Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
19. nov 2011

@lucianak aoj, ako sa mavas?nestihala som sem natukat, zase perny tyzden v praci..hruuza.a taaaa zima co je juuuj.ale tak pomaly aj advent zacina tak sa nemozem cudovat.este stale ta bolia vajecniky, nekupila si si ten gynastan?ja pijem teraz skoro kazdy den alchemilku, jedna baba tu citala, ze pomaha na maternicu a jej obnovu,tak pijem zas.uvidime, stredu si mam zavolat gynek. ohladom vysledkov testov tak som uz zvedava.tento tyzden by som mala teoreticky dostat ms, ale nic ine len nafuknute brucho mam akurat. no co uz.pekny vikedn ti prajem

kaculiatko88
20. nov 2011

Ahoj babenky .. tam mne včera nabehla mrcha o dva dni skôr. Druhý neúspešný mesiac ☹ ☹

monika2712
20. nov 2011

@kaculiatko88 ahoj moja, nezufaj.. ono to pride.. ja teraz cakam na ms tiez, netusim co bude, lebo hore dole teplota beha, ale priznaky ziadne.. no tak uvidime.. tiez by som bola rada keby to uz vyslo, trafili sme presne ovulku, ale mam pocit ze aj tak to nestacilo..

kukucg
21. nov 2011

@monika2712 Ja to mam teda nejake cudne tiez vcera som mala trochu spinenie, aj teraz ked idem na wc mam trochu krvi na papieri ale je skor taka jasno cervena 😕 😕 MS cakam v stredu a nechapem co to ma byt ☹

lucianak
21. nov 2011

@kacena85 Ahoooj, celkom to ide. Branie liekov sa mi kráti, tak sa neviem dočkať. Ja by som s tým začala už hneď, ale bojím sa, že by sa to zopakovalo, tak ak už mám takmer 4 týždne za sebou, tak tie 2 už nejako vydržím. Len pevne verím, že budeme čoskoro úspešní a budeme sa tešiť z nového uzlíčka 🙂
Vajka už nebolia. Kúpila som si nejaký ženský čaj, no gynastan to asi nebol a bol teda dosť bleee... no vypila som asi 5 šálok. Alchemikla oproti tomu je mňamky 😀 Aj som sa vykúpala v rebríčku, no neviem, či to malo nejaký efekt, lebo som ju zbierala za mrazu. Jak Maruška jahody 😀 😀 😀 Ale snaha bola no. Možno začnem aj tú alchemilku, ešte mám asi tak na 2 týždne, čo akurát aj ukončím liečbu (teda tú hlavnú). A neskúšala si ty tie semienka kôprové??? ja som po nich dostala ms do 2 dní. Len najprv si testami over, či nie si tehu, lebo inak by to bolo všetko fuč. Ja tiež očakávam ms možno aj tento týždeň. Veď beďov mám po tvári ako ešte ani počas puberty som nemala, tak tiež som zvedavá, kedy dorazí.

lucianak
21. nov 2011

@kaculiatko88 Aoooj, nebuď z toho smutná, dočkáme sa na Vianoce, tak to nejako cítim v kostiach, že to výjde. A ak nie na vianoce, tak do toho februára určiteeee. Netreba na to myslieť, aj keď sa mi to ťažko hovorí, no je to tak. Psychika má silnú moc.

anuska30
21. nov 2011

@lucianak ahoj.ja mam 5 tyzden po missed a mrcha este nikde.Pises tu o koprovych semienkach.Mozes mi poradit a to sa da kupit v obchode ?Bolesti uz mavam tyzden v podbrusku a nic a o zravosti pred menst.ani nehovorim.chcem cim skor mrchu aby sme sa po druhej mohli zacat snazit.

monika2712
21. nov 2011

@lucianak no mne ta teplota dnes opat klesla.. aj brucho viac boli, takze asi uz predsa len pride mrcha asi tak do dvoch troch dni max je tu.. aj prsia bolia uz od piatku, takze cakam ze to pride... no nic... ja to vidim na dalsiu ovu, ze ta nam vyjde a bude vianocny darcek 😎

kaculiatko88
21. nov 2011

@monika2712
@lucianak
Ďakujem babenky ... nie som zúfala a nejako si ma to vôbec netrápi, že sa nepodarilo. Ešte mám veľa času pred sebou. A raz sa určite podarí. Skôr riešim iné problémy. Cyklus mi ide ako sa mu zachce. Minulí mesiac o deň neskor. Tento 2-3 dni skôr. Už ani neviem ako si to mám počítať. Prvé dve krásne 28- dňový cyklus. No nič necháme to na prírodu a náhodu. 🙂 🙂

monika2712
21. nov 2011

@kaculiatko88 nuz moja, ja tiez nemam stale pravidelny, skus este pit alchemilku vzdy od mrchy po ovulku ak nepijes, mne to tiez poradili baby lebo ja som ju pila iba po kyrete a odvtedy nie.. tak zacnem asi tento mesiac zase pit, ked mi pridu..

tinasc
21. nov 2011

@lucianak a ako ti je pri braní prednisonu? nejaké zmeny na váhe, alebo iné?

kaculiatko88
21. nov 2011

@monika2712 tiež som pila len po kyrete. Tak za pokus to stojí. Asi tiež začnem piť alchemilkový čaj.

jenny6
21. nov 2011

Baby, no mňa dne chytila taká nijaká nálada.. Nejak sa neviem k ničomu dokopať a nič sa mi nechce 😒

monika2712
21. nov 2011

@kaculiatko88 hej vraj by to malo pomoct ho upravit, ja som sice posledny mala 28 ale teraz citim ze pride zase skor.. teda ak fakt pride.. mam dnes dost silne bolesti brucha a aj taky divny pocit ze uz pride mrcha.

kaculiatko88
21. nov 2011

@monika2712 poznám ten pocit. Ale stále dúfaš, že nepríde. Ešte do konca roka máme mať jednu ovulku. Tak uvidíme či sa podarí. Bol mi to pekný vianočný darček mať na teste //. Nič viac by nám netrebalo 🙂 .

monika2712
21. nov 2011

@kaculiatko88 no mne do konca roka vychadzaju dve ovulky.. teraz po tejto mrche jedna a potom po vianociach tesne druha.. ale dnes ma dost boli brucho a este aj picha pravy vajecnik, tak nejak neviem co si mam o tom mysliet velmi.. ?? 😒

lea1333
21. nov 2011

no ahojte kocky aj tu mame uz niake tehulky?my nic my sa snazime uz 8mes 😕

kaculiatko88
21. nov 2011

@monika2712 no v podstate máš pravdu. Tak dve ovulky ešte v tomto roku. Poteší to. 🙂
@lea1333 asi ešte nemáme tehulky medzi nami zatiaľ iba samé snažilky 🙂 🙂

monika2712
21. nov 2011

@lea1333 ahojky.. no my tiez uz tri neuspesne cykly za sebou .. teda prave ocakavam tieto dni mrchu ale nejak mam obavy ze nieco mozno nie je v poriadku... alebo mam len tak silne PMS. 😖

lea1333
21. nov 2011

@monika2712 no aj my cakame mrchu uz nam meska 🙂 ale aj ja si myslim ze dojde mrcha bolia ma prsia! preco si myslis ze nieco nie je ok?

monika2712
21. nov 2011

@lea1333 ja ti ani neviem, behala mi teplota hore dole... prsia ma bolia uz od piatku a divne ma picha pravy vajecnik uz tyzden.. tak neviem.. ci je to len prichadzajuca mrcha alebo o co ide.. fakt netusim..

chrustik1
21. nov 2011

Ahojte, tak mne ms ešte neprišla ale každú chvíľu už isto príde. PMS mám už pár dní, ale teda toto krátke tehu so mnou narobilo divy. Vracala som riadne a asi sa mi od toho scvrkol žalúdok lebo odvtedy akonáhle zjem viac tak mi je zle a čo je to posledné dni ani nehovorím. Ako mi predtým chutilo pri kojení sladké tak od kyretu vôbec nemusím. Len dúfam, že sa toto celé raz skončí.. Doteraz som vždy pred ms dva tri dni mala totál žravé a deň pred by som nič nemusela. Prvú ms som čo sa tohto týka ani nevedela, že príde, vôbec nič také som nemala a teraz mi je zlé hádam aj z vody. Som zvedavá kedy sa tie hormóny už dajú do normálu. Ešteže mi dr. hovorila, že maternica je už ok len keby sa ešte aj tie hormóny už upokojili..

@monika2712 a mala si tento mesiac ovulku? Lebo mne sa stáva, že ak nemám ovulku tak to mám podobné, pobolieva vaječník a také divné bolesti (často sa vytvorí cysta, ktorá keď praskne tak sa pustí ms a je všetko ok)

monika2712
21. nov 2011

@chrustik1 praveze mala, dokonca aj dokinou potvrdenu

chrustik1
21. nov 2011

@monika2712 a prsia ťa normálne bolievajú pred mrchou? Nemôžeš byť tehu?

monika2712
21. nov 2011

@chrustik1 hej bolievaju ma, tak tehu by som byt mohla, ale mam skor mrchovske priznaky ako tehu :( brucho uz riadne boli, nafuknute jak balin, vyrazky, ale hlavne bazalna teplota klesa takze asi tehu nebudem, zrejme tie bolesti budu len predmenstruacne, asi bude dost silna a bolestiva tento krat :(

chrustik1
21. nov 2011

@monika2712 tak ja som pri malom mala rovnaké bolesti ako na ms, dokonca 2 týždne pred očakávanou ms, tak som každému rozprávala ako je to nespravodlivé, že mi to príde skôr 😀 A tá skorá ms má dnes 27 mesiacov 🙂 Uvidíš, tým bazálnym teplotám ja moc nerozumiem, nikdy som si to nemerala. Veď uvidíš, kedy by si mala dostať?

monika2712
21. nov 2011

@chrustik1 no vies ta bazalka je dost jednoznacna, v tehu je proste hore, a mne dnes opat klesla, dnes dom 25dc, posledny cyklus bol 28 takze do stvrtka by mala prijst ale asi pride skor sudiac podla tych bolesti, tiez ma minule tehu bolelo brucho v den ked som mala dostat ale tak nejak inak, teraz skor citim mrchovske brucho. a od ovulky mam pocit ze to tento mesiac nevyslo, a tak nejak tomu verim. No uvidim dalsie dni co bude.

chrustik1
21. nov 2011

@monika2712 tak ono každé tehu môže byť iné, môžu byť iné príznaky, možno aj iné bolesti. Ja som mala pri malom skôr mrchovské bolesti, fakt dosť podobné, pri tomto neúspešnom som skoro bolesti nemala a tiež boli iné... Ale ak píšeš, že bazalka je jednoznačná tak potom neviem, v tom sa fakt nevyznám... A ako sa cítiš? Lebo napr. ak si pred ms nervózna (ako bývam ja ako čert 😀 ) a teraz niesi aj to niečo môže znamenať.. U mňa to bol pri oboch tehu dosť jasný ukazovateľ, vlastne pri tomto neúspešnom som si to, že som tehu uvedomila na základe toho 😉

chrustik1
21. nov 2011

@monika2712 týmto ti nechcem dávať možno falošné nádeje, len ono to tak býva keď najmenej čakáš a hovoríš si, že isto nie tak akurát to je 😉

monika2712
21. nov 2011

@chrustik1 no praveze PMS mam uz od stvrtka.. nerzvozna, podrazdena.. klasicke moje priznaky mrchy 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre