Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
2. dec 2011

@lucianak fnuk neviem ich nikde zohnat smrk 😒

lisian
2. dec 2011

ahojte 🙂 prosim mohli by ste mi poradit, mam hlavu v smutku. tento tyzden som bola 1x v centre a lekar ma posiela na laparoskopiu. mam za sebou asi tri roky dozadu konizaciu pocas ktorej mi hned spravili aj kyretaz. povedal mi, ze prave kvoli tej kyretazi je predpoklad, ze by som mohla mat upchate vajcovody, vraj to kyretaz sposobuje. nestretli ste sa niekedy s tymto? lebo moj gynekolog mi dnes povedal, ze je to hlupost. bola som taka vystrasena z toho.....

anuska30
2. dec 2011

@bleble ahoj,ty si mala mmt? zobrali ti aj vajcovod a potom siotehotnela ateraz potrat alebo ako? Lebo ja som mala mmt a pred mesiacom potrat.Jeden vajcovod mi zobrali.Ja som mala asi 2 tyzdne po kyrete dost silne bolesti ale myslim ze to sa davala maternica do poriadku.

bleble
2. dec 2011

@anuska30 presne ako pises, v maji mmt, zobrali vajcovod a teraz potrat a kyret..som 3 dni po a ma to pobolieva a trochu krvacam...volala som s doktorom a stale to moze byt aj znova mmt takze sa dost bojim..kedze plod este nebolo moc dobre vidiet,iba gestacny vak :/ to je take to obdobie asi ked na zltrazvuku nemusi byt vidno co treba

daskabaska
3. dec 2011

ahojte baby, mna caka v pondelok kyret. Viete mi poradit co si mam vziat do nemocnice? Idem na antolsku, nikto mi nic nepovedal, takze neviem. Podla toho co pisete zrejme aj nejake vlozky.. Je este nieco co by som mala vediet? Este ma zaujima ako to prebieha. Uspia ma az na sale? Deje sa to ne tej koze? Vylozim nohy a ide sa na to? Mam trochu dost strach z toho. Dik za rady

monika2712
3. dec 2011

@daskabaska ahojky, zober si vlozky, nocnu koselu, robi sa to na koze, uspia ta az na sale, vykon je vacsinou velmi rychlo, ja som bola za 15 minut hotova, nemas mat velmi z coho strach, ubehne to rychlo, nezabudni ist pred tym na malu, ja som nesla a potom som mohla ist az po vyse hodine po zakroku, kvoli nizkemu tlaku, zober si aj papuce a pripadne nejaky uterak, ked sa budes chciet umyt alebo daco.. urcite nepouzivaj tampony kym budes krvacat, zasadne len vlozky.. urcite ti este po zakroku povedia nejake informacia, keby nie tak sa kludne opat spytaj tu.. treba po kyrete dodrziavat nejake veci..

daskabaska
3. dec 2011

@monika2712 diky, este sa chcem spytat, kedy mam ratat ze budem moct normalne fungovat? Ked ma v utorok pustia, tak v stredu mozem ist do prace? Ci su nejake velke bolesti a doporuceny klud..

monika2712
3. dec 2011

@daskabaska no ja som bola v piatok a bola som rada ze som mala vikend na oddych.. ono fyzicky si OK uz na druhy den ale mozes mat bolesti v podbrusku, take ako pri silnej menstruacii, mozes mat nizsi tlak, a krvacat.. takze zalezi asi ako sa budes citit, ak zle, kedze tam budes dva lezat, tak by si teoreticky mala byt v stredu OK, pokial nebudes mat ziadne komplikacie.. urcite sa ale setri, ziadne cvicenie ani ziadna fyzicka namaha minimalne dva tyzdne, dvihanie tazkych veci a podobne... cize tie dva tyzdne by si mala mat taky kludovy rezim troska.. ja som chodila do prace uz normalne od pondelka, ale bolesti sem tam este boli, aj spinenie.. ozaj a este ziadne kupele dva tyzdne, iba sprcha.

daskabaska
3. dec 2011

@monika2712 dakujem ti velmi pekne.
Idem teda kupit papuce, lebo mam len take s velkou plysovou hlavou medvedika 🙂 .
Ked to zvladlo tolko bab, tak to zvladnem aj ja. Tak potom pisem o tri mesiace opat do Snaziliek....

monika2712
3. dec 2011

@daskabaska a co sa stalo vlastne? nebije srdiecko alebo nie je plod vobec? drz sa! bude dobre. ja som od kyrete uz 5 mesiacov, uz sa snazime par cyklov, tak dufam, ze coskoro sa opat podari 😉

daskabaska
3. dec 2011

@monika2712 ja som od zaciatku spinila, takze uz to nebolo dobre. Na sono som chodila kazdy tyzden a od zaciatku to bolo mensie ako malo ale rastlo. No a teraz na posledy za tyzden len 1mm, akcia ziadna este nebola. Takze si nerobim iluzie uz od zaciatku, ale tak stale som dufala ze sa to pozbiera... no ale neni to taky sok, ze by islo vsetko ok a zrazu prestalo bit srdiecko, ako maju niektore baby. Takze som relativne v pohode.Len to dalsie tehotenstvo neviem jak prezije. Uz teraz to boli strasne nervy cakat kazdy tyzden na sono ci je vsetko ok... asi sa dam potom uspat a nech ma zabudia o 9 mesiacov 😀

monika2712
3. dec 2011

@daskabaska hm tak to chapem, ja som to mala podobne, chodila som na sono uz od 5tt, lebo som na to dost skoro prisla, a zrovna mi brali krv kvoli preventivke, a boli na sone 2 gestacne vaky akoby, tak mi este spravili aj nadej na dvojicky, no ale kazdy tyzden bol vak prazdny, az nakoniec v 8tt uz bol aj zdeformovany, takze sa nam plod nikdy ani neukazal...
je fajn, ze to beries v pohode, ja som si dost poplakala, lebo to bolo zrovna velmi zle obdobie v mojom zivote, a asi aj preto sa to stalo cele.

daskabaska
3. dec 2011

@monika2712 no to ma mrzi, ja by som tiez chcela dvojicky.. tak drzim palce, nech to teraz vide.
Lahke to neni pre nikoho, ale beriem to tak ze radsej teraz, ako neskor, alebo keby to malo byt chore babo.
Inac som vobec netusila do teraz, ze nieco take je tak bezne. Az ked som potom spineni zacala citat fora. Trochu mi to pomohlo, ze som neni nijaka rarita. Vela bab tu pise, ze na druhy pokus to vyslo bez problemov, aj to je velmi povzbudive..

zuzananina
3. dec 2011

@daskabaska ahoj ja som to prezila druhy krat minuly tyzden, nieje to nic hrozne zakrok trva cely cca 10 minut mna brali o 17.03 hod a už 17.23 hod som bola na izbe zobudena..... treba si le pyzamo zobrat a hygienu a vlozky nic ine a neviem ako pustaju u vas ale u nas je tak ked rano t spravia tak vecer pustaju domov mna hned rano po vizite pustily

daskabaska
3. dec 2011

@zuzananina aha, no to by bolo super, keby ma rano spravili a nemusela by som tam byt cez noc.
To mi je luto ze uz dva krat sa ti stalo. Ako to znasas? Tiez sa bojim ze sa to bude opakovat, neviem ci sa da tomu nejak predist..

lucianak
3. dec 2011

@poisonblu No tak to je skoro, nejak, nie? Tak len treba dúfať, že to teraz výjde a snažiť sa ako to len pôjde... Držme si palce. My už tiež teraz po ms začneme, tak by mohol byť po stromom pozitívny TT 🙂

poisonblu
3. dec 2011

@lucianak no testla som 2 krat vcera a boli tam trosku paprade...ked som testla vecer a dnes, tak nic..tak neviem, co sa deje...ale podla ms kalendara, by mi plodne dni mali zacat v stredu...ale my zacneme bez ochrany uz dnes :D a pekne kazdy druhy den...jj, tiez verim v pozitivny testik pod stromcekom....drzim aj tebe palce a daj potom vediet 🙂 ja uz sa chystam kupovat malinkate papucky, ze ak budu //, tak darujem manzelovi pod stromcek :D

lucianak
3. dec 2011

@kacena85 A odkiaľ si??? Ja by som ti poslala, ak chceš... Mám ešte tak asi na dve šálky.

anuska30
3. dec 2011

@bleble ahoj,ako to moze byt znova mmt ked si potratila a si po kyretazi?

zuzananina
3. dec 2011

@daskabaska tak znasat zdravotne som OK ale psychika je v prdeli tento krat boli to ale musime ist dale nic ine neam neostava.... treti krat ideme skusat len musie si dat porobit nejake testy co ma poslal vcera Doktor.

daskabaska
3. dec 2011

@zuzananina dzim palce nech to uz vide. pojakej dobe idete znovu na to?
Ja si idem teda kupit tu alchimilku a este som citala ze aj Femigard pomaha. Mozno dam aj nejaku kyselinu listovu, viac sa asi pomoct neda..

zuzananina
3. dec 2011

@daskabaska tak po prvom potrate sme sa hned po prvej menstruacii pokusli ale podarilo sa to po roku az a teraz no asi až po novom roku ale najprv si dame testy porobiť... len cakam pokial sa priatel da po operacii do kopi ebo na genetike musi byť fit... a vcera ho operovali

daskabaska
3. dec 2011

@zuzananina a co sa stalo, ak sa smiem spytat. Vies pricinu, ci to sa neda zistit? Ja dufam ze z hystologie budeme mudrejsi.

poisonblu
3. dec 2011

@daskabaska z histologie malokedy nieco zistia...nas dr. poslal na genetiku a ja mne brali krv aj na hematologicke vysetrenie...vysledky budeme mat koncom mesiaca, ale to uz by som chcela byt tehu

daskabaska
3. dec 2011

@poisonblu a tie vysetrenia robia automaticky po neuspesnom tehu, ci to si si vyziadala? Niekde som citala ze to robia az po tretom neuspesnom pokuse. Ja by som chcela radsej uz teraz, bola by som kludnejsia..

poisonblu
3. dec 2011

@daskabaska mna na ne poslal dr. sam od seba...skus sa opytat, za to nic nedas...ani na genetike mi nic nepovedali, ze po prvom potrate som tam prisla...podla mna im je to jedno, neviem preco niektori dr. robia taku vedu okolo toho....ale asi preto, ze prvy potrat zvacsa byva nahoda...

bleble
3. dec 2011

@anuska30 no na utz nebol este vidno plod len gestacny vak, zacala som potracat - krvacat a vycistili ma,ale stale moze byt plod mimo maternice a toho gestacneho vaku..tiez som z toho prekvapena..uvidime..zatial mam bolesti aj krvacanie ako pri menzes - to by ale nemalo byt hned takto po kyrete..ak sa to zhorsi,idem hned do nemocnice, inak pondelok kontrola

lucianak
3. dec 2011

@poisonblu Jeeeeeeeeeej, tak to by boli krásne vianoce. Aj keď ja už tie sviatky nejako vážne neberiem,ale je to pekné. A tie papučenky by boli asi najkrajšie. Ja som tiež nad takým niečím premýšľala, ale nechcem predbiehať. určite sa potom pochválime navzájom. Nechcem si nahovárať, že sa to podarí na prvý šup, ale veľmi by to potešilo 🙂

anuska30
3. dec 2011

@bleble a tebe zobrali pri mmt vajcovod ci nie? Mas uz nejake deticky? drzim ti palce aby si to mala v poriadku uz. ja som pri mmt spinila a mala som bolesti v podbrusku.

poisonblu
3. dec 2011

@lucianak no mna by to tiez potesilo...prve sme urobili na prvy sup, tak hadam aj druhe sa podari...skoda len, ze to nevydrzalo...uz by som bola v 5 mesiaci ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre