Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucka23
9. apr 2012

@sue mne po 48 dnoch.

delideli
10. apr 2012

@sue : mne prisla tusim po 30 dnoch po kyrete (MA prebehol asi tyzden pred kyretom)..

sabaka
10. apr 2012

@sue po 5 a pol tyzdni, s radostou som ju uvitala

sue
10. apr 2012

Ďakujem kočky.

lucianak
10. apr 2012

@kacena85 Ahojky, akurát som dopozerala fotky 🙂 Krásne prostredie aj všetko, ten sneh, úplne niečo iné ako to bolo tu v zime...
Takže postielka pre bábo v brušku pripravená, už len zamiesiť aj bude to 🙂 A bude to všetko na dobrej ceste až do konca. Žeby to vo vaše rodinke vyšlo opäť na január? 😀 Tfuj, tfuj, tfuj....
Ja som vyľakaná zo všetkého teraz, bojím sa ako malá, že čo sa to deje, ale verím, že drobček pekne rastie a má sa dobre v brušku. Veď už troška vykukuje a keď sa napapám, tak ani nevravím. Pomaly sa nevpracem do kože 🙂

lucianak
10. apr 2012

@tinasc Tak to aj ja som vyplašená, ale verím, že všetko je dobré. Aj kamoška mi písala, že žiadne stresy, že aj ju popichuje, a že to sa len rozťahuje maternica. Aj tu baby to písali, tak to verím, že bude všetko ok.
A s manžom sa nehádajte, ale ľúbte 😉

tinasc
10. apr 2012

@lucianak je to zložité, trošku máme zložitú situáciu, dnes som mala incident s dcérou, je toho na mňa trochu veľa, včera útok svokry na mňa, fakt na zbláznenie... ale potom som kľudne sedela, či ma niekde nepichá, nebolí, ale iba slabučké bolesti dole, tak snáď je všetko ako má byť...

lucianak
10. apr 2012

@tinasc Juuuuj, tak to ma mrzí, ale ako sa vraví, všetko zlé je na niečo dobré 🙂 Isto sa to urovná. Mňa to našťastie prešlo ešte v nedľu a odvtedy nič.
Dnes sa chystám na to ekg a zbehnem aj za svojou dokinou sa popýtať, či ešte ďalej brať ten duphaston, lebo mi dochádzajú už tbl. a aj spomeniem to pichanie, možno ma pozrie. Ja tiež pevne verím, že naši drobci sú ako rybky 🙂

tinasc
10. apr 2012

@lucianak hmm, tiež si myslím, že je to ok, ono niekedy je snáď lepšie rozčúliť sa a dať priechod emóciám ako to dusiť v sebe to je snáď horšie...
držím palce na ekg 🙂

kacena85
10. apr 2012

@lucianak bolo uplne prenadherne super krasne,konecne sme niekam vypadli,zmenili myslienky
Myslis,ze je to tal,ze ked to bolo bio tehu,ze je to tersz fakt pohnojene??
Inaaaak segri sa uz vcera smiali,ze to co uz by bolo,ale mne je jedno,len nech som a hotovo,min na dva cykly koncim s meranim,moc potom na to myslim a riesim a riesim a tiez testovat budem az tak po meskani,no cca na 30 dc a ked nic potom po tyzdni nech sa netesim z duchov zas

lucianak
10. apr 2012

@tinasc No jooo, radšej to dať zo seba von a "netrápiť" sa. Dám vedieť potom výsledky z ekg a možno aj z utz, ak bude pozerať. Ak nie, tak budem asi nervózna. Ale pokiaľ nekrvácam, tak je snáď všetko ok.
Bože krv... dnes sa mi snívalo niečo strašné. Tiekla zo mňa krv ani neviem ako. Všade po zemi veľké machule krvi, na wcku som sa nevedela doutierať. Dúfam, že to nič neznamenalo.

lucianak
10. apr 2012

@kacena85 Môže byť, ale neviem. Nejako som nepozerala o tomto nič, ale ak niekto povedal, alebo si čítala také čosi, tak kľudne môže byť 🙂 Mne je tiež jedno kedy a čo to bude. Len nech bude fit a nech sme šťastná rodinka. Po ničom inom moje srdce nepiští 🙂

tinasc
10. apr 2012

@lucianak ach ach tie sny... ja už snáď nemám ani jednu noc, kedy by sa mi niečo nesnívalo... ale také sprostosti, čo by ma v živote ani nenapadli a ani to nemá s ničím súvis... tak ten tvoj sen snáď nič neznamená..
inak aj ja si hovorím, že pokiaľ nekrvácam a nemám nejaké šialené bolesti, tak je všetko ok... z hnevu a rozčuľovanie snáď missed abort nebude (to by musel byť závažnejší dôvod ), lebo to bol môj problém min. rok, tak snáď by mi telo dalo znamenie, že spomaľ 😉

lucianak
10. apr 2012

@tinasc Veď aj ja si tak vravím. Že ak niečo nie je vporiadku, isto by mi niečo trklo, že o-ou... Ale chvalabohu zatiaľ nič. No, idem sa ja chystať na to ekg. Dám spršku pre prípad, že by ma chcela aj moja dokina pozrieť. Ale ukľudnila by som sa, keby pozrela, či je drobec ok.

tinasc
10. apr 2012

@lucianak ok 🙂 určite je všetko v poriadku 🙂

kacena85
10. apr 2012

@lucianak no zevraj je to ako ked zena potrati a nemusi ist na cistenie,tak som zvedava
A dufik ti precp dr dala?

kaculiatko88
10. apr 2012

@lucianak Držíme palčeky nech je všetko v poriadku a fazuľka sa vyvíja tak ako má.

lucianak
10. apr 2012

@tinasc Ano, ekg v pohodke, a vraj to pichanie je, že malé si robí miestečko... Ale gyn ma nepozerala...

lucianak
10. apr 2012

@kacena85 Jeminkyyyyyyyyyyyyy, ja som trubka, šak ja som ho zabudla pýtať!!!!

lucianak
10. apr 2012

@kaculiatko88 Tak dúfam aj ja, že to je v pohodke, ani ma nepozerala, ale vraj sa nemusím znepokojovať a vraj ani nič neznamená, že prsia ma prestali bolieť. Tak ešte 2 týždne a pozriem si drobca 🙂 Už nech je to tu...

lucianak
10. apr 2012

Čawte baby, dnes som nečakane dostala tehu knižku. Ale s tým, že mám ísť na infekčné ☹ lebo mi vyšlo toxo IgG 158,2 a max. hodnota je 40. Ale napadlo mi, že to som mala aj pri predošlom neúspešnom tehu a nič mi vtedy stará gyn. nepovedala. Stretli ste sa s tým niektorá? Ďakujem za názory a odpoved.

eviq
10. apr 2012

@lucianak cau Luci, nedaj sa vystrasit, igg svedci o infekcii prekonanej v minulosti, igm je akutna infekcia. Ak si to mala, tak igg ti uz ostava a ja som sa tomu dost venovala a nikdy som nepocula, ze by igg bolo nejak obmedzene....a to som so svojimi vysledkami bola aj na infekcnom. preliečovať ti to nebudu podla mna a bat sa nemusis....chod zajtra na rastislavku a ak tam bude dr. kičková, ona je veľmi zlatá...🙂 drz sa a daj vediet, ako si dopadla 🙂

kaculiatko88
10. apr 2012

@lucianak no tak to je super, že ťa ubezpečila, že všetko je v poriadku a nemáš sa čoho obávať. Ja musím vydržať až do 3. mája kedy ideme na kontrolu.

lucianak
10. apr 2012

@eviq Ahojky, moja... Ona mi tiež spomínala, že horšie by bolo, keby to bolo to igm. Ale pre istotu ma poslala na rastislavku. Nakreslila mi aj plánik na výmenný lístok, tak hádam to nájdem 🙂 Vraj mi budú brať aj tam krv a na výsledky sa bude čakať, ale neviem ako dlho. Ako máme hafana doma - na dvore, ale že by som sa s ním nejako mojkala alebo pusinkovala, tak to nie. Na to mám predsa mužíčka svojho 😀
A ty ako? Všetko zatiaľ fičí ako jadrové hodiny? 😉

lucianak
10. apr 2012

@kaculiatko88 Pánečky, tak to je ešte dllhšie. Ale teraz nedávno si bola a bolo všetko ok, nie? Srdiečko tlkotalo.... krásny pocit, že? 🙂

kaculiatko88
10. apr 2012

@lucianak hej bola minulý štvrtok. Všetko bolo OK. Srdiečko krásne bilo. Videla som to prvýkrát. Len musí byť všetko v najlepšom poriadku a v novembri budem držať krásneho drobca v náručí. 🙂 🙂

lucianak
10. apr 2012

@kaculiatko88 Aj ja si takto hovorím, problém sa u mňa rieši od konca októbra, tak nemôže byť inak ako najlepšie a november oslavujeme narodením nášho drobčeka 🙂

kaculiatko88
10. apr 2012

@lucianak no u mňa viac menej nič nezistili. Iba to čo som vedela. Ale do tretice aj u nás musí vyjsť. 🙂 🙂

kacena85
10. apr 2012

@sabaka a ty ako?ms druhu uz mas ci kedy necakas?

kacena85
10. apr 2012

@lucianak a preco pijes dufik??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre