Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bambi2
26. nov 2011

@barushkaaam nebola som a dufam, ze ani nepojdem... mne to vyslo same, ostalo tam toho malo. dr. mi dal nejake tabletky aby to same vyslo von. vcera vecer vysla este dost velka guca a dnes tiez nieco. tak dufam, ze je vsetko vonku a nebude treba cistit nic... stacilo mi toto, viac si neprosim... 😒
no ja chcem teraz vyskusat na 6 den po krvacani... bez ohladu na to ci ovulka neovulka, mrcha nemrcha... ja idem do toho a hotovo 🙂

barushkaaam
26. nov 2011

@bambi2 tak nech Vam to vyjde..mooooc ti to prajem 🙂 ja som od viacerych zien tiez pocula, ze po potrate je najvyssia sanca otehotniet, tak asi aj ja do toho hned pojdem.....
ja som tak mimo, ze ani neviem, ci pisem suvisle vety.....tak ked pisem nejake blbosti, tak ma ospravedlnte baby

bambi2
26. nov 2011

@barushkaaam dakujem! prajem ti tiez to iste, nech sa coskoro radujes z tehu... a ktovie, mozno sa coskoro stretneme v novej teme... 😉
ja viem, aj mne to je luto ale sme bezmocne proti prirode.. ta si to zariadi ako pasuje jej, nie nam... 😒
citala som vela o tom, ze cim skor sa zacne tym lahsie sa podari... kedze maternica je podrazdena tehotensvom tak tu je velka sanca... ja tomu verim a preto nechcem cakat!!!!!
to jedine mi dava silu, proste ist do druheho tehotenstva...

marecek1
26. nov 2011

@barushkaaam vieš, aj keby si napísala niečo nesúvislé, vôbec by som si to nevšimla, všetky babenky, ktoré sú v tejto téme, si zažili tú bolesť zo straty miminka.... takže ťa chápeme, a spolucítime.

barushkaaam
26. nov 2011

@bambi2
mne to nejako s tym tehotenstvom hned po potrate nejde po hlavy....ved ked mi vyskriabali celu stenu maternice, tak sa to oplodnene vajicko nema kde zachytit, ci sa mylim?

bambi2
26. nov 2011

@barushkaaam mysli pozitivne... nemysli na to co bolo, treba pozerat na to co bude... ja sa snazim zabudnut aj ked to bude tazke... ale myslim iba na to co ma teraz caka...
vies, ono sa hovori, zdrave telo zdravy duch... ale ono to nedava zmysel... az ked je zdravy duch, je aj telo zdrave... cize, ak bude tvoja dusicka vyliecena, telo je okamzite pripravene... 🙂
neboj, maternica sa da rychlo do kopy, ona vie co ma robit...

barushkaaam
26. nov 2011

@bambi2 nase prve babo sa podarilo na prvy pokus, tak snad aj teraz to tak bude....a uz len so stastnym koncom

bambi2
26. nov 2011

@barushkaaam urcite sa nam teraz podari... neboj a vsetko dobre dopadne!!! ja sa uz nemozem dockat pondelka... cakam ina na dobru spravu... a na lepsi zaciatok a este lepsi koniec... 🙂
aj nasa sa podarila na prvy sup bez problemov... a po nicom inom netuzim, iba zazit to este raz... teda aspon 2x este 🙂

barushkaaam
26. nov 2011

@bambi2 jaaaaj ja chcem byt znova tehotna!!!! to je ten najlepsi pocit na svete....
inak podla spravy z histoogie z toho prveho kyretu, bol problem v tom, ze v tom embryu sa vytvoril zapal...myslim priamo dnuka...takze asi sa to ozaj tak muselo skoncit ☹

bambi2
26. nov 2011

@barushkaaam najkrajsi pocit na svete!!!!! necudujem sa ti.. aj ja to tak velmi chcem... a moje telo tiez... preto by som najradsej zacala uz dnes... ale pockam do pondelka... a potom sa s velkou radostou a este väcsou chutou pustim do toho!!!
a nevies preco sa vytvoril ten zapal?? to nezistili alebo sa to zistit neda?? ale na jednej strane lepsie ako keby sa malo narodit postihnute alebo chore dieta... priroda zrejme vie, preco to takto zariadila... ☹

barushkaaam
26. nov 2011

@bambi2 to prave nevedia preco ☹ bolo to vraj priamo dnu v tom vajicko, nie niekde na maternici, alebo inde ☹

bambi2
26. nov 2011

@barushkaaam skoda, ze sa to neda zistit... ☹ a nepytala si sa ako casto sa take nieco stava??

kukucg
26. nov 2011

@monika2712 Presne tak, sialentsvo totalne, myslela som ze mi dieta uslapu 😝 joj toto jedine nemam na vianociach rada 😖

kukucg
26. nov 2011

@barushkaaam Moja moc ma to mrzi ze sa ti to skomplikovala, ale neboj, bude to ok 😉

barushkaaam
27. nov 2011

Tak baby vcera v noci bola dlllllha debata u nas doma a je rozhodnute. Pockame na prvy menzes a ide sa na to. Podla mna nema zmysel cakat a aj ta bolest by bola mensia, keby sa to druhe tehotentstvo podarilo. Takze pokracujem v brani Femibionu a cakam...

kukucg
27. nov 2011

@barushkaaam Ja tiez papam femibion v kuse, a cakam 🙂 Drzim ti palceky 🙂

bambi2
27. nov 2011

@kukucg
@barushkaaam ja beriem tiez nejake vitaminy, je tam kys. listova 800, B6, B12, C a E... tak som zvedava... ja citim, ze sa coskoro zadari... 😵

barushkaaam
27. nov 2011

@kukucg nikdy sme mrchu tak tuzobne neocakavali ako teraz, ze? 😉 aj ja mooooc drzim palceky, nech potom mozeme dat to stretko s bruskami co planujeme 😉

bambi2
27. nov 2011

@barushkaaam ja ju v podstate ani necakam uz... nemusi prist, budem spokojna ak otehotniem este pred nou 😀

bambi2
27. nov 2011

@barushkaaam ja so pripad, ze?!!! 😀 😀 😀

barushkaaam
27. nov 2011

@bambi2 ale nieeee si 🙂 je podla mna jedno kedy, hlavne nech sa zadari a nech mas kraaaaasne a zdravucke miminko 😉

lea1333
27. nov 2011

@lucianak ale gynex si mala brat 3krat dene po 9kvapiek 3tyzdne v kuse!!! 😉

kukucg
27. nov 2011

@barushkaaam presne som tak pisala ked mi dosla prva, ze som sa nikdy mrche tak nepotesila 😀 a isto dame stretko 😉 bruchateeeee

barushkaaam
27. nov 2011

@kukucg a vy odkedy snazilkujete, ked sa smiem spytat? od prvej mrchy? jaaaaj, tak to sa na to nase stretko taaaaakto tesim a na tie nase veeeelke bruska este viacej 😉

barushkaaam
27. nov 2011

@kukucg a este som sa zabudla spytat, kedy ti prisla prva mrcha po kyrete, ked to teda nie je moc intimna otazka....ja totiz neviem kedy ju cakat....doki povedal do 6 tyzdnov, ale viacerym babam nabehla vraj do mesiaca...

bambi2
27. nov 2011

@barushkaaam aj mne povedal do mesiaca... mna by zaujimalo kolko ste vy krvacali po kyrete.. ja od piatku dost silno... som zvedava kedy to prejde a ci nabehne vobec ovulka...

barushkaaam
27. nov 2011

@bambi2 ja som po prvom kyrete krvacala 5 dni....ale zo mna si priklad v tomto neber, lebo ty doktori to dokafrali a musela som ist u nas na Kramaroch v BA na dalsi....a po tom druhom kyrete som prestala krvacat za 2 hodiny od operacie....ale doki pacientke vedla mna, co bola tiez na kyrete povedal, ze max jeden-dva dni

bambi2
27. nov 2011

@barushkaaam no ja som zvedava kedy to prejde... mam taky dojem, ze este take 2- 3 dni to bude trvat... neviem... uvidime...

chrustik1
27. nov 2011

Ahojte,
@barushkaaam mne napr. mrcha nabehla 24 deň od kyretu. V nemocke vraveli, že za 4-6 týždňov by mala prísť a prišla skôr. Bola normálna ako som mávala. Ale teraz druhej sa akosi nechce.. Som už 33 DC a nič..

@bambi2 ja som po kyrete krvácala 7 dní, teda nie krvácala, krvácala som tak 2-3 hodinky po kyrete, potom som už len špinila. Ale zas zo mňa väčšina vyšla týždeň pred kyretom, odišlo to spontánne lebo kyret mi odkladali kvôli nádche tak to príroda chcela zariadiť sama.. Lenže nedozariaďovala, lebo maternica sa vyčistila všade okrem miesta kde sa to chytilo. Vtedy som krvácala tiež 7 dní, prestala som, dr. ma pozrel a zistil, že na kyret treba aj tak, tak to zo mňa vysali. Lenže ja som mala tehu bez plodu a aj gestačný vak čo som mala sa vstrebal, tak zo mňa vysávali len sliznicu. Vtedy mi ovulka nabehla hneď ako som prestala po kyrete špiniť. Som myslela, že to nieje možné, že sa mi to zdá ale presne na 17 deň od prvého výtoku mi potom prišla ms, tak to musela byť ovulka (to mám vždy rovnaké ako nabehne prvý výtok tak 17-18 dní od toho príde ms)

@kukucg no teda, tak takú silnú som ja nikdy nemala, dúfam, že ani teraz nebude a zostane taká ako bola tá prvá.
Baby, kedy ste dostali druhú mrchu? Ja som mávala predtým 31-32 dňové cykly, dr. čo ma pozerala po pôrode hovorila, že maternica je zahojená ako nová tak by mala prísť ďalšia už normálne ako mávam cykly, max môže byť pár dní rozdiel ale pochopila som, že skôr. Je pravda, že som tento cyklus asi ani ovulku nemala tak kvôli tomu sa vraj môže omeškať ale ja ani moc PMS nemám. Ale brucho mám teda nafúknuté ako keby už mala za hodinu prísť 😀

bambi2
27. nov 2011

@chrustik1 no ja nepockam na mrchu ideme hned na to
🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre