Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
6. jan 2012

@tinasc Nooo, to hej. Ale možno aj ja to takto budem brať. Akonáhle zistím, že som tehotná, tak mám ísť na kontrolu na hemat. a neviem, čo ďalej. Asi vezme krv a povie, čo ďalej. neviem, zatiaľ do otehotnenia určite.

lucianak
6. jan 2012

@kacena85 Fúúúúúúúúha, ja si už nepamätám, či aj cez ms je vyššia bt. Ja ten kalendárik ešte mám, ale odstrihla som ho po kyrete tam, kde som zistila, že som tehu. Takže neviem ti poradiť, ale ja som cez ms nemerala. Skús napísať do poradne na gynda sk. Isto odpíšu. ja tam píšem furt 😀
Snáď mi to pečienka odpustí, keď uvidí ako sa do roka budeme vytešovať z bábenka 😉

kacena85
6. jan 2012

@lucianak ok skusim tam napisat ale odpoved mi poslu az pondelok asi,son zvedava aka bude teplota zajtra.
A este k tomu,ci sa to da nejak ovplyvnit,ze pojdem na zakrok.tak jedine to,ze dostanem menzes alebo budem tehu.tak stale dufam a verim.
Dnes sme s drahym na dobro skoncili vianoce,dali prec stromcek,upratali a medzitym pozerali rozpravky.hmmm robila som mnaaam palacinky s horucimi malinami obliate.heh a teraz mozem ist cvicit cviky mojzisovej fuuuu

timmka
6. jan 2012

baby chcem sa vas opytat, som po kyretazi a som dnes 25dc a dnes som zacala trochu spinit do hneda, nie je to menzes, stalo sa to aj vam? 😒 potrebujem vola dr. do car aby som mohla nasadit estrimax pred ket, tak teraz neviem, asi musim sa rozkrvacat, spinili ste pred menzesom? ja nikdy 😒

aadulik2110
6. jan 2012

@timmka ahoj, mne po kyrete povedali, že o 4-6 týždňov dostanem menštruáciu..... dostala som do 2 týždňov od zákroku - načas ako riadnu menštruáciu. Vyplašená som vbehla k lekárovi a ten mi len oznámil, že občas sa to stáva, že vôbec menštruácia sa nevynechá a pokračuje cyklus, tak ako je telo zvyknuté.... takže si myslím, že by to mohlo byť ok a tiež sa mi sem tam stalo, že najprv som špinila a potom som sa rozkrvácala, aj keď to nebolo priam po kyrete

poisonblu
6. jan 2012

@timmka ja spinim pred menzesom stale...1-2 dni

timmka
6. jan 2012

@poisonblu ale ja som nikdy nespinila, az teraz po kyrete, ja som sa len zlakla, dufam ze mrcha pride riadna ako ma, chystam sa na ket a potrebujem asa rozkrvacat aby sliznica bola pripravena na embryo, dufam ze nebudem len trochu spinit a budem cakat cely mesiac na dalsiu mrchu 😒

poisonblu
6. jan 2012

@timmka hm, to neviem, ale podla mna sa ti rozbieha menzes

timmka
6. jan 2012

@poisonblu dufam ze mas pravdu 😵 😉 ale brusko ma vobec neboli 😒 , stale mavam silne bolesti aj dva dni pred, no uvidime 😉

timmka
6. jan 2012

ale spinili ste take do hneda? presne tak som spinila v tehu....

tinara23
6. jan 2012

@timmka ja som nikdy nešpinila a teraz po kyrete, keď som dostala ms som špinila dva dni a potom sa rozbehla a silnejšia ako som zvykla mať, ale mne prišla až po 8. týždňoch.

tinara23
6. jan 2012

@timmka a čo sa týka pocitu, tak som vôbec nemala bolesti pri špinení, až v deň keď sa rozbehla ms.

timmka
6. jan 2012

@tinara23 dakujem, fajne a dufam ze ma nebude natahovat, ked sa rozkrvacam tak budem volat dr. do car, uz sa tesim, cakam na nu ako na zjavenie 😀 nemozem sa dockat , uz chcem ist do dalsieho boja 😉

tinara23
6. jan 2012

@timmka to verím, ja som myslela, že ma švihne, som myslela, že už nikdy nepríde, 8 týždňov to už bolo aj na koňa veľa 🙂

timmka
6. jan 2012

@tinara23 tak to hej, ja by som sa zblaznila a uz duplom ja 😠 😠 😠 😠 ked mi dr. povedal, ze mozem ist hned na transfer ked dostanem mrchu a 8 tyzd. cakat 😠 😠 😠 😠 ???? tak to nie, dufam ze sa to spusta, lebo teraz nespinim 😠 , ty si tiez spinila take do hneda?

kacena85
6. jan 2012

@lucianak ahoj pisala som na tu stranku do poradne ako si mi pisala ale asi som to ani robit nemala, akurat ma sklamali odpovedou :(, pytala som sa celkovo na moj pripad a ci je ozaj nutna ta hysteroskopia a ta pani mi na to odpisala ze uz mala byt aj davno urobena, ze to takto dlho sa cakat nemalo a ze mam radse pockat so snazenim 😢 , no vies si predstavit ako ma teraz po mojej super nalade od vcera zrusila..ale tak budem sa tvarit ze som to necitala a hotovo...sak uz to dobobujem, bud s mrchou alebo nie a pojdem na ten zakrok a to dufam uplne pomoze a bude vsetko ako ma byt 😉

lucianak
6. jan 2012

@kacena85 Tak to sa ti teda cvičilo s plným bruškom 😉 Tak držím palce, aby aspoň jedna možnosť prešla do reálu. Inak na otázky odpovedajú každý deň niekoľkokrát. Ja som tam písala asi o pol 1 a pred 4 som už mala odpoveď, no prečítala som si to až teraz. Vraj to je ok, na čo som sa pýtala, tak keď tak, tak potom OK. Ale mám pocit, že ma to už vôbec nepáli, nečipe, nesvrbí ani nič. Zááázrak... klop, klop, klop... pre istotu 😉

lucianak
6. jan 2012

@kacena85 Juj, ale vieš, ty si špeci prípad a oni nemajú tvoje výsledky ani nič. Takže odpovedajú len odhadom. Ja som mala problém s mykozou a to s tým chodia ženské podľa mňa denne za dr. Takže mňa len upokojili a som spokojná. Uvidíš za tenmesiac, ktorá z možností si vyberie, že je čas a možno ostaneš prekvapená. Držím palce ako furt 🙂

kacena85
6. jan 2012

@lucianak juuuuj ty si taka zlata, som aj drahemu pisala, ze som smutna co mi odpisali a ze som truuba lebo to furt riesim (to som si sama v duchu nadavala) ale sak sama vies ake to je...odpisali mi vcelku dost rychlo cca 2 hod. ale tak vies cakala som aspon nejake povzbudenie a ta pani no stroha odpoved co uz ale tak viem nemoze mi aj tak nic viac povedat neni moj gynekolog
ani si nevies predstavit ako kazdy den dufam, ale asi by som ozaj mala prestat myslet na vsetkio a necakat vzdy ked idem na wcko ze sa nieco udeje... (myslim tym menzes 🙂 ) uz ma opat chyta dobra nalada dakujem ti velmi pekne za super povzbudenie a inak mas pravdu som fakt asi speci pripad lebo o tomto co sa stalo mne som nikde nic nenasla tak ako sa vravi vzdy musi byt niekto prvy 🙂
som rada ze ti to ustupilo, je to strasne, ja vtedy neviem ani existovat, vsetko mi leze na nervy, tak super ze aj take zazraky sa este dejuuu a uz len sup sup do snazilkovania konecneeeee 😀

evakva
6. jan 2012

@kacena85 Prepac, ze sa ti pletiem do diskusie. Nie si jedina, ktora nemala menzes. Mne sice robili kyretaz po porode pre zvysky, ale efekt bol taky isty ako u teba. Takmer 3 roky bez menzesu. Vsetky mozne vysetrenia aj hysteroskopia. Neboj sa jej, ak tam nieco bude, tak to hned poriesia. Mne nepomohla ani hysteroskopia, nic som nemala, co by to sposobilo. Samotny primar sa vyjadril, ze uz nevie, co so mnou. Nakoniec mi dali vnutromaternicove teliesko a stal sa zazrak, dostala som menzes. Dufam, ze ty sa menzesu dockas skor ako ja.

tinara23
6. jan 2012

@timmka hej do hneda, ale len tak na toaleťaku som mala.

kacena85
7. jan 2012

@evakva ahoj,ja som to tak preto napisala,lebo ked som sa tu pytala tak nikto nic.ci ma niekto take skusenosti po kyrete.dakujem za info.a co ti tam vlastne ten menzes brzdilo ked ani hysterka nepomohla,to teliesko je na co?tak dufam,ze mi co najskor nabehne.a aj ste sa snazili vtedy o babo?

evakva
7. jan 2012

@kacena85 Mne ani nezistili, preco som nemala tak dlho ten menzes. U mna bola hysteroskopia negativna, bez zrastov. Tak navrhli ako poslednu moznost teliesko. Vraj malo stimulovat maternicu a jej sliznicu. Nastastie pomohlo a menzes prisiel. O male sme sa snazili takmer hned po porode, chceli sme druhe do roka. No nepodarilo sa. Dokonca mi uz aj povedali, ze prirodzene sa nezadari. Nam sa vsak podarilo v septembri, no v 6tt som mala MA. Tak teraz to ideme skusat znova. Mali sme uz aj schavlenu ziadost na IVF.

majuska29
7. jan 2012

Ahojte dievčatá,
v novembri som bola na kyrete. po 21dnoch mi prisiel prvy menzes. a teraz mi druhy meska 11 dni. tehotna nie som lebo este dnes som si robila test a negativny ani duch. Mala to niektora z vas? v pondelok idem k mojmu lekarovi, len som bola zvedava ci sa s tymto niektora z vas stretla.

tinara23
7. jan 2012

@majuska29 mne doktorka hovorila, že cyklus po kyrete nemusí byť presný aj zo tri cykly, že chvílku trvá kým sa to ustály. Mne prvá ms prišla až po 8 týždňoch, normálne ju mávam pravidelne každých 29 dní a druhá ešte len má prísť.

majuska29
7. jan 2012

no pekne. ja som sa bala ci tam nemoze byt nejaky problem z kyretu. Lebo nemam zatial ziadne priznaky na prichadzajuci menzes. Ja som inak tak nedockava, my by sme chceli hned pracovat na babatku. Som sa tesila ze po druhom menzese a ten nechodi 🙂

tinara23
7. jan 2012

@majuska29 neboj príde, ak by nechodila dlhšie, tak pre istotu by som sa dala kuknúť. My už sme skúšali po prvej ms, som si povedala, že telo si hádam za dva mesiace oddýchlo, cítim sa dobre, tak prečo neskúsiť 😉 ja som mala kyret 27.10. a ms až 23.12.

majuska29
7. jan 2012

tak ja som bola 15.10. a 6.12. som mala prvu menzes.

chrustik1
7. jan 2012

@majuska29 tak ja som práve dnes dostala tretiu ms a zatiaľ všetky som mala divné. Pred kyretom som mávala pravidelne 31-32 dňový cyklus, teda skôr 32 ale sem-tam sa stalo, že prišla o deň skôr. A po kyrete prvá prišla po 25 dňoch, druhá po 39 dňoch a táto tretia po 38 dňoch. Tú druhú som aj čakala, že nepríde načas ako som mávala, lebo som nemala ovulku ale namiesto toho som mala cystu. Ale teraz som cystu nemala isto, lebo keď predtým praskla tak zo mňa vytiekla taká tekutina ale teraz nič len proste ms prišla neskôr.
@tinara23 som netušila, že tie tri cykly je normálne ak to takto blbne, mne dr. povedala, že už druhá ms by mala prísť normálne.. Tak si ma upokojila lebo tiež som nevedela, že či náhodou niesom tehu. Aj keď príznaky som mala normál ako na ms ale tak keď nechodila už som si nebola ničím istá. My to tiež nechávame na prírodu už od prvej ms, nechceme sa teda priamo snažiť, že teraz musíme splodiť dieťa ale pozor tiež nedávame.

monika2712
7. jan 2012

@chrustik1 ahojky moja, no len aby som ta upokojila, kludne to moze trvat aj 6 cyklov kym sa ti to znormalizuje, ono je to totiz velmi individualne, napr mne chodi este stale tak plus minus dva tri dni, a to uz mam 6 cyklov za sebou od kyretu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre