Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
12. jan 2012

@kacena85 Ja som sa tiez tak raz vecer pristihla ako sa mi tlacia slzy a myslela som na to vsetko, ze o par dni, teda 17.1. som mohla doma kludne vylihovat na MD. No nenarobim nic. Snad to na druhy raz vyjde. Verim v to. Proste mam taky pocit, ze teraz to uz klapne. Uz aj mzkoza je na ustupe, tak snad svita na lepsie casy konecne. Uz iba zajtra na gastro, dufam, ze daju nejake lieky, ak nieco a februar konecne zelena a cervenej stop na rok aspon. Moja sestra nema uz 2 roky ms. Hmmmm, ale ze uz ma vsetky priznaky, aj bolest ako na ms, aj chute a ms nikde.
Tak mas ece necely mesiac, aby sa udial zazrak. Ja na to asi verim, ze toho roku, tak do juna budeme tehu. A hotovo!
Mna to z prace taha prec, ale pokial nemam nic nove, tak musim trpiet. Ale asi sa tam potrapim az pokial nebudem tehu a potom hned na PN sa supnem od zaciatku ako sa bude dat.

lucianak
12. jan 2012

@kaculiatko88 Fiiiiiiha, tak m ozno sa konecne zadarilo, velmi ti drzim palecky, a daj vediet. Len dufam, ze nemas ziadne ms priznaky 😉 ale ze tie uz onedlho vystriedaju tie tehotenske. Tfuj, tfuj, tfuj 🙂

monika2712
12. jan 2012

@kaculiatko88 jeeej no som zvedava ci ti pride, ja prave tiez ocakavam, dnes som 26dc, ale zatial ani stopa po mrche, ani priznaky ziadne, ale ani tehotenske, a ovulku sme viac menej prepasli vdaka mojej chorobe, takze ten jeden krat co sme boli spolu asi nestacilo, ale nevadi, mam nakupene nove vitaminy a bylinky, ideme chudnut, cvicit, takze urcite sa uz teraz do pol roka zadari 😉

kaculiatko88
12. jan 2012

@lucianak
@monika2712
ďakujem baby ... tak bruško ma bolí, ale skôr z toho, že som začala hnačkovať z detoxikácie, ktorú mi nasadila liečiteľka, a šte mám problémy so žalúdkom. Cítim sa ako na lodi. . Dnes ráno mi to nedalo a urobila som si testík. Som 29 DC a je tam slabulinká čiaročka. Tak neviem. Uvidíme do pondelka.

kacena85
12. jan 2012

@kaculiatko88 jeeeej akaaa super sprava....veriiim,ze bude uz len silniet tfuj tfuj......velmi ti to prajem myslim na teba

monika2712
12. jan 2012

@kaculiatko88 nuz tak uvidis ako to dopadne, ja som zatial netestovala, lebo som v podstate presvedcena ze pride mrcha a ked nepride, tak ma asi porazi 😀 😀 lebo som prave vyhodila dost penazi za vselijake pripravky. hehe..

lucianak
12. jan 2012

@kaculiatko88 Jeminkyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, tak to je supiiiiiiiiiiiiiiiiiis, v pondelok bude ako hrom, uvidis 😀 Ja tiez mam trochen problemy, no nie hnacky, ale hlieny v stolici uz skoro mesiac, Snad nic vazne, tak zajtra to gastro, ale dufam, ze dopadne dobre a mozeme sa zacat snazit odznova konecnne.

kaculiatko88
12. jan 2012

@kacena85
@monika2712
@lucianak
Uvidíme keď do pondelka nedorazí mrcha idem ku gyn. A potom dám vedieť, že čo a ako. ďakujem za podporu, že nám doprajete:o)) Aj my Vám prajeme skoré tehulkovanie. 🙂 🙂

lucianak
12. jan 2012

@kaculiatko88 Samozrejme, ze doprajeme, lebo pre nás je to istota, že sme teraz bližšie k tehu aj my, keď sa postupne darí pomaličky každej 😉

kacena85
12. jan 2012

@lucianak no to ti verim,presne viem o com pises 😖 ,ale zial sa nam stalo co sa stalo a nic s tym nenarobime. musime to brat ako zivotnu skusenost a uz bude lepsie.musime mysliet pozitivne a bude lepsie.
dnes je super krasne vonku, sme s priatelom vonku sedeli a popijali kavicku,na slniecku sme sa vyhrievali a hned je cloveku lepsie 🙂 , to slnko robi divy.juj nech je uz jar.
akurat mi segra volala ze je plna nemocnica zien heh na jar je tusim ozaj plodne obdobie.ako pisala v knihe pani Mojzisova.....Sliepka znasa z jara 🙂 tak pekne sup sup do snazilkovania
a segra ma ake problemy?dr jej nieco dal na to,ci bola na nejakom zakroku?

monika2712
12. jan 2012

@kaculiatko88 drzim velmi palceky, ja verim do leta otehotniem znova... citim to 😉 ale hlavne uz na to tak netlacim, a proste.. podari sa ked na to bude vhodna doba 😉

kacena85
12. jan 2012

@evakva veru veru vsetko je to o tom dobra nalada, ziaden stres,nervacenie,pozitivna mysel...isto sa nam zadari musime sa snazilkovat dat sa po zdravotnej stranke dokopy a vsetko pride 😉

kacena85
12. jan 2012

@monika2712 veru monika je to o tom....my na to tiez uz tak nemyslime, snazime sa a isto sa zadari...cert by v tom bol keby nie....budeme si uzivat jar, prijemne zazitky a bude vsetko ok 😉

lucianak
12. jan 2012

@kacena85 Tak žeby sa konečne najneskôr na jar začalo dariť??? Heh, supiš, ale radšej sa naspolieham na to. Sestra mala naposledy ms 8.1.2010, potom zistila, že je tehu. Čiže cez tehu ništ ms a teraz ma málá rok aj 3 mesiace skoro a vždy nič. Tak neviem... Ale asi nerieši nič zatiaľ okolo toho, asi jej to tak vyhovuje. Dalšie bábo asi neplánuje, aspoň zatiaľ.
Ja mám slnko tiež rada, dokáže fakt spríjemniť deň hlavne ak je takéto počasie chladnejšie. Hneď je lepšie a aj náladička je hneď veselšia.

monika2712
12. jan 2012

@lucianak aj ja som dnes nejak pozitivne naladana, asi to bude tym slnieckom 😉

lucianak
12. jan 2012

@monika2712 Tak teraz tu v ke sa už schovalo, ale ja som tiež dnes nejaká spokojná a na dediča nášho budúceho som si ani nespomenula. Nechcem už tak myslieť na to. Lebo tým znervozňujem seba a aj mm si radšej zahryzne do jazyka, aby mi niečo škaredé nepovedal 😀

monika2712
12. jan 2012

@lucianak ja na to myslim, aj o tom hovorime, ale nie tak intenzivne ako do bolo po minule mesiace, a hlavne proste som sa asi zmierila s tym ako to je, a ze tym ze sa budeme prehnane sledovat a stresovat ci vobec nepomozem... takze pohodka, klidek, relax, pohyb, a ono to proste pride.. 😎

lucianak
12. jan 2012

@monika2712 Jo, ja som sa asi tiež preprogramovala na klídek, lebo takto určite nič nedocielim. A to predsa nechceme. Chceme pravý opak, nie? 😉

digysa
12. jan 2012

To je dobra otazka....rozmyslam, co som si zobrala ja na kyretaz...hmmmmm...

Nic....lebo som to ledva stihla do nemocnice.....prifucalo k nam poziarnicke auto, ako z "americkeho filmu", rychlo ma v pyzame previezli do nemocnice aby som nevykrvacala....a v podstate si pamatam uz iba rano, ked mi lekar oznamoval, ze vsetko je OK a za 2 mesiace mozeme ist opat na to.. 🙂

U mna sa pripravy moc nekonali.....ani materialne ani psychicke...

kacena85
12. jan 2012

@lucianak no tak uvidime co na nam jar prinesie, isto sa nam bude lepsie snazilkovat ked bude vonku peknejsie a teplejsie a nebude takto hnusne, dlhsie bude svetlo, viac vit D ziskame a budeme isto veselsie a spokojnejsie,uz to zle obdobie isto prejde. tak sa tesim...velmi
tak segra hadam vie co a ako, ved dr jej isto povedal.

lucianak
12. jan 2012

@kacena85 To už neviem, či jej niečo povedal, ale snáď to je oki. Teším sa na dlhšie dni, lebo to stmievanie o 4 ma deprimuje. Ja mám rada, ke´d vonku vidieť do neskorého večera 😀 Ako keď sme boli v škótsku, tam sme si o 11večer museli zaťahovať žalúzky, aby bola tma poriadna, aby sme vedeli spať. Snáď to potom pôjde ako po masle 😉

kacena85
12. jan 2012

@lucianak heh no to hej,nie je nad to, ked pridem este z prace vyjdem este von, posedime, popijeme vinko, pokecame, alebo si porobim este v zahradke, jaj uz nech je tu jar a leto, a isto to pojde ako po masle...vsetko bude ok 🙂 my sme zacali teraz sex maraton 🙂)), niekto pise, ze je dobre ked je sex tak obden, alebo tri krat do tyzdna, dalsi ze cim castejsie tym lepsie, tak ideme skusit maraton do konca ovulky a uvidi sa 😉 ved treba si sprijemnit to spatne pocko 🙂

poisonblu
12. jan 2012

caute babule...mne uz dneska manzelik sprdol, ze ci je on plemenny byk, aby som ho v case plodnych dni uhanala :D dneska mala prist ovulka, ale zatial necitim vajecniky, ani hlien este nie je uplne bielkovy, tak dnes mu asi dam pokoj :D len ked ja sa bojim, ze co ak zase potratim, a potom zase cakat...a kvoli max. materskej musim otehu do septembra...tak ma aj cas tlaci...nemame penazi nazvys, tak by som nerada mala matersku iba minimalnu, alebo len rodicovsky ☹

lucianak
12. jan 2012

@kacena85 Heheeeeeee, tak to si pekne napísala, že maratón 😀 Tak držím palce, nech sa nalepí. Treba vyskúšať všetko, veď ako potom zistíš, ktorý spôsob je najlepší??? 😉 Len tak zistíš, kedy najskôr otehotnieš, keď budete skúšať... A teraz máš ovu??
Ja som si predvčerom merala len tak zo srandy, ale bolo 36,6... nič zaujímavé 😀

lucianak
12. jan 2012

@poisonblu nesmieš takto myslieť, čo ak... proste sa podarí a bude oki. Ja som tiež takto hnala muža, ale vyplatila sa , teda prvýkrát. Uvidíme ako to bude teraz.
My tiež nemáme na rozdávanie a chcela by som čím skôr byť kinder, ale osud je osud, on to už zariadi. Čas mám tak do septembra, ale verím, že to bude skôr.

poisonblu
12. jan 2012

@lucianak jasne, ale stale musim na to mysliet...teraz sa rozhodujem, ze co v praci, ci dam vypoved alebo ako dalej...asi pojdem na UP a hotovo...uz mam nejaky dovod na to, aby som mohla skoncit PP okamzite, a este mi sefko bude musiet vyplatit aj 2 mesacny plat...tak dufam, ze to dopadne tak ako chcem a bude mat po ptakoch :D

lucianak
12. jan 2012

@poisonblu No veď uvidíš ako bude, keď nastúpiš po PN. Prinajhoršom ako píšeš, vyplatí ti 2 mesiace, možno si za ten čas nájdeš niečo iné a možno ani nebude treba lebo budeš tehu 😉 a pôjdeš zasa na pn 😀

poisonblu
12. jan 2012

@lucianak no lenze ja tam nastupit po PN uz nechcem...ja toho cloveka proste neznasam a nechcem ho uz ani vidiet...rozhodla som sa, ze ked do konca februara nebudem tehu, tak si zacnem hladat novu pracu.

kacena85
12. jan 2012

@lucianak nemam ovu ale tak skusime, som si zobrala priklad z jednej babenky co je v inej teme, v decembri v kuse sex kazdy den 15 dni, hehe ovu mi vychadza buduci tyzden, meriam teplotu uz kazdy den snazim sa tak okolo pol 8 aby som to vedela porovnat, ja som mala minuly tyzden dva dni 37,1-2 som nechapala, teraz stale 36,8-9.tak cakam co spravi buduci tyzden. a zas nerobime to len kvoli tomu. hehe priatel sa len potesil lebo ja som u nas ta co ho odhana od seba 🙂 tak bude mat teraz po svojom .... 😉

chrustik1
12. jan 2012

jééj čo to tu čítam? Super @kaculiatko88 len nech palička silnie a budú z nej krásne koľajnice a hlavne o 9 mesiacov (teda vlastne už asi len o osem, že?) krásne malinké kaculiatko2 😵

@monika2712 no rada čítam, že si tak super pozitívne naladená, teraz to tehu aj s 9-mesačným prekvapením na záver určite príde!!!

@poisonblu nemysli nato, že musíš otehu, kašli nato, ja viem, mne sa to hovorí keď tiež sa bojím len aby sa to nezopakovalo ale snažím sa opakovať si stále, že už sa to nestane a hlavne čas ma netlačí. Lebo psychika je potvora a akurát keď to chceme najviac tak to môže ísť ťažšie..
veru aj ja sa teším už na leto, akurát dnes sme boli s kamoškou s tými našimi svišťami na prechádzke a sme si hovorili, že nech je už čím skôr dlhšie svetlo aby sme mohli chodiť aj poobede, lebo toto je na depku, dáme ich poobede spať a keď sa zobudia už je tma a vymyslite program pre nich do večera aby sme ich vyšťavili. Vždy sme skôr vyšťavení my, takže potom ani mm na keksík moc chuť nemá a bez neho ťažko môžeme uvažovať nad ďalším tehu a netreba sa ani teda zamýšľať či teda bude konečne ok alebo sa to znova zopakuje.. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre