Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

zuzananina
7. dec 2011

@daskabaska no stym cakanim je to rozne mne kazali jeden po prvom cisteni ze pol roka zase druhy povedal š mesiace a tak a teraz napr. ze mozme hned skusat po prvej mrche niekedy ze je to lepsie ako cakat..... ale tak my budeme cakat az po testoch takze do marca si pockame a potom uvidime

marecek1
7. dec 2011

@zuzananina "strach je veľký, ale túžba po miminku ešte väčšia", s touto vetou sa stotožňujem na 1000000 %.

zuzananina
7. dec 2011

@marecek1 ved to kazda co tuži po miminku to vie sama a prekonala to co my tak to tak si myslim,že cíti a vie sa stym stotožniť a ked to aj priatel moj tak povie strach mam velky stoho aby sa to do tretice nezopakovalo ale tužba aj u neho je väčšia

kacena85
7. dec 2011

@lucianak ahoj,tak dufam, ze aj tebe sa cim skor vsetko zlepsi...uz je toho veru moc, citim sa jak stara zena a to mam 26 rokov a beham po doktoroch kazdy tyzden. nerobi to dobre asi nikomu, stale som podrazdena, hocico ma nahneva, citlivka som veru 🙂 ale to asi kazdy kto ma stale zdrav. problemy´.a to si budes pichat tie injekcie teraz na co ti to ma pomoct?ja idem zajtra tej liecitelke poobede tak sa hned potom ozvem co mi povedala. aj priatel sa pojde popytat nieco na krk lebo ako mal tu nehodu tak ma platnicky v krku a dost ho to vecer bolieva. taka tupa bolest od krku do hlavy, tak uz ked tam budeme nech sa popyta a nepyta za rady nic, je na cloveku co jej da.toto je nejaka pani a kamoska aj jej brat ju nevedia vynachvalit tak dufam, ze aj mne pomoze, lebo aj tieto zapaly mam skoro kazdy mesiac tak nech si to nejak definitivne preliecim. neviem sa uz dockat zajtrajska.
dnes vegetim, priatel mi dal zakaz vychadzat z postele, tak mi vsetko ponosil okolo nej, zazera uz ked idem na wcko hehe. vcera som uz umierala od nudy tak som sa naobliekala a uvarila maso na stave ked bol v praci...juuuj to bolo kriku..ale ja som neni zvyknuta len tak lezat a nicnerobit ale asi to teraz najviac potrebujem ja aj moje telo..takze tabletkujem cajikujem a zajtra sa poriadne zababusim a hor sa pri prievidzu... 😀

bambi2
7. dec 2011

@zuzananina ahoj... my nic... ideme do Prahy v piatok tak mam v hlave iba to... idem pomaly balit, zehlit atd... a mimco bude buduci tyzden. uz sa nemozem dockat... 🙂

zuzananina
7. dec 2011

@bambi2 tak idete na vyletik teda.... tak sa mate... mne dojde zajtra priatel domov konecne s nemocnice🙂

bambi2
7. dec 2011

@zuzananina hej ideme trosku sa vyvetrat... hlavne prec odtialto na chvilu, to nam urobi dobre. ake sa vratime ide sa do prace...
citala som, konecne... 😵 😵 😵

zuzananina
7. dec 2011

@bambi2 tak to ano treba prevetrat a aj trochu vypnut aj ja som musela ist aspon k rodicom na chvilku.... 🙂

lucianak
9. dec 2011

@kacena85 No tak to je sveta žiť, ak ťa takto obskakuje polovička 🙂 Ale ja by som taktiež nevydržala ležať celé dni v posteli. Ten fraxik si musím pichať, lebo mám hustú krv, preto som mala aj MA. Bábu sa nedostávali živiny a preto odišlo ☹ Fraxik slúži na riedenie krvi a teraz by to už malo byť ok. Tak už nech aj je 😀 Už sme sa začali snažiť, takže šup šup, dve čiaročky pod stromček , hehe...
Ten starký, čo boli naši, tiež nič nepýtal, ak nedali nič, tak bol spokojný, ak dali, tiež bol spokojný. Tak budem držať palce.
Ja som predsa bola s tými vaječníkmi a predstav si, že je je to z CHRBTICE. Super, čo? Pozrela ma normálne palpačne, aj utz, potom zatlačila zhora po bruchu palcami na dva body a ja že AU a ona, že je to jasné, je to z chrbtice a odporučila ma jednej dr. Idem tam 13.12. Dúfam, že mi nedá žiadne tbl, lebo už necem brať žiadne. Lebo aj teraz ona mi dala antibiotika7ks aj také vaginálne 12ks. Ale vraj môžeme skúšať, že pokiaľ sa vajko uhniezdi, tak aj doberiem.
Mne by sa tiež zišlo vypnúť, ale asi až o sviatkoch 😖

lucianak
9. dec 2011

Baby, začína ma bolieť hrdlo... To asi nie je najlepší signál. Do kelu, nieeeeeeee... Ale dúfam, že Tantum Verde a nejaké pastilky to zažehnajú. Veď beriem vitamíny, tak nechápem 😒

tinasc
9. dec 2011

@lucianak ahoj, tak prednison máme doma, od najbližšej mršky začínam brať 😉 a vraj ho budem brať aj keď budem tehotná, že sa to berie až do 12tt 😕 ty si už s ním skončila, či ho ešte budeš brať? no rýchlo sa vyzdrav, mňa vždy tiež takto okolo decembra vždy bolí hrdlo... niekedy to prejde až do angíny 😒

kaculiatko88
9. dec 2011

@lucianak Tantum Verbe je skôr na dezinfekciu ústnej dutiny, používa sa skôr pri infekciách.. Keď vieš kloktať tak si kúp Betadine. Dáš si do pohára štipku a rozriediš to s vodou a kloktaš. Ale nemôžeš to polknúť. Je to jed. Ja to vždy robím a pomáha to skôr.

kacena85
9. dec 2011

@lucianak ahoj,tak vcera sme boli u tej bylinkarky pri piestanoch, velmi ,mila pani, pokecali sme, vsetko som jej vyklopila, jej prva otazka bola...chcete mat menzes alebo chcete byt tehu?soml len oci vyvalila...ze no asi tehu nebudem ked nemam menzes a dr povedal...v tom ma stopla..tehu mozte byt a nemajte strach dr asi ani sam nevie co vam je ked pomaly rok nevie dosiahnut aby ste dostali menzes..tak som sa len usmiala a ze jasne vyskusam..som jejpovedala ze idem vo feb. do tej nemocnice a mavla rukou ze ajajaj do februara uvidite isto zmenu a ked nie tak to vas len idu pozret. tak mi odporucila pit vit E, pit ten gynastan co som ti aj ja vravela, potom tyzden pit taku zmes z cer.vina, 2 krat do tyzdna luhovot sa zospodu vyvarom z kamiliek a kazdy vecer obklad z bieleho vina, tiez taka zmes, je toho dost ale tak co budem robit po veceroch eheh.ani nic nechcela ale nechala som jej tam taku tasku darcekovu, dufam, ze sa zadari...radsej budem pit bylinky ako pchat do seba tabletky.aj my sa stale snazime, inak ten dr ma uplne znechutil aj odradil kvoli tym vysledkom, ze sa snazit sa mozte ale ked mate hentake hormony tak tazko sa zadari, okaslem ho, a vy sa tiez pekne snazte a netreba casto aby sa spermie dobre obnovili
este som jej vravela, ze pracujem za pc, to hned oci prevratila, ze vsetko vacsinou co za nou chodia zeny co maju problemy, co robia za pc, tak ze ked tak treba co najviac po robote sa vyhybat pc, a ked zistim ze som tak hned na pnku. a ze aj teraz co najmenej, ma to zle vyzarovanie na telo.
tak idem radsej citat knihu alebo si pozreme film pekny vikend prajem

kacena85
9. dec 2011

@lucianak tamtum je dobre, hlavne nepi nic bublinkove, nejedz sladke ani mliecne vyrobky, tvoria sa hlieny, cajik s rumom 🙂 alebo varene vinko hehe

lucianak
9. dec 2011

@tinasc No dík, nestraš s angínou.... Beriem pastilky a kloktám, dúfam, že zaberie.
Prednison beriem stále, ale už iba 2,5mg a anopyrin som vysadila. Prednison som začala brať hneď, nečakala som na ms. A s hrdosťou oznamujem, že dnes som si pichla fraxik druhýkrát sama. Síce to trvalo prvýkrát asi 15min, dnes 10 min, ale premohla som sa. Jupíííí...

lucianak
9. dec 2011

@kaculiatko88 Hmmmm, keď ja vždy polknem kúsok tej mentolovej tantumovky, tak neviem, či by som takto hazardovala. Alebo také tie spreje do hrdla by nezabrali, tak pastilky nepomôžu? Lebo ja už necem žiadne tbl brať, ak nemusí...

monika2712
9. dec 2011

@lucianak ahojky, tak ja som dnes dostala Clarinase, na nadchu zrejme z nejakej alergie, v utorok mam vytery, a 20.12 mam imunologicku... uz mam totiz dlho vodnate sople.. tak som to dnes isla riesit.. problem je ze neviem ci ten clarinase mozem alebo nie.. kedze mozem ale nemusim byt tehotna.. doktor mi povedal, nech si spravim test, ale na to je este strasne skoro..

lucianak
9. dec 2011

@kacena85 No teda, tak obklady z vína som ešte nepočula, ale čo už neurobíš, však??? Tak sa len lúhuj v kamilke a obkladaj vínkom 😉 Presne takéto "konzultácie" pomôžu psychike a dr. pošlú do hája. Dúfam, že ti to pomôže, len tomu treba veriť a samozrejme dopomôcť. Vajko a beťárka spermijka nech si dajú rande do maternice a nech tam pobudnú 9 mesiacov, hehe Tfuj, tfuj, tfuj.... Držím palce.
my sa snažíme každý druhý deň naplno, tak snáď to nevýjde na zmar.

lucianak
9. dec 2011

@monika2712 To je najhoršie, že teraz, ak chceme otehotnieť, tak sa na nás niečo nalepí a nacpávajú nás rôznymi tabletami. Ja som sa síce pýtala dr., či môžme pokúšať šťastie aj počat antibiotík, tak že hej, že pokiaľ sa vajko uhniezdi.... Tak dúfam, že sa uhniezdi v ten správny čas, to znamená pred Vianocami 😎
A mala si ozaj anovu? Ja pokiaľ som si merala BT, tak som mala stále okolo 37°C. Merala som sice len 3 mesiace, ale bolo to tam. Teraz to nejako neriešim. Proste sa snažíme a raz to musí klapnúť.

monika2712
9. dec 2011

@lucianak no ja sa prave obavam, ze ked mi teraz na nieco pridu s imunitou a nebudem tehu, tak mi nasadia zas nejake lieky na tri mesiace a budem mat zakazane otehotniet.. a to ma asi faaaakt porazi... tak sa len modlim, nech to je radsej daky bacil v nose, aleno sa mi zisti nejaka alergia, len sa mi stale robia herpesy v nose, tak aj z toho mam strach, aby to nemalo potom zly dopad na babo... do kelu, ako fakt toto moze dopadnut vselijako este.. rozmyslam ze buduci tyzden sa testnem, nejak 11 dpo a potom ich az zacnem brat, nie su to antibiotika, ale pisa sa ze sa nesmu v tehotenstve...
inak anovulak asi nebol, teplota stupala velmi opatrne, ale stupla a drzi sa, dnes som mala 37.1, zatial najvyssia tento cyklus, ale bolo to cele nejake divne.. a este som aj zistila ze asi meriam zlym teplomerom, takze tie moje schody mozu byt aj kvolli tomu..

tinasc
10. dec 2011

@kacena85 tak to je super, že ťa takto povzbudila a určite to pomôže čo naordinovala... s tým PC, neviem či sa dá niečo robiť, keď teraz sa všetko robí za PC 😉 tak držím palce, aby to všetko zabralo a zadarilo sa aj bez doktorov 🙂

tinasc
10. dec 2011

@lucianak no tak to si šikovnica 🙂 ja som si tiež zdráhala sama pichať injekcie, ale každodenné dochádzanie do mesta ma odradilo a pichala som si to sama 😉 dúfam, že angína neprepukne a budeš v poho... mne ten presnison naordinoval od 1dc nasledujúcej ms... tak neviem... tiež budem brať 5mg neskôr menej 😉

chrustik1
10. dec 2011

@lucianak viem, že ak by si bola aj tehu tak môžeš brať bioparox, je to lokálne antibiotikum a môže sa hocikedy v tehu, len teraz neviem či to nieje na predpis.. Ale viem, že ten bioparox je fakt výborný, je to do hrdla aj do nosa taký sprej (máš tam dva nástavce)

kacena85
10. dec 2011

@lucianak aj ja vam siiiilno drzim palceky, a co nezabije to posilni a veru po tich reciach od dr ma uplne naladila na novu vlnu a kamoska ked mi oznamila, ze je tehu a bola u nej k tomu len dopomohla, my sa snazime tak kazde dva tri dni, podla toho ako aj robime lebo niekedy sa ani doma nevidime, ale tak ked je chut neratame dni, ale isto sa lepsie zadari ked menej nech sa stihne vsetko obnovit..este mi povedala, ze ked zistim ze som tehu ze to mam hned prestat robit ale kedja nemam menzes tak to neviem ako zistim,,,vies aby som tomu len neuskodila tak budem muset robit testy hned ako sa mi nebude nieco zdat...vyskusam ale isto...ale dufam, ze to nejak aspon zbadam nech to nejak neuskodi

kacena85
10. dec 2011

@tinasc dakujem, hej ten pc to je teraz velmi tazko ale pracujem na call centre a tam je viac ako sto pc hadam takze tak to myslela, ze je ine ked ma niekto jeden dva pc v kancelarii, ale tak obmedzujem pc ako sa da, aj teraz som pn a len nakuknem co nove a sup do postele, co inokedy polka dna za pc od nudy 😅

chrustik1
10. dec 2011

@kacena85 u akej bylinkárky ste boli? Lebo ja bývam v Krakovanoch pri Piešťanoch.. 🙂 Síce len krátko, tak ani neviem, že tu je nejaká bylinkárka 🙂

jaja101
10. dec 2011

ahojte baby,tak som zavytala do tejto stranky...som po 1 IVF,krvicka vysla super,tesili sme sa a zrazu na sone nic,tak znova kontrola,krv stupla,dvojnasobne,no na sone opät nic...diagnoza:zrejme mimomaternicové....a tak vysadenie liekov a cakat na krvacanie...ak nepride,laparo a kyret...mate niektora skusenost s MMT po IVF????citim sa hrozne,najskor sa modlim,nech hcg stupa a teraz zse,nech klesa a nemusim na laparku...iba placem v kuse 😒 😒 😒

katusap
10. dec 2011

@jaja101 Je mi to velmi luto ....skus sa pozriet do tejto temicky, tam snad budu o tom vediet baby viac https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/mimomaternicove-tehotenstvo-po-ket-ako-ste-to-zvladli/

kacena85
10. dec 2011

@chrustik1 ahoj bola som u bylinkarky Anny Kopacovej to je inak blizo teba, vo Vrbovom, ked si das meno do googlu najdes aj presnu adresu aj telefon, ale musis tam ist prvykrat osobne a inak tu tiez na konikovi ked si das jej meno takje tu tema a vrelooo odporcuam 😉

chrustik1
10. dec 2011

@kacena85 to máš pravdu, to je neďaleko nás, Vrbové je 1km od Krakovian 🙂 čo vlastne tá pani robí? Ona ti povie diagnózu čo ti je či? Na základe čoho? Ja som sa s takýmto ešte nestretla, preto sa pýtam..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre