Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janulcek
19. mar 2009

martinka nam ide o to,aby ked sa stane potom nahodou zle,ako sa stalo teraz,vedelo čo najmenej ludi..O to ide..

jarka4982
19. mar 2009

Martinka,ja viem ze nikto neovpyvni osud,co sa ma sa stane,ale je to dost neprijemne potom vysvetlovat vsetkym,ze co sa stalo a preco 😒 Ked to vie menej ludi je jednoduchsie...ale ja,ked som stastna,tak by som sa najradsej vystvierala na najvizsi vrch sveta a z plnich pluc to vykricala tak hlasno,aby to pocul cely svet 😀

jarka4982
19. mar 2009

A uz vidim ,ze to iste napisala Janulcek 😉

janulcek
19. mar 2009

🙂 hej jarka

lucka33
19. mar 2009

babulky ahojte 🙂 tak u nás nikto nevedel, že som tehu, len ja a môj drahý a aj tak to nevyšlo... Takže ak sa má niečo stať, tak sa to aj stane, či už pozitívne alebo negatívne. Aj keď je určite jednoduchšie vysvetľovať to dvom či trom ľuďom ako celej rodine a známym... 😖 Mňa keď drahý odviezol do nemocnice, tak išiel k našim a jeho rodičom a až vtedy sa dozvedeli, že sme sa snažili a že som tehotná a že to vlastne je zlá správa.. A nechcela som,aby to vedela celá rodina,ale aj tak sa to roztrúbilo... 😖 Vtedy som mala hrozné nervy, ale našťastie mi to nikto nepripomína a ja sa o tom s nikým nebavím. Ľúto mi to príde vtedy, keď sa náhodou v robote začne premieľať šéfova tehotná žena - je len o 2 týždne dlhšie tehotná, ako som bola ja ☹ Ale inak som sa s tým už vyrovnala...

desmodka
19. mar 2009

ahojte zienky, tak na mna to dnes nejako dolahlo, revala som ako sibnuta, drahy nevedel co ma so mnou robit.. ☹ ☹
u nas to tiez nik nevedel iba ja a drahy, dozvedeli sa to az ked som lezala v nemocnici 😒

martinka211
19. mar 2009

ja to chapem ako ste to mysleli ☹ a jarka ja som na tom bola rovnako ako ty 😉 hned som to povedala ako soms a to dozvedela a strasne som sa tesila,no potom ten smutny koniec ☹ ale verim,ze dalsie nase tejotenstva uz musia skoncit porodom krasnych zdravuckych babetiek 😵

jarka4982
19. mar 2009

martinka,to dufam aj ja ,lebo uz si pripadam ako pripad zrely na psychiatriu.Syncek stale spomina babo...velmi sa na nho tesil....vcera sa hral ze pecie torticku pre babatko...a stale ho spomina..a ked mu poviem ze uz v brusku mamina babo nema,tak mi vravi ze pojdeme kupit vitaminky(to mysli na babyplan),aby maminka zas mala v brusko babatko 😒 to uz sa mi srdce trha....je to nespravodlive voci nam....
Dufam,ze to leto uz coskoro doleti a bude vsetko v pohode...a my vsetky uz budeme s babatkami v bruskach....dufam.....

martinka211
19. mar 2009

jarka musi byt zlatunky malinky asi sa velmi tesil na babetko ale neboj urcite bude mat surodenca a on bude velky bracek ochranca 😵
moj tomik tomu este nerozumel a tak je to pre mna trosku lahsie sa s tym vyrovnavat kedze mi to nik nepripomina,aj ked ja na to mylsim ale nemusim mu nic vysvetlovat a v tom je to jednoduchse ako to mas ty ☹

jarka4982
19. mar 2009

Kazda z nas to ma tazke....
Mna stale trapia myslienky,ci sa nam to este vobec podari...mat este jedno take zdrave a krasne dietatko...aj ked gynekologicka ma tesila,ze by nemal byt problem ked uz mame v Matuska.Malo by to znamenat,ze je s nami vsetko v poriadku a ze sa to priroda s nami len kruto pihrala.No,vsak uvidime co bude dalej.Hlavne moj Matusko uz v postielke nechce moc spavat,lebo sme sa chystali kupit mu vacsiu postel,ze postielka bude pre babo.A teraz mi to stale pripomina.Ja som dufala ze na to zabudne,kedze mu to my uz nepripominame.A nakukne uz do kazdeho kocika,ze chce vidiet babatko.Uz mi je to niekedy neprijemne.Nestaci ze ja potajomky nakukam 😒

Zivot je fakt kruty,ale musime sa tesit z toho co mame a verit ze bude lepsie...Hadam si to uz zasluzime.

jarulai
20. mar 2009

dobré ránko, babulky 🙂
ste tu toho včera popísali 😉

my sme sa tiež rozhodli, že nabudúce to do 12tt nepovieme nikomu. inak - neviem, či veríte na nejaké znamenie, ale: našim na vianoce zdochol kapor vo vani - tesne predtým, ako som ja k nim prišla. a mamina hned, že:híííííí, to neni dobré znamenie! no a v januári sa nám toto stalo ☹no možno na tých vianočných poverách niečo je 😉

každá z nás to má teraz ťažké - každá máme bud vo svojej blízkosti tehulku, mimi, alebo ako jarka svojho synčeka, ktorý sa na bábo tak tešil. no babulky, musíme to zvládnuť. kvoli našim budúcim detičkám, lebo tie vzniknú len v šťastných bruškách. ja viem, lahšie sa to píše, ale trápením sa nič nezmeníme a nám sa len pohorší. ja som mužíkovi slúbila, že už sa nebudem trápiť. tak sa snažím, lebo vidím, že je potom nešťastný a to nechcem. takže, babulky, musíme byť silné 😉

jarulai
20. mar 2009

ozaj, janulcek, k tým testom - ja som to pozerala a tieto testy na trombofíliu mi robil doki tesne predtým ako som otehu. myslela som, že to je niečo iné, takže teraz viem, že to už nemusím absolvovať

jankageo
20. mar 2009

janulcek
na genetiku posielaju po dvoch potratoch kazdu zenu. Tiez na hematologiu, so stitnou zlazou na hormonalne testy, vytery-ureoplazmy, mykoplazmy a chlamydie a pod..... ☹
Tiez som objednana nagenetiku a na vysledky sa caka 4-6 tyzdnov, tak vysledky budem mat az zaciatkom juna ☹

jarulai
20. mar 2009

ahoooj, jankageo, neboj, to ubehne - po týždni aj zabudneš, že čakáš na nejaké výsledky 😉 hlavne, že už budeš vedieť čo je vo veci a potom sa mimi určite podarí a skončí sa aj tehu dobre - uvidíš 😉

jankageo
20. mar 2009

jarulai, vies, ked som uz v praci, tak mi cas bezi rychlejsie, ako ked som bola na marodke. A praca neutiekla, pockala ma, tak mam co robit, aby som vsetko dohnala. Tesim sa na Velku no, na slniecko. S manzelom sa chystame do Tatier po Velkej noci na par dni, nech si oddychneme a nacerpame silu.....

jarulai
20. mar 2009

jankageo, ved to. aj mna doma žrali mrle, pomaly to vtedy utekalo a najhoršie na tom bolo, že som vtedy preplakala celé dni. v robote to predsa rýchlejšie ubehne a aj na iné veci začneš skor myslieť.
len chodte do tých Tatier - určite vám to obom prospeje 😉

jarulai
20. mar 2009

halooooo, tu dnes nikto neni? ☹

jankageo
20. mar 2009

halo, halo.....som tu dnes asi iba ja 🙂 varim obed 🙂 dnes niesom v praci, tak si to uzivam

jarulai
20. mar 2009

nie si, aj ja som tuuuuu 🙂 a okrem nás už asi nikto - niekam všetky zdúchli 😢

domka28
20. mar 2009

ahojte aj ja som tu....este sice v praci ale uz sa mi nic nechce.... ☹

jarulai
20. mar 2009

domka, mne sa nič nechce už od rána... 🙄 😀

jarka4982
20. mar 2009

Ahojte aj ja som tu.Boli sme s malym vonku.Teraz uz spi..ja som si povysavala,upratala co bolo treba a yeraz si idem aj odychnut trochu..kym mam prilezitost 😀

domka28
20. mar 2009

jarulai ani mne...oazj neviete nahodou co je dobre na mykozu...nieco ucinne a rychle? 😉

jarulai
20. mar 2009

nejako sa nám to tu nerozbieha - žeby jarná únava 😨 😀

domka28
20. mar 2009

no neviem kde je ta jar...slnko svieti ale ten vietor co fuka studeny...aj v praci kurim...sak tu mam zimu... ☹

jarulai
20. mar 2009

domka, aj u nás tak fučí /ved nie sme tak daleko 😉 / a ked si predstavím tú cestu domov - brrrrrrrr 😖

domka28
20. mar 2009

no jarulai...a vcera co bolo vonku....ja robim v priem. parku....vracali sme sa z mesta.....nad priemys. parkom sa delila obloha...smer Nitra, tma a snezilo,smer Drazovce jasno a svietilo slnko....to som este nevidela...slnko padal sneh....a tak rozdelenu oblohu presne nad priemys. parkom 😵

jankageo
20. mar 2009

domka - canestene - myslim......take tabletky, co sa daju na aplikator a s nim sup dovnutra

jarulai
20. mar 2009

domka, ja som na tej drážovskej strane, tak u nás to nebolo také 😀 😀 😀

jankageo
20. mar 2009

aj ja by som uz privitala jar. No akosi sa jej nechce ☹ Ale mojim prvym cielom je Velka noc, potom sa to uz rozbehne. Zvysne vysledky od lekarov a bude tu jun 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre