Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

zitaje
27. feb 2012

Baby, dnes som treti den po. Cely den mam taky divny tlak na maternici a mala som aj zopar nechutnych krcov. Take samostatne, jeden krc a potom zase nic. Mam sa niecoho obavat, alebo si myslite, ze to je proste tym, ze uz nelezim a cely den zlahka cosi porabam (nakup, umyvanie riadu, zbieranie hraciek po byte, prechadzka s detmi po vonku)? Vdaka.

kacena85
27. feb 2012

@zitaje treti den po cisteni?ak mas take krce radsej sa nenamahaj,nic tazke nezdvihaj,lez a oddychuj este,sleduj si teplotu,keby bola treba ist k dr,pi vela tekutin uz mozes aj tu alchemilku

lucianak
27. feb 2012

@kukucg Hádam sa doslova vykľuje na zimu 😉

kacena85
27. feb 2012

@lucianak som zvedava na tvoju teplotu rano ;)

zitaje
27. feb 2012

@kacena85 vdaka, dnes som este alchemilku ani nepila, nejak som zabudla.
Zajtra si dam asi oddychovy den teda.

lucianak
27. feb 2012

@kacena85 Tak by sa aj patrilo, nie? 🙂 Nech si užije nie len doma, ale aj v škole... heh Inak aj my máme vlčiaka, taký akčný týpek to je... Athos sa volá 🙂
Juuuj, som zvedavá na zajtrajšiu teplotku.... Nervozita fungujeeee...

kacena85
27. feb 2012

@zitaje radsej lebo tri dni je este kratka doba,ja som napr donedavna a to som od kyretu moju rocnu neter nemohla nosit dlho na rukach,neviem,ci som mala tak spodok oslabeny ale ked som ju dlhsie nosila na druhy den ma spodok bolel,alebo len zvyk,od noveho roka som s nimi viac,uz aj ms dosla a asi som si uz xvykla.ale ty si davaj este pozor min tak do prvej ms

lucianak
27. feb 2012

@lucka23 Ja mám tiež také chúťky, ale tiež nemám test. Brucho našťastie nebolí, ale prsia, fuuu, ak sa dotknem bradavky, tak to je teda nepríjemné a takmer vidím hviezdičky.... Ako aj teraz v sprche nechtiac som si "brnkla" a pána beka... 😀 Ale zatiaľ je to dobré znamenie a nech to takto drží aj naďalej...
A ty nesranduj, že bruško bolí, veď musíme byť tehule 😉

kacena85
27. feb 2012

@lucianak ti verim ved na teba myslim a drziim palcoky ;)

lucianak
27. feb 2012

@kacena85 Fakt už na to myslím od rána, ale zatiaľ nepanikárim, zároveň verím a nestrácam nádej.

zitaje
27. feb 2012

@kacena85 hej, len mne to akosi ani nedoslo, mne po zakroku vobec nic nebolo, tusim som aj pisala, ze najviac ma "bolela" kanila v ruke. Teraz je to horsie 😒 No neva, zatial som pn, tak sa to da zariadit.

kacena85
27. feb 2012

@lucianak veru ziaden panika stres a verit v kutiku duse mas povolene,rano budem cakat na graf ;) inak vsimla som si len ja,ze v kazdom filme a serialy su vsetky zeny tehu?nechaaapem

kacena85
27. feb 2012

@zitaje vsetko sa ti dole dava do poriadku a regeneruje tak to chvilu potrva,keby to moc bolelo radsej chod k dr nech ta kuk

lucianak
27. feb 2012

@kacena85 neviem, či ráno tu hodím graf, manžel nejde do roboty, lebo zajtra bude treba niečo vybavovať, tak necem tu vysedávať za kompom, keď bude doma. Radšej sa jemu povenujem 🙂 Ale isto ho tu hodím, skôr, či neskôr 😉

kacena85
27. feb 2012

@lucianak tak aspon teplotu,ved ako budes moct,ja sem chodim priebezne pocas dna taaaaak som zvedava co bude teda,aj moj chlap ma zajtra volno ale ja sem cez mobil hocikedy kuj,mi povedal,ze to je uz zavislost,no isto,ci? ;)

lucianak
27. feb 2012

@kacena85 Nerada dávam chlapom za pravdu, ale HEJ, pravda 😀 Aj u mňa to tak je... mánia šuvix 😀
Ja cez mob sa neviem dostať na net, nejako mi to nesce fungovať... Ale prdik do toho, komp je pohodlnejší..
Fiha, začínam byť hladná... hmmm

svintekova
27. feb 2012

@zitaje ahoj, aj ja som mala krče a pichanie 4-5 dní a potom už nie. Potom už len dočistovanie, Drž sa moja. Ja som začala mat zlé sny ☹ .

zitaje
27. feb 2012

@svintekova ja som mavala zle sny pred tym... to je asi nespracovany strach.
ALe ja verim, ze sa to upravi.
No, asi idem spat, lebo sa mi zda, ze ani sediet mi nie je dobre.

svintekova
27. feb 2012

@zitaje tak dobrú nocku 😉

lucka23
28. feb 2012

@lucianak brusko boli ale tak zvlastne nie mrchovsky. prsia nebolia zatial ale to ma ani pri jednom tehu. min cyklus ma boleli ghadam aj 10 dni pre MS uz so, dufala ze som tehu a aj tak prd z toho. takze uz sa radsej nenamotavam na ziadn epriznaky, uvidim. ale dnes kupim mamatest a mozno dnes alebo zajtra urcite testnem. 🙂

kacena85
28. feb 2012

@lucianak aoj,ja tiez lubim vecer jest ale som si dala zakaz.idem si dat ranajky drahy je doma tak ich chysta a zapnem komp a hodim teplotu,pekne sa mi drzi zatial po ovulke

sabaka
28. feb 2012

@zitaje to je normalne ze mas este nieco ako krce - u mna po kyrete striedavo prichadzali este aj 8-9 dni po.
doktor mi vysvetlil, ze to bolo s najväcsou pravdepodobnostou stahovanie maternice a tak po 2 tyzdnoch sa to celkom upravilo. Pomoze klud a lezata poloha tak sa setri 😉

bambi2
28. feb 2012

@kacena85 ja sa v tych grafoch absolutne nevyznam... 😅

kacena85
28. feb 2012

@bambi2 no ja som sa takto isto tvarila prvy cyklus merania 🙂 ale teraz ked sledujem uz druhy mesiac grafy u bab v teme grafy bt tak mi to uz ako tak ide ale tak clovek sa vzdy nieco nove nauci

bambi2
28. feb 2012

@kacena85 ja viem, ja by som na to nemala nervy... 😀 😀 😀 ja si to radsej pekne odsledujem podla hlienu...

bambi2
28. feb 2012

inak test som dnes kupila ten digitalny. testnem ale az o 2 tyzdne v pondelok.. len nech ten cas uz uteka!!!! 😝 😀

kacena85
28. feb 2012

@bambi2 no ja na to nervy momentalne musim mat lebo sa vobec nemienim spoliehat na dr a takto som si opat dalsi cyklus potrvdila ze ovu bola, keby naaahodou dr chcel mudrovat a aspon sama viem na com som aj hlien sledujem 😉
akurat mi kamoske pise je v 7 mesiaci a sama si od 4 mesiaca vybavovala pn lebo gyndos jej nechcel dat ze bol jak dili nechapavy tak si dala od obvodneho, ona robi ako kadernicka, raz uz potratila, a nerobili jej to dobre tie farby a peroxid a vsetko dokopy.a vcera bola na kontrola ze ju vypise skor na matersku, ze sak je rizikova, ze ma otocenu maternicu a aj maly je zadkom otoceny????akoze to si cil vsimol a ked chcela od neho pn tak sa tvaril, ze nechape....no nemam slove na tich nasich dr fakt

lucianak
29. feb 2012

@lucka23 Noooo, tak píš výsledok, horím nedočkavosťou ako to dopadlo... Ja zatiaľ nič. Mám pocit, že som ovulku mala a zrejme sme sa trafili 🙂 Ale testnem asi až v piatok alebo sobotu..

lucianak
29. feb 2012

@kacena85 Pekné, pekné, takto by sa mala pekne držať po ovulke. A snáď už ani neklesne 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre