Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janulcek
9. feb 2009

Shady,musiš byt tehotna,aby sme sa tešili s tebou!!!Idem už aj ja.pápáAj tebe pekny večer.. 😝

shandy
9. feb 2009

no ja scem, ale co ked to nie je na mne, nooooo 😀 😀 😅 , tak slubujem, ze ak nie tento mesiac, tak isto ten dalsi 😉 😵 😵 . pa paaaaaaaa

lucka33
9. feb 2009

janulček - ja sa už tiež neviem dočkať milovania - budem sa pri tom cítiť ako panna 😅 A drahý ma len vábi a vábi a ja ho musím odmietať ☹ Ja by som to aj skúsila, ale keď každý mi radí počkať do konca šestonedelia, resp. do prvej ms.... Tak ja teda čakám... Ale drahý minule prišiel s tým, že jedni naši známi sa na to vrhli 2 týždne po pôrode!!!! 😲 Že ona to už nevydržala 😅 Tak som už aj rozmýšľala, že veď sú to už vyše 4 týždne... Ale potom zas dostanem obavy, že čo ak to nie je celkom ok a potom budem musieť čakať ešte dlhšie... Tak asi počkám do ms a pôjdem k dr. na kontrolu a až potom 😕 Aj keď možno čakám zbytočne, veď keby ma to bolelo, tak by sme prestali a vedeli by sme, že to ešte nie je zahojené... Neviem, je to hrozná dilema, strach a obavy...

janulcek
9. feb 2009

Luci,ja som tiež nadržana ako sanky na jesen 😀 A tiež som hovorila minule manželovi,že sa budem citit ako panna 😀 Počuj,nezda sa Ti že nejako často Ti pišem,že použivam tie iste slova ako ty a tak pod... 😀 Fakt,ty kolko krat napišeš take veci,čo aj ja som povedala 😀 alebbo čo si myslim 😀
Ja by som to neryskovala s tym sexom.Dostaneš infekciu nahodou a je po babatku ☹ Vydržime,nie???Ked sme už tolko vydržali... 😉

lucka33
9. feb 2009

asi sme jedna krvná skupina, jani 😉 tak máme rovnaké názory, to je super 🙂 Jasné, že vydržíme, vydržali sme 4 týždne, tak vydržíme ešte týždeň - dva 🙂 Tiež sa bojím infekcie, tak nechcem riskovať, potom budem na suchu ďalšie mesiace a potom sa môžem ísť pásť 😀
Inak, my skúšame iné formy ako klasický styk a minule ma drahý šokoval, že čo ak to nie je dobré, že sa mi pri orgasme sťahuje krčok, keď ho mám teraz otvorený a tak 😕 No kukala som naňho 😀 Ale hodila som rukou, že nevymýšľaj a bolo 😀 😀 Jani, môžem sa opýtať, koľko máš rokov? 😉

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka33
9. feb 2009

inak my sme tiež otehotneli na prvýkrát 😉 Začali sme skúšať od augusta, ale to len skúšobne v druhej polke cyklu, tak som si vydedukovala, že mám ovu asi hneď po ms, lebo od 10.DC som ani raz za 3 mesiace neotehotnela a v decembri sme skúsili posledný deň ms a deň po skončení a asi na 7.DC som mala ovulku, tak som otehotnelaž prakticky na prvý šup, lebo len v decembri sme sa snažili celý mesiac. Tak dúfam aj ja, že nabudúce nám to tiež pôjde ľahko, aj keď ja mám oproti vám nevýhodu v tom, že moja šanca na otehotnenie je už len asi 50 % ☹ keďže nemám ľavý vajcovod... A keďže sa málokomu každý mesiac vaječníky v ovulovaní striedajú, tak to asi na prvý šup nevyjde, ale ak sa nám to ešte tento rok podarí, tak budem rada, lebo budeme mať na to len asi cca pol roka 😖

jalamik - ja pracujem vo firme, ktorá vyrába polystyrén, som na obchodnom oddelení. Stresu moc nemám, aj keď úplne sa mu vyhnúť nedá 😝 Teraz mám v robote kľud, ešte nemám sezónu, najhoršie to bude v lete a na jeseň, to budú aj stresy a hlavne mi bude vkuse zvonit mobil a z toho som na nervy! 😠 Vyhnúť sa stresu sa dá asi len tak, že prácu necháš v práci a nebudeš na nič pracovné myslieť a ešte ak sa dá tak si v robote veľa vecí nepripúšťať 😉 Aj keď ja to napríklad vôbec neviem, robím si nervy aj z totálnych prkotín 😖

twiti
9. feb 2009

Ahojte babenky, ako pozeram tak sa to tu fakt poriadne rozbehlo.
Jalamik tak to ti naozaj neviem poradit co proti stresu,len si to nepripustat k telu a nerozmyslat nad tym aby sa ti to nedostalo pod kozu.
Ja mam opacny problem pracujem ako p.ucitelka v Materskej skole.Kazdy den ked vidim tie male bambuchy tak moja tuzba rastie.
Neviem sa zbavit myslienky na mimi ani na sekundu,takze ked niekto povie ze najrychlejsie otehotniem vtedy ked na to prestanem mysliet tak ma s toho ide porazit. Neda sa na to nemysliet.
Dnes som bola konecne na kontrolu pri dokim a tiez mi vravel aby som cakala. Dva tri mesiace.
Tak budeme cakat.

lucka33
9. feb 2009

ahoj witi - tak čo nám už iné zostáva než čakať... 😖 Ale my to vydržíme 🙂

twiti
9. feb 2009

ako sa hovori na dobre veci sa oplati pockat.
ja sa uz tesim na dalsie snazilkovanie,dufam ze to tentokrat vyjde na prvy sup.

lucka33
9. feb 2009

aj ja sa už na to veľmi teším - aj vzhľadom k tejto dlhej absencii 😉 A potom sa teším na zistenie tehotenstva a na potvrdenie od dr.že je všetko tak, ako má byť a potom sa teším na bábätko 😵 Na naše bábätko 😵 jooooj 🙂

janulcek
9. feb 2009

Jaska,Lucka 27 stara páka 😝

lucka33
9. feb 2009

janul neblázni! že stará páka 😀 Od tej máš riadne ďaleko! Ja budem mať za chvíľočku 25 😉

janulcek
9. feb 2009

Jalamik,ja nepracujem...prišla som zo zahraničia na jesen...a asi už tak lahko nepojdem pracovat,kedže v maji chceme začat skušat spravit mimi.
Tak mi Lucka dohodiš nejaky polystyren,tak lacnejšie 😀 ked budeme zateplovat dom.Akurat zajtra ideme nejaky kupovat..
Ale sa vytešujeme všetky,ked pride ten den D že budeme moct ako sa hovori ,,zasunut" 😀 A že chlapi su chlipny a nedočkavi 😀 😝 😀

janulcek
9. feb 2009

Jéééééééj,kde je mojich 25 ☹ ...ale nie,ja sa citim stale ako pubišna.. 😀 Minule ma jedna mamina znama odhadla na 17 rokov!!!Ej,aka som bola pyšna!!!! 😀

janulcek
9. feb 2009

Idem do duchien..pápá dobru nocku Vam všetkym.zasik zajtra!!! 😉

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
twiti
9. feb 2009

Pridam sa k vam ak mozem.
Ja som tu asi najmladsia,mam 24, toho roku 25 ale az na konci v decembri.
Aj ja vam prajem vsetkym dobru nocku,ale dnes to este neskusajte vydrzte 🙂
😀 potom to bude stat za to 😅 a este ked to bude uspesne zakoncene miminkom to len bude orgaz....
😔 radostiiiiiiiii,uz aby to tu bolo.
pa

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daykaaa
10. feb 2009

ahojte...chcela by som sa spytat, ze kedy ste mali prvu mrchu po kyretazi...lebo ja uz 5 tyzdnov a staaale nic 😒 uz chcem aby sa vsetko vratilo do normalnych kolaji..

jarulai
10. feb 2009

ahoj, to ti neviem povedať, ja som od kyretu 3.týžden. ale v nemocke som sa pýtala a tam mi povedali, že je to individuálne, že niekto dostane po 3 týždnoch, niekto po 5 a niekto aj po 6týždnoch. tak ja dúfam, že budem patriť do tej prvej skupiny 😀

daykaaa
10. feb 2009

mne to uz ide na nervy..kazdy den len cakam a cakam.. ☹

jarulai
10. feb 2009

musíme to vydržať, nič iné nám neostáva 😉 kedy vám povolili zase snažilkovať? nám jeden dr.povedal, že možme hned po prvej MS a druhý, že až po 3 mesiacoch. tak neviem. ja už by som sa na to vrhla aj hned 😀

daykaaa
10. feb 2009

a mne zase ze az po pol roku...ale to moze snivat on..tolko cakat nebudem 😉

jarulai
10. feb 2009

mojej mamine tiež povedali, že po pol roku a ocino, že určite...no a za 3týždne som bola zarobená 😀
v ktorom týždni si bola, ak sa možem opýtať?

jarulai
10. feb 2009

na dnes končím - padla, ozvem sa zajtra 😉
príjemný zvyšok dna 🙂

janulcek
10. feb 2009

ahojky babeny.Tak zase je tu jedna čakatelka na MS.Aj ja budem mat zachvilu 5 tyž.od kyret.a ešte nič.ja počitam až tak za 2 tyž.Lebo zatial mam len pažravku,didi nebolia a bruško tiež necitim..
Daykaaa,ono že je najoptimalnejšie čakat 6 mes.ale velmi to aj zaleži ake velke bolo kinderko/babatko/,ake štadium tehotenstva..Ciže moje bolo take o ničom/5mm/aj ked som bola v 11tt.Takže počkam na 3-4 MSa potom skusime.Aj ked chcem strašne čim skor,ale nebudem to silit...
A najlepšie na tom je,že každy doktor Ti povie niečo ine...a vyberaj si potom!!!Ale ja si mylsim že naozaj to netreba silit,aj ked ta tužba po babatku je obrovska.

lucka33
10. feb 2009

skúšať môžete aj hneď, len sa to hned nemusí aj podariť, môže to vyjsť aj tak až o 3-4 mesiace... Ale je to naozaj individuálne, ako sa to-ktoré telo dá do poriadku...

ja tiež čakám na tú marhu a presne ako janul 😀 zatiaľ ani didi nebolia, ale každý deň cítim bruško a sem-tam kríže, dnes mi zostalo nevoľno, no myslela som, že mi šiši, že či som tehotná... Chvíľková slabosť a človeku skoro šibne 😀

janulcek
10. feb 2009

Lucka ja skapinam na križe už niekolko dni... ☹ ☹ Ale didi nepustia,ked raz nebolia,ešte min.2 tyž.musim čakat..Necham sa prekvapit,ale drbka mi už z tej abstinencie statočne...A ked to pride...tak ked budem moct sexikovat,neviem či nepojdeme niekde na samotu,kedže byvame s rodičmi.Aby nemali zážitok 😀 😀 Ten orgač si nenecham prekazit:Jedine že by mi to bolest prekazila,ale to nech jej ani nenapadne 😠 😠 😠

lucka33
10. feb 2009

😀 😀 😀 jani, musím sa na tebe rehotať 😀 Ale tak uvidíš, že to dostaneme naraz obidve, veď všetko máme rovnaké, tak ešte aj krámuše dostaneme naraz, uvidíš 😀 U nás to bude na poprvé určite taká rychlovka, drahý nebude mať čas na nežnosti 😀 😀 😀 To až taký druhý, tretí raz 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre