Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

mata_ba
7. máj 2012

@bambi2 no v podstate sa nestrachujem..ale chcem to uz mat za sebou...to cakanie je snad najhorsie...a tak verim,ze to bude co najskor..ak to co sa mi zase zacalo diat,su nejake priznaky...

nelynka
7. máj 2012

@bambi2 jasne ze mi nenasadili lieky ked uz bol plod mrtvy ja som lieky brala od uplneho zaciatku..ň
-prvy potrat pred 4 rokmi ani neviem ako prisel, proste prisiel..drobec odisiel v nejakom 5tt..
-drhy potrat po KET prisiel tiez sam, proste sa drobec neudrzal, tam kyret potrebny nebol lebo som sa pekne vycistila sama..to bolo v 6tt
-treti potrat bol po prirodzenom tehu, tam sa to od zaciatku nevyvijalo ako malo a plod odumrel v nejakom 6tt, zistili to o tyzden neskor, vysadila som duphaston a za 2dni prisla MS, plod vypadol a krvacanie ustalo za dva dni.. sla som na KO na gyndu ci je vsetko ako ma byt a nebolo..sliznicu som mala stale vysoku, sama sa nevyplavila a kedze som uz nekrvacala musela som na doskrabanie..a z toho co doskrabali zistili ze je tam zapal, prave z tej sliznicie..su to len dohady ale zaujimave ze predtym aj z vyterov bolo vsetko OK a ani na krvi mi neskakalo nic co by nejaky zapal naznacovalo...
-stvrty potrat som mala teraz po IVF, tam to tiez nebolo vsetko od zaciatku OK..drobec nerastol ako mal, v 5tt nebolo nic vidno, v 6tt len gestacny vak 5mm ktory zodpoveda tak 4tt, v 7tt gestacny vak len 7mm a to uz bolo jasne..vysadila som duphaston, ktory som brala od dna transferu..to bola streda..
v pondelok na to som si to sla na gyndu potvrdit, ze to je tak ako to je, tam plod narastol este dalsie 2mm ale uz som bola na konci 7tt takze proste ZLE.. kym som sa dostala na kyret presiel dalsi tyzden a MS nikde, hlavne ze bolesti na MS som mala od pondelka..samoska do piatku plod narastol na 10,5mm, ale uz bol zdeformovany, prazdny gestacny vak.. a na 8tt ozaj ZLE..
keby som na kyret nesla, bohvie dokedy by som cakala, a bohvie dokedy by to este rastlo takto..
a kedze som tam sla dobrovolne, tak som aj rada, lebo aspon z toho, co mi vyskrabali von, sa mohlo poslat na genetiku, ci sa nahodou nieco nezisti, preco stale v priblizne rovnakom tyzdni potracam, kedze inak vsetky vysetrenia mam porobene, dokonca na hemato som pichala fragmin od dna transferu...

takze si myslim ze mam skusenosti az az aj so spontannym potratom a aj s kyretom..a ked raz vidim ze to samo nejde, odkladat to nebudem..
lekari strasia, ale preco by to robili..aspon moj ma skor od zaciatku presviedcal ze to bude snad OK, ze to snad male dobehne.. a nie ze hned po prvom potvrdeni ze je 12dni pozadu ma posielat na kyret..
cakal 3tt a to je dost dlha doba na to aby sa to samo potratilo ked si telo mysli ze tam nema co robit..

bambi2
7. máj 2012

@mata_ba urcite su to priznaky, ja si myslim, ze za chvilu ti dorazi silna mrcha a priznaky chute do jedla su nervy z toho vsetkeho... ale ono to pride, drzim ti palce nech to mas uz za sebou aby si vedela aspon na com si

nelynka
7. máj 2012

@mata_ba mojko presne toto, to cakanie..kym to budes mat zasebou a potom cakanie kym budes znova moct skusat, potom cakanie kedy sa to podari a zase cakanie ci to bude vsetko OK ☹

tinasc
7. máj 2012

@kacena85 určite bude pozitívna 🙂 a všetko bude ok 🙂

lucianak
7. máj 2012

@kacena85 No vodíš, a ty si sa bála, že ťa sfukne, že načo si šla tak skoro... 🙂 A od stredy ťa dá na pn, ak sa potvrdí tehu?

svintekova
7. máj 2012

@mata_ba ahoj moja. Mne sa to spustilo po 3 týždnoch ako prestalo bit srdiečko. No v mojom prípade-ja som o tom ani nevedela-myslela som, že je všetko ok-aspon toho čakania som bola ušetrená. Potom som bola na kontrole po 10 dnoch a doktor povedal,že tam ešte niečo je, ale že sa to dočistí najbližšou ms, kt. prišla po 39 dnoch (nebola ani silna). Teraz na druhú mrchu som si počkala až 44 dní a poviem ti, že tá je silná. Matka prajem ti vela síl a nech sa to už konečne spustí.

afrika
7. máj 2012

@nelynka to už nerástlo miminko. to sa vytvárala akoby cysta. má to aj presný názov, no už si nepamätám. tiež mi to tak rástlo

afrika
7. máj 2012

@nelynka začala som potom aj krvácať. a u mňa je to naozaj zázrak

afrika
7. máj 2012

@nelynka viac šťastia v ďalšom boji

bambi2
7. máj 2012

@nelynka lekari strasia lebo je to pre nich dobry biznis.. jeden taky zakrok stoji okolo 500 eur. minule pisala jedna kocka, ze rano o 9 bola uz na rade 17 ci 19 to si uz nepamätam. ked idu prachy tak lahko do kasy, preco to rusit, im to takto vyhovuje, peniaze idu do kasy same, chapes????? ved nieco lepsie sa im ani nemoze stat!!!! u nas neposielaju na kyret, nechavaju to na prirodu. ale ako som uz par krat pisala, niektori to zvladnu v pohode a niektori nie. a tym treba dopomoct. ale treba im tu sancu nechat!!!! a zenam dat tu sancu spontanne potratit, ta im je proste odobrata bez toho aby o tom vedeli, ze to ide aj inou cestou, nechat to na prirodu...

kacena85
7. máj 2012

@lucianak on mi uz pnku vypisal som nechapala ale chvalabohu

nelynka
7. máj 2012

@afrika nie je to anembriomola? aj take daco je ze ti sice vacok rastie ale nie je tam plod..

@bambi2 kazdy ma na to iny nazor..
ja sa nechcem hadat..
kazdy nech kona podla toho ako sa citi, ja uz som to tiez chcela mat zo seba von a vsetko zasebou a neriesit ziaden mrtvy plod ze nosim v sebe ani nic podobne..
snazila som sa tomu spontannemu potratu pomoct ako to len slo ale proste fakt uz dlhsie cakat som ani ja nechcela..
ked maju prist nejake komplikacie, pridu ci potratis prirodzene alebo ides na kyret.. s tym my nic neurobime ani keby sme chceli.. ☹

afrika
7. máj 2012

@nelynka naozaj neviem. mala som ten názov aj v papieroch, no tie už nemám. nely jedno si sľúb. pri najbližšom pokuse buď napriek svojím pocitom optimistická. my sa teraz snažíme plánov. pohlav. stykom. šanca síce minimálne, no človek nikdy nevie 😀

lucianak
7. máj 2012

@kacena85 tak ten si dal načas 🙂 Ale super... a ostávaš na pn až do materskej? jak ja? 😀

nelynka
7. máj 2012

@afrika ja som teraz pri IVF bola taka optimisticka ze sa to muselo podarit a tak som verila ze to bude vporiadku, lebo pred dvoma rokmi som MM zahlasila ze dieta sa nam narodi 11.11.2011 alebo 12.12.2012 a presne ten decembrovy datum nam vychadzal..
tak jedno znamenie za druhym ze to inak ako dobre nedopadne..
a aj po prvom UZV som verila ze o tyzden uz bude aspon zltkovy vak a nebol..tak to uz bohuzial moj optimizmus musel prestat..
a nic ine nam neostava len verit, dufat a skusat..

kacena85
7. máj 2012

@lucianak no ja by som chcela, lebo ja sa tam s hentymi ludmi nervacit nebudem a viem ako to tam teraz je cele na nervy tak stredu pojdem na to vyberko a doviiiiii a hadam sa tak lahko neuvidime, ja som tiez cakala ze mi povie ze ked sa tehu potvrdi stredu ale on ze dam vam oddnes pnku??tak som mu vysvetlila tu stredu a ze ako chcem ale ze sa nemam namahat pomaly a hlavne po schodoch kyyym vyjdem na 3 poschodie v tej obrovskej budove dooviiii ale s prestavkami dnes som v nakup.centre ledva vysla na druhe a drahy isiel a ja som normal nevladala za nim som funela jak stara babka

bambi2
7. máj 2012

@nelynka moj nazor je taky, ze na sk ide len a len o prachy... o nic ine. a ludia su malo informovani, to im vyhovuje 😉 ja mam tiez skusenosti so spontannym potratom, 2x myslim, ze viem o com hovorim. aaaa, presla som plno nemeckych, rakuskych a svajciarskych for, straniek, dokonca som spoznala ludi, ktori tiez spontanne potratili a ziadne infekcie, ziadne zapaly, teda doteraz som sa s nikym takym nestretla, zaujimave. to iba na sk sa posiela na kyret ako na beziaci pas. tu sancu ale zeny na sk nemaju, ze vybrat si... a tie ktore ju dostali, mali proste stastie na dr. a inak, zalezi to aj na ludoch, na ich psychike atd.. niektore cakat nechcu a idu radsej na kyret... lenze ten kyret je ovela ovela nebezpecnejsi... vid @kacena85 vedela by rozpravat...

lucianak
7. máj 2012

@kacena85 Tak to je jasné tehu, moja... Ja tiež ak idem do kopca, či po schodoch, tak fučím ako keby som marató odbehla 🙂 Tak len sa šetriť a pomaličky všetko...

kacena85
7. máj 2012

@lucianak jooj moja tak sa bojim normal tej stredy aj do ambulacie som sla ako pred infarktom drahy ten sa len usmieval ze ako stresujem
no som si dnes na trhu kvietku pokupila drahy len prevracal ocami tak ideme sa napapat oddychnut nohy vylozit a neskor pojdem este troska von 😉

kaculiatko88
7. máj 2012

Ahojte babenky ... tak my s mm už doma od gyndoša. Skontroloval všetko. Krvné výsledky sme nemali najlepšie. Dostali sme ešte železo a duphaston ďalej. Prikladám aj fotečku.

@kacena85 buď rada, že ti dal hneď na začiatku PN. Mne to dnes skomplikoval. Lebo musím ísť do Popradu ukončiť jednu a potom do Levoče ku nemu vypísať druhú. A na to špinenie čo ti povedal?

lucianak
7. máj 2012

@kaculiatko88 Jeeeeeeeeeeeeeeee, tak tu je ten váš prcek... Som rada, že malinké je vporiadku a tie výsldky sa budú musieť zlepšiť tými liekmi. A už bude potom dobre...

lucianak
7. máj 2012

@kacena85 Viem si predstaviť, ja som tiež takto šla... a vlastne idem zakaždým so strachom. Lebo ja sa ozaj bojím o drobca, ale viem, že stresujem zbytočne. Hematka zakaždým ok, utz bol tiež vporiadku, tak už inak ako ok nebude 🙂 Aspoň takto si to vsugeruvávam... 😉

kacena85
7. máj 2012

@kaculiatko88 jeeeeeeeeeeeeeej aka krasna foto, naaadhernaaaaaaa
no ze v case ms je to ok ale ze zeny to mavaju aj pocas zaciatku tehu a dal mi na to ascorutin ale ten uzivam uz od piatku 😝

yasmin0001
7. máj 2012

@kacena85 cauko, tak si doma od dokiho, to je super, ze ti dal hned pn, som to sledovala. Ja uz ani nedycham z tych nasich vsetkych osudov. Ja veeeelmi tuzim byt tehotna a ist na pn, lebo z tej roboty ma asi porazi, podozrievam ju aj z toho, ze som 1. krat potratila.
Ale na druhu stranu sa obavam ako to tych 8 mesiacov doma prezit, sama zavreta v strachu...
Takze do prace az po materskej? Fuuuuuuuu, tak to su dlhe prazdniny.
Aj dneska si robila testik?

kacena85
7. máj 2012

@lucianak hej presne tak lebo inak by nas porazila, ja som tam isla s tym, ze nebude nic vidiet ale isto je vsetko ok, ze nevadi ,ze spinim sak mam ms dostat, dr to tiez ratal, ze je to ozaj skoro a akurat v cca datume ms. ziaden stres panika vsetko bude dobre fazulka je v poriadku a bude dalsich 9 mesiacikov

kacena85
7. máj 2012

@yasmin0001 aooj hehe pozeram ze si piseme hore dole a potom len kukam v ktorej teme teraz som???hehhe no som velmi rada,ze mi dal pn,sice este stredu musim ist do prace ale pak adiiooos amigos, aj ja som toho nazoru ze som ochorela v praci, som kaslala ako hrniec, teplota a sup bolo po mimcu 😢 , je nas tam strasne vela furt tam niekto smokli alebo prehana alebo je tam prievan a to ja fakt mam potom hlavu ako melon a je to uplne o inom ked ja si nemozem ist kedy chcem nabrat vodu, na wcko ist, najest sa a furt len prijimat hovory ako stroj a nervacit sa, ja verim, ze to bude ok, sa pomotam po dvore hadam dojdu sem tam sestry s malymi a bude leto tak mozem vonku sedet, mam aj vychadzky tak pomaly prejdem k babke pozrem mamu v skole a tak

yasmin0001
7. máj 2012

@kacena85 ja som toho nazoru, ze tehulky by mali mat trochu iny pracovny rezim, zial na pracovisku to nie je mozne a potom jedina moznost ostava PN.
Ja chodim nakukat aj do tejto temicky, ved kyret sa tykal aj mna 😝. Len by sa to moje telo uz mohlo spamatat.
Predtym som otehotnela na prvy pokus bez sledovania ovu, merania, vitaminov a teraz....dostala som sa tam kam som nechcela...

kacena85
7. máj 2012

@yasmin0001 no ja som otehotnela tiez na prvy sup a vidiiis rok som na ms cakala a teraz stvrta ms nedosla chvalabohu a duuuufam, ze ani nedojde, jaj ked to tak citam kolko krat kolko zien a kazda tak tuzi po // a ked sa zadari a vidim ze sem opat prispieva je to na zaplakanie co ten svet s nami robi ale ja verim na zazraky a kazda sa dockame a o to vacsia radost to pre nas bude, uz len ta ciarka ako potesi ja ju okukavam nonstop v sufliku 😀

mata_ba
7. máj 2012

@bambi2 dakujem..nuz..uvidime..len dufam,ze nie v piatok..idem tej kamaratke na pohreb ☹ a velmi tam chcem byt...

@nelynka nuz moja..nic ine nam nezostava..len cakanie..

@svintekova mojka ahoj...no nam srdiecko ani nebilo,tak neviem...ale uz ma par dni boli brusko,tak by sa to uz aj mohlo spustit,nech ideme dalej..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre