Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janulcek
17. mar 2009

jarulai,myslim že tou informáciou ta lekar zbytočne rozladil.Sam musel uznat že v tolkom tt,take male mimi nemalo šancu prežit...no nie???

jarulai
17. mar 2009

ved to, že sa tváril akoby tá velkosť bola úplne v poriadku. pritom hned od začiatku tehu rástlo velmi pomaly. no ked to nabudúce zase nadhodí, už mu poviem asi svoje. mna to vždy vráti o dosť týždnov naspať, potom sa s tým musím znova vyrovnávať

daykaaa
17. mar 2009

ahojte babulky...taaak mne dorazila 2 mrcha tak sa vytesujem aj ked tie bolesti sa nedaju vydrzat🙂

janulcek
17. mar 2009

už druha MS??aj ja by som už stela druhu...

janulcek
17. mar 2009

jarulai,mne doktor vlastny ked som bola na potvrdenie tehul.nepovedal nič.len že som v 6tt.A ked som sa dostala o 2 tyž.do nemocky,tak ma pozrel lekar/nie sonom/a hovori že je to dost male,že uvidi sa na sone,či to vobec žije.Ono hned po tom potvrdeni tehul o tyž.asi približne sa prestalo vyvijat/tak mi to vychadza/.A to sa zachranit neda...tak nech ta radšej nestresuje.Jarulai,bud kludna...určite v nemocke nepochybili..

daykaaa
17. mar 2009

presne taak.. 🙂 vobec som necakala ze priide..som si myslela ze to potrva kym sa mi upravi cyklus..

emily
18. mar 2009

daykaaa gratulujem k 2 MS ja som konečne prestala špiniť a ešte musím ísť k mojej dr. na kontrolu či je všetko v poriadku asi až v piatok pôjdem lebo nemám kde nechať malu 😉

daykaaa
18. mar 2009

ja by som ju veru postrazila.. 🙂 boooze ja som tak daavno nestrazila male deti..akurat pred rokom na praxi ☹ u nas ani v rodine nikto nic nema..

emily
18. mar 2009

daykaaa tak príd do PO a môžeš našu malu slečnu strážiť 😀

karaa
18. mar 2009

ako vidim, vraciame sa spat do normalu 🙂
blahozelam vsetkym mrchujucim a musim sa pochvalit aj mojou mrchou... neverila som ze sa z nej budem raz takto tesit... dosla po 30tich dnoch od zakroku ... samozrejme som dodrziavala uz spominane odporucanie od doktora 😉

janulcek
18. mar 2009

jéj karaa,tak tebe ako pekne dorazila.nie ako ja...po 8tyž. 😖

emily
18. mar 2009

karaa blahoželám 😉 no ja som sa dnes tešila že už nešpiním a hahaho teraz poobede zase 😠 už od včera večer do teraz nič a zrazu zase špiním 😖 nechápem

karaa
18. mar 2009

vdaka 🙂
tak aspon sa poriadne vycisti, co sa vycistit ma, no nie emily ... a kolky den si po? ja som to tiez tak mala ze piaty den po som uz nespinila vobec ani siesty doobeda ale poobede som opat zacala... ale to uz len tak trochu - asi "na rozlucku" a potom to prestalo uplne

emily
18. mar 2009

karaa v podstate som bola na zákroku vo štvrtok poobede takže dnes je 6 deň ked štvrtok nepočítam takže už by som mohla aj prestať, no uvidíme kedy to skončí ale nech sa radšej poriadne vyčistí 😉

karaa
18. mar 2009

tak to je este asi uplne v norme emily 🙂 drzim palce nech co najskor prestanes
ja zase stale cakam ci pridu bolesti alebo nie, lebo vacsina tu pise, ze prvy krat ma velke bolesti ... tak sa uz psychicky pripravujem ...

emily
18. mar 2009

karaa dík, možno ty nebudeš mať bolesti ale je lepšie sa dopredu pripraviť na to keby náhodou 😉

daykaaa
18. mar 2009

emily...no to kyyym by som dorazila tak by uz nebolo treba ani strazit 😉

janulcek
18. mar 2009

ale karaa nebojkaj,ja som nemala až take bolesti,v pohodke...a to som dostala o 8tyž.po zákroku.

jaruska74
18. mar 2009

janulcek potom po vyvovanej MS si mala tu druhe pekne na cas?

lucka33
18. mar 2009

jaruska - janul este nemala druhu ms 😉

ja mam teraz pomaly na konci druhu ms a poviem vam , bola raz tak silna ako ta prva... Strasne silno som krvacala a vychadzali zo mna aj velke kusy sliznice... 😖 dufam, ze je to ok a teraz to uz bude ciste...
ale mam teraz obavu, ak by som nahodou tento mesiac otehu... ci by sa to udrzalo... 😒
tak radsej skusat nebudeme, aj tak dr. hovoril, ze aj tak mozeme az v maji, tak to asi budeme musiet dodrzat 🙂

jarka4982
18. mar 2009

Lucka,preco musis cakat do maja,ked si teraz uz mala druhu MS?

zuzuj
18. mar 2009

dievčata chcem sa Vas opytat kto vam kyretaz robil...ja som momentalne na dne, mozno ste to uz aj pisali ale nie som schopna citat 46 stran...ja bud chcem ist na Antolsku alebo na Kramare...kde ste boli a u koho...ja sa bojim ze mi tam nieco dovrzu a uz nebudem nikdy tehotna..resp. dalsie komplikacie by som asi nezvladla...
Viete mi niekoho schopneho poradit???

jarka4982
18. mar 2009

Zuzuj,ja som bola na Kramaroch a dobre sa tam o mna starali.Nesla som cez znamost...aj tak tam nikoho nepoznam.Tam som uz rodila a lekari su celkom solidni.Zakrok sa robi vakuumom,tak sa tam podla mna nema co dobabrat.Nic ma ani nebolelo..ani ziadne komplikacie neboli...
Neboj,bude to v poriadku...cas vsetko vylieci...nezabudnes nikdy,ale dusicka bude casom menej boliet...

Drzkaj sa a drzim palce!!!!

zuzuj
18. mar 2009

dakujem, ja som myslela, ze sa to vyskrabuje...uz som z toho jelen ☹ a kto ti to robil??

jarka4982
18. mar 2009

No,bud sa vyskrabuje alebo sa vytahuje vakuumom.Nam to tam vsetkym vtedy robili vakuumom,ale po porode ma vyskrabovali...a ked vyskrabovali,to bolelo,no tento zakrok som vobec necitila.Samozrejme ze som spala ale som myslela ze aspon daco buden citit ked sa zobudim...no,nebolelo ma vobec nic.
Zakrok mi robila taka mladsia lekarka,Tekeliova...bola celkom zlata...pekny dojem zanechala.No radsej kedby som ju stretla pri nejakej inej prilezitosti 😒

jarulai
19. mar 2009

dobre ránko 🙂
som vám včera hrozne chýbala, že 😀 😀 😀
dnes mám smutné výročie - 8týždnov po ☹ ☹ ☹ už by som to mohla prestať aj počítať, že? aj som mužíkovi slúbila, že už sa nebudem trápiť - no vynasnažím sa. hlavne, že tá mrcha je už tu 😵

zuzuj, drž sa.

inguska77
19. mar 2009

ahojte dievcata uz som po zakroku doma vcera som prisla mam to za sebou len trochu krvacamje to normalne?
napiste mi bo este som nebola u svojho lekara a kedy pride menstruacia teraz po zakroku? dakjem vam papapapaapa

jarulai
19. mar 2009

inguska, IP 😉

emily
19. mar 2009

ahojte, zuzuj neboj uspia ťa a ty nebudeš nič cítiť len dušička boli ale to sa časom zahojí 😒
inguska to krvácanie je normálne ja som dnes týždeň po a ešte trochu špiním a u svjej lekárky som tiež ešte nebola ale chystám sa 😉 MS sama neviem kedy príde ale ako baby tu písali každej inak niekomu po 30 dňou a niekomu po 8 týždňoch 😉

jarulai no chýbala si tu včera veľmi 🙂

jarka4982
19. mar 2009

Ahojte baby,ako dnes???

Vonku su len +3C brrrrrrrrr

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre