Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
21. mar 2012

@tinasc Ja som tiež bola nachladená, dosť som soplila aj kíchala, čo ma dosť vyľakalo, lebo som napínala brucho. Ale našťastie to ustálo. Doki mi dal iba sinupret na vykašliavanie hlienov a pinosol kvapky do nosa. Teraz už len sem tam vysmrkám nos.
Ja si tiež vydýchnem až v 15tt, avlastne až v novembri, ke´d porodím. Viem, že teraz, ak som pod dohľadom lekárov, mám nasadenú liečbu, tak to isto dobre dopadne.
Na hematku mám ísť pred svatkami a na zajtra sa už teším na utz. Už by malo tlkotať srdiečko 🙂

lucianak
21. mar 2012

@tinasc No vravela, že 1cm má 🙂 A že je to na 5tt+5 v norme. Tak som odchádzala s úsmevom 🙂

lucianak
21. mar 2012

@kacena85 Pozerala som tvoju bt, zatiaľ mierne podskočilo. Myslím, že je to v norme.
Snáď tbl zabrala a bolo ti lepšie...

svintekova
21. mar 2012

@sabaka ja nemeriam bt. Som rada, ked rano stihnem prist nacas do roboty 🙂 . Ale ktovie raz si mozno zacnem.

kacena85
21. mar 2012

@lucianak je je,cakam zvysovanie ale uvidi sa,ja neviem co mam od vcera,vcera hlava,dnes sme boli na kave a tak mi zle od zaludka,fnuk ten moj zaludok ach jaj

svintekova
21. mar 2012

Baby pomozte mi prosim. Ked som v januari zistila, ze som tehotna som mala 81,5kg. Ked som 14.2 prisla o drobca som mala 85kg a vcera som mala 90kg 😠 . Nechapem to, neprejedam sa a neberiem ani ziadne lieky tak preco stale priberam?

tinasc
21. mar 2012

@lucianak aha, takže teraz idete na srdiečko? tak držím moc palce 🙂

monika2712
21. mar 2012

@svintekova ahojky, ja som po potrate tiez pribrala, podla mna z hormonov, lebo telo si moze este nejaku dobu aj mysliet ze je tehotne, aj hormony su zblbnute urcite, takze nemusi to byt tvoja chyba zakonite.. neviem ako si na tom s pohybom, ale odporucala by som ti nejaky detox, odkyslenie organizmu a podobne. Moj muz vdaka detoxu-odkyslovaciemu schudol 5kg za mesiac.

alenkam.
21. mar 2012

Ahojte kocky, ja by som sa k meraniu pridala, ale u mba este skoro a hlavne netusim, co tam vycitat... 😖 mam trochu nedostatky... Patko sa nam podaril na prvy sup a druhe po 3 mesiacoch, ak ratam odkedy som prestala kojit... Uz nech sa mozme snazit znova.. 🙂

bambi2
21. mar 2012

@svintekova ja som ti napisala, ze na mail a ja tvoj mail nemam.. ak chces posli do ip, poslem ti tu knizku v pdf... 🙂

svintekova
21. mar 2012

@monika2712 pohybu mám dost-opatrujem tri detúrence 9 hod 4krát do týždna i ked je pravda,že od Nového roka som prestala chodit do posilovne 😒 . Rozhodla som sa nejest sladké, pit viac vody a doma čosi pocvičit. Vieš aj pred 2 rokmi som takto pribrala a zase schudla-ja už dlhodobo nemám svoju stálu váhu 😒

svintekova
21. mar 2012

@bambi2 dík, už som si to našla na webe 😉

bambi2
21. mar 2012

@svintekova ok... super... 🙂

monika2712
21. mar 2012

@svintekova no chapem, ja som od augusta 2010 do konca minuleho roka pribrala 10 kg.. prestala som cvicit po svadbe, boli ine starosti, stahovanie atd, a uz nebol cas, dochadzanie do BA a podobne, a potom prisiel potrat, smrt maminky, a islo to dole vodou.. u mna funguje iba cvicenie a ziaden chlieb, zemiaky,atd.. ale to sa dodrzuje velmi tazko, ale bola som prekvapena ze muz takto pekne schudol a to ani nebola dieta, iba detox, jedol do sytosti, ale podla predpisaneho jedalnicka, je to narocne na pripravu, cas, vela varenie, co ma dost nicilo, ale vidim na nom ze je na seba hrdy ze to zmakol, a este chce dat dalsich 5kg dole, ale bez tej predpisanej stravy je to dost tazke.
Daj tomu cas, a skus vynechat niektore jedla, aka si krvna skupina?

svintekova
21. mar 2012

@monika2712 ja som B pozitiv. Akurát som sa odvážila a mám 87 kg -to akosi len včera vyletela váha. I ked nie je čím chváli v decembri som mala 78-boli sme na svadobnej ceste v Taliansku. Po Vianociach som pribrala 2-3kg no a potom plus 5kg za 2 a pol mesiaca. Ale ja si myslím,že to dám dole-len treba pevnú volu.

kacena85
22. mar 2012

Dobre ranko baby,tak nase snazilkovanie na tento cyklus konci fnuk,od vcera mi je tak zle,zvracala som,prehana ma zaludok ako na vode,bola som aj na pohotovosti,pichli mi injekciu,ze viroz krasa.idem o chvilu mojmu obvodnemu,namerala som 37,5 teplotu,takze bt je v kelu,fnuk nemam slov

monika2712
22. mar 2012

@kacena85 ☹ co to kde si to nachytala. ja som tiez mala taku jednodnovu nedavno, nastastie teplota nebola.. ale je asi daco vo vzduchu teraz.

kacena85
22. mar 2012

@monika2712 netusim,na pohotovosti mi dr vravela,ze maju plne oddelenie,ze je teraz taka viroza,ach stale nieco ☹

kacena85
22. mar 2012

Tak bola som u obvodneho?ten ked ma zbadal zase....prva jeho otazka,ci nie som tehu,to pochybujem ved to by bolu priznaky dajako skoro
Teplotu uz nemam,antib mi nedal,ze som dehydrovana,vsetko ma boli,klby strasne,sucho v ustach,idem si lahnut pred tv

henrietad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena85
22. mar 2012

@henrietad ;(((( 3 mesiace som bola pn a po dvoch tyzdnoch zase pn.ked ma vyrazia vobec sa nebudem cudovat,mama,ze ty mas tusim na tu tvoju robotu alergiu

henrietad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
henrietad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kacena85
22. mar 2012

@henrietad my robime aj cele vikendy,zalezi ako to vyjde,no horucka 38,krasa,uz nemam slov,hej len ja som bola 3 mesiace pn to je dost a opat teraz pn vrrr pondelok mam dojst na kontrolu

lucianak
22. mar 2012

@kacena85 Ale čo to zasa čítam od teba?? Synovec by na to povedal NO NO 🙂 že také sa nesmie. Ale snáď to skoro prejde. Možno bude aj bt troška ovplyvnená.

lucianak
22. mar 2012

@tinasc Ano, už som bola.... Krásne bilo 🙂

lucianak
22. mar 2012

@kacena85 Srdiečko potvrdené, krásne tlkotalo. Som najšťastnejšia a od dnes som na PN 🙂

lucianak
22. mar 2012

@monika2712 Ahojky moja, tak som bola na utz a srdiečko máme potvrdené.
Najprv ma pozrela normálne, že všetko je uzavreté ako má byť. Potom mi pozerala cez brucho, ale vystrašila ma, kofa jedna. Vravela, že nevidí akciu srdca.... To bolo hrozné. Ale potom som prešla k druhému utz, lepšiemu, to ma pozrela zospodu a už bol špuntík väčší a tlkotala tam bodka. Krásny pohľad 🙂 A ostala som už aj na PN od dneska. Zajtra idem na odbery ešte.

bambi2
22. mar 2012

@lucianak super!!!!!! 🙂 😵 😵 😵

monika2712
22. mar 2012

@lucianak tesiiiiim sa 😎 😎 krasny pocit ze? 😉 no mna tiez ta moja vystrasila ked som bola na potrvdeni lebo ho nevedela nejak najst alebo co krpca, furt sa to mrvilo asi, a sa mi zdalo ze nevie dobre narabat s tym uzv, tak tam bozikovala.. no niektore su fakt sikovne, vedia zbytocne vystresovat 😖
ja sa uz tesim na dalsie, uz len nieco vyse tyzdna, a dam si uz aj vytlacit fotku zase, lebo tie moje fotene mobilom su hrozne, tak dufam ze mi vytlaci nejaku peknu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre