Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

svintekova
17. apr 2012

@kacena85 drzim palce 😉

kacena85
17. apr 2012

@svintekova no budem velmo rada,ked sa mi ovu potvrdi,potom uz len cakat,este jeee to dlhoo

lucianak
17. apr 2012

@kacena85 Jaaaaj, ja som myslela, že to už viac času ubehlo, ale tak máj to isto istí 🙂

lucianak
17. apr 2012

@svintekova AK si nesledovala ovu, bola si isto kľudnejšia a nechalli ste to na voľnobeh 🙂 Ako my a nečakane sa podarilo.. držím palčeky, siiiiiiiiiiiiiiiiiilno presilno 😉

kacena85
17. apr 2012

@lucianak no to by uz co bolo,ze vsetky segry by sme mali babo v januari ;)))))

lucianak
17. apr 2012

@kacena85 Veď aby si neporušila tradíciu... jedine tým, že bude chlapček, ale na pohlaví isto nezáleží 😉

kacena85
17. apr 2012

@lucianak tak to by uz fakt bola tradicia rodinna,a akaaa krasna,veru mne je jedno co by to bolo,a keby je chlapec tak uplne dovi najma moj ocino aj ostatok,sak ako vravi u nas sa len susky ;))) rodia

sabaka
17. apr 2012

@kacena85 dobrej den! 🙂 dnes som zohnala Ecko vitamin cisty tak uz mi myslim skoro nic nechyba do zbierky vitaminov. 10 dc - uz sa nam to blizi 😀 som zvedava, kedy bude ovu 😀
sranda aj ja som z 3 sestier no ale je mi to aj jedno, co by sme mali hlavne nech k tomu dojde 😲 aj ked mm by rad dievcatko

kacena85
17. apr 2012

@sabaka ved aj nam je to uplne jedno
No inak veru 10 dc a ja mam asi teplomer zaseknuty ;))) stale rovnaka teplota ale neboj nic o chvilu ocakavan vystup tak do nedele pondelka poprosim a od zajtra sa ma drahy nezbavi xi

sabaka
17. apr 2012

@kacena85 napodobne, od zajtra sa ide na vec 😉 tie vzrusujuce vystupy na grafe nas este len cakaju 🙂

kacena85
17. apr 2012

@sabaka jo jo,akurat sa nalievam alchemilkou,grep.dzus nasleduje po nej ;) hodim graf o chvilku

kacena85
17. apr 2012

@sabaka

tak babule moj graf a zaseknuty teplomer 😀 😀 😀
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/kacena85/gra...

kacena85
17. apr 2012

@sabaka a ty nezapisujes teplotý?lebo som ich kuk na wz a ukazuje mi len graf do 7.4 😠

kacena85
17. apr 2012

Keď Boh tvoril ženu, bol už šiesty deň jeho práce a robil aj nadčasy. Prišiel k nemu anjel a opýtal sa ho: „Ako to, že ti trvá tak dlho stvoriť ju?“ A Pán odpovie: „Videl si môj projekt, ako stvoriť ženu? Musí byť úplne umývateľná, ale nemôže byť z plastu. Musí mať 200 ohýbateľných kusov a byť schopná fungovať aj na diéte z toho, čo zostalo. Mať schopnosť vynosiť aj štyri deti naraz. Mať bozk, ktorým môže liečiť od poškrabaného kolena až po rozbité srdce a dokáže to len s dvomi rukami...“ Anjel sa začudoval: „Len dve ruky...? Nemožné! A to je len základný model? To je príliš veľa roboty na jeden deň... počkaj do zajtra, potom ju dokončíš.“ „Nie,“ odpovie Pán, „už mi chýba len málo, aby som dokončil toto stvorenie, do ktorého vkladám celé svoje srdce... Bude sa starať sama o seba, keď bude chorá a bude môcť pracovať 18 hodín denne.“ Anjel sa priblížil a dotkol ženy. „Ale urobil si ju takú krehkú...“ „Je krehká, ale je zároveň aj silná. Nevieš si predstaviť, koľko je schopná zniesť a vydržať.“ „Bude schopná myslieť? opýta sa anjel. Boh odpovie: „Nielen že bude vedieť myslieť, ale aj rozmýšľať a jednať.“ Anjel sa dotkol líca ženy... „Pane, zdá sa mi, že tento model niečo stráca...“ „Povedal som ti, že som sa snažil dať do nej veľa vecí... nie je to žiadna strata... to je slza.“ „A na čo slúži, na čo je dobrá?“ nechápe anjel. A Boh odpovie: „Slzy sú jej spôsob vyjadriť svoju radosť, svoj trest, svoju nevinnu, svoju lásku, svoju samotu, svoje trápenie, svoju hrdosť.“ Anjel ostal zaskočený. „Si génius, Pane, myslel si na všetko. Žena je naozaj nádherná.“
To je! Ženy majú energiu, nad ktorou muži žasnú. Postavia sa zoči voči ťažkostiam, udržia ťažkú váhu... ale majú v sebe šťastie, lásku a radosť. Usmievajú sa vtedy, keď by chceli kričať. Spievajú vtedy, kedy by chceli plakať. Plačú, keď sú šťastné a smejú sa, keď sú nervózne. Bojujú za to, v čo veria. Uniknú nespravodlivosti. Neprijmú „nie“ ako odpoveď na to, v čo veria, že má riešenie. Ochudobňujú sa, aby udržali na nohách rodinu. Milujú bezpodmienečne. Plačú, keď ich deti dosiahnú úspech a tešia sa zo šťastia svojich priateľov. Sú šťastné, keď počujú rozhovory o krstinách či svadbe. Ich srdce puká pri strate milovanej osoby. Bez pochyby sú silné, keď si myslia, že už nevládzu. Vedia, že bozk a objatie môžu pomôcť vyliečiť srdce.
Bez jedinej pochybnosti je to tak, ale... v žene je jeden nedostatok: že zabúda na to, aká veľká je jej hodnota...!!!...♥

sabaka
17. apr 2012

@kacena85 aj ja som uz tvoj kuk a moj pre istotu tiez a funguje normal (?!) pisem poslusne kazdy den. zajtra ti poslem grafik teraz sa mi neda lebo som len cez phone. alchemilka uz u mna dopita 🙂

kacena85
17. apr 2012

@sabaka heh ja som tu tiez cez fon a pomalt nonstop,zavislak,ok tak rano hodim aj ja graf,ja mam tiez uz alchemilku,femibion a veeelky pohar grep.dzusu za sebou,uz len cakam kedy mi dojde kyselina ako vzdy z neho a hlavne ked ho pijem takto na vecer,no zacinam citit spodok tak ovu nech sa paaaci ;)

alenkam.
17. apr 2012

@kacena85 ty si zacala snazilkovat uz po prvej mrche? Kedy si bola u dr a co povedal? 🙂

kacena85
17. apr 2012

@alenkam. Neviem co som uz komu pisala,ale mne ms rok po potrate prisla prvy krat vo feb.teraz,jeden cyklus sme si davali pozor,potom prisla druha ms,bola som u dr,nechapal,ze ms pekne chodi,aj sa mi zvysila sliznica z 3,7- na 6.sice pred ms by mala byt aspon 10 mm.ale ja sa tesim aj tomu.posledny cyklus mi ms meskala.na 28 den duch na tehu teste,potom opat,zrazu biely test a fdosla ms,baby pisali,ze mohlo ist o biotehu,ze aj ked nieco bolo neudrzalo sa.nevadiii troska ma to mrzelo,ale tesiim lebo opat ms dosla a ocividne sme plodnii tak dufam,ze to tento cyklus vyjde.ten minuly som mala tyzden crevnu virozu,den aj horucky,tak mozno to nam to pokazilo

alenkam.
17. apr 2012

@kacena85 jaaaaj, ja truba.. Jasne... A dr neriesil, ze si bez ms? Som zvedava, ako dopadnem v piatok ja.. 🙂

kacena85
17. apr 2012

@alenkam. Najprv vyvolavacky potom hak,to ja moc nemusim tak sombola v decembri u bylinkarky a verim,ze aj to pomohlo

kacena85
18. apr 2012

aojte tak moj den super zacal, rozbila som teplomer, uz tretiii odkedy meriam, no sikovna som darmo a skoro som si hlavu rozbila na digestore, no pekne nam den zacal hehe
tod moj graf http://www.womenzone.cz/uzivatelka/kacena85/gra...

@sabaka caakaam na tvoj 😀

sabaka
18. apr 2012

@kacena85 no vidis, teplomer si roznila, lebo ho uz hadam nebudes potrebovat 😀 😀 😀
tu je moj graf http://www.womenzone.cz/uzivatelka/sabaka/grafy...

zatial nuda

sabaka
18. apr 2012

@kacena85 rozbila som chcela napisat 🙂 pekny den prajem ja sedim v praci 😝

kacena85
18. apr 2012

@sabaka nno tak sup sup nech je tu o chvilu ovuuuu, ja som trocha na vazkach z tej mojej teploty hehe ci teda bola ovu alebo nie ale skor sa mi zda ze estelen dojde 🙂 este je to nizko na mna...tak sa uvidi ale pre istotu sme poistili 😝
aj ja si myslism, ze ho uz nebudem potrebovat, draheho som poslala do lekarne a tak ma pobavil ked dosiel
kupil hned 2!!! ze ked nabuduce rozbijem aby nemusel utekat hned kupit tak sa pobavil moje zlateeee

zitaje
18. apr 2012

caute baby,
idem s akutnym problemom... rano som bola u gynekologa, som skoro 8 tyzdnov po kyrete a stale nic, dohodli sme sa, ze este zo 2 tyzdne pockam, nepichol mi nic.
Uz rano som mala take divne tlaky, ale teraz mam desneee krce, take porodne, nemozem sediet, ked sedim, z kostrce mi vystreluje bolest, ale nemozem ani stat, vystriet sa, chodit...
Myslite, ze je to normalne? Dnes sa vo mne doki dost postural, moze to byt z toho? MAli ste bolestivejsiu prvu menstruaciu po kyrete?
Vdaka
z

monika2712
18. apr 2012

@zitaje ahojky, no moze byt veru aj bolestivejsia.. ja som sice tu prvu mala OK, ale za to dalsiu som mala aj dlhu aj bolavu.. a nemoze to byt inak aj ovulka? nehovoril ti nahodou ze ovulujes? lebo aj by mohla mat take priznaky.

sabaka
18. apr 2012

@zitaje oje... ja som mala tiez bolestivu prvu ms "po" a uz dva dni predtym nafucane brucho a cudne tlaky v podbrusku. Trvala potom 7 dni, z toho 4 dni maxim. silna. S najväcsou pravdepodobnostou ti mrcha v nasledujucich dnoch dorazi. Drzim palce, nech teda cim skor pride! 🙂

sabaka
18. apr 2012

@kacena85 no mas tam taky mierny skok, ale to este asi nebude ovu. uvidis, co bude zajtra, napozajtra 🙂

kacena85
18. apr 2012

@zitaje no tak mozno sa ti prave spusta ms, ak mas moznost tak lez a hlavne vela pi, ak mas nejaky zensky caj si sprav a daj si tabletku proti bolesti, a nieco teplo si skus dat na podbrusko to pomahe mne, no ja som ms nemala rok od kyretu a taaa po roku ked mi prisla tak hroza, az som plakala ale ked sa spustila uuuulava paradna

kacena85
18. apr 2012

@sabaka no sak hej zase nam neostava nic ine len cakat, inak rano som skusala kuk ten tvoj graf cez pc a stale mi to nejde, len ked mi sem das odkaz, pocarovaneee to tu mam 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre