Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

sabaka
4. máj 2012

@kacena85 dobre rano. super, dobra nalada a teplota uplne hore, paraaaadicka! u mna uz bt pomaly ale isto klesa a citim ze sa mrcha blizi, takze sa ide od dalsieho kola. hura! 🙂

kacena85
4. máj 2012

@sabaka a to co ma byt?to kto jej dovolil akozeeeee???nech ma nejeduje fnuk

sabaka
4. máj 2012

@kacena85 no tak to neviem, ze kto jej dovolil 🙂 a to som sa s nou fakt pekne lucila. nuz, asi jej este doraznejsie musim vysvetlit, nech si da odpich. ale neva, mozno nabuduce 😉

kacena85
4. máj 2012

@sabaka no asi este nebola s tym zmierena a ma taky pocit ze mesiac snazenia vam prospeje 😀 😀 😀 ale uvidi sa este ms neni

afrika
4. máj 2012

@usacek79
@nelynka ak môžem opíšem Vám svoj posledný potrat. ležala som s miminkom v brušku 2 týždne, pekne mu bilo srdiečko. napriek tomu, že som riziková pacientka pustili ma domov. o 3 dni som bola späť s masívnym krvácaním.na sone sa malinké krásne hýbalo, no bol tam ďalší mrtvy plod a hematóm. dr povedal, že pravdepodobne aj potratím. tak sa aj stalo. nechceli ma pustiť domov, keď som spomenula revers dr odišiel z ambulancie - teraz som mu za to vďačná...na druhý deň na sone boli ešte zvyšky malinkého + vysoká sliznica. a tam som sa stretla s perfektným prístupom. keďže to bol môj štvrtý potrat, pochopili, že kyret nie je dobrá voľba (aj keď kyrety som podstúpila celkovo LEN dva). každý deň som chodila na nejaké silné injekcie po ktorých som mala naozaj brutálne bolesti a kontrolovali ma na sone. do zhruba 5 dní bolo všetko ok. som im za to vďačná, že sa zachovali takto a ušetrili ma kyretu.
pri treťom potrate sme vedeli, že malinké nežije zhruba dva týždne a dr v heliose tiež zamietal kyret (samozrejme bolo to na mne), nakoniec som sa rozkrvácala. - čo je u mňa pri menzese zázrak bez liekov.
to sú zhruba moje skúsenosti...
a ešte jedno - prežila som aj silný zápal maternice a ten bol PO KYRETE. ležala som so zápalom 2 týždne v nemocnici.

bambi2
4. máj 2012

@nelynka ahoj to mI je luto!!! Inak na sponntanny potrat sa odporuca cakat 4- 6 tyzdnov. Dovtedy sa rozbehnut musi a ziadny zapal neriskujes!!! To je len bububu!!! U nas na kyrety neposielaju vobec! a urcite vedia aj preco. Pri kyrete mas ovela viac rizik, ze sa nieco stane. Tiez ta nemusia dobre vycistit a dostanes nejaku infekciu alebo zapal a to sa stava ovela castejsie ako pri spontannom potrate. Predtym nez si sla na kyret, informovali ta o beznych rizikach?? Lebo väcsinou to nerobia a zeny si myslia, ze to je bez. Ale je to prave naopak! Spontanny potrat je ovela ovela bezpecnejsi a oplati sa nan cakat!!!!! Na sk ide hlavne o ten zisk z potratov je to super biznis. Jeden. Taky zakrok stoji okolo 500 eur tak preco nezarabat ked sa da?!!

afrika
4. máj 2012

@bambi2 to sa mi stalo...dostala som zápal matern. po kyrete

bambi2
4. máj 2012

@afrika si si toho uzila teda ☹ 😖 Ja mam za sebou 2 spontanne potraty, po oba krat som sa krasne vycistila, ziadne zvysky, nic, ziadny zapal. Mrcha prisla pekne na cas a mozme ist na vec. Hovorim, nie je nic lepsie ako spontanny potrat!!!! Pri nom je mensie riziko infekcie a zapalu, pretoze sa do tela nezasahuje a ono sa to nezacne v tele rozkladat, telo vie, ze to musi vylucit! A ak si nepomoze same iba v tom pripade mu treba dopomoct! Ale väcsinou sa pekne docisti prvou mrchou...

afrika
4. máj 2012

@bambi2 a hlavne ušetríme tím sliznicu maternice, ktorá sa po každom kyrete znehodnocuje viac a viac. potvrdili mi to viacerí lekári.

bambi2
4. máj 2012

@afrika to je jasne, mne povedala moja dr v piatok ked som u nej bola, ze cez vikend pride silna mrcha a po nej mozme ist hned na vec.mozme zacat hned skusat. Sliznica ostane neposkodena a je hned pripravena na nove tehu, tam niet na co cakat. Ma to urcite svoj velky vyznam!!!!!

bambi2
4. máj 2012

@zitaje no s tym prstom je to hotova tragedia!!!!!! neviem ci sa tak skoro zahoji... je tam akoby diera.. a kym to zaraste... ☹ a boli to na mariu!!! este stale... myslim, ze to je ta nervova cast koncek prsta...

kacena85
4. máj 2012

Babule tak moja zenska netrpezlivost opat zvitazila a poraziii ma ked ta ciarka nebude silniet ako minuly cyklus
tam kde su dva jeden je do lauritky tam je slabulinky duch a druhy mamatest, v nedelu sa testujeeee

@bambi2
@sabaka

sabaka
4. máj 2012

@kacena85 😉 je tam je tam, ten dusik!!! 😀 😀 😀 a silniet bude tentokrat na 1000%!

bambi2
4. máj 2012

@kacena85 super, bude silniet urcite!!!!!! 🙂 😵 😵 😵

vejvass
4. máj 2012

@svintekova ahoj tak ako stale nic ja som vcera zacala mierne spinit a dnes rano uz miagare 🙂 🙂 🙂
Takze konecne dorazila aspon to teda nebude dufam nic vazne a ak aj ano tak dufam ze sa ta cysta vyplavi teraz ale skor si myslim ze to bol ten Penicilin cize som ju dostala na 41dc
Zaujimave je ze vobec nemam bolesti prsnikov to som nemala ani pri prvej po kyrete a vobec ma nebolelo brucho ani v tedy a dokonca zatial ani teraz.Tomuto nerozumiem pretoze som mrchu poznala vzdy kvoli tym prsiam ze ma zacali boliet a aj brucho pobolievalo pocas mrchy a teraz naozaj nic.
No ale konecne je tu tak aspon mozme zacat snazilkovat teda takze hlavu hore bud si tehu alebo je to ten penicilin a do cca 3dni sa ti dostavi mrcha 😉

kacena85
4. máj 2012

@sabaka
@bambi2 dakujem babule moje duuufam

vejvass
4. máj 2012

@kacena85 jasne ze tam je vidiet ho pekne takze uz len bude silnejsi a silnejsi drzim palceky 🙂

afrika
4. máj 2012

@kacena85 blahoželám 😵 😵 😵

afrika
4. máj 2012

baby užívate niekto vitamín E? akú dávku mám užívať? ja beriem jednu tabl. 200 denne.

afrika
4. máj 2012

a chcem sa ešte opýtať - beriem femigrad, no mám dilemu či sa má aj po ovulke alebo len do ovulky. 😕 😕 😕

kacena85
4. máj 2012

@afrika ja som mala odporucene od bylinkarky brat 4OOku dve denne

afrika
4. máj 2012

@kacena85 bola si u pani Kopáčovej? tak to budem radšej užívať 2 200-ky denne

trish22
4. máj 2012

Ahojte,

v pondelok som mala kyret v po MA -anembryomola v 10tt. Robili mi to na 2x, hned za sebou, lebo plodový vak sa mu nepodarilo vysať na prvýkrát.
Utorok, streda, štvrtok som mala veľké bolesti bruška ale už som nekrvácala. Včera večer som začala znovu krvácať a bruško ma veľmi bolí.
Mali ste aj vy také bolesti maternice? Veľmi sa bojím aby som tam nemala zápal. ☹ ☹ ☹
Dnes idem k dokimu konečne.

@nelynka držím ti palce.

vejvass
4. máj 2012

Dievcata neviete mi poradit dake ovu testiky kde by som si ich mohla kupit cez nett?
V lekrni su dost drahe a je ich aj malo a tym ze sa testuje casto ovulka tak sa aj rychlo minaju bola by som vdacna kebyze mi poradite a date daky super tip na nakup ovu testikov 🙂
Juj uz sa neviem dockat na snazilkovanie ja len verim tomu ze tento mesiac ma uz nedorazi ziadna chripka,angina.......no proste nieco co mi narusia plany na snazilkovanie ☹

bambi2
4. máj 2012

@trish22 no hovori sa, ze po kyrete by sa nemalo krvacat. a bolesti by tiez podla mna nemali byt. zapal tam moze byt, bezne sa to stava, vid @afrika . drzim palce, nech je vsetko v najlepsom poriadku a aby nemuseli robit kyret znova!!!!

vejvass
4. máj 2012

@trish22 ahoj tak ja som po kyrete nepocitovala ziadnu bolest krvacala som asi cca 4 dni to ano a potom mi to uplne preslo takze je dobre ze ides k doktorovi nak ta pozre ak moze pre istotu no je pravda ze mna este ani nepozerali po kyrete lebo vraj by sa nemalo pre infekciu ale zase ak si nie dobre vycistena tak je to lepsie aby ta pozrel ako nechal tak.Prva mrcha po kyrete mi dorazila na 37d a teraz ta druha konecne az na 41dc.
Takze drzim palceky aby si nemala daky vaznejsi problem hlavne to dnes povedz lekarovi na kontrole.

kacena85
4. máj 2012

@afrika ano ano bola som u nej

kacena85
4. máj 2012

@vejvass napis lauritke do temy grafy bt, ona ich ma oooomnho lacnejsie

monika2712
4. máj 2012

@bambi2 moja zlata ty co si stvarala s tym prstom??

vejvass
4. máj 2012

@kacena85 ahoatak super idem vyskusat teda dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre