Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
13. máj 2012

@chrustik1 no ja pondelok idem len na krv a ked ti mam pravdu povedat, mne stacila dnes ta dutinka, aby ma zase zajtra henten nevystresoval, radsej pojdem ked tak az na tu kontrolu 21. aj tak uz mi to viac krat kuk a nechcem aby to nejak uskudilo, ani to netreba prehanat, no napisem ti co mi dala ta dr na papier ja sa v tom nevyzam
pritomne sekrecne endometrium 15mm, v dutine uteru GV 5mm( toto mi ona vravela ze je ta dutinka ak som spravne pochopila) a DF 17mm, PO do 3,1 cm no tomu koncu ani za svet nerozumiem 😀 😀 😀

chrustik1
13. máj 2012

@kacena85 tak tomu koncu moc nerozumiem ani ja, tých 15mm ak dobre rozumiem by mala byť výška výstelky maternice čo je krásne číslo na tehotenstvo a GV (gestačný vačok) presne tak to je tá dutinka, je to vačok v ktorom je plod, len ešte je moooc malinký tak ho UTZ nevie zachytiť a má teda 5mm. Inak presne taký som mala ja keď som bola prvý krát u dr. keď som otehu s Peťkom 🙂 A týždeň nato sme mali srdiečko 🙂 A máš úplnú pravdu, na sono úplne stačí toho 21.5. vtedy bude už všetko krásne vidno 😵 😵 😵

kacena85
13. máj 2012

@chrustik1 jooooj ozaj to je vystelka maternice jooj tak to je ozaj super cislo ved som mala najviac 6mm ked mi ms nabehla taaak som spokojna,dakujem za vysvetlenie,si ma este viac potesila joj uz len to cisielko nech je nad 1000

delideli
13. máj 2012

ahojte babulky,idem si po radu..som 3 mesiace po kyrete, posledny ultrazvuk som mala asi 2 tyzdne po nom, maternica bola podla neho vycistena aj stiahnuta ako ma byt..snazit sme sa znovu zacali minuly tyzden, teraz som 3DPO a mam take mierne pobolievanie v podbrusku,nic hrozne ale citim to..minuly tyzden som bola na refl. masaz a ten pan mi vravel,ze by som mohla mat este na "zenskych organoch" nejaky zapal..ale doteraz nebol ziaden problem, ziaden vytok, ci bolesti, pila som cely cast Gynastan..mohol by sa pripadne zapal objavit teraz?ovulku som mala tiez o nieco bolestivejsiu nez obvykle,ale to som uz v minulosti zazila a vsetko bolo ok..

kaculiatko88
13. máj 2012

Ahojte babenky ... hlásim sa po víkend stráveného v Martine. Keďže mamka ešte nemá net doma tak som tu nebola. Zhruba som prečítala čo je nové.

@kacena85 kopírujem z jedného fóra: Až keď je hodnota nad 1000 jednotiek, je možné tehotenstvo potvrdiť aj ultrazvukom. Hodnoty HCG pre 4 až 5 tt sú od 75 po 2600. A keď bolo vidieť vačok tak je to dobre.
Moja ešte nestresuj. Si ešte len na začiatku. Mne v 4 tt povedal, že musíme počkať ešte aspoň 2 týždne a potom až potvrdil tehotenstvo. A u každej ženy HCG inak stúpa aj tehotenstvo sa inak vyvíja. Len oddychuj a buď v pohode.

@bambi2 držíme palčeky nech to klapne a dotiahnete to do až úspešného konca. 🙂 🙂

@lucianak kedy máte ďalšiu kontrolu? Na budúci týždeň by si mala ísť na odber krvi na tripple testy nie??

kacena85
13. máj 2012

@kaculiatko88 co ti poviem..tak ma vyplasil tym mmt,ako nechapem ako si to spojil s hcg,nevadi,uvidime ake budu dalsie vysledky

kacena85
13. máj 2012

@delideli nerob si starosti,to aj mna cez ovu strasne bolelo a od ovu stale tak mierne a vysli // ;)

kaculiatko88
13. máj 2012

@kacena85 ja hodnoty HCG neberiem za dôležité. A robili ti utz cez brucho či zo spodu??

kacena85
13. máj 2012

@kaculiatko88 zo spodu hej, dnes rano tam videla dr na pohotovosti mini dutinku 5mm 😀 😵 😵

kaculiatko88
13. máj 2012

@kacena85 tak to je super keď už videli bublinku. Ja som si zo spodu tentokrát nedala robil. A môj gynekológ povedal, že ani netreba, lebo som chudá.

kacena85
13. máj 2012

@kaculiatko88 mne cez vrch nevidel nic, a ani sa ma nepytal nikto lebo ze zvrchu to vidno u malokoho

kaculiatko88
13. máj 2012

@kacena85 každý máme na to nejaký názor. A jasné veľa záleží aj od uloženia maternice. Ale teraz to bude dobrá a tie tt budú len pribúdať krásne. 🙂 🙂

delideli
13. máj 2012

@kacena85 : to by bolo super,ak by to bol aj moj pripad..lahla som si, je to lepsie,tak dufam,ze je vsetko ok a este mozno aj o nieco lepsie 🙂

kacena85
13. máj 2012

@delideli treba len dufat a mozno bude aj prekvapko na konci 😉

sabaka
13. máj 2012

@bambi2 to znamena, ze vysledky z hp budes mat uz zajtra? vyborne! a moze sa ist znova na vec. chcela som sa spytat: ta reflexna masaz je dobra? uvazujem, ci neskusit...

stojdulka
13. máj 2012

ahojte dievčatá, dlhšie som sa neukázala, roboty viac ako dosť ešte k tomu aj okolo domu treba čosi poporábať, sama som si navine, mám zaťažené na kvety
@bambi2 ty si sa rozhodla nečakať? nebojíš sa komplikácii? ja sa akosi neviem odhodlať, predsa len to nebude iba výmysel ked to dopručí lekár či?

bambi2
13. máj 2012

@sabaka ahoj, hej zajtra maju byt vysledky a uvidime co dalej. Ale asi zajdem aj na tu hematku, dufam, ze mi da papier. Aj ked tusim, ze to bude vsetko ok. Ja mam taky dojem, ze sa to muselo stat aby sme mohli snazit teraz a mali sme doma dvoch vodnarov! Ja mam taky pocit, ze teraz to klapne, teraz je ten spravny cas!!!!! Masaze su super, vela veci sa da z toho zistit... mame aj temu zalozenu tusim reflxna masaz chodidiel sa vola... Alebo iba reflexna masaz.. Odporucam.. My ideme teraz uz snazit, som presvedcena, ze to vyjde!!! Citim, ze je baby uz na ceste k nam 😉 😵

bambi2
13. máj 2012

@stojdulka ja nemam na co cakat... Bol to spontanny potrat a nikto ti nezaruci, ze ked pockas pol roka, ze to dopadne dobre. Mne povedala dr. u ktorej som bola pred potratom, ze hned ako potratim a budem vycistena, mozme ist na vec.. Tak nevidim dovod cakat... Este uvidim tu hematku ako s terminom a vysledkami ale ja viem, ze som zdrava a klapne to teraz. U mna to bol iba nespravny cas celkom iste!!! a nemam sa coho bat... 🙂

bambi2
13. máj 2012

@stojdulka akych komplikacii by som sa mala bat?? Nemam strach vobec.. Treba myslet pozitivne inak si to zle privolas...

stojdulka
13. máj 2012

@bambi2 ja som bola na MA tak neviem, tiež na mna dolieha ťarcha čakania, a tiež považujem to čo sa stalo iba za zhluk nejakých nevydarených náhod, kedže som vynosila a porodila bez akýchkoľvek komplikácii a problémov tri deti
komplikácie som myslela, že ten predchádzajúci "nevydarený pokus" môže ovplyvniť dalšie tehu, ked bude tak hned po potrate, toho sa bojím
ja sa tiež zajtra chystám po výsledky z hematologie, pretože v utorok idem na gyndu, tak aby som ich mala so sebou...dúfam, že bude všetko ok
držim ti palce aby ti to tentoraz vyšlo

bambi2
13. máj 2012

@stojdulka Neviem ale to som este nepocula... Vies kolko zien otehotnelo este ani nedostali mrchu po MA?? a donosili zdrave deti????! Tomu neverim, podla mna to nema vplyv.. Neviem si predstavit aky.. Telo vie co robi, ak nie je pripravene na nove tehu tak urcite zena neotehotnie.. Po spontannom potrate nemusi zena vobec cakat, maternica je hned pripravena na nove tehu. Po kyrete je to ina vec, tam sa odporuca cakat.. A ja som pripravena.. Teraz je ten spravny cas a ja verim, ze teraz to vyjde!!!!! 😉

sabaka
14. máj 2012

@bambi2 citam, ze si spravne nabudena 🙂 pre istotu pockaj na vysledky, budes mat ciste svedomie, ze si vylucila mozne negativne vplyvy. a ja velmi dufam, ze sa stretneme v nejakej inej teme a sice coskoro.

sabaka
14. máj 2012

@stojdulka ahoj 😉 mas zatazene na kvety a vela prace? to je len dobre, aspon sa odreagujes od inych myslienok. mne teda praca velmi pomohla. s mm sme zacali so snazenim minuly cyklus a musim sa stale nabadat k trpezlivosti (tej som nikdy nemala vela) a verit ze to coskoro vyjde. neviem, kolko ti odporucil tvoj lekar cakat po MA, mne ten moj potvrdil, ze sa po prvej mrche mozeme zacat znova snazit. pockala som pre istotu dve a zacali sme. je to vsak individualne od zeny k zene - aj podla toho, v akom vysokom stadiu tehu nastal MA. Na Slovensku lekari vseobecne odporucaju cakat dlhsie ako v zahranici. Ale ako pise @bambi - zena citi, kedy je znovu pripravena a ci sa citi byt fit po fyzickej i dusevnej stranke. pevne verim, ze sa nam to tu vsetkym coskoro podari!

bambi2
14. máj 2012

@sabaka ahojte, dobre spravy 😵 😵 😵 prave som prisla od dr. vysledky HP su ako som ocakavala, hladina hormonov je taka ako ma byt, cize v norme.. 😵 😵 😵 takze uz aj hormony su vylucene...
videl dnes na sone aj folikul 10x13mm, sliznica 8mm, ovuluje pravy vajecnik tentokrat. ja som presvedcena, ze to klapne teraz. minule a predminule tehu ovuloval lavy... tak to vyzera dobre znamenie 😉 a co sa tyka hematky, posle svojmu kolegovi tusim do UNI spitalu Zürich, hematologovi mail so spravou, vraj do 2-3 tyzdnov mi pride pozvanka k nemu.. a ak by som nahodou skor otehu, vraj mam zavolat a skusime to teda este tymi hormonmi, ze mi da nejaky ten utrogestan ci co to... ale ja dufam, ze nebudem tentokrat nic potrebovat!!!!!! 😉 vjyde to aj bez toho!!!! 🙂
@usacek79 @svintekova @kacena85 @delideli @kaculiatko88 @lucianak @poisonblu @monika2712 @zitaje

bambi2
14. máj 2012

inak dnes som iba 10dc, takze to vyzera velmi slubne... 😉 😵 😵 😵

kaculiatko88
14. máj 2012

@bambi2 tak to je super, že si mala dobre výsledky. Sliznica maternice má ideálnu hrúbku, vaječník bude ovulovať tak šup na to. Za pokus to jasne stojí. A ten utrogestan je ako duphaston čo berieme aj s @lucianak. Je to hormón, ktorý udržiava tehotenstvo. 🙂 A mohla by si si už nasadiť aj kyselinu listovú pokiaľ ju už neberieš. Veľa šťastíčka do snažilkovanie. 🙂 🙂

alenkam.
14. máj 2012

@bambi2 drzim palce... 😉
My sme cakali len na prvu ms a potom, ked mi dr povedala, ze mozme skusat, ked sa budeme citit, neriesila som... Uvidime co bude... 🙂

alenkam.
14. máj 2012

@kaculiatko88 duphaston beries hned ako si zistila, ze si tehu? Mne dr kazala prist tyzden po vynechani, ze nasadime...

kaculiatko88
14. máj 2012

@alenkam. od 6 tt /2 t po vynechaní/ beriem duphaston a budem ho až do konca 4. mesiaca.

bambi2
14. máj 2012

@kaculiatko88
@alenkam. diky baby... 🙂 normalne mam radost 🙂 😵 Kaci ale ja som nic ine neocakavala a z hematky ocakavam to iste... to sa ani nic ine ocakavat neda... ja viem, ja to citim, ze teraz to klapne!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre