Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
23. mar 2012

@tinasc
@kacena85 Noooo, ja som to síce tiež nepochopila, ale čo už 😒 Niečo si budem musieť nájsť. Ale ešte, že môžem výjsť na dvor.
Robiť môžem také ľahké činnosti, ale že by som okná umývala pred veľkou nocou, alebo nosila nákupy, tak to e-e.

tinasc
23. mar 2012

@lucianak no tak ja sa tiež nechystám umývať okná, ale dnes som upratovala, už mi to tu horí 😀 a nikto to za mňa nespraví... a nákupy tiež nenosím 🙂

lucianak
23. mar 2012

@tinasc Ja sa radšej ušetrím a takéto veci nechám na mm 🙂 Ale také mierne upratovanie sa ešte dá... heh

tinasc
23. mar 2012

@lucianak však také mierne upratovanie, nechystám sa loziť po všetkých kútoch 🙂

kacena85
23. mar 2012

@lucianak no ved to nechapem, sak kopu bab je doma ked su tehu a ked nema ozaj nejake problemy tak vychadzky su normalne, niektori da celodenne, niekto par hod doobeda a par poobede
jasne, ze nic take netreba robit ale tak to co ti povedal???ach jaj niekedy povedia len tak nieco a neuvedomia si vobec 😠

poisonblu
23. mar 2012

@lucianak ja som dnes bola u dr. a on mi vravi, ze mam ist sem tam na prechadzku..tak som si vypytala vychadzky
a dal mi len 2 hodky...este to vydrzim do dalsieho sona, dohodli sme sa po velkej noci a potom idem radsej na urad prace, nech sa mozem vybrat von kedy chcem :D toto obmedzovanie vychadzkami je otras, ved nemusim lezat v posteli tak nechapem, preco by som nemohla ist von vtedy, kedy mi to vyhovuje...a navyse ked chcem ist s manzelom, tak on robi na zmeny, tak sa to ani neda podla vychadzok..a to nehovorim o nakupoch, za ktorymi chodime do Nitry co mame 16 km....

svintekova
23. mar 2012

@sabaka no dúfam, ved ja už týžden behám s vložkami,že čokeby náhodou dorazila a nič 😠 .

zitaje
23. mar 2012

@svintekova ja tiez uz som v ocakavani, aj som nejaka nafuknuta... ale ja som len 4t po, takze ja mam este cas.

svintekova
23. mar 2012

@zitaje no ja dúfam,že na budúci týžden sa uráči milostivej dojst. Sem tam už som mala aj bolesti a ona nikde. Musíme byt trpezlivé 😉

zitaje
23. mar 2012

@svintekova hej... ja sa hlavne psychicky pripravujem, ze to nemusi byt len take kde nic - tu nic ako mavam menzes normalne, ale moze to byt aj take riadnejsie... No ale ved nech sa len dobre precistime, to je zaklad 🙂 .
Dobru noc 😉

sabaka
24. mar 2012

@svintekova hej to aj u mna tak bolo, som sa citila uplne divne uz tyzden pred tym ako dosla. to znamena, ze coskoro pride!

sabaka
24. mar 2012

@kacena85 dobre ranko dnesny graf http://www.womenzone.cz/uzivatelka/sabaka/grafy... no mam tam skoky fuha! asi baby mali pravdu a bude to anovulak
a ja som sa tesila, ze ako vsetko funguje len predcasne ale nevadi no. dnes je u nas krasne, normalne som uz prvu vcelu videla na balkone 🙂

monika2712
24. mar 2012

@sabaka ahojky, inak este si len 14dc, takze kludne este ovulka moze prijst, jedine co je v nom divne je ten vyskok na 37, nebola si chora alebo daco? alebo nemerala v inu dobu ako ostatne dni?

kacena85
24. mar 2012

@sabaka dobre ranko
tod moj graf,mam tiez pokles ale zase podla mna nic strasne, ci?teplotu mam vyssiu isto ako pred ovu tak hadam bola jaaaaaj ta viroza mi to cele pokazila
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/kacena85/gra...

a ty si mala v den vysokej teploty pozit.ovu test???tak to by ovu este len mala prist moja

sabaka
24. mar 2012

@monika2712 ahojj hej som prave 14dc a normalne aj vtedy mavam ovu. ten vyskok na 37 aj mna prekvapil. mozno to boli dozvuky choroby - mala som predtym chripku. a ty sa dnes citis lepsie?
@kacena u teba to vyzera dobre! drzim palce. a mala som pri tych 37 aj pozitivny ovu test ale len slabsiu ciarku no uplna motanica 🙂

kacena85
24. mar 2012

@sabaka vrrrrr vobec mi neukaze ze si mi napisala,nechapem
No som zvedava na dalsie moje teploty,tato faza cyklu ide najpomalsie
Pocuvaj ale ovu test je poziticny,az ked ta druha ciarka co sa ti zacne farbit je silnejsia ako ta druha kontrolna ktora tam je vzdy,cize ta testovacia musi byt aspon tak silna alebo silnejsia,mala si?

monika2712
24. mar 2012

@sabaka no slabsia ciarka na ovu teste nie je pozitivny,takze to bola nejaka haluz .. uvidis ako budu dalsie dni teploty vyzerat, este stale je nadej ze ovulka bude 😉
ja som uz dnes OK nastastie 😉

sabaka
24. mar 2012

w@kacena85 ma to demotivuje taketo meranie ... @monika2712 no ved to, ze ta test. ciarka bola o nieco slabsia. ma byt silnejsia to hej ale som len tak jednorazovovo testla kvoli tym 37 st. nevadi dievcata dakujem pekny den

kacena85
24. mar 2012

@sabaka ale co siiiii....prvy cyklus po kyrete ta demotivuje???prosim ta,sak nemozme chciet hned zazraky

lucianak
24. mar 2012

@tinasc Jo, také ešte zvládnem, ale viac ma nehne 🙂

sabaka
24. mar 2012

@kacena85 aale, dnes mi je nejako nanic... zla nalada, zle spomienky, zajtra bude lepsie 🙂 budem merat jednoducho dalej a uvidim ako sa to bude dalej vyvijat

lucianak
24. mar 2012

@kacena85 Tak vidíš... Ale čo už, nejako mi to ani neprekáža. Ale to hovorím teraz. Uvidím po týždni 😀

lucianak
24. mar 2012

@poisonblu Nooo, tak to hej, ale zatiaľ mi tie zatrhnuté vychádzky nejako nevadia. Len som zvedavá po týždni aká budem nervózna 🙂 Na nákup sa ešte dá, to je necelá hodka...
A už si definitívne dala tú výpoveď?

kacena85
24. mar 2012

@sabaka no presne viem,co myslis,sem tam to aj na mna dojde,ale uz pomenej,aj dnes vsetky mamicky po vonku,syseda s rocnym malym po dvore,v meste vsade same bruska,co uz narobime,dockame sa aj my a hotovo
Vidis mna tiez porazalo konecne prvy cyklus ked sa snazime a drrrrrb viroza,ach a co? Nijak to neovplyvnime,musime ist dalej a skusat
My sme troska upratali a potom vytiahli lehatka a krasa,skoda,ze ide no nocnu drahy

poisonblu
24. mar 2012

@lucianak jj, dala som...nelutujem...prave sme na vylete, vychadzky nevychadzky, nebudem sediet doma 🙂

lucianak
24. mar 2012

@poisonblu Tak super, aspoň si voľná 🙂 Noooo je pekne, tak prečo to nevyužiť?

kacena85
24. mar 2012

@lucianak nooo tyzden max dva,po mesiaci som bola mimo,teraz mas vyhodu,ze sa da vonku vegetit,na dvore,ale bude ti i chvilu chybat okolie,po obchodoch,znamy,mesto sakhadam ti da potom aspon

kaculiatko88
24. mar 2012

@poisonblu si na PN a máš aj vychádzky. Ja som už 2 t na PN ale chodím kde sa mi chce. V pondelok idem na USG a v utorok ku obvodnej na kontrolu a budem si asi pýtať vychádzky pre istotu.

timona
24. mar 2012

ja som po mikropotrate, mam MS uz 10. deň, tak 2-3 vložky denne, pred par dnami som mala uz len taku hnedu krv, myslela som ze uz bude konecne MS koncit, ale stale je to rovnake-raz je krv hneda, potom zase jasno červena, dnes ma trochu pobolievalo aj podbrusko. V pondelok by som mala ist na kyret. Bojim sa ci je normalne, tak dlho krvacat, ci nemozem chytit nejaku infekciu...ako dlho ste krvacali vy?

svintekova
24. mar 2012

@sabaka už došla -huráááááá 1DC 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre