Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
24. apr 2012

@kaculiatko88 Tak mali sme psíka, ale to som vraj mohla prekonať už v detstve. Ale vraj netreba žiadnu liečbu ani kontroly, ale sestrička mi pre istotu vezme krv...

lucianak
24. apr 2012

@chrustik1 Aj ja v to verím, veď nemám žiadne problémy, akurát občas pichne v podbrušku, ale to vraj je normálka. Večer som ani nevedela zaspať od vzrúša 🙂 Tak drž palce...
A určite sa spýtam aj na ten duphik, uvidím, čo povie...

kaculiatko88
24. apr 2012

@lucianak dnes ideš. 🙂 🙂 Veríme, že donesieš samé dobré správičky 😉 😉 . Tak len nech ti pre istotu vezme a skontroluje.

kacena85
24. apr 2012

@anuska30 aoj, 4 mesiace su este ok, ja som po potrate roook cakala len na ms tak nezufaj a nestresuj hlavne to tomu najviac nepomaha. ja pijem gynastan caj, do ovu alchemilku, femibion, vit E, a mam obklad od bylinkarky.po ovu vsetko tak isto len tu alchemilku vynecham. papam aj lanove semiacka mlete davam si ich do jogurtu ale aj hentak zalievane su dobre na hlien, este sa pije pred ovu aj grep.dzus aspon mne to zabera a po ovu zevraj ananasovy ale ten moc nemusim. femibion uzivali obe moje sestri a obe uz maju babatka 😉 tak hore hlavu

kacena85
24. apr 2012

@lucianak aooj od rana myslim na teba tak sa drzte pekne malinke pokukajte a hadam aj foto dostanes tak potom sem sno u :D

anuska30
24. apr 2012

@kacena85 ahoj a co to mas za obklad? dakujem za podporu,ale taha mi uz na 36-ku tak dufam,ze to nebude dlho trvat.Dcerka bude mat uz 15 a rada by mala surodenca.

chrustik1
24. apr 2012

@lucianak veru ani sa ti nečudujem, že si nevedela zaspať, tiež som nevedela do toho 13tt, teraz to už beriem tak nejako kľudnejšie aj keď sa už placetna posunula. Pichanie je fakt ok, ja mám napr. na vaječníku cystu (teda či tam ešte je neviem ale nazačiatku bola) a na tej strane ma občas tak ťahá, som sa pýtala dr. a hovorila, že to s tým nesúvisí, cysty počas tehu bývajú a nič sa nemusí stať, toto je (bola?) vyslovene cysta žltého telieska. To ťahanie si všímať nemám, to vraj môže byť tým, že tie tkanivá či ako sa to volá čím je maternica pripojená k okolitým štruktúram sa naťahujú, alebo ešte niesú dostatočne natiahnuté tak preto to tak cítim. Pichanie to je vraj tým, že malinké si robí priestor, často už do hocičoho kopne a my to necítime inak zatiaľ ako iba pichnutím, takže fakt kľud 🙂 príčina potratu zistená, liečba nasadená, tak teraz to už len musíme dáko vydržať ešte toho polroka 😉 Ale čo by sme pre tých anjelikov nevydržali, že? 😵 😵

kacena85
24. apr 2012

@anuska30 to je taka zmes hladka muka, oliv.olej, biele vinko a mlieko vznikne z toho take cesto

chrustik1
24. apr 2012

@anuska30 neviem ako teba čistili, mne iba odsávali zvyšky po spontánnom potrate a vraj to odsávanie je k maternici "prívetivejšie" ako vyškrabávanie, takže mne už 4 ms neprišla.. 🙂 Ale sú tu kočky čo ich vyškrabávali a do polroka otehotneli. Ak nemáš hlien nič sa nedeje, skús sa spýtať @lucianak ako stresovala, že hlien nemá a pozri aké krásne čísielko jej tam svieti 😵 A keď mám pravdu povedať, ja som hlien mala akurát pri tom neúspešnom tehu (teda mávam ho normálne, ale tie dve tehu - teda s mojím milovaným Peťkom a týmto anjelikom čo nosím pod srdcom akurát nie) a vidíš.. Takže kľud, hlien nieje podmienka ovulácie. A ako som aj Lucke písala niekedy mám pocit, že ak hlien nieje je lepšie tehu ako keď je, veď už to, že tá spermijka to mala omnoho ťažšie dostať sa do ciela ak hlien nebol, takže ak to zvládla, tak to musí byť silná spermijka a teda aj silné a zdravé bábätko 😉 Ale lanové semiačka teda na hlien pomáhajú isto, ja som ich síce začala brať až v tehu keď mi začali zápchy na lepšie trávenie ale teda vedľajší účinok to malo riadny v podobe hlienu 😀

sabaka
24. apr 2012

@kacena85 no klidek, urcite sa coskoro dockas 🙂 ja dnes uz ziadny vyrazny vzozstup ale spokojna som, tak ako je

usacek79
24. apr 2012

@anuska30 ja som otehotnela po druhej menstruacii, a teda to bol aj prvy pokus (chcela som mat aspon dve pauzu) 🙂
akurat, ze to skoncilo opat potratom...
ale teda otehotniet sa da aj hned, ini cakaju mesiace - maternica bude vediet, kedy uz je pripravena a vtedy otehotnie 😉 a styri neuspesne pokusy su zatial uplne v pohode, urcite do dalsich troch sa uz chyti 😵

lucianak
24. apr 2012

@kaculiatko88
@kacena85
@chrustik1 Ahojte babeny, tak vrátila som sa z kontroly, bol aj manžo. Niečo neuveriteľné, čo sa mi odohráva v brušku 🙂 Všetko je v nalepšom poriadku, som 12tt+2 a drobček zodpovedá presne na chlp, má 5,77cm. Dokonca nám aj zakývalo a robilo peckový rock ´n ´roll 🙂 Až mi bolo smiešno a dokina mi vraví, že bábo si robí, čo chce a ešte aj ja, tak že takto sa to nedá, ale nedalo mi schuti sa nezasmiať a samozrejme vyšla aj slzička od dojatia. Všetko krásne opísala, čo kde je, pustila nám ako tlčie srdiečko... zážitok na celý život... Foto v albumeeee....kuk

kacena85
24. apr 2012

@lucianak juuuuuuj akaaa krasna foto,super spravy,vy ste museli byt uplne dojaty,jaj tesiiim

lucianak
24. apr 2012

@kacena85 No to hej, vyšla slzička... Mm sedel na gauči, takže som nevidela ako sa tvári, ale konečne videl toho miničloviečika... A dali nám aj akýsi prenatálny box, tak idem pozrieť, čo to tam je 🙂

kacena85
24. apr 2012

@lucianak to davau.mas tam take letaky a vselico pre teba a babo

bambi2
24. apr 2012

baby mne uz pride mrcha o 2-3 dni. sa tesim a cakam nanu vac jak na vyplatu 😵 😵 😵 a potom uvidime co a ako..

@kacena85 ty este nic?? ziadne dobre spravy??

lucianak
24. apr 2012

@kacena85 No hej, je tam taká miniatúrna pamperska, caro, pasta meridol, krém na zapereniny, letáky, brožúrky... milé 🙂
Uf, sa nemôžem vynakukať na fotečku prcka 😀

kacena85
24. apr 2012

@bambi2 hehe to ti verim, ze sa na nu tesis, no ja zatial nic cakam prave na ovu a hadam sa jej aj uraci dojst lebo podla teplot som z toho jelen a snazilkujeme o 106 😎

kacena85
24. apr 2012

@lucianak moja to ti verim, uz nech taku aj ja drzim v ruke fnuuuuuuuuuuuuk
hej hej presne takee dostala aj segra ked som bola s nou u dr sme sa z toho tesili hehe

bambi2
24. apr 2012

@kacena85 pride... aj moja aj tvoja. ja som sice mala uz teraz pred tyzdnom asi priesvitny hlien, nonechapem co to bolo ci aj ovulka bola.. ktovie.. ale to mam teraz asi 3 tyzdne po potrate, pomaly mesiac..
ale mrcha ma pride asi len navstivit a potom znovu pojde teda ja ju poslem na dlhy predlhy vylet 🙂

kacena85
24. apr 2012

@bambi2 heeeej presne tak ja som sa s nou tiez rozlucila, dufam, ze to pochopila 😵 , no mohla byt aj ovu ved ktovie co sa vo vnutri odohrava, isto nam to vyjde a hotovooo 😝

kaculiatko88
24. apr 2012

@lucianak tak to je super správička. Tešíme sa spolu s tebou.

Tak ja som bola dnes po dufík. Od včera ma pobolieva bruško tak som sa opýtala či ma hneď aj nekukne. Máme začinajúci zápal. Vo štvrtok na odbery a výtery. A celá maternica sa nám posunula do prava. Ale fazuľka plávala a srdiečko bilo.

lucianak
24. apr 2012

@kacena85 Budeš, budeš... ja som inak vôbec nečakala, že takéto niečo dostanem. A mm sa ma pýta v čakárni... ty také máš? 😀 Jaaaaj, moj zlatučký... tak už mám, heh... Ale caro pocestuje asi do prešova k sestre, lebo ja také nepijem...

lucianak
24. apr 2012

@kaculiatko88 Bolo to naozaj neuveriteľné, treba zažiť... ty kedy ideš na takýto utz?

kacena85
24. apr 2012

@lucianak no mne ho tiez segra dala xixi, tiiiiii nasi chlopyy zlatiiiiii 😀

kacena85
24. apr 2012

@kaculiatko88 neboj vsetko bude ok, oddych nohy hore a veget 😵

lucianak
24. apr 2012

@kacena85 Nemenila by som ho za nič... Pre mňa je on výhrou v lotérii, čo sa týka manžela 🙂
A vy sa nechcete brať? Veď ste už dllllllllllllllllllllllllllllllho spolu... 😅 Ale aj bez papiera je to láska ako hrom...

kacena85
24. apr 2012

@lucianak heh no keby sme mali nejake peniazky navyse tak hej ale tak ja by som brala svadbu ved ktora zena nie a drahy sa tiez nebrani on je uz raz zenaty ale tak mne staci tehu najprv a potom sa uvidi...sme spokojni tak ako sme a zatial nam to nevadi

lucianak
24. apr 2012

@kacena85 Veď samozrejme, na lásku papier netreba. Naši stále trvali na tom, že najprv svadba a potom deti... A hľa brácho... bábo na ceste a svadba vraj tak o 2 roky možno 🙂 Ale to už väčšina párov aspoň čo poznám, tak robia, že sa vezmú, ak čakajú bábo alebo až keď sa narodí. Ale to je vlastne jedno, len nech sa dvaja ľúbia a to je hlavné... papier nezaručí večné šťastie 😉

kaculiatko88
24. apr 2012

@lucianak tak to ešte neviem kedy pôjdem na taký veľký UTZ. Ale asi o dva tri týždne.

@kacena85 jasnačka, že bude všetko OK. Dostali sme tabletky, ktoré sa nikde nadajú zohnať a musela som si ich objednať. A roztok sa vyplachovanie. Paniku nerobím. Dr. povedal, len aby sa zápal čím skôr zmenšil, že sa maternica vráti na svoje miesto.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre