Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bambi2
18. apr 2012

@kaculiatko88 kaci ja som vo svajciarsku... 🙂 ja len neviem kde to vsetko najst 😖 u nas su vsetko sukromnici a neviem ci ist k obvodnemu alebo co. ja obvodneho ani nemam 😀 😀 😀 ja po doktoroch nechodim. teda okrem gyndy som este nikde nikdy nebola 🙂 urobi mi aj obvodny ten rozbor krvi?? tu hematologiu ci co to je?? to je pre mna spanielska dedina...

monika2712
18. apr 2012

@bambi2 ahojky moja, no teba som tu tiez dlho nevidela, len na FB ta troska sledujem 😉 no mame sa OK, sme zdravi zatial, a cakame zase na poradnu do buduceho stvrtka a uz mozno budeme aj vediet co cakame..
ja ti s tymi vysetreniami nepomozem, mne ich nerobili, ale kaculiatko alebo usacek by ti mali vediet poradit, kaculiatko ti uz napisala, dolezita je hematka a genetika..

monika2712
18. apr 2012

@zitaje skus si dat nejaku tabletku ak si si este nedala, ibac, cokolvek ci ti to neprejde.. a zensky caj ak nejaky mas po ruke.

kaculiatko88
18. apr 2012

@bambi2 základnú hematológiu ti urobí aj obvodný lekár / krvný obraz, zrážanlivosť, hormonálny profil, .../. Tak ja keď som žila v UK musela som byť registrovaná v nejakom zdravotnom centre. Inak by som si pohotovosť, prípadnú hospitalizáciu platila z vlastného vrecka. A neviem ako tam zdravotníctvo presne funguje. Skús sa u niekoho informovať. Ja som sa vždy pýtala v práci ako to u nich funguje.

bambi2
18. apr 2012

@kaculiatko88 no neviem ci ist teda k obvodnemu alebo tej endokrinologicke... inak v nemocke mi brali 6 skumaviek krvi ale neviem presne naco to bolo... este nic neprislo, ziadne vysledky...

bambi2
18. apr 2012

@monika2712 no parada, to je super!!!! usacek som pisala, som zvedava co odpise ona. ja mam z toho vsetkeho mismas...

kaculiatko88
18. apr 2012

@bambi2 tak určite základné hematologické vyšetrenie ti potom v nemocke urobili. Počkaj na výsledky a rieš endokrinológiu. Či náhodou nemáš štítnu žľazu.

kacena85
18. apr 2012

@zitaje pokial mas teplotu a bolesti jasne ze chod na pohovotost, pozriet ta musia, je to ich povinnost aby si tam nemala nejaky zapal, isto chod a hned

zuzana76
18. apr 2012

@bambi2 ahoj, obcas som nakukla do temy , aj ja som kedysi potratila, u mna bola na vine stitna zlaza a krv, urcite odporucam hematologiu, endokrinologiu odbery - tam urobia aj hormonalny profil, plus gynekolog by mal urobit hormonalny profil, po 2. potratoch tu na SK robia vsetky tieto vysetrenia, neskor aj genetiku, ale ty si tusim pisala o problemoch, ako sa prejavuje znizena funkcia stitnej zlazy, prepac nedalo mi neodpisat , ked sa pytas na vysetrenia. Stitna zlaza je velmi dolezita a ked nefunguje, tak casto byva dovodom opakovanych potratov, alebo dokonca neplodnosti ako to bolo u nas.

zitaje
18. apr 2012

@bambi2 nie, toto je cosi nove, dnes sa mi to zacalo.
Do kelu, ale bola som na wc sa vyzvracat a je mi lepsie, tak to bude okrem rozbiehajucej sa menzes este aj nejaky zlcnik ci pankreas 😖 Kazdopadne mi je OVELA lepsie, toto sa uz da zniest...
Vdaka baby za reakcie, potesilo, ze tu nie som na to vsetko sama 🙂

lucianak
18. apr 2012

@lea1333 To si dobre urobila. Nejaký neochotný sa mi vidí ten tvoj dr. Na tvojom mieste by som menila hneď za iného... ja som tiež zmenila po MA dokinu

bambi2
18. apr 2012

@zuzana76 pamätam si ta 😉 viem. u nas robia vsetko az po 3 potrate ale ja nechapem na co cakat... naco este raz zbytocne potratim ked to mozme dat do poriadku uz teraz...
uz som objednana k endokrinologicke ale az 8 maja... 😖 a ta hematologia je rozbor krvi ci co?? ja som mam z toho spanielsku dedinu..
ta endokrinologicka vlastne co zisti?? a preco aj gyndos horm. profil?? nestaci ked to urobi endokrinologicka??

lucianak
18. apr 2012

@kacena85 Ešte, že tak, mojka 🙂

zuzana76
18. apr 2012

@bambi2 urcite si to daj do poriadku, ked sa da, chod hoci aj sukromne, ak chces cim skor babatko, aj ja som sa nevedela dockat, ale my sme museli cakat dost dlho, kym sa mi dalo vsetko do poriadku a potom to vyslo na prvy sup a odvtedy mame uz aj druhe dietatko.

lucianak
18. apr 2012

@monika2712 Ahoj moja, čítala som, že kto berie duphik, tak má potom zlé tripple testy. Ty si ho tiež brala??? Lebo čo som čítala, tak testy si mala ok, aj keď im to dlho trvalo. Čo je na tom pravdy, nevieš poradiť?

zuzana76
18. apr 2012

@bambi2 na hematologii by mali zistiti kompletny krvny obraz - teda zelezo, krvinky, mineraly v krvi, zrazanlivost krvi - trombofilne mutacie - velmi vela veci, mne tam zistili aj tu stitnu,ze mi nefunguje, resp, ze mam zvysene TSH, endokrinolog robi svoj hormonalny profil, kde mozu byt vynechane niektore hormony dolezite pri tehotentve ako napr prolaktin a gynekolog robi zase svoj hormonalny profil, aspon tu je to tak, mozno u vas ti urobia kompletne vsetko na jednom mieste

monika2712
18. apr 2012

@lucianak ja som nebrala dufik, nebol dovod, ale tak snad oni to vedia nejak zohladnit, ze ked ho beries, skus sa spytat nabuduce dokiny, ze ci to neskreskluje vysledky.. ja som o tom teda nepocula. ale pocula som ze tripple testy moze skreslit kadeco.. takze asi im netreba az tak velmi verit tym testom aj tak.

bambi2
18. apr 2012

@zuzana76 pozrem este tu hematologiu... ach jaj... a nakonec to klapne este predtym nez tam pojdem a vsetko dobre dopadne... 😀

zuzana76
18. apr 2012

@bambi2 endokrinologicka bud potvrdi alebo vyvrati funkcnost stitnej zlazy, resp zisti ako funguje, tam zistuju najma hodnoty TSH, FT3 a FT4, samzorejme moze robit aj dalsie vysetrenia, napr mne endokr. robi aj EKG a dalsie odbery na parathormon - kvoli znizenej funkcii pristinych zeliezok, ale to tebe asi nebude treba, ten ovplyvnuje metabolizmus Ca a P v tele

zuzana76
18. apr 2012

@bambi2 tak sa drz, nech je to cim skor v poriadku

zuzana76
18. apr 2012

@bambi2 este ma napadlo aj zapalovy proces v tele je nebezpecny, ale to na hematologii by mali vsetko zistit, takze urcite cislo jedna hematologia a potom aj endokrinologia

bambi2
18. apr 2012

@zuzana76 diky, dobre to dopadne vsetko 😉

bambi2
18. apr 2012

@zuzana76 jasne nasla som jedneho hematologa, idem mu zavolat... 🙂

lucianak
18. apr 2012

@monika2712 Dík, ukľudnilo ma to, ale isto sa na to spýtam aj dokiny. Ale podľa mňa to tak vôbec nie je, že dufik niečo zapríčiní. Veď prečo by ho dávali, keď by mal poškodiť plod, nie? Logika ma nepustí cez toto tvrdenie, že môže poškodiť.

kacena85
18. apr 2012

@lucianak tak dnes rano sme sa nasmiali, najprv som rozbila teplomer potom hlavu skoro na digestori a drahy dosiel od zubara s umrtvenymi ustami a suslal ako male dieta no a nesmej sa a kupil mi hned dva teplomery ze ked som sa tak pustila tento rok do ich rozbijania nech mam jeden v zasobe 😀 😀 😀 😀

bambi2
18. apr 2012

no a prave som volala na jednemu hematologovi, vraj ma ma odporucit moj gyndos. ale ten to asi neurobi. tak som jej povedala, vraj sa teda opyta muza a zavola mi naspät.. tak som zvedava, dufam, ze aspon to vyjde!!! 😠

lucianak
18. apr 2012

@kacena85 No pecka deň 🙂 A aj môj drahý došiel ráno z preventívky od zubárky.
Ja do digestoru nemám šancu buchnúť, lebo je vyššie ako som ja, takže také u mňa nehrozí 🙂 A celkom milý je ten tvoj zdenko, tak sa pekne o teba stará... testy kupuje, teplomery kupuje... 🙂

kacena85
18. apr 2012

@lucianak no on je velmi mily az mi je to niekedy divne, akoze sme spolu 5 rokov, ale tak jasne ze sa aj pohadame ale uplne sme sa obaja zmenili, ked som potratila a ked mal potom tu havarku, takze klop klop klape nam to a som veru spokojna hehe aj navari aj ozehli no konec ale tak akokazdy chlap aj zena ma aj svoje slabe miesta 😵

bambi2
18. apr 2012

@monika2712
@zuzana76
@kaculiatko88 volali mi od toho hematologa, vraj chcu papier od gyndosa lebo on nevie co ma dat na rozbor ake hormony atd ci co to... mna porazi.. ked clovek volaco potrebuje tak nechcu alebo nevedia... to co uz ma byt?? a ja sa mojmu gyndosovi nebudem prosit... asi behnem za inym zas. a okrem toho, ten hormonalny profil sa da urobit stale, nie len ked meska mrcha, nie?? ja to nechapem na co cakaju 😖 😠 😠 😠 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre