Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
23. feb 2012

@zitaje Mrzí ma, že si medzi nami, ale nato sme tu,aby sme si pomohli, najmä psychicky. Baby ti už napísali, čo so sebou a na PN by ťa mali automaticky dať. Mňa konkrétne vypísala moja gynekkologička, nie z nemocnice. Ale na kontroly som chodila do nemocky,lebo moja dr. nemala utz. Nech ti to dobre dopadne.

kacena85
23. feb 2012

@lucianak dobree ranko pocuuuuuj a tebe ten graf super vyzera ved teploty mas uplne poovulke a dnes ten vyyyskok ajajaaa 😀 😀 😀 no len pekne meraj a ziadnu mrchu ved necakas tak teda co 😉
ja som bola vcera u obvodneho povedal, ze sa mam ukazat piatok 🙂 ze je to super ked som ms dostala hehe sa tesil jak keby sa nieco jemu pekne stalo, ale on je taky super fakt, pokecali sme ale sommu povedala, ze uz potom od 5.3 isto nastupujem, radsej, kvoli robote, lebo mne je doma dobre heehe
dobre si to nastavila pekne mi graf ukazalo a tak isto si vies ty kuk u mna, ja mam stale nizke teploty ziaden vystup ale tak 13dc tak nepanikarim 😵

lucianak
23. feb 2012

@kacena85 No škoda, že som nemerala skôr. Minulý cyklus som mala max 37, teraz je to druhý deň 37,1. No nevytešujem sa. A to som včera aj dnes merala o pol 7 ráno. nerozumiem, ale budík mám nastavený o hodinu neskôr a ja už takto skoro buntoším 😒
Niektorí dr. sú supiš, tešia sa, že pacientky sú oki po zdravotnej stránke a niektorí sú naopak bezcitní!!! Ako mne na prvom utz, čo som sa tešila, že uvidím mimčo... Citujem: "nebudem si natierať med okolo huby...." a bla bla bla... No proste som zmeravela a došli mi slová. A potom len plač.... no, nechávam to v tom nešťastnom auguste a on nech si trhne 😀
A od 5.3. ideš makať??

kacena85
23. feb 2012

@lucianak tak tie reci moc dobre poznam, presne tiez z utz posledneho ale ja neviem sak to nevedia nejak ludsky povedat??sak to je otras aki su niektori dr bezcitni
no ale teploty su pekne tak bud rada ovu isto bola a hotovo 😀 😀 😀 jak ja si este nahovoram, ze isto zajtra pozajtra stupnem, dnes uz ani alchemilku nepijem, len zensky si urobim 😉
jo jo idem a normalne si to neviem predstavit kuuuurnik 😒

anuska30
23. feb 2012

@kacena85 dakujem a dufam,ze mas pravdu 🙂

kaculiatko88
23. feb 2012

@lucianak hej ale u mňa je ten problém, že väčšina si myslí, že to bol prvýkrát. O tom prvom vie veľmi málo ľudí. Tak počúvam vety typu veď v dnešnej dobre je to normálne a stáva sa, že o prvé žena príde. A ja so v duchu hovorím, že bohužiaľ je to už druhý. Sa aj čudovali, že chodím po vyšetreniach. Ale ja keď nemusí tak nikomu nič nevešiam na nos.

Je normálne mať ružový výtok?

kaculiatko88
23. feb 2012

@lucianak
@kacena85
Poslala som Vám na womenzone priateľstvo. Tak vy máte vysoké teploty. Ja mám ďaleko do 37°C. Ale skúčam len pár dní.

sabaka
23. feb 2012

@kacena85 nie ta studia naopak potvrdila, ze vyska sliznice m. nie je prvorada. celkom zaujimave citanie.
Ja som teda ohromne zvedava, kedy konecne dojde ta moja mrcha! este som asi nikdy takto tuzobne na nu necakala 😀
prave naopak, väcsinou som si zanadavala ked sa dovalila, heh

kacena85
23. feb 2012

@kaculiatko88 no ja som zacala merat o hodku skor cize 6.30 a nemam vyssiu teplotu ako 36.5.ked som merala o pol 8 minuly cyklus tak priemer 36,6 najnizsia

eileeen
23. feb 2012

@zitaje ahoj, vezmi si radsej nocnu koselu alebo dlhe tricko- mne zakrok robili priamo v nej. Nezabudni vlozky a ja som bola PN tyzden, po kyrete som citila k veceru jemne tlakove bolesti v podbrusku, takze lepsie, ze som bola doma. Zakrok bol najmenej u mna, horsie to bolo psychicky. Drzim palce!

kaculiatko88
23. feb 2012

@kacena85 tak ja meriam o 6:45 každé ráno okrem víkendov.

svintekova
23. feb 2012

@zitaje ahoj moja, to mi je lúto ☹ . Mna zajtra čaká kontrolné sono maternice, tak dúfam,že je čistá.

lucianak
23. feb 2012

@kacena85 Ja už radšej ani nespomínam na tie časy... Inak dnes mi mama povedala, že brat čakajú mimčo, tak som ostala v šoku a mi trochen som si poplakala, ale asi to takto malo byť.
No na teplotu sa neviem, či možem veľmi spoliehať, ale radšej to beriem s rezervou

lucianak
23. feb 2012

@kaculiatko88 Neoplatí sa hovoriť nič, radšej. Až keď bude vše isté, potom... A ja som naposledy mala taký ružovkastý výtok a na druhý deň potom bola ms.

natalia
23. feb 2012

@lucianak ahoj,dnes som test zopakovala a negativny.. 😠 už testom neverim a skončila som s nima...skusila som inu značku,som taka sklamana až mam nervy 😢

anuska30
23. feb 2012

@natalia ahoj.Este nehadz flintu do zita a pockaj na MS a hlavne sa nestresuj.Viem,ze je to tazko hovorit /poznam to z vlastnych skusenosti/,ale musime byt vsetky silne.Zajtra piatok a nedela je tu rychlo. Drzim silno palce nech je //.

kaculiatko88
23. feb 2012

@lucianak tak ja by som mala dostať mrchu o viac ako o 2 týždne. 🙂 🙂

natalia
23. feb 2012

@anuska30 aj tebe sa stalo niečo podobne že vysledky boli falošne pozitivne?dnes som kupila drahši test a bol negativny...určite si vieš predstavit to sklamanie 😒

lucianak
23. feb 2012

@natalia Moooja, nezúfaj zatiaľ. Ms zatiaľ nedošla, takže nič nie je stratené. neboj, stane sa, čo sa má stať 😉

lucianak
23. feb 2012

@kaculiatko88 Ja už zhruba tak o cca týždeň, takže uvidíme, čo to dá 🙂

bambi2
23. feb 2012

@natalia podla mna je este skoro.. mna to vobec netaha kupit test, ja to citim... teda ak ma moja vnutorna intuicia neklame... ja pockam este 2 tyzdne a ak mrcha nepride je to jasne...

natalia
23. feb 2012

@bambi2 ja by som mala dostat ms teraz v nedelu 26.2.tak uvidim..testom skratka neverim 😠

kacena85
23. feb 2012

@sabaka tak mne hovor nieco o cakaniii rok ;))) kazdy mesiac som cakala a cakala.som aj dr vravela,ze ako som vzdy nadavala ked dosla a teraz co by som za nu dala...clovek si to az potom uvedomi

bambi2
23. feb 2012

@kacena85 ved to je to. clovek vie co mal az ked to strati 🙂 ja sa na mrchu nebudem hnevat ked pride, budem rada celkom ze prisla. a ked nepride tak sa uvidime o 2 roky 😀 😀

kacena85
23. feb 2012

@kaculiatko88 a mas spristupneny graf?v nastaveniach?lebo si mozme kuk navzajom grafy na wz.zajtra to kuk lebo cez fon mi to nejde

kacena85
23. feb 2012

@lucianak juuuj moja,verim,ze ta pichlo pri srdiecku,aj mna ked mi niekto znamy toto povie,ach jaj,neboj aj my budeme behat o chvilu s krasnymi bruskami.mrcha nedojde si musis hovorit

kacena85
23. feb 2012

@kaculiatko88 fuuuha o dva tyzdne???a ruz.vytok?nooooo moja a nemas ovu akurat mat?ze sa to aj vtedy stava alebo uhniezdovanie ;)

kacena85
23. feb 2012

@bambi2 presne moja,ja budem teraz vdacna ked mi dojde a stastna ked nedojde a budem tehu...nechcem zas trpnut a cakat pol roka na dalsiu.jemine stale na nieco cakame,tim chlapom je ale hej a ty necakaj ziadnu mrchu ved nedojdeee

bambi2
24. feb 2012

@kacena85 ja necakam, ja to citim. Je mi nejak divne a hlavne to brucho inak citim, neviem to ani popisat.. Je take plne nejake ale neni nafucane.. Je to taky divny pocit a presne taky ako v oktobri. v nedelu vam napisem ze mrcha sla na dovolenku na dlhsi cas 😀

kacena85
24. feb 2012

@bambi2 tak supeeeer,takze v nedelu testnees?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre