Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

usacek79
2. feb 2012

@kacena85 minuly rok... v mojom pripade minuly polrok - dva potraty, dve havarie, vykradnute auto a milion dalsich mensich "radosti" 😖 preto som bola rada, ze som stihla potratit pred silvestrom, lebo tento rok uz bude LEN a LEN radostny 😵 😉
@chrustik1 ja som takisto po prvom potrate dve ovulacie precystovala 😒 ale obe praskli same a potom uz OK 🙂 to je vraj bezne po potrate, v ramci hormonalneho upratovania... treba nejake bylinky, cajiky a bude to ok 😉

kacena85
2. feb 2012

@chrustik1 no ja pevne dufam, ze teplota sa bude drzat a utorok bude krajsi test 🙂

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 ja som tiez rada ze je koniec toho minuleho roka, aj 1.1 som nic nepila, ani ziadne caje tabletky caje ani sex (aby sme sa nesnazili cely rok) a priatel mu brusko hladkal, ze to bude robit tento rok 🙂tak som sa nasmiala heheh

usacek79
2. feb 2012

@kacena85 no ja nepijem vobec nikdy, takze to je v poho, ale na silvestra som bola 5 dni po potrate este cela krvava, takze to sa mi velmi nepaci do noveho roku 😀 a tiez ziadny sex samozrejme, co sa mi tiez nepozdava 😅 proste budem to ignorovat, ze ako na novy rok tak po cely - v nasom pripade urcite nie 😉

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 no u vas bude taky normal sex, nie taky snazilkovsky lebo vam to vyjde a hotovo
konecne som doupratovala a napchavam sa chipsami, velice ze budem zdravsie jeste no sem tam to na mna dojde, ze aj ked clovek schudne tak to sa lepsie zadari otehotniet

usacek79
2. feb 2012

@kacena85 no ja som snazilkovsky sex v zivote nerealizovala, my sme si proste vrzli a bolo 😀 ja praveze od teeeeeraz uz "chudnem", ale teda velmi rozumnym sposobom - pomaly dalej zajdem, hlavne nezrat kraviny, pravidelne cvicit a pojde to v poho 😉 ved do juna casu ako ceciny, to pojde aj 15 kil dole 😉 esteze cipsy nemam rada 😀

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 tak to mas veeelku vyhodu, ja som mala teraz take zaludocne problemy tak som presla rano na jogurty, vecer uvarene vlocky v mlieku to strasne lubim.ale k tomu cvicenie sa neviem donutit.lebo byvam aj mimo mesta tak a samej sa mi moc nehce.
a to mate velku vyhodu ze sa vam zadarilo vzdy,nam sa zadarilo prvy krat hned az sme nechceli tomu uverit ale teraz ach 😠

chrustik1
2. feb 2012

@usacek79 aj mne obe cysty praskli samé našťastie tento mesiac som do polovice cyklu poctivo pila gynastan, potom som radšej prestala. Ovu ani neviem či bola nejako ma nič moc nebolelo, takže neviem. Lenže pred pôrodom som nikdy nemala bolestivú ovu, ani by som nevedela, že mám keby som nemala hlien. Dokonca keď som otehotnela s Peťkom tak som ani ten hlien nemala ale ovu asi hej 😀
@kacena85 moc moc držím palce aby bol krajší a dúfam, že po Monike už každá bude písať iba rovnako pozitívne správy ako ona 😵

kacena85
2. feb 2012

@chrustik1 dakujeeeem...tak to dufam veru aj ja pekne nech tu krasne spravy a pozitivne tehu testy pribudaju jedna radost ale aspon ze nepribuda tak vela bab po potrate ako predtym

usacek79
2. feb 2012

@kacena85 no vyhodu.. cipsy nejem, ale kolaciky a torticky pomooooc! 😀 u mna je najtazsie vysadit sladke 😠
ale teda cvicenie zboznujem, este pred tehu som cvicila 6dni v tyzdni 🙂 a citila som sa vyborne 😵
teraz mi je uprimne povedane zo mna na grc, ked tak na to neforemne teleso pozeram v zrkadle 😠
ale muz hovori, ze az taky rozdiel nevidi, co neviem ci je dobre, lebo to ma potom videl taku nechutnu aj ked som bola o 15kil lahsia? 😠 😀

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 heh tak to ja som na tom presne tak isto, pred potratom som mala okolo 58 kg, teraz mam viac ako 62kg, teda dufam, ze nie viac lebo som sa dlho nevazila ale budem sa muset niekde lebo to potrebujem uviest do anestezilog.formulara.
ja lubim vsetko, od kolacov, cez zakusky, slane sladke kysle horke....taky vsazravec...a moj priatel to iste, radost varit u nas...hehe ziadne to nelubim to nechcem to mi nechuti co navarim to zje ale tak skor sa vzdy spytam na co ma chut... 😉 aj ked odpoved je sex....potom odpovie ohladom jedla 😀
ale prosim ta no kolko vazis ked tak pises, ale je to sto a jedno ako vyzera telo ked aspon dva krat za tyzden cvici clovek pekne foremne pevne, teraz mam brucho jak zelatina, mne vsetko ide do brucha bokov a zadok vrrr

usacek79
2. feb 2012

@kacena85 aaale, uz to ani neriesme, proste som pribrala 15 kil za pol roka, to je dost velka tragedia 😠
ale o hodku mi zacina spinning, takze sa tesim, konecne som sa dokopala 😉

kacena85
2. feb 2012

@usacek79 uha tak to je super, ja doma skor len tak ponatahujem moje studene kosti 😀 pred tv, mojim pohybom je teraz jedine prechadzanie po vonku, behanie po dr a sex s priatelom 😉 .dost ma bolieval teraz cely spodok tak som prestala cvicit, cvicila som cviky podla mojzisovej, fakt super spevnia zadok a brucho a su super na spevnenie panvoveho dna, krize.mam aj knihu od nej

kacena85
2. feb 2012

neviete mi poradit?asi mam nejaku mykozu,davam si mast canesten ale uz tri dni a nepomoha tak som si kupila vaginalnu tabletu.ked je moznost ze som tehu tak mozem si tu tabletu zaviest?lebo na letaku je ze poradte sa s dr..jemine ako keby to tam nemohli narovinu napisat.nemate niektora skusenost?

kaculiatko88
2. feb 2012

@kacena85 ahoj myslím si že môžeš ja som od dr. v tehotenstve dostala čipky a že to neškodí to je iba lokálna liečba. Takže si myslím, že v pohodičke môžeš.

kacena85
2. feb 2012

@kaculiatko88 citam tu na konikovi ale skor pisu ze len nejaky krem lebo to zvnutra neni dobre kuuurnik co cil 😔

chrustik1
2. feb 2012

@kacena85 keď som bola tehu s Peťkom tak som tiež chytila mykózu, dr. mi nato dal tiež dáke vaginálne tabletky, na ktorých bolo napísané to isté a Peťko je tu krásny zdravý. Takže si myslím, že to je asi vpohode aj ten canesten. Len si neviem spomenúť ako sa volali tie tabletky 😅 Ale aj tá masť zaberie, len trošku neskôr ako tabletky, teda aspoň mne.

ivi17
2. feb 2012

@kacena85 podla mne je ten canesten v pohode aj v tehotenstve, myslim ze som to niekde predtym citala ale ak sa chces uistit skus napisat do poradne na gynda.sk, celkom promptne odpovedaju na otazky

kacena85
2. feb 2012

@ivi17 dakujem za radu,uz som tam asi pred hodkou pisala tak hadam rano najdem odpoved a ked to bude ok dam si tu tabletu zajtra vecer,dnes som dala krem zatial

lucianak
3. feb 2012

@kacena85 No obliekla som sa, ale dnes budem musieť lepšie, fučí strašidelne... A čo ma teší je, že mi pomaličky končí ms.... Jupí, jupí... zasa prichádza čas snaženiaaaa 🙂

lucianak
3. feb 2012

@usacek79 Ja o takom cykle môžem snívať... ja síce mám cyklus ako hodinky, ale také hodinky, ktorým mešká bateria 😀 Ale to som si už zvykla, hlavne že idú.... veď bateria sa dá vymeniť 😉
Mne nevadí merať teplotu, veď to j e za 10 sekúnd hotové, ale v hlave to chcem mať čisté, tak preto ten teplomer asi vylúčim... Ale mne to potom isto nedá a zas ho budem ťahať zo šuflíka... Joooj, tá moja "pevná" vôľa 😖

lucianak
3. feb 2012

@chrustik1 Tak ja idem 13.2. na preventívku, tak sa popýtam dokiny, čo je vo veci a nech so mnou niečo robí, lebo fakt veľmi chceme bábo. No niektoré baby písali, že hlien je len taký sekundárny znak, že hlavná je stúpajúca teplota. No neviem... dokina je istota...

chrustik1
3. feb 2012

@lucianak ako som to tu už neraz písala, hlien isto najdôležitejší nieje a hlavne nejakým príznakom, že ovulka je či nieje to tiež nieje. Na ten dôkaz sa každý deň dívam, hrám sa s ním. My sme sa fakt pred Peťkom riadili metódou, že ak je hlien (a teda ovulka) tak dávať bacha. No a raz hlien nebol, tak sme to brali tak, že nieje ani ovulka. A keďže Peťko je tu tak ovulka asi byť musela 😀

kacena85
3. feb 2012

@lucianak aoj.no ja dnes sla s priatelom na aute rano o 5 brrr a to bola zima fuu ze -20.no inak sme drkotali aj v aute zubami.dnes zubarka juuuj bojiim

usacek79
3. feb 2012

@lucianak akoze ciste..? nerozumiem, ty si tam ten tvoj teplomer "nepchas"? 😉

usacek79
3. feb 2012

@lucianak ach boze, som ja ale blondiiiina! 😀 uz som pochopila, som prehliadla, ze "v hlave" 😉

kaculiatko88
3. feb 2012

@kacena85 tak mne dal čipky na predpis a veď sú aj canesten čipky tie si neskúšala ???

kacena85
3. feb 2012

@kaculiatko88 cipky?ee to som este nepocula veru a to je na to iste?

@usacek79
@lucianak no baby vy ste ako krasne pochopili,som sa fakt pobavila a teplotaaa stale hore dnes 36.9

usacek79
3. feb 2012

@kacena85 no lucianak je OK, ja som truuuba 😀 som namiesto "v hlave" precitala "hlavne" 😅 a som si myslela, ze tym hovori, ze digitalny je hygienickejsi 😲 no co uz, piatok.. 😀
gratulujem k teplote 😉 nech drziiiiiiiiiiiiiii!!!! 😵
ano, cipky canesten su, aj ja som ich kedysi mala..

kacena85
3. feb 2012

@usacek79 heh ale fakt pobavilo,juj veru piatok,drahy 4dni volno juupiii,takze utorok rano testujeme spolu ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre