Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
24. jan 2012

@lucianak a k tomu bocianovi.si ma pobavila.ja som bola pred vianocami na dvore s havkacmi a kuk hore ze co mi sibe?velky vtak,dlhe nohy.tak by som sa ti fakt nedivila.inak aj mne to napadlo,ze teraz bocian?heh mozno to bol ten isty pomyleny...mozno stastie prinesie.veriiim

lucianak
25. jan 2012

@kacena85 Takže ste ako tak pokope so sestrami. Pánečky, ste tri sestry, a tie sestry majú dcéry... tak ty s priateľom by ste to mohli prelomiť so synom 🙂 Veselo je určite, veď kedy je s babami nuda?
A aké vyšetrenie? Chirurgia? Lebo ja som bola na chire s tými hlienmi, vieš... ale tam mi nič nezistili, len odporučili na gastro.
No tie tehu veci... ja neviem, neviem aké povery kolujú okolo toho... že ak máš doma tehu veci, tak aj ty budeš o chvíľu tehu? 🙂 Ja na povery veľmi nie som, ale záleží od toho, či tomu veríš alebo nie. Ale na tom nie je nič zlé. My máme na povale asi 2 veľké krabice megapampersiek, ktoré sú plné detských vecí po sestrinej Terezke. Tak snáď ich už čo nevidieť bude nosiť naše malinké 😉 Ale to mi n apadlo len teraz, čo si spomenula ty tie tehu veci.
No moja teplota je raz tak raz tak. Uvidíme koncom týždňa. Nechcem myslieť na to, či som alebo nie som. Nestresujem, predčasne test necem robiť. V tomto mám pevnú vôľu a potom to bude o to väčšie prekvapko a možno aj čiarka silnejšia. Joooooooooooooj, už nech je nedeľa, ale vydržím...

lucianak
25. jan 2012

@kacena85 Ju, tak som sa z chuti zasmiala z tej tvojej druhej správy 😀 😀 😀 Veľký vták, dlhé nohy.... 😉 Noooo, nebolo by zlé, lebo vieš, znamenia.... najprv by doniesol tebe a potom mne do týždňa. Som zvedavá na tú nedeľu, isto napíšem, či to bol bocian alebo omyl 😉

lucianak
25. jan 2012

@monika2712 Ahojo mojo... tak ako??? Už prešiel ten deň "nešikovnosti"? To sa občas stáva. Ja tiež mám občas také dni v práci, taká som roztržitá, všetko mi padá z rúk a to pracujem so šperkami, takže nie lacná záležitosť, ak by sa mi niečo roztĺklo.
Prvé usg sa blíži, všetko oki zatiaľ u teba? teda myslím, že či sa cítiš oki...

monika2712
25. jan 2012

@lucianak ahojky, no mam sa OK, citim sa v pohode, v podstate mi nic nie je, sem tam jemne nevolno, v piatok konecne kontrola, uz mam z toho stresy, uz vidim jak nebudem v noci zo stvrtka na piatok spat.. inak dnes som sa konecne trocha vyspala, asi pomohol caj co som si uvarila vecer na spanie a nervy.. inak som uz vyse tyzdna poriadne nespala.
jaaj a strasne vlci hlad ma chytil prave, takze asi musim zavitat do obchodu po nejake ranajky. 😀

kacena85
25. jan 2012

@lucianak ahoj.tak moja teplota 36,7 dnes.to fakt aj ja.hore dole hore dole.akurat strazim malinku.sestra sa sla vyvencit xi.spinka ale tak pohodka ona.len ked ma papat juj to sa vie jedovat.akurat na mna oci vyvalila no ze parada ale spinka dalej.
No kamoska ma praveze vyhresila,ze ona tak veri na tie povery,ze nic nemozem mat doma,ani detske ani tehu veci.ale tak co to mam kam dat.ja si myslim,ze pokial to nemam niekde na ociach tak to nevadi.nie?
Nepisala si,ze testnes piatok?akoze ten mamatest nikde?kupim ten rapid clear.ale ten urobim az pred zakrokom.inak vies co som ti pisala,ze mam mat 23.1 vyznamny den.tak nic take sa nedialo ale bol sex tak tfuj tfuj.test urobim ozaj az tak pred zakrokom.nebudem zbytocne stresovat
A inak ten bocian sranda.veru znamenie by to bolo krasne
No dr ma poslal do nemocnice,tusim chirurgia,mne to vysvetlil podla budov tak to hadam najdem.ale tak to nebudr hadam ziadne take vnutorne vysetrenie nie?

chrustik1
25. jan 2012

ahojte,
@kacena85 to aké sú povery? Že nesmieš mať doma tehu ani detské vecičky? No ja tehu veci už nemám, požičala som ich tehotnej susedke ale detské veci hej po mojom drobcovi, to ich mám ako vyhodiť či čo? 😀

kacena85
25. jan 2012

@chrustik1 ale ze to tak ked este nemas dieta,ze by si take nemala mat,ze to nosi smolu.ani v prvych mesiacoch nieco kupovat.a ty ako?aj si bola ohladom tej stitnej?

chrustik1
25. jan 2012

@kacena85 aha, no už som sa zľakla 🙂 Veru nebola som ešte nejako sa k tomu neviem dokopať, asi sa trochu bojím, že mi dačo nájdu. Aj keď kdesi v kútiku duše dúfam, že nie, že to proste bola blbá náhoda ale predsa len.. Ale pôjdem tam isto, len ja to mám ťažšie aj v tom, že sa musím dohodnúť s mm aby šiel so mnou, lebo drobca nechcem moc ťahať k dr. medzi chorých ľudí aby mi dačo nachytal a nemám ho kam dať..
A ty ako? Čítam, že sa chystáš testovať, takže predsa len žeby sa podarilo?

@monika2712 ahoj a ty ako moja? Pozerám, že ti už svieti 6tt teraz v piatok ideš na ten UTZ? To by už malo byť vidno krásne bábinko, teda veľké ešte nie ale ja keď som bola koncom 6tt pri Peťkovi na UTZ tak mal niečo cez 13mm a krásne bilo srdiečko 😵

monika2712
25. jan 2012

@chrustik1 jaaj moja, nevies si predstavit aka som napata.. zatial som OK, nemam ani nejake nevolnosti, len vlci hlad obcas,ale inak pohodka, troska problemy s aftou v ustach, tak beriem aj bkomplex, nech sa tej opachy zbavim rychlo.. no uz nech je piatok a mam to za sebou lebo to cakanie je hruza... dufam, ze tam bude fazulka a idealne keby aj srdiecko, ale tak beriem to s rezervou... 😉

ivkaaroman
25. jan 2012

aj ja sa musim pripojit do tejto neprijemnej diskusie. Nase velke stasticko sa rozhodlo, ze sa mu u nas nepaci a odislo nam piatok kyretom prec. Doktor mi vravel, ze je toho v tejto dobe strasne vela. Odumrie plod v začiatkoch a vobec nevedia prečo.

kacena85
25. jan 2012

@ivkaaroman ahoj tak je mi luto,ze si musela k nam do tejto temy.viem ako ti je,ako to boli.ale neboj isto sa budete o chvilu tesit znova.v kolkon tt si bola?ja som bola presne pred rokom stastna tehu.zial plod nevydrzal v 8 tt.

kacena85
25. jan 2012

@chrustik1 no ja som testovala pondelok ale zbytocne,zase som nevydrzala.len som merala bt a bola stale vysoka tak sa mi to nezdalo ale uz nebudem testovat,az tesne pred hysteroskopiou.zajtra idem na vysetrenie slep.creva.od soboty ma pobolieva v pravom boku.tak hadam bude vsetko ok.

chrustik1
25. jan 2012

@monika2712 neboj moja, ubehne ti to ani sa nenazdáš teraz je už večer, piatok je tu coby dup a verím, že fazuľku aj so srdiečkom isto uvidíš. Tento prelom 6tt a 7tt by už mala byť dostatočne veľká aby bolo vidno aj srdiečko. Síce sa vraj stáva, že niektorým ženám je vidno až okolo 7tt fazuľka ale myslím, že to skôr pri posunutej ovu. 🙂

@kacena85 teda tú hysteroskopiu ti nezávidím, neviem síce presne čo sa tam robí ale už len to slovo neznie moc prívetivo. Zas na druhej strane radšej vedieť čo je za problém (teda ak nejaký je) ako nevedieť nič a tápať... Jaj slepák, len nech vyšetrenie dopadne dobre a nepotvrdí sa!

ivkaaroman
25. jan 2012

@kacena85 zacinali sme 9 tt a velmi sme sa s manzelom tesili na maleho drobca, nase stastie sa skor skoncilo ako sme cakali. Dufam, ze nase druhe tehotenstvo bude uspesne dokoncene. este vydrzat ten dlhy cas pokial budeme moct skusat znovu

kacena85
25. jan 2012

@chrustik1 no hysterka je to,ze mi kamerou kuk do maternice co sa tam deje,preco nemam rok menzes,ci tam nemsm zrasty,a ked tak to hned aj odstrania,aby to bolo opat ok.len dufam,ze nijake zle spravy.
Priatel mi vravel,ze keby je to slepak,ze to isto ine bolesti mam,ale radsej nech mi to kuk a ak nieco aj zacina nech to hned aj stopnu.este uvidim,ci ma hned zobere dr na vysetrenie alebo ma objedna
A este k tej hysterke aj sa dost bojim anestezi.dost co bol kyret,a skoro presne o rok totok.ach jaj

kacena85
25. jan 2012

@ivkaaroman u nas to bolo tiez prve tehu.nesmierna radost,vyteseni.ale prechladla som.aj to mohli k tomu prispiet a zacala som spinit.dr mi dal ascorutin,duphaston.zial nepomohlo.ale dr podla mna mohol urobit viac.preto som ho aj zmenila.od kyretu same problemy.nemam odvtedy menzes.najprv dr ze pockame,potom antikoncepcia na upravu,vyvolavacky a teraz ma objednal na hysterodkopiu.zavidim kazdej,ktora dostala menzes a je ok.ja sa velmi bojim,aby som mala vsetko ok a mohla normal otehotniet.lebo som uz vsetko mozne citala.
Aj sa od oktobra snazine a nic.dr m robil horm.testy.nizky prigesteron,vysoky testosteron.dr ze to sa ani snazit nemusime.vies si predstavit ako ma potesil.do toho par zapalov moc.ciest.tak som pn.nevladala som uz vsetko.chcela som velmi rychlo o tehu ale pochopila som,ze sa musim dat ja dokopy.tlacila som moc

tweetinka.co
25. jan 2012

ahojte kocky.. my sme sa manzelom dlho snazilkovali a konecne to vyslo.. ked som uvidela dve ciarky, bola som vytesena ako blcha, po tyzdni som zacala spinit, tak som letela k MUDr... dal mi utrogestan a klud, potvrdeny 6 tt. poobede som zacala krvacat, v utorok som bola zasa u MUDr.. sam nevedel, ci pokracovat alebo nie.. pridal mi este ascorutin..v noci zo mna nieco vyslo 😖 😖 😖 tak dnes na odporucanie nemocnica...
kde dalsi MUDr. povedal, ze ziadny plod v maternici nie je 😠 kyret sa ma potvrdit v piatok podla vysledkov.. ☹

tinasc
25. jan 2012

@kacena85 a to akože nemôžeš mať doma tehotenské veci? no ja mám ešte z predošlého tehu nohavice dvoje aj tehot. blúzku, to mám dať preč? alebo ako? síce sú to povery, ale človek nevie ako to má brať... aj kočík som musela mať inde, mama mi to nedovolila 🙂 a detské veci po malej to mám kam dať? však to vysťahovať nemôžem...

lucianak
26. jan 2012

@monika2712 Tak ja včera.... kolegyňa zo mňa nemohla. Na to, že mám 50kg, tak by som včera zjedla slona. Skoro som sa rozplakala od hladu 😀
Práve som čítala, že ťa pozrie nová dokina a dobre som pochopila, že až 1.2.? To prečo až tak neskoro? Nechodí ju zastupovať k nej do ambulky? Joooooj, tak to iste nepotešilo, keď ti zavolali... Ale vpodstate je to len 5 dní neskôr a potom už určite bude vidno viac a budeš žiariť ako slniečko. Verím v to.
A kľudne spi, aj keď viem, že ja ak zbadám //, tak tiež budem isto nervózna, či je všetko ok. A myslíš, že by ťa potom dokina dala na pn - rizikové? Ja by som asi šla, a aj poviem dokine, že radšej budem doma ako stresovať v práci.

lucianak
26. jan 2012

@kacena85 Tak sestrina, keď je hladná, tak to sa tešíme, lebo ona nerada papá, ale tričko ako sťahuje sestre, keď sa chce napiť. Nevie sa odnaučiť od prsníka a to už mala 1r a 3m.
Na povery never, veď sú to len povery, že povráva sa... 😀
Testnem asi v nedeľu, keď bude manžel doma, aby sme spolu mohli sledovať sfarbenie na testíku, lebo potom robí cez týždeň vždy ráno, tak chcem, aby sme pri tom boli spolu.
Tak možno ten sexik bol významný, lebo sa vytvorila zygota... Držím palce 😉
Ja čo som bola na chire, tak mi teda strčil palec do zadku, nepríjemné, ale našťastie z chir. hľadiska to bolo ok, nič tam nenašiel, že na rukavici bez zbytkov patologického obsahu, takže supiš. Už len tú kolono. trošku mám obavy ako to dopadne, ale verím, že to bude tiež dobré.

lucianak
26. jan 2012

@monika2712 čítam, že máš aftu. Kolegyňa tiež mala a dosť bolestivú a vyplachovala si ústa po každom jedle len ústnou vodou a na druhý deň to vraj bolo oveľa lepšie. Vyskúšaj 😉

monika2712
26. jan 2012

@lucianak ahojky, no takze.. ja chodim do sukromneho zdravotneho strediska, dokina je vraj PN a uz od februara nebude ani pracovat. neviem co je na tom pravdy, mozno dostala vypoved, netusim, to sa uz ani nedozviem..takze nikto ju nezastupuje ale automaticky preraduju jej pacientky ostatnym lekarom co tam maju,maju troch, jedna dokina, tej co mam ist 1.2, jeden co tam robi len dva dni v tyzdni len poobede a dalsi, ktory je teraz na dovolenke.. takze 1.2 bol najskorsi mozny termin co mi mohli dat, aj ked som naliehala na skorsi.. trocha mam obavy co to bude za doktorku, podla fotky je mi nesympaticka, ale co sa da robit.. na jednej strane dobre, ze pojdem neskor, lebo uz mozno bude vsetko vidno, a nebudem musiet cakat na srdiecko dalsie dva tyzdne, na druhej strane, nepatrim k trpezlivym ludom, a strasne ma to vcera vzalo, lebo nemam rada ani take nahle zmeny, ktore neviem ovplyvnit.. hlavne ked som uz na niekoho zvyknuta.
Na rizikove nemam dovod ist, pokial sa citim OK, ja som nemala spontanny potrat, ze by som zacala krvacat, takze asi nie je dovod ani teraz to riesit, mimo toho, si to nemozem dovolit, musim makat. a nema ma kto ani zastupit.. takze ja pekne budem pracovat kym sa bude dat 😉 doma by ma aj tak porazilo od nudy 😀

monika2712
26. jan 2012

@lucianak to s aftou, kazdemu pomaha nieco ine, mne v podstate nepomaha vobec nic, len sa dopovat ceckom a bkomplexom.. vsetky vyplachy a vytery su len docasne omracenie bolesti.

poisonblu
26. jan 2012

ja na afty pouzivam urgo aftes, stoji to nejakych 5 eur....bez toho sa mi afta lieci 2 tyzdni, s tym iba tyzden...

poisonblu
26. jan 2012

dnes by som mala testovat, ci nie som tehu, ale este asi pockam, lebo mam len jeden test doma a teraz som mala taky dlhsi cyklus..ale ked som si robila vcera aj dnes test ovu mikroskopom, tak mi ukazuje plodne dni, co v tomto pripade asi znamena, ze mam vyssi estrogen, co sa zvysuje cez plodne dni a tehu...🙂

chrustik1
26. jan 2012

@kacena85 ja som pravdupovediac pred kyretom mala najväčší strach tiež práve z tej anestézy a to mňa ešte vystrašili, že nádchu čo som mala to nieje dobre, že sa im tam môžem začať dusiť, no keď mi toto povedali krvi by sa vo mne nedorezal..

@monika2712 to čo moja čo sa ti toto stalo? Ešte dlhšie máš čakať? Veď to je des! Na druhej strane máš pravdu ak pôjdeš v tom čase tak už budeš vidno krásne bábo, nielen nejakú machuľku ale bábinko, ktorému bije srdiečko ako zvon!! 😵 😵 😵
@ivkaaroman je mi ľúto, že si musela zavítať do tejto témy lebo sa to aj tebe stalo. Ono čo sa týka čakania čakajte dovtedy kým nebudeš pripravená psychicky. Ja som chcela otehu čím skôr, vlastne od prvej ms po kyrete sme to nechávali na prírodu a už čakám štvrtú a nič. Proste ak maternica pripravená nebude tak tehu neprijme.

@tweetinka.co je mi ľúto, že sa to aj tebe stalo, už si bola na kyrete či ako?

chrustik1
26. jan 2012

@poisonblu jééj, tak to testni a daj čím skôr vedieť, dúfam, že ti to vyjde!! 😵 😵 😵

monika2712
26. jan 2012

@chrustik1 no ani mi nehovor, som si vcera poplakala kvoli tomu.. strasne neznasam takeho nahle zmeny, ked mam ist dokine ktoru vobec nepoznam na prvu kontrolu, no proste cele zle..ale co narobim. uz sa s tym pomalicky zmierujem, len mi je luto ze musim cakat o dalsich 5 dni viac, uz som to mohla mat zajtra za sebou.. zbytocne mi privyrobili stresy a nervy vcera.. ale konecne aspon spavam, zacala som pijavat jeden caj na spanok a nervy, a vyzera ze zabera, dnes som dokonca spala tak tvrdo, ze ma ani manzel ani kocur nezobudili v noci, tak fajn, len sa mi rano nechcelo ani vstavat, by som spala dalej najradsej.. ale tak ide vikend, dospim, ale hlavne musim zamestnat mysel dacim inym, aby som sa na to nemyslela furt, aby prisla streda co najskor.. 😉

tweetinka.co
26. jan 2012

@chrustik1 ahoj. zatial som nebola - a neviem, ci je vlastne potrebny.. Az v utorok si mam prist po dalsie vysledky a ked sa prestane krvacat, tak az potom sa uvidi, ze ako je cista maternica..
Najprv som mala z toho fakt strach a hrozu.. ale ako som vela prispevkov citala, nie je to taka katastrova.. asi v porovnani s prazdnom, ktore ostalo.. 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre