucg citim sa uplne super, v podstate mi zatial nic nie je, ak teda neratam tie grgy, pichanie v podbrusku a trooosicku cudne stavy rano, ale nie nevolnost, len trosku tocenie hlavy (ja mam nizsi tlak..)

no ja som teda o brusku ani nesnivala, tak sa tesim, ked uz budem mat ten bachor, vsetky kila mi budu odpustene 😀

monika2712
16. nov 2011

@kukucg no ja som v Luznej, ale pracujeme obaja v BA, takze som tam kazdy den, aj svokrovci tam byvaju, a kedy aj rodicia byvali, otec teraz byva sam na zahori, ale ked doriesime co so psom tak sa asi nastahuje naspat do petrzky.

inak moze byt ze mas este ten cyklus rozhadzany, mozno aj chcela prijst skorej ale este sa to nespustilo.. no kto vie.. ak vravis ze ste si davali pozor.. tak to by bola asi velka nahoda keby sa podarilo aj tak. nuz.. uvidis co bude.. ja uz sa neviem dockat takto o tyzden by som uz mala vediet ze co.. ale myslim ze asi nic 😒

monika2712
16. nov 2011

@kukucg aha.. vidis a ja som myslela ze mas dve.. divne.. no ja som si tam to moje nedala.. lebo ja to beriem stale tak ze my sme o babo neprisli. ono tam totiz nikdy ani nebolo... tak ako mi povedali. bezplodove tehotenstvo..

kukucg
16. nov 2011

@usacek79 Hej to mam ja nizky az na konci tehu som mala idealny 😅
Tes sa veru je to najkrasie co moze byt 😵
Ja som sice bola ako slon, pribrala som 23 kil, brusisko riadne (kukni album) a asi 10 mi aj zostalo ale no a co 😀 mam krasne zdrave dieta, ktore som dva roky dojcila aj ked som z toho priberala 😝 kaslat na to, ved kazdy den sa na mna usmieva a povie mi ze ma lubi ako vesmir 😵 😵 😵

usacek79
16. nov 2011

@monika2712 inak tak to beriem aj ja, nech sa na mna dievcata nehnevaju, ale to naozaj nebolo babo este...
ale ak to niekomu pomoze, ze si to do pasu napise, tak preco nie..

kukucg
16. nov 2011

@monika2712 Tak obe o tyzden, super 😵 Inak aj my byvame v petrzke, tak mozno budeme ozaj spolu kocikovat 😉 😉
Hm to chapem ze si si nedala, u nas to bolo ine ved somho v 8tt aj videla, ako mu bije srdiecko, mam fotocku, na to nikdy nezabudnem, na mimi moje.. v 11tt mu uz srdiecko nebilo 😔

usacek79
16. nov 2011

@kukucg z dojcenia si priberala??? ja poznam praveze baby, aj moja mama napr, ale aj milion inych, ktore kojenie uplne vycucalo, schudli totalne 🙂
mne je v principe jedno, kolko priberiem, aj ked si slubujem, ze len nutne minimum, ze nechcem byt ako sud, ale ak mi ten plan nevyjde, tak mi to je aj tak fuk, hlavne aby bolo babo spokojne 🙂

kukucg
16. nov 2011

@usacek79 Nehnevame, ja chapem ze to kazdy inak berie, ja som ho brala ko moje babo od // a tak to citim, tak je to pre mna ok 🙂

usacek79
16. nov 2011

@kukucg aj ja som babo videla, aj srdiecko - potratila som 11+6... ale aj tak si to tak neberiem, ze by to bol nejaky anjelik... ja som sa dost obrnila voci tymto pocitom, moj anjelik bude ten, ktory sa narodi 🙂

kukucg
16. nov 2011

@usacek79 Hej priberala som z dojcenia, po tehu mi zostalo asi 6 kil, som myslela ze pri dojceni shcodnem a este som asi 8 nabrala potom po dojceni zase sli dole ale len 4 asi... asi je to individualne

monika2712
16. nov 2011

@kukucg tak ano. ja som videla len prazdny vak .. urcite to muselo byt ine ked uz bolo aj srdiecko..

a co o tyzden? mrcha? no 24.11 som 28dc.. kedze posledny cyklus bol 28 tak predpokladam ze aj dalsi bude, ale mozem sa mylit.. ked tie predtym boli take kratke.. uvidim.. hlavne uz chcem vediet na com som a ist dalej do dalsieho cykla tento krat uz s vacsim nasadenim, teda chcela by som aby sme viac skusali,lebo zatial sa nam len raz cez ovulku podarilo.

usacek79
16. nov 2011

@kukucg no asi si sa vydatne vyzivovala, aby malo babo super mliecko 😀

kukucg
16. nov 2011

@usacek79 Mozno ano a mozno to aj na mna tak pride este.... raz som uz mala chut ho dat prec, a skusit sa pozerat len dopredu, ale este som nedala... a neviem ci dam ci nie... ja sa dost riadim pocitmi tak uvidim 🙂

usacek79
16. nov 2011

@kukucg jasneee, neries 😉 mozno to pride, ked ho nahradi nove bijuce srdiecko 🙂

kukucg
16. nov 2011

@monika2712 Ano ja cakam mrchu 22-23. nech uz teda rychlo pride a pojdeme na to 😵 😵

kukucg
16. nov 2011

@usacek79 Asi ano, bijuce srdiecko by mohlo, to by som si velmi priala 😵
😀 😀 a bol teda riadne vyzivovany, je to poriadny chlapisko ma 22 kil 😅

monika2712
16. nov 2011

@kukucg no mne by uz ani nemusela 😀 ale ak ma dojst tak nech si laskavo pohne 😎

kukucg
16. nov 2011

@monika2712 No to ano tebe by veru nemusela 😉

kukucg
16. nov 2011

Kocky bruuuuu idem zalahnut s malym, precitat rozpravku a ako sa poznam zaspim skor ako on 😅 😅 😅

monika2712
16. nov 2011

@kukucg bruu aj ja pojdem uz pomaly 😉

usacek79
16. nov 2011

@kukucg
@monika2712 dobru noc baby a aby som nam trochu zdvihla naladu pred spankom 😀 http://kecy.roumen.cz/roumingShow.php?file=tyra...

kukucg
16. nov 2011

Nezaspala som 😀 😅 😅 😎

@usacek79 Som sa skoro uchechtala a musel si to vypocut aj MM 😀 😀 😀

usacek79
17. nov 2011

@kukucg tak to ti este odporucam clanocek v monikinom profile 😉 som tiez skoro praskla od smiechu aj s mojim mm 😀

monika2712
17. nov 2011

@usacek79 dobry bol aj ten tvoj prispevok vcerajsi.. 😉

inak aha co ma dnes cakalo v kuchyni, neviem preco je to otocene.. a rozmyslam ze c i zmenila farbu alebo bola aj predtym takato.. kvitla naposledy tusim pred rokom..

usacek79
17. nov 2011

@monika2712 jeej, ja milujem orchidey, ale teda mne kvitnu stale 🙂

monika2712
17. nov 2011

@usacek79 hm divne, mne len raz dva krat do roka..

usacek79
17. nov 2011

@monika2712 no ja sa tiez cudujem, ze tie moje su take besne - dokvitne jedna stonka a uz je hned vyhnana druha a vzapati kvitne 🙂 robia mi radost 😉

monika2712
17. nov 2011

@usacek79 asi sa im u teba paci.. 😎

chrustik1
17. nov 2011

@patomaja ahoj, jeeej, to je super správa, že nemusíš na kyret. Presne tak dr. nepočúvaj, počúvaj samú seba. v prvom rade musíš byť podľa mňa pripravená ty psychicky a kedy bude maternica tak vtedy prijme tehu. Takže na tvojom mieste by som skúšala keď budeš pripravená. Alebo teda nechávala to na náhodu, kedy sa podarí vtedy bude.. 😉

@lucianak nuž, ja som mala prvé tehu tiež bezproblémové a druhé skončilo ako skončilo a som v tejto téme.. Vieš, švagriná to isto nemyslela zle ale ťažko podporiť niekoho keď si to nezažila. Nehovoriac o tom, že niekto ťažko príjma aj tie slová ja viem čo zažívaš lebo som si to sama prežila. Ono je to tak, že aj keď vieš, že tá žena to prežila tak to neznamená, že tie slová ti hneď pomôžu. Jasné, skôr s takou pokecáš ale neznamená to, že ťa to hneď prestane bolieť, to proste chce čas..

chrustik1
17. nov 2011

baby chcem sa spýtať v pondelok som bola na prehliadke po prvej ms, som sa pýtala, že či u mňa tento cyklus prebehla ovlka a dr. mi nevedela povedať, vraj to by vedela povedať vtedy kedy by bola. Mňa pár dní po ms bolelo brucho ako keď je ovulka ale nemala som výtok. No ale od včera mám taký hustejší biely výtok neviem či je to ten ako ovulku, sa mi zdá iný ale ja tie výtoky zas nikdy podrobne neskúmam, len či nejaký je alebo ee. Ale bolesti nemám, len chvíľu som mala také ako na ms, pár min a odvtedy mi začal ten výtok. Mohlo sa stať, že ovulku som mala inokedy a ten výtok inokedy? Alebo napr. že by som mala dáku cystu a tú by dr. nevidela? Lebo ten výtok mi je divný, hlavne keď som teraz 23 DC, prvú ms som mala na 24 deň od kyretu. Ja si vždy podľa toho kedy mi začne výtok a pobolievanie v bruchu rátam ďalšiu ms, teraz som z toho mimo neviem kedy mám čakať..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre