Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarulai
9. feb 2009

tak, tak. ale máš pravdu, treba trošku uvažovať aj nad týmito vecami - ved čo je dneska lacné? a to hovorím len preto, že chcem aby mojmu bábatku nič nechýbalo, preto treba žgrlošiť už od teraz /samozrejme primerane/ 😉 inak to by sa aj mne páčilo, otehu tak znenazdajky. tak ked sa stane, budem sa tváriť, že to bolo neplánované a ani neviem ako sa nám to podarilo 😀 😀
shandy, neboj, ja sledujem aj našu tému. som vééélmi všestranná 😀

shandy
9. feb 2009

heheh, baby vy ste sikulky, vsetko zvladate 🙂 🙂 , tak zvladnete aj toto 😀 😀
no som vas tu nahodou objavila tak sup ho sem 😀 😅
vsak ale ked uz o to ide, aj ja cakam na mrchu, sice naopak ako vy, ja tentokrat dufam, ze nepride a obom vam ju s radostou posielam 😵 😵

lucka33
9. feb 2009

tak to určite nie je príjemné fučať v tých horúčavách s veľkým bruchom, ale aj pre bábo je možno lepšie,keď sa narodí do leta, ako do zimy. Veď kedy by som potom s tým drobčekom išla von? V lete môžeme po pár dňoch-týždňoch... A v zime, keď sú všelijaké vírusy a čo ja viem čo... Tak aj preto by som chcela v lete, no v lete - tak v apríli-máji by bolo ideálne 🙂

lucka33
9. feb 2009

super shandy - tak my si ju s jankou rozdelíme -aby sme ju nemali takú silnú 😉 A tebe nech nepríde mrcha jedna! 😉

shandy
9. feb 2009

😀 😀 , dakujem bambulky, mate to u mna 😉
no ja ked budem mat brusko, mne to bude jedno kedy, hlavne nech je 😅 , ja som taka nenarocna, nech secko dobre dopadne, ci je zima alebo leto 😵

lucka33
9. feb 2009

tak som kukla do výpočtov termínov pôrodu a ak chcem mať bábo v apríli, tak musím otehu v júli 😵 Ale pre istotu začneme v júni alebo už v máji? 😉

jarulai
9. feb 2009

jalamik, ja som zostala tehu v decembri a tiež ma napadlo, že nebudem musieť kupovať také veci ako kabát... no ale musela som kúpiť aspon gate, lebo rifle ma hned od začiatku tlačili. inak si neviem predstaviť - asi by som bola ako tank, keby to vyšlo, ked som hned prvý mesiac takto priberala 😀 ale aj s tým som sa zmierila, len nech to už výjde na ten druhý pokus. už mi je jedno aj to, že budem musieť byť potom asi celé tehu v nemocke a pichať injekcie - kašlem na to, to mimi mi za to stojí!!!

shandy
9. feb 2009

no ja mam taku kamosku, ze ona si povie, ze tento mesiac ideme na to a uz to aj je 😵 😵
teda niekto ma ale stastie 🙂

lucka33
9. feb 2009

jaru - ja som tiež začínala v takom 6tt pociťovať, že ma tlačia nohavice,kt. mi boli predtým voľné. Tak som tiež rozmýšľala, že keď už takto skoro ma tlačia gate, čo by bolo ďalej??? 😲 😀 Ale možno by sa to potom nejak ustálilo. Inak niektoré baby už majú viditeľné bruško a priberú minimum (0-2kg), takže to možno nebude také hrozné 😵

lucka33
9. feb 2009

no babule - chytá ma žravá nemoc,tak by som volačo zjedla 😖 To už asi ms príde 🤐 jaaaj len poď moja, poď! Ja budem jesť všeličo, len príď 😀 už mi šibe 😀 pardon

shandy
9. feb 2009

idem ja trosku zamakat, nech nam rastie to HDP a vy zatial povolujte preventivne nohavice 😵 , mne by sa to tiez zislo po obede 😀

jarulai
9. feb 2009

ked budem už tehu, tak myslím, že ma to priberanie až tak trápiť nebude - teda hlavne po tejto skúsenosti. budem sa modliť aby to dobre dopadlo. a ved sestričky ma predsa možu na posteli potom otáčať, nie 😀
ja zase poznám baby, ktoré sa snád len pozrú na chlapa a sú tehu 😀

jarulai
9. feb 2009

lucka33, to bolo ako zaklínadlo 😀 ja mám žravú nemoc dosť často a nič. ja viem, u mna je to ešte skoro. ale ked sa už neviem dočkať.
inak, niečo vám prezradím - ja som vznikla 3 týždne potom ako mamina prišla o bábo. a to im kázali počkať aspon pol roka, lebo mamina už bola v 7mesiaci! tak na čo čakáme vlastne tú mrchu 😀

lucka33
9. feb 2009

jaru - ja si neviem vôbec predstaviť, že by som teraz otehotnela.. Myslím po fyzickej stránke. Vôbec sa necítim byť fit, takže do tehu by som teraz určite nešla... Jazvy po laparke si stále cítim, okolo jednej to mám stvrdnuté, a stále ma v brušku niečo pobolieva, pichne atd. Tak toho by som sa bála, že si tam niečo naruším a potom budem musieť čakať ešte dlhšie ako teraz. Inak mne dr. doporučil počkať s tehu tak 4-5 mesiacov... To je tak do toho mája-júna 😵

jarulai
9. feb 2009

ja sa zase cítim dobre. ja som ale nepodstúpil laparku ako ty, "iba" kyret. mne po fyzickej stránke už nič nie je, krvácala som len 2dni, potom sa to už len tvárilo ako krv aj to len ráno na toaleťáku 😨 takže ja som sa vcelku rýchlo zahojila. preto mám nádej, že by to nemuselo drlho trvať 😉

shandy
9. feb 2009

no ja som akurat jaru pisala, ze ja som tiez take popotratove dieta 😀 😀
podla mna priroda to vzdy zariadi, ak zena nie je pripravena, neotehu, ak je, tak sa podari aj zdanlivo nemozne 😅

jarulai
9. feb 2009

lucka sa nám stratila? to si píšeme v dvoch témach? lucka, skoč sem za nami, nech to nie je také divné 😀

shandy
9. feb 2009

hej, hej, budme v tejto pokope. mne sa tiez nesce skakat hore dolu... 😀 😅
luckaaaaa

lucka33
9. feb 2009

tu som 😵 len som bola na wc a chystám sa už domov z robotky 😉

jaru tak po kyrete to je iné, ja sa musím dať do poriadku po operácii, takže mne to bude trvať o niečo dlhšie... Ale ak sa cítiš dobre, tak si myslím, že nemusíš čakať nejak dlho, ja by som po prvej ms na to znova išla a uvidíš, telo si samo povie, že je ok a otehotnieš 😉

písať si v dvoch témach to je čistá schizofrénia 😀

jarulai
9. feb 2009

mne to skákanie nevadí, rýchlejšie mi to ubehne 😀 lucka asi odbehla do jedálne a niečo do seba tlačí 😎
babulky, ved ja mám za chvílu padla 😨

lucka33
9. feb 2009

😀 jaru 😀 tlačila by som, ale nemám čo 🙂 jedáleň nemáme a vedľa do obchodu sa mi ísť nechce 😝 Odchádzam z práce, dámy, uvidíme sa večer 😉 dúfam, že tu budete, lebo si budem písať sama so sebou a to ešte len bude schíza 😀
čaute 🙂

jarulai
9. feb 2009

no lucka, ved my sme schizo, to nevieš? 😀 😀
inak ja si tiež myslím, že ked bude telo pripravené, tak sa aj po prvej mrche podarí. v nemocke mi dr. povedal, že možme hned po nej začať, to len moj doki to tak naťahuje 😠

jarulai
9. feb 2009

tak shandy, asi prejdeme do tej druhej témy, nech sa tu lucka potom nehladá, nie 😉
ja sa tu objavím zajtra - možem písať len z roboty, doma nie je na čom.
pa-pa 🙂

jarulai
9. feb 2009

OK, idem aj ja domkov 🙂

janulcek
9. feb 2009

Lucka aj som sa tešila že sa v zime nebudem musiet natahovat do zimnych veci,dost čo by som bola ako tank 😀 Mame rovnake myslenie 😀 Inak aj ja som myslela že som dostala a to bol plany poplach,len vytok.asi mam ovu.Ale sme nedočkave.Moje sny sa už dlhšiu dobu krutia len okolo sexu,alebo okolo babetiek...
Shady,ale ani na tu predtym temu sme nezanevreli.. 😉

jarulai
9. feb 2009

no mi hovor o tých snoch. nám zakázali seksíkovať hned ked som zistila že som tehu /teda 29.12./, takže moje sny sa okolo toho krútia už dosť dlho 😀

janulcek
9. feb 2009

Hej,tu sa jaka tema za hodku čo som tu nebola rozbehla...nestačim sa ani pripojit do rozhovoru 😀 Aj tak ste už asi všetky zduchli.Lucka mna tiež v nejakom 6 tyž.začali ominat nohav.to by som nečakala 😀
Inak ja som otehotnela na prvy skok 😀 Predtym sme to nikdy v živote neskušali.Lenže ako som už pisala,tak ako sa to rychlo začalo,tak sa to aj bohužial skončilo ☹ Dufam že aj na druhy krat to bude take rychle,ale neskonči sa to,až o 9 mes. 🙂
Ozaj,Lucka,ostavame v tejto teme???budeme skackat,aspon zhodim par kilečiek 😀
Shady,tak mi sa teda podelime o tie tvoje kramiky s babami...Už sa tešim ked napišeš tu zazračnu,jednoduchu vetu:SOM TEHUL!!!!!!!!!!!! 😉

janulcek
9. feb 2009

Ja som to mala naposledy 25.12..takže????Vyhravam ja 😉

shandy
9. feb 2009

no ja som tu este janulcek, ale baby uz asi zduchli 😀 😀
no ja dufam tiez, ale pravdu povediac neverim tomu velmi....nejako sa tak necitim 😅 😀
babule, aj ked tu uz asi nie ste, tak obom pekny vecer. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre