Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
14. dec 2011

@kaculiatko88 Veď práve, oni sú ako nezmary. Ale normálny pár, ktorý túži po dieťatku, si toho toľko musí pretrpieť. Absolútne nespravodlivé ☹

fliacik
14. dec 2011

@monika2712 Vidíš, takto sa mi páčiš 🙂 Ono, teta mi povedala aj to, že bábätko príde, až keď budem pozitívne naladená a skutočne, nepredstieranie šťastná. Že ono proste cíti od prvého okamihu, ako sa mama cíti a v smutnom brušku neostane. Lebo druhý mesiac je obdobím rozhodovania sa plodu, či ostane alebo odíde. Že sa na to nemám prehnane upínať, ale užívať si život a každú jeho minútu. Že až vtedy, keď toto dokážem, bábätko príde, ani nebudem vedieť, ako. Ja som od potratu iba mesiac, je to ešte čerstvé, ale snažím sa prekonať smútok a prázdnotu, ktorá mi v srdiečku ostala. A zvládneme to všetky 🙂

kacena85
14. dec 2011

@fliacik pozerala som ten link, to je tam fakt celyy film? 🙂 super mam co robit dnes vecer heh.no mne dala vit E, caj gynastan, pit taky odvar z cerv. ina a obklad z bieleho tiez taka zmes.presne aj ja si myslim, ze to ma vsetko spolocne s tym co sa vsetko stalo. ale to dr nepochopia, zial, radsej budu do nas pchat tabletky a posielat na rozne zakroky co mozno nie su ani potrebne

monika2712
14. dec 2011

@fliacik no hej, toto mam stale obavy ze nie som na 100 percent vyrovnana, stastna, par veci sa uz ujasnilo, rodinne vztahy sa troska zlepsili, ale sem tam sa este daco najde co ma trapi, co treba riesit, len nie je to lahke najst niekedy riesenie niektorych situacii ktore nastanu.. a ja sa od zaciatku aj dost upinam na to znova otehotniet, aj ked vsetci mi samozrejme hovoria, ze to je zle, ze takto sa to nepodari, tak ale akosi sa neviem od toho odputat, odosobnit, ta tuzba mat dieta je prilis silna, a ta prazdnota prilis velka..

lucianak
14. dec 2011

@kacena85 Šikovnica jedna! 🙂 Pomaly sa zlepšujeeeeeš... No fakt to na mňa prišlo tak nečakane. Zrazu tak clivo mi prišlo, že ďalší mesiac na zmar výjde. Ešte, že mám manžela, ktorý ma stále podrží.
Ale dnes ho budem musieť podporiť ja. Zomrel havino, ktorého doniesol domov ešte ako šteniatko, zlatý retríver. Neviem, čo sa jej stalo, či odišla do nebíčka sama, alebo jej dopomohli. mala síce vysoký cholesterol, niečo so žalúdkom a neviem, čo ešte, ale stále sa z toho vylízala. Poobede že šli do Maďarska ju spopolniť ☹ Bože, svokrička je určite riadne mimo, veď Shebu brali ako dcéru, nie ako hafana. A jasné, že aj mne prišlo ľúto, lebo to bol super psík, ale možno ako som už písala sa naháňajú s naším anjelikom.
Ja sa už neviem dočkať nového roku, tento bol otrasný a nech sa už konečne skončí. Nič dobré nám nepriniesol. Ďalší rok musí byť jednoznačne tým najšťastnejším pre nás.

kacena85
14. dec 2011

@monika2712 no to hej, mam najradsej vetu..ked na to nebudes mysliet tak sa zadari....vrrrrrrr...nebudemna to myslet ked budem tehu vie o tom kazdy jedna z nas ze to proste nejdeeee

lucianak
14. dec 2011

@tinasc No povedz, veď to je na nervy. Pomaly každý deň vidím nejakú tmavú tehotnú. Ako krysy, neskutočné!!!
Tešila som sa na december, aj keď v robote je frmol a aj december výjde na figu. No ak v januári nebudem v tom, asi sa picnem 😖

kacena85
14. dec 2011

@lucianak nooo akurat teraz popijam odvar z cerv.vinka hehe a nejak mi je z toho tepleho vinka do usmevu 🙂 si nemysli je to len dva dcl ale tak teplucko mi ostalo hehe.no zlepsujem sa, ved inak to nebude mat vyznam ked to nebudem mat celu noc. jaj chudatko havinko, my mame dvoch havkacov, jedneho v dome, druhy vonku a fuuuu veru su riadny clenovia domocnosti.keby sa im nieco stalo to hej ako clen rodiny.ani na to nemyslim, ved mi tu robia spolocnost. sice ma dost hnevaju betari ale tak ked ich milujes nie je co riesit 🙂
inak cim dalejsom doma tym som tu viac, a to mam obmedzit sedenie za pc hehhe a daaa sa to...snazim sa doobeda som tu vobec neni a tak skor na vecer ked je priatel v robote

fliacik
14. dec 2011

@kacena85 Áno, je tam celý film o živote po živote a o tom, ako sa ľudia tam hore rozhodujú, kedy, komu a za akých okolností sa narodia. @monika2712 ja ŤA viem pochopiť, tiež mám občas také pocity, ale niektoré veci proste neurýchliš. Za mňa to vyriešil život. Tri mesiace sa snažiť nesmieme a potom mi manžel odchádza na pol roka do zahraničia, uvidíme sa až v októbri. TAkže mám takmer rok na to, aby som sa vyrovnala so všetkým, čo sa stalo, našla sama seba a snáď aj nejaké záujmy, ktoré ma urobia šťastnou. A potom...potom verím, že príde aj drobček... ZAčala som tým, že mám doma šteniatko, ktoré ma zamestnáva a dáva mi aj veľa lásky. A od potratu vidím, že niektoré maličkosti ma už nevyvedú z miery tak, ako kedysi. Uvidíš, postupne sa všetky problémy vyriešia, niektoré skôr, iné neskôr...ale určite príde chvíľa, keď budeš taká šťastná, že tieto chvíle smútku zatieni. Poznám babu, ktorej bábätko odišlo v 6. mesiaci, musela ho porodiť, hoci už nežilo. Dnes je najšťastnejšou mamou synčeka. Ale vtedy musela tiež trpieť a klásť si otázku PREČO práve ja? Pre niečo sa takéto veci dejú, aj keď možno nikdy nepochopíme, prečo...

monika2712
14. dec 2011

@kacena85 ano este aj gynda mi to otrieskavala o hlavu.. to nemozte takto riesit, to ani muzovi nehovorte kedy mate plodne dni, lebo aj jeho to vystretuje... a nemysli na to, neries to... no akoze lebo to da!! ked ide niekto cielene otehotniet, tak to proste nejde.. ked ma k tomu niekto este posahany cyklus po kyrete, ovulku kazdy mesiac inu a iny den... to sa fakt da neriesit, nesledovat sa... akoze nie sme stroje aby sme sexovali obden cely mesiac.. sak mam problem sa vobec snazit viac nez raz pocas ovulky.. ale to marne budes vysvetlovat niektorym ludom, take co otehotneli ani nevedia ako, ani nevedia co je ovulacia, ovu testy, bazalna teplota.. take su najmudrejsie! 😀

kacena85
14. dec 2011

@lucianak a nevesaj hlavu, ked to nevyslo v decembri budete sa snazit a isto sa zadari v januari neboj ved ako sme povedali ten rok novy bude isto lepsiiii tak budeme na seba silno myslet drzat si palceky navzajom a len si pisat som tehuuuu som tehuu juj tesim sa

kacena85
14. dec 2011

@fliacik pekne si to napisala, presne pre nieco sa tie veci deju. vsetko ma svoj zmysel aj ked sa to stalo tak som nenavidelo vsetko a vsetkych.tiez som si uvedomila vela veci, aj sa uplne zmenil nas vztah s priatelom aj kvoli tej nehode. vsetko sa mi premietlo pred ocami, teraz si vazim vsetko a kazdu chvilus nim.nerozoberam hluposti, nehadame sa za kraviny, nevycitame, viac sa smejeme, viac sa pocuvame, vzdy ma vytacalo ze ma nepocuva, ze zabudne na nieco, teraz sa na tom uz len smejeme obaja, minuel sme nieco hladali po celom dome a ja som uuplne vrieskala od smiechu a priatel tiez, co inokedy by som uz vrcala a mrmlala. veru asi sme neboli mozno na to tak pripraveny. teraz je to isto omnoho lepsie a vyjde to aj nam. BABY MUSIME TOMU VERIIIIIT rok 2012 je naas 🙂

lucianak
14. dec 2011

@kacena85 No ja len ráno a občas večer. No aj keď občas zlostia a v n oci niekedy nedajú spať, tak by som nemenila toho zloducha za žiadneho iného.
Ja by som už šla na PN, lebo mám toho dosť v robote, šéf bude oxidovať do vianoc a samozrejme buzerovať vkuse. Veď to je na mozog už. nech je koniec roka a začíname od nuly.

lucianak
14. dec 2011

@kacena85 Bodaj by si mala pravdu, kači 😀 Som zvedavá, ktorá bude prvá, hehe

fliacik
14. dec 2011

@kacena85 Ešte som našla jeden link, ktorý sa Ti možno bude hodiť:

https://www.youtube.com/watch?v=qme1_P23EZk
fliacik
14. dec 2011

@lucianak Všetky odrazu 🙂 nech sa môžeme podporovať aj naďalej 🙂

kacena85
14. dec 2011

@monika2712 noo inak to uz ake odbornicky budeme, ja nemam mrchu, netusim kedy mam plodne dni, ovulaciu toboz a ani to neriesim, ked mame chut tak sexujeme a hotovo. zo srandy som tu na nete nasla ten kalendar plodnych dni na rok,zadala osm poslednu menstruaciu a cuduj sa svete som oci vyvalova. mala som mat menzes 8.12, od 5. som mala neskutocne bolesti, tak som kuk plodne dni ze naj od 19-22 a 21. a 22 najviac plodne tak skusime sak. bude sranda 🙂.
no a tie reci...vobec sme to necakali, nesnazili sa, vtedy to je najlepsie a vidis vyslo to....nemysli na to, nesleduj nic, neskusajte nic. nedavaj si nic, neber nic. vrrrrrrrrrrrrrrr
inak chcem si este dokupit femibion...vsetci ho vychvaluju a ten tiez nemoze ublizit 🙂

monika2712
14. dec 2011

@kacena85 ja femibion neberiem.. podla mna je to dost reklamny tah a uplne staci klasicka kysl.listova.. pokial mi ju nedoporuci gynda tak ho brat nebudem.. pride mi dost drahy ..

kacena85
14. dec 2011

@lucianak jeeeej takto ma vola kolega "kaci" 🙂, no ja som druhy tyzden na pnke, robim na callcentre a teraz pred vianocami cisty blazninic, bola som doma kvoli tomu prechladnutiu a ked ti mam pravdu povedat celkom sa mi doma paci 🙂 heh ja viem komu by nie. ale chcela by som potiahnut do januara, nech si mysli kto chce co chce. mam toho plne zuby tento rok. vsetky tie zle spravy, stale po dr behat, a stale nic platne.
chcem si oddychnut, poriadne vypnut, podla mna by to bolo dobre aj na tehu ked sa snazime, nie rano vstavat do tej zimy, potom stres v praci, to vytacanie, buzeracia.ee to nepotrebujem. len neviem ako to mam povedat mojmu obvodnemu. aby ma tak dlhsie nechal doma. som to rozoberala aj s kamoskou povedala, ze normal mu povedz ze mas stale problemy, ze nemas menzes, ze mas liecbu a to sa neda pri mojej praci kde sa robi aj niekedy do 21, cely den za pc, co je teda vlastne aj dost negativne na moje telo a keby tambol jeden hehe ale 50 je fakt dost.mne to stoji aj za to, nech si tam o mne mysli kto chce co chce.

lucianak
14. dec 2011

@fliacik Juuuuj, to by bolo aké supiš 🙂 Aspoň by bolo o jednú baky temu menej a žiadne by sa tu už ani nedostali. Waaaaaaaaa, to je pekná predstava, ale aspoň dúfam, že väčšina sa budeme stretávať v inej témičke 😉

kacena85
14. dec 2011

@monika2712 je dost drahy ale stoji mi za to veru, obsahuje vsetko potrebne aj na planovane tehu, brala ho aj segra co mala problem aj kamoska po potrate a su obe tehu a isto je dobry

monika2712
14. dec 2011

@lucianak moja ja uz o 5 dni budem vediet ci som ci nie.. pomaly uz pozorujem dake priznaky, ale netusim ci to nie je skor PMS...

monika2712
14. dec 2011

@kacena85 no ked to bude nutne tak si ho dam, ale zatial nemam pocit ze to potrebujem... ved nase mamy nebrali nic a boli sme vsetci zdravi...

lucianak
14. dec 2011

@kacena85 No ja som na tom asi tak isto. Už som sa dnes dohodla s dokim, že od januára idem na PN, že ma vypíše na dlhšie. tak bombuška, teším sa. veď telo potrebuje kľud a poriadne sa psychicky dať do pohody, aby organizmus vedel mimino prijať. A tie stresy v práci tomu vôbec neprispievajú. takže som odhodlaná ísť na PN a ostať na nej až do materskej a samozrejme pokračovať rodič. dofčou 🙂

lucianak
14. dec 2011

@monika2712 Ale nieeeeeeeeee, žeby zasa tie nešťastné pms?? Tie už nech idú do hája a nech sa nalepí už konečne 😉 Ale každopádne držím palce, aby to pms neboli. nech to sú pred tehotenské s. 😝

kacena85
14. dec 2011

@monika2712 no veru veru to boli naj casy

kacena85
14. dec 2011

@lucianak no vidiim ze mame rovnake plany, len sa bojim nebodaj ze sa nezadari nemozem ostat dlho doma aby som nedosla do prace a bude ma cakat vypoved.mam v praci super kolektiv ale toto nik z nich nepochopi,ako to mam dr povedat hmm?

monika2712
14. dec 2011

@lucianak nuz neviem.. mrcha neocakavana 19.12, zatial teplota hore, takze nemyslim ze by chcela prijst skor, ale uz ma pobolieva brusko, prsia uz od soboty, zacinam byt ale podrazdena, tak fakt neviem.. tazko sa to rozoznava..

kacena85
14. dec 2011
https://www.youtube.com/watch?v=G7b0A3gVPHI

baby pre vaaas 😉

pekny vecer a dobru nocku

tinasc
14. dec 2011

@monika2712 určite bude aj lepšie... chce to čas a rany časom prestanú tak bolieť, aj keď nie úplne a nikdy nezabudneš... a tiež mám v okolí veľa tehuliek... veru, tento rok to bolo náročné, nech už sa skončí a začne sa nový rok, tentoraz šťastnejší 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre