Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

tinasc
14. dec 2011

@kacena85 aj ja verím v prírodnú liečbu bylinkami 🙂 ja som si kúpila tinktúru, ktorá mi má upraviť štítnu žľazu, tak uvidím 😉 ale verím tomu...

tinasc
14. dec 2011

@lucianak ale neboj, čoskoro to bude tu a budeš nám oznamovať dobrú správu 🙂

jenny6
15. dec 2011

Chorá jak pes, manžel tiež a ovulka príde asi tri dni po dobratí aATB :( Myslíte že máma sa snažiť alebo radšej po chorobe neskúšať 😉

makovicka53
15. dec 2011

@chrustik1 no po psychickej stranke som myslim ze uz v pohode chceme strasne moc mimi takze budem rada...lenze musim este pockat na geneticke testy ....potom mozme riesit 🙂

chrustik1
15. dec 2011

ahojte, tak ja tiež patrím medzi tie, ktoré by tento rok najradšej vymazali, len keby to tak šlo. A ako na potvoru do konca roka síce už veľa dní nezostáva ale prečo by mali byť dobré, že? Malý mi ochorel, začal soplíkovať, dnes aj teploty, no radosť. Min. mesiac som ovulku nemala, tento to vyzerá tak, že sa mi to vyburuje neskutočne. Hlien síce nemám ani po grepovom džúse ale zato bolesti nenormálne, dokonca chvíľami mám pocit, že mi snáď ovulujú oba vaječníky, ani sedieť riadne nemôžem. V noci to tuším bolo najhoršie a do toho ešte Peťko nevedel spinkať a plačkal kvôli nádche, no des! Aj keď som teraz otehu čo to skončilo zle tak tiež som mala podobnú ovulku a tiež predtým mesiac nebola, tak sa aj bojím aby sa to nezopakovalo bo s mm si pozor nedávame, skôr naopak...

kaculiatko88
15. dec 2011

@lucianak no tak my tiež nemáme // na Vianoce. Zajtra nastupuje mrcha. Tak ako sa sa z nej tešila v auguste dne som z nej sklamaná. ☹

poisonblu
15. dec 2011

no u nas tiez nebudu //, lebo si musime dat pauzu, az kym mi dr. nenasadi lieky na trombofiliu (ci co to mam)...tak mozno budu na moju 30-tku v januari 🙂 myslim pozitivne

monika2712
15. dec 2011

@kaculiatko88 ahoj, ja stale cakam, zajtra chcem testnut, v pondelok ju cakam necakam.. ale dnes mi trocha klesla teplota, takze je dost mozne ze pride ☹ a tiez nebudu dve // tiez som z toho smutna..

chrustik1
16. dec 2011

@monika2712 ahoj tak ako test? Už si robila?

kaculiatko88
16. dec 2011

@monika2712 nebuď smutná. Ani sa nenazdáš a každú chvíľu nájdeš na teste //. Ale netreba tlačiť na pílu. Keď ti nebudeš čakať tak to príde uvidíš. My by sme mali ešte čakať do februára. Kvôli výsledkom z hematológie. Stále sa nám to len posúva. Vo štvrtok som bola zbytočne, lebo neišla sanitka do Prešova. Musím ísť na budúci týždeň. Počas dovolenky. 🙂

monika2712
16. dec 2011

@chrustik1 ahoj, stale nic, test negativny, ale v noci som mala bolesti brucha, teplota opat stupla, tak som zvedava co bude zajtra.. je to divne...

@kaculiatko88 no vies, dufala som v pekne vianoce.. takto to bude len jeden velmi smutny den ak nebude fazulka v brusku..ale co uz, ideme dalej. nejak to musim prezit.

kaculiatko88
16. dec 2011

@monika2712 tak tak. Je to sklamanie, lebo sa nedarí to po čo tam veľmi túžiš. Aj mne je ľúto, ale asi nesnastal ten správny čas.

chrustik1
16. dec 2011

@monika2712 ešte nevešaj hlavu, ak ešte neprišla ms, tak stále je tu nádej 🙂 Na druhej strane ak by prišla tak ber to z tej stránky aj tak by si len čakala či je v brušku aj bábätko..

monika2712
18. dec 2011

@chrustik1 prisla uz vcera vecer. ☹ som si zase poplakala.. co uz no.. idem dalej, aj ked, cim dlhsie to trva, tym s vacsou nechutou, tym menej verim ze to niekedy vyjde... mam chut sa na to vykaslat, ale tlaci ma vek.. takze musim ist dalej, snazit sa dalej..

lucianak
18. dec 2011

@kacena85 Ja mám v pohodke dokiho, už som ho aj oboznámila s tým, že od nového roku ma vypíše 😀 A onsa len usmial a povedal, že sa vidíme po prvom januári. Zlaaaaaaaaty deduško dokino 😉 Len aby to aj vyšlo, lebo si platím DNP, tak nech z toho niečo kvapne.

lucianak
18. dec 2011

@monika2712 Jooooj, tak ako?? Zajtra očakávaš? Alebo nebodaj už??? ☹

monika2712
18. dec 2011

@lucianak dosla uz.. vcera som zacala spinit vecer, a dnes uz sa to rozbehlo.. 26dc, ale 14dpo, takze lutealna sedi.. no co uz, som si zas poplakala..

lucianak
18. dec 2011

@kacena85 Fňuuuuuuuuk, ja som to nemohla dopozerať. Je to krásne, ale tisli sa mi slzy do očí. O mesiac som mala nastúpiť na oficialnu materskú, ale v auguste všetko stroskotalo. Ja len dúfam, že čoskoro budem v očakávaní malého miminka.

lucianak
18. dec 2011

@tinasc Bodaj by si mala pravdu, ale nevešám hlavu a verím v zázrak 😉

kamillka100
18. dec 2011

ahojte baby, chcem sa opytat, som po kyretazi 7 den, sex mame zakazany, ale manznat sa mozme?

lucianak
18. dec 2011

@kaculiatko88 Ani mi nevrav... Takže je už tu. Tak ja očakávam cez sviatky, tak uvidíme, určite dám vedieť... Nejako sa nám tohto roku nedarí. Sakriš, to snáď ani nie je možné ☹

monika2712
18. dec 2011

@kamillka100 nemala by si zaniest do posvy ziadnu infekciu, takze odporucam sa zdrzat akychkolvek dotykov cimkolvek tam dole vnutri.

lucianak
18. dec 2011

@poisonblu Ahojky, aj ja to mám. A dnes som si pichla 10tu injekciu fraxiku. Asi ti to tiež dajú. No a vybrala som aj prednison 5mg a anopyrin 100mg 6 týždňov, teraz som na polovičke prednisonu + ten fraxik. Tak som sa bála ihiel, ale je to úplne vpohodke. Ani to nebolí a vôbec to nie je hrôza.

poisonblu
18. dec 2011

@lucianak a kedy mozes otehu? lebo mne ak to da, tak zajtra a my by sme chceli otehu teda v januari, najneskor februar....nechcem to uz moc natahovat, lebo bohviekedy sa zadari

lucianak
18. dec 2011

@poisonblu Práve som čítala IP tvoju 🙂 No mne to nasadila hne´d po tom, ako mi povedala výsledky. Počas tých 6týž. neodporúčala otehotnieť, aby som sa zrejme poriadne dala dokopy a teraz už môžem bez problémov otehotnieť. Ale neviem, či to vyšlo, lebo sexik sme mali na 10, 12 a 14deň , len ja neviem, kedy mám ovu a teraz som ešte aj na ATB. Ale pred vianocami skúsim spraviť testík, ale nevkladám veľké nádeje do toho.

poisonblu
18. dec 2011

@lucianak tak som teda zvedava, co zajtra povie dr.....ja sa bojim tych injekcii...☹ neda sa nieco oralne uzivat? zajtra dam vediet, ze co mi naordinoval

lucianak
18. dec 2011

@poisonblu Nebooooooooj, aj ja som strachoput, ale prišla som na spôsob aplikácie. Lebo prvé tri inj,. boli strašné. Pichla som to rýchlo a troška to bolelo. Ale to by bolo celkom ok. Problém bol v tom, že som 15 minút sedela na vani a odhodlávala sa pichnúť. Teraz si pomaličky pichám ihlu pod pupok alebo do stehna. A hotová som do 2 minút 😉
Inak na riedenie krvi je vraj ten anopyrin, ale neviem, prečo som ho musela vysadiť a začať si pichať. ale ak to inač nejde, tak musím toto. Až do pôrodu. A to zatiaľ nie som ešte ani tehu 😒

poisonblu
18. dec 2011

@lucianak no mna mozno caka to iste...tak v tom budeme spolu 🙂

lucianak
18. dec 2011

@poisonblu Joj moja, ale určite sa nebojaj. Nie sme v tom samé. Dr. mi povedala, že mala niekoľka žien, ktoré porodili 2 deťúrence a oboje vynosili na fraxíku.

poisonblu
18. dec 2011

@lucianak jj, drzme si palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre