Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

zuzana76
18. apr 2012

@bambi2 mne robili horm. profil asi tesne po menstruacii, nebolo to nejako nacasovane, mala som dohodnute vysetrenie v Lubochni presne na 9.11. 2006 , vysledky vysli dobre a hned 18.11. som otehotnela

zuzana76
18. apr 2012

@bambi2 alebo aspon poziadaj o vysetrenie stitnej zlazy, odbery na to robi tu aj prakticky lekar pre dospelych a ked vyjdu zle, alebo hranicne posiela na endokrinologiu

bambi2
18. apr 2012

@zuzana76 uz mam termin u endokrinologicky.. neviem ale ja si myslim, ze radsej hned k odbornikovi, ten bude vediet viac ako obvodny... 8. maja idem. tak som zvedava...

bambi2
18. apr 2012

@zuzana76 ja rozmyslam, ze skusime este raz... to cakanie nenavidim... 😖

zuzana76
18. apr 2012

@bambi2 no ved jasne, ak uz mas termin tak super, zabudla som, ze si pisala, tu hematologiu nechapem, co za problem maju

bambi2
18. apr 2012

@zuzana76 no problem je v tom, ze nevedia co skumat ake hormony alebo co vsetko treba na rozbor... vraj mam vypytat papier od svojho gyndosa a on nech napise co a ako.. no ale ze to nevedia samy, to som totalne prekvapena...

sabaka
18. apr 2012

@bambi2 ahoj, zajdi si ak mozes k druhemu gynekologovi po konzultaciu - aj ja som tak urobila pre pokoj duse. a ten ti moze dat aj Ueberweisung na odber krvi na hormonalny profil - krv na hp sa ma brat kvoli spravnemu posudeniu hodnot na 2 az 3 dc, teda na zaciatku menst. cyklu. z hp sa da vela vycitat ak mozes, daj si spravit cim skor idealne by bolo pred tym ako sa znova zacnete snazit. s endokrinologiou a vysetreniami na stitku sa zial sama velmi nevyznam... pekny vecer.

bambi2
18. apr 2012

@sabaka diky, tak cez mrchu mam zavolat a vypytat to nech to urobi?? mozno teda zajdem k inemu gyndovi... skusim este ale zavolat mojmu... 🙂

zitaje
18. apr 2012

Caute baby, idem z pohotovosti, vraj zapal vajecnikov 😠
Na posrateho aj hajzel padne - s prepacenim. Od jesene furt cosi mam.
Idem spat, som mrtva, ale aspon mi je o cosi lepsie.
Jaj, a pohotovostna lekaren na Kramaroch samozrejme nefunguje 🙄 .

margarita
18. apr 2012

@bambi2
podla mna potrebuju ten papier od gynekologa na to, aby vedeli, ktore vsetky vysetrenia je potrebne urobit...z krvi sa da zistit asi 1000 veci 😉 a zalezi od toho, aky mas problem, ak si potratila tak v ktorom tt a pod.
ja som mala znameho hematologa, takze tomu kedysi stacilo moje slovo a vlastne udaje o zdravotnom stave, ale asi kvoli byrokracii a poistovni to chcu mat od gyndaka - na tom by som nevidela nic zle.

Ked som sla na geneticke vysetrenie po 3.potrate, tiez chceli papier od gyndaka, ze nech on napise co a ako, aby to mali aj s peciatkou - keby som si nahodou asi vymyslala 😀
drzim palce.

monika2712
18. apr 2012

@zitaje pre boha a to ten lekar akoze nevidel ked si u neho teraz bola??? ach jo to si musela niekde riadne prechladnut ani sa necudujem ze si mala take bolesti a ze ti neprisla mrcha, liec sa hlavne teplo na krize a dufam ze ti dali aspon lieky na to.

hariet
18. apr 2012

@bambi2 ahoj, aj v holandsku to tak bolo, ze gyndoska mi napisala, resp zaskrtla na takom tlacive, co mi z krvi treba skumat - takze asi to tak funguje aj tu (aj ja som vo svajci teraz) - ze potom s tym papierom proste ides na oddelenie, resp. pracovisko, kde sa zaoberaju tymito vecami... Ale mna stvalo, ze mi vzdy dala vysetrit len jednu vec, tak som bola na odbere krvi hadam aj 5x.

bambi2
18. apr 2012

@margarita diky.. vyskusam mu teda este zavolat... 🙂

@zitaje pohotovost nefunguje zrejme nikde tak ako ma. vsade vsetci spia namesto prace 😖

bambi2
18. apr 2012

@hariet diky, vies, najhorsie na tom je to, ze ked si nezistis info tak ti nikto ani nepovie co a ako... 😖 nechapem, preco sa ma neopytal, ci to chcem urobit teraz alebo az po 3 potrate. urcite by som si to dala urobit teraz. ale zavolam mu zajtra asi a poviem, ze som sa rozpravala s manzom a chcem to dat vsetko urobit co treba...

zitaje
18. apr 2012

@monika2712 ked ja vobec neviem o tom, ze by som prechladla... lieky mi nedali - teda iba predpis, vyberiem ich az zajtra, uz mi je lepsie, do rana dozijem a potom sa idem liecit. 😒
Inak ked som bola rano u lekara, este mi nic nebolo... fakt. Ja neviem, aj tento gyndos na zaklade hmatu urcil diaagnozu, maternica prazdna, v brusnej dutine ziadna tekutina, ale boli ma cele podbrusie...

hariet
18. apr 2012

@bambi2 ano, treba sa pytat na to..Tiez som si myslela, ze maju ti doktori nejake postupy v zistovani pricin..ale neviem ci to bolo tym, ze som mala este doktorku - '''praktikantku', ktora sa s doktorom len radila (ak vobec), alebo ma mala proste na haku. ale tiez som rozhodnuta mat otazky a byt trosku asertivnejsia...Drzim palce!

bambi2
18. apr 2012

@hariet diky... ja som sa na to pytala, len mu nebolo akosi do reci... povedal iba, ze treti krat to klapne... to je vsetko.. a ze ked chcem ten hp tak mam prist ked vynecha mrcha. a to som nepochopila. teda pochopila som to tak, ze az vtedy ked budem tehu.. a to je podla mna uz neskoro nie?

hariet
18. apr 2012

@bambi2 hm, tak neviem co uz chce zistovat potom.... a dobre ste sa pochopili? ja by som mu asi cinkla este raz...

bambi2
18. apr 2012

@hariet cinknem mu urcite.. ja som to pochopila, ved povedal, ze ked "periode ausbleibt" a to znamena, ze ked nepride ak tomu dobre rozumiem...

bambi2
18. apr 2012

@hariet ozaj a kde si v ktorom meste ak smiem vediet 🙂

kacena85
19. apr 2012

@zitaje aoj tak vidis, predsa ten zapal ach jo !!!toto poznam aj o tom ze stale nieco sa serie,,,,oddychuj lez v teple a liec sa a nenamahaj sa..drzim palce daj nam vediet ako ti je

sabaka
19. apr 2012

@bambi2 dobre ranko. chod k nemu uz pred mrchou - on ti vypise potvrdenku na odber krvi na hp (väcsinou je platna mesiac - teda aspon tu v Rakusku, kde zijem) a ty uz pojdes na odber sama ked dojde mrcha - najlepsie vsak na druhy den m.cyklu

sabaka
19. apr 2012

@zitaje no do kelu, tak preto tie bolesti.. to mi je luto! co ti na to dali? pekne oddychuj a drz sa v teple, ako pise @kacena85.. a daj vediet casom, ako ti je.

bambi2
19. apr 2012

@sabaka zavolam mu, mala by prist o tyzden... ach jaj.. na nervy to je... 😠

sabaka
19. apr 2012

@bambi2 neboj vybavis to, gynekolog by ti v podstate to potvrdenie kludne mohol poslat aj faxom ak k nemu nestihas ist.. budes kludnejsia, ked si das porobit hlavne vysetrenia uvidis! ani ja velmi doktorov nemusim a dlho som hladala gynekologa ktory by mi vyhovoval a teraz som spokojna lebo je skuseny a presne vie co kedy treba robit. takisto mi odporucal sponntanny potrat (to by na sk asi maloktory urobil!) no ale nakoniec som predsa musela na kyret. najhnusnejsi zazitok v mojom zivote doteraz, musim priznat ale to uz bolo posledny krat, som o tom presvedcena! my tento mesiac 1 krat skusame znova, dnes 12 dc 😉 a takisto @svintekova a @kacena85 😀

hariet
19. apr 2012

@bambi2 my sme pri Badene. vy? 🙂

bambi2
19. apr 2012

@sabaka super, volala som vybavene!!!! 😵 😵 😵 povedala mi, ze medzi 2 a 7 dnom cyklu mam zavolat a urobia to. no uz som kludnejsia. ono je lepsie mat to za sebou vsetko aj ked bude vsetko ok. lebo 3 x to zazit fakt nemusim a nechcem!!!!!!! a ak nebude nieco ok, tak radsej teraz to dat do poriadku ako po 3 razy... no super!! tesim sa aspon z toho...

bambi2
19. apr 2012

@hariet ja som pri Zürichu, chodim ale sem tam do Badenu... je tam jeden moj oblubeny obchod 😀 😀 😀 by sme mohli dat stretko dakedy 😉

kacena85
19. apr 2012

@sabaka aooj,ja som dnes klesls,takze ovu este len doojde alebo uz je ;))) poriadne snazilkujte

sabaka
19. apr 2012

@bambi2 to je cudne, ze ti povedal gynekolog, ze mas prist az ked "periode ausbleibt"..to znamena, ze myslel, ze mas prist az ked budes znova tehu - lenze to uz bude neskoro, lebo tehotne uz maju uplne ine hodnoty viacerych hormonov. nenechaj sa odbit, nech ti da Überweisung na hp - teda potvrdenie, na ktorom pekne vsetko vypise, co je dolezite skumat a z jedneho odberu krvi ti mozu vysetrit vsetko potrebne. mne robil moj hp hned ked som povedala, ze chcem byt tehu aby vedel, ci je vsetko ok uz predtym. Na odber krvi mozes ist potom sama do hociktoreho "Blutlabor" - tu v Rakusku ich je v kazdom meste hned viacero kde ti jednoducho po predlozeni potrebnej Überweisung odber vykonaju. Vysledky si vyzdvihnes sama (pre tvoje info) a z Blutbaror posielaju elektr. postou vysledky aj priamo tvojmu gynekologovi. Dolezite su hlavne tieto hodnoty: FSH, LH, Prolaktin, Östradiol, DHEAS a hormon hypofyzy TSH. Takisto by mohli vysetrit aj zrazanlivost krvi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre