Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

marecek1
27. nov 2011

@barushkaaam super rozhodnutie. ak sa budeš cítiť fyzicky aj psychicky ok, tak prečo nie?

marecek1
27. nov 2011

@bambi2 ja by som sa asi bála začať sa snažilkovať hneď po kyrete, by som počkala na prvú menštruáciu aspoň... ale držím palce, aby tvoje silné odhodlanie prinieslo výsledok, aký si želáš 🙂 🙂

chrustik1
27. nov 2011

@bambi2 no ale tuším ty si na kyrete ani nebola, že? Vtedy sa tuším vôbec nemusí čakať

bambi2
27. nov 2011

@marecek1 dakujem... 🙂 ja som potratila samovolne, kyret dufam, ze nebude treba... zajtra uvidime... takze nevidim dovod neskusit hned... 🙂

bambi2
27. nov 2011

@chrustik1 nie nemala som kyret... dal mi dr. iba tablekty na vyplavenie tych zbytkov. nieco vyslo este vcera a dnes tak dufam, ze vsetko je vonku tak ako ma byt...

chrustik1
27. nov 2011

@bambi2 tak to ti držím palce nech čím skôr všetko vyjde a môžete sa začať hneď snažiť. My sme to nechali na náhodu hneď po prvej mrche, akurát, že asi nebola ovulka, ale to neva. Veď keď bude maternica pripravená a cyklus ako má byť tak to príde.

bambi2
27. nov 2011

@chrustik1 dakujem... 🙂 ono to vyjde, uz chcem mat ten zajtrajsok za sebou... a chcem uz len dobre spravy tento rok... 🙂 😵

marecek1
27. nov 2011

@bambi2 aha... myslela som, že si tiež bola na kyretáži... takto je to niečo iné.

bambi2
27. nov 2011

@marecek1 nie... nebola som.. a ani sa nechystam zajtra... 🙂 bodaj by bolo vsetko v poriadku a bodaj by to coskoro klaplo zas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kaculiatko88
27. nov 2011

Ahoj babenky celý víkend som sa flakala a nemala som čas tu nepísať. Už sme po mrche, ale rozhodli sme sa nesnažiť nasilu. O dva týždne budem mať výsledky z hematolky. Normálne sa neviem dočkať, ale mám aj trochu strach.

kukucg
27. nov 2011

@barushkaaam No mne dosla prva na 27 den, najskor sme sa chceli snazit hned po prvej, ale potom sme sa rozhodli ze pockame na drujhu, takze sme sa nejak nesnazili, aj ked raz, dva krat sme nedali pozor 😝 ale nic z toho, druha dosla na 29 den od prvej, ale mala som predtym par dni spinenie. Teraz sa uz chceme snazit, len chcem skusit ovu testy nech viem ci a akedy mam ovu.

kukucg
27. nov 2011

@chrustik1 ja ako som pisala druha sa rozbehla na 29 den. mavala som 28 dnove cykly, obcas plus minus jeden den, takze u mna ok, az na to ze som mala spinenie predtym

kukucg
27. nov 2011

@kaculiatko88 Tak drzim palce nech su vysledky ok 😉

chrustik1
27. nov 2011

@kukucg aha, takže je asi normálne ak sa cykly predĺžia? No to je radosť, ja som mávala 31-32 dňové cykly ak sa mi to predĺži tak som zvedavá na koľko, ešte ich budem mávať tak raz za pol roka 😀 Tak bude veeeľká šanca na tehu 😠

kukucg
27. nov 2011

@chrustik1 No neviem teda ci je normalne, prvu som mala 27, druhu 29 ale u mna je to klasika ako som pisala lebo som mavala 28 dni plus minus 1 den... neboj sa podla mna sa ti nepredlzia, mozno trva zopar cyklov kym sa to utrasie... 😉 ale raz za pol roka ti hadam nehrozi 😀

chrustik1
27. nov 2011

@kukucg ja som mala prvú po 24 dňoch a druhá neviem kedy príde, PMS takmer nemám, takže neviem kedy to príde... No čím skôr to príde tým lepšie a dúfam, že bud. cyklus bude aj s ovulkou a ďalšia ms už nepríde 🙂

kukucg
27. nov 2011

@chrustik1 To by sme si veru priali asi vsetky 😅 😅 tak bodaj by 😵

lucianak
28. nov 2011

@lea1333 Až 3x? no ja som si to skrátila na 2x. Hmmm, to asi preto, ale nevadí. Možno sa do toho pustím zas a možno sa ""efekt"" dostaví 🙂

lucianak
28. nov 2011

@bambi2 Nooooo, nepočkať ani na prvú ms, tak to je teda odvaha. ja by som sa bála. Dnes som dostala tretiu ms a po nej sa ide na vec 😉

lucianak
28. nov 2011

@kaculiatko88 Ahoj moja.... tak to budem držať palce na výsledky. Ja som dostala ms dnes. včera už to bolo také podozrivé špinenie, no dnes už niagare 😀 Po tejto ms akurát doberiem tabletky a ideme sa snažiť. Dúfam, že to nebude dlho trvvať a budeme rodičia čakatelia 😀 Lebo som si dala taký záväzok, že budúci rok rodičmi 😎

bambi2
28. nov 2011

tak uz som doma od dr... nie je to este take ciste ake by to malo byt.. takze, dal mi nejake hormony... malo by to zastavit krvacanie a ked ich vraj prestanem brat po 10 dnoch, by mala prist mrcha...
su to nejake zlte hormony ci co mi to vysvetloval, dal mi na vyber co chcem robit. na cistenie ( ale to nechcem v ziadnom pripade), hormony alebo proste iba cakat. vraj ma dobre skusenosti s tymi hormonmi a sam mi to aj odporucil... 19. dec mam prist znovu na kontrolu.. ked ja by som uz vtedy chcela byt tehotna 😀 😀 😀

chrustik1
28. nov 2011

@bambi2 a tými hormónami by ti mali vyjsť zvyšky či ako? Lebo ja keď som bola na kontrole keď som sa sama čistila a ešte tam dačo zostalo tak mi dr. povedal, že to treba vyčistiť. Vraj ono to môže odísť samo pri najbližšej ms ale 1 z 10 sa stáva, že to spôsobí zápal a to by bolo horšie..

bambi2
28. nov 2011

@chrustik1 hej vlastne by to malo zastavit krvacanie a 1 mrcha by sa mala objavit hned ako ich vysadim po 10 dnoch a s tou prvou mrchou by to malo vyjst von... vraj ma s tym dobre skusenosti... sam mi to odporucil.. ja neviem co robit ale nechcem ist na cistenie... odmeral to sonom vraj nejakych 7 mm to ma... to uz neni moc... no neviem co robit...

chrustik1
28. nov 2011

@bambi2 no uvidíš, mne keď ten dr. povedal, že sa to môže zapáliť, že to proste jednej z 10 nevyjde pri ms a zapáli sa tak som radšej chcela kyret. Síce o hormónoch nespomínal nič, tak neviem čo to je. Tak budem držať palce nech to dopadne dobre!! 🙂

bambi2
28. nov 2011

@chrustik1 dakujem, neviem zato sa pytam tu ci to nahodou niekto mal.. vraj ma s tym najlepsie skusenosti... on neni taky, ze posle hned pod noz, vyberie vzdy tu nalepsiu moznost, vraj by sa to ani neoplatilo koli takemu kusku...

matulkach
28. nov 2011

@bambi2 Ahoj,ja som absolvovala cistenie 2x,naposledy presne pred tyzdnom.
Ale nie je to nic strasne.Je to kratky zakrok a bolesti len slabunke menstruacne.
A k tomu otehotneniu... Raz som potratila,odislo to samo v 6.tyzdni a ja som si
povedala,ze otehotniem hned prvy mesiac.Aj to vyslo,ale len na 6 tyzdnov... ☹
Radsej pockaj 1-2 MS

lea1333
28. nov 2011

@lucianak no aj ja beriem od dnes gynex tak uvidíme presne pred rokom som ho začala brat a v januári boli na teste // tak s ad aj teraz to tak dopadne !

matulkach
28. nov 2011

ja mozem poradit pit na cistenie po potratoch a na spravidelnenie cyklu-ovulacie alchemilkovy caj.
Aj teraz ho pijem.Mal by sa pit od 1 DC po ovulku

kaculiatko88
28. nov 2011

@kukucg ďakujem

@lucianak tak aj my by sme chceli budúci rok. Dúfam, že budúci rok bude oveľa lepší ako tento. A nebudeme musieť chodiť po lekároch a vyšetreniach /už keď tak len do poradne 😉/

chrustik1
28. nov 2011

@bambi2 tak ja som zažila aj samovoľné čistenie a aj ten kyret a ako píše @matulkach kyret nič nieje ale tiež som sa toho bála neskutočne, to mi ver. A mňa veru tiež nečistili omnoho viac, tiež len dákych 9mm, čiže nie o veľa viac ako teba. A aj to len na mieste kde sa mi to uchytilo, inde si s tým maternica sama poradila. Ale teda keď mám porovnať kyret a keď to zo mňa odchádzalo prirodzene tak kyret je rozprávka. Ale ak ti zaberú tie hormóny tak by to bolo super

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre