Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

usacek79
16. feb 2012

@sabaka je nieeee, ja tie moje kusky zboznujem, moje - moje - mojeee! 😀 😀
ale drzim nam palce v tejto "sutazi" 😵 😉

kacena85
16. feb 2012

@usacek79 ja tiez neviem kolkokrat odolat ale teraz som kupovala neterka ked sa narodila tak som sa vyblaznila ;) drahy je nestastny vsetko maju segri ruzove a on viete chlap veri,ze my budeme mat chlapca ,ze som posledna nadej inak sme vsetko baby

kacena85
16. feb 2012

@sabaka heh ja tiez kupujem cez net,ale napr pekne veci maju v tescu ta znacka cherokee a ked maju akciu tak par eur vyjdu krasne vecicky

sabaka
16. feb 2012

@usacek79 prave som docitala tvoj pribeh "vzopretia sa lekarom - bohom" a teda mas moj obdiv! Ja uz vyse 15 rokov nezijem na SK ale taketo veci ma vzdy vedia rozhodit a o tlakoch na pacientov ako na "malomocnych bez svojpravia" u nas doma som uz pocula z viacerych rozpravani... cest vynimkam!
Co sa mna tyka, dali mi na vyber - ak to psychicky zvladnem mozem pockat ci to pride same a ak nie, je moznost kyretaze. Kedze sa pridruzil zapal a niekolko dni nebol ani len naznak nejakeho krvacania volila som nakoniec kyretaz... ale ako hovorim, nik ma nenutil, bolo to moje vlastne rozhodnutie.

usacek79
16. feb 2012

@kacena85 no ja kupujem bezpohlavne farby - ja aj keby som vedela pohlavie, tak nechcem urcite dieta obliekat podla stereotypov - dievca=ruzova, chlapec=modra.. 😒
je tolko vela inych krasnych farieb - zelena, oranzova, fialova, bezova atd atd - takze moje veci su taketo a urcite take budem vzdy aj preferovat 😉
tu je ukazka mojej NAJ znacky - od nich mam uz 5 kuskov, aj ked su nekrestansky drahe 😠

sabaka
16. feb 2012

@kacena85 ja som sa vydala "az za Viednu" 😀 a to tu ked su vypredaje, tak je to ohromne nebezpecne fakt tazko odolat! tiez kupujem vecicky mojmu malemu synovcovi a synovi mojej neterky (pomooc, co je to pre mna spravne po slovensky z hladiska rodinnych vztahov, syn mojej netere?! raz neviem..zabudla som)
kazdopadne v rodine mame samych chlapcov
a my by sme hrozne "kceli" dievca. tak mozeme urobit vymennu burzu haha
uz len ta malickost chyba - nas maly potomok 😅

usacek79
16. feb 2012

@sabaka dakujem, vo mne je uz odpor voci lekarom taky silny, ze ja uz vobec nemam uctu - proste akonahle trepu, tak oponujem.. 😉
jasne, ja prave nie som uplne dogmaticka - ked ma zena pocit, ze potrat nezvladne alebo to proste nejde a pridruzuju sa problemy, tak proste kyret je tiez riesenie.. a v konecnom dosledku, ak je dobre urobeny, tak je celkom OK - maternica akoby dostala facelift 😉

monika2712
16. feb 2012

@kacena85 ahoj, no tlak lepsie, akurat ze mi trvala cesta do prace dve hodiny... otrasneeeee 😠

kacena85
16. feb 2012

@usacek79 presne ja som toho isteho nazoru.mne sa velmi pacia disney vecicky,a ked uz kupujem tiez neutralne,aj segram som uz povedala,ze ma serkaju,ze sak co ja potom?xi.ved milion ruzovych a par neutral alebo modrych.a uz vidim,ze pokial ja budem chystat tak este veci posunu kamoskam a ja budem kupovat vsetko.ale tak hlavne nech som tehu pomaly si zariadim a xi uz ma caka u sestry biela drevena koliska kraaasna

kacena85
16. feb 2012

@sabaka no tak pri viedno fuuu zakaz vstupu na vypredaje xi.ale tak oplati sa ;).ja na nete z dlhej chvile pozeram a ked neviem odolat kupim ale teraz cca tri mesiace som nekupovala nic veru.ale uz ked kupim aj neterkam tsk budem take neutralne ;)

kacena85
16. feb 2012

@monika2712 fuuu dve hodky???dost.my sme tiez zafukany.byvam na dedine a to je tu ako koniec sveta.uz hlasili,ze skola je dnes zavreta.bus som ani jeden nevidela.no krasa

monika2712
16. feb 2012

@kacena85 no hej, pol hodina v nasej dedine zabita, potom pol hodina do BA a v BA dalsia pol hodina len k muzovi do prace a dalsich 20 minut do mojej prace..

kacena85
16. feb 2012

@monika2712 no krasa,co uz narobime.ale uz je fakt dost tej zimy vrrr

monika2712
16. feb 2012

@kacena85 no aspon ze sa uz oteplilo na +1 sice zase snezi na striedacku s dazdom, ale tak aspon uz nie su tie hrozne mrazy..

kacena85
16. feb 2012

@monika2712 sneziiii??u nas vo velkom slnko svieti 😝 ale tak nech sa to uz roztopi a je nad 10 stup aspon

monika2712
16. feb 2012

@kacena85 hej chvilu snezi chvilu prsi, potom nic. slnko vyslo na chvilu.. ale uz ho neni .. no nech uz je jar aspon 😉

kacena85
16. feb 2012

@monika2712 to je pocasie otras fakt, teraz som vdacna ze som pn a dufam, ze buduci tyzden sa uz umudri a bude aspon sucho alebo teda nech neni sneeeh 🙂

svintekova
16. feb 2012

Dobré ránko. Dakujem vám,že ste pri mne stáli v mojich najhorších chvílach. Nedokážem uverit,že som to zvládla. Zhrnutie: kontrakcie mi začali o 16. slabé asi každých 10 min a od 20 hod každé 3 min. O 21.30 som bola prvýkrát na záchode a nie som si celkom istá ale posledné 2 hodiny som mala neskutočné kontrakcie. Myslela som si,že o 1.-1.30 mám všetko za sebou-zaspala som ale o 3 som začala silno krvácat-prestalo a spala som dalej. (čas,kt. som uviedla bol tu v Irsku). Snád už to je všetko za mnou. Cítim sa dobre-v rámci možností.
Dakujem.

usacek79
16. feb 2012

@svintekova uzasne, si sikula - tak si sa pripravila na porod, toto bola skuska 😉 drzim ti velmi palce, aby to dalsie, co bude tvoja maternica vyvadzat, bol porod krasneho, zdraveho babatka 🙂

svintekova
16. feb 2012

Baby kedy asi možem očakávat prvú mrchu?

svintekova
16. feb 2012

@usacek79 dakujem velmi pekne. Už len pozitívne myslenie a šup šup do snažilkovania sa 😉

usacek79
16. feb 2012

@svintekova prva ms prichadza v idealnom pripade po klasickom odstupe, tak ako si mala cyklus predtym.
Napr ja som po oboch potratoch dostala ms po cca 25-26 dnoch (mam 28 dnovy cyklus bezne)
ale drviva vacsina bab dostava ms oneskorene - po cca 5-6 tyzdnoch, v extremnych pripadoch aj po 8 tyzdnoch.
ale to po kyrete najma takto blbne.
takze predpokladam, ze u teby by to mohlo byt do 5 tyzdnov 🙂
potrat je v podstate menstruacia, takze nie je dovod, aby to zase nejako velmi zblblo 😉

svintekova
16. feb 2012

@usacek79 dakujem, no dúfam,že už bude všetko ok a moja mrška príde na čas.

svintekova
16. feb 2012

Počkám si ešte týžden -v piatok o týžden mám kontrolné sono- dúfam,že všetko bude ok 😉

monika2712
16. feb 2012

@svintekova dufam, ze muz to s tebou zvladol psychicky, som rada ze to mas za sebou a ze si to tak bravurne zvladla.. si silna zena! teraz hlavne vela oddychuj ak mozes, ziadna extra fyzicka namaha, ziadne cvicenie, dvihanie tazkych veci a podobne. mala by si mat kludovy rezim aspon par dni..

svintekova
16. feb 2012

@monika2712 ahoj , no manžel mi velmi pomáhal-masíroval chrbát a nosil vodu. Velmi sa bál. Zobrala som si dovolenku do pondelka. Dakujem ti velmi pekne za podporu-velmi si to vážim-DAKUJEM.

monika2712
16. feb 2012

@svintekova nemas zaco velmi som to s tebou vcera prezivala... neboj, co chvila budes znova tehu a budes sa radovat z fazulky 😉 drzim palceky nech sa hlavne ta rana na dusi coskoro zahoji.. 😉

svintekova
16. feb 2012

@monika2712 dakujem a malej fazulke želám vela sily a zdravíčka-nech pekne rastie 😉

kacena85
16. feb 2012

@svintekova som rada,ze to mas za sebou a ako pisala monika terax hlavne klud a davaj si pozor,aby si neprechladla,popripade,aby si nedostala nejaku infekciu.drz sa a isto to je lepsie takto ako kyret,mozete sa aj skor snazilkovat ;)

svintekova
16. feb 2012

@kacena85 dakujem a už sa velmi teším na snažilkovanie no musím priznat,že sa aj bojím 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre