Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

zitaje
27. máj 2012

@mrnka_sk vitaj ☹. To ze si o samovolnom potrate, teda o tejto moznosti, nepocula, to je tym, ze lekari na Slovensku o nom proste nehovoria a neberu to ako moznost. Ja som sa svojho gynekologa pytala, ci musim ist na kyret, ci to neodide same (anembryomola), no a moj ludsky, dokladny, fajn gyndos mi povedal, ze neodporuca, lebo blablabla. Proste bezne, ked je nejaky takyto problem, posiela sa na kyret.
A pritom sa konkretne tieto kyrety pri nevyvijacucom sa plode isto nerobia dlho - v minulosti zeny tiez obcas potratili a nie kazda vykrvacala, neostala kazda neplodna, proste sa s tym organizmus vacsinou vie vysporiadat.
Pravdu povediac, ja som na ten kyret nakoniec isla, ale dalsi ms som dostala az po 8 tyzdnoch a rovno k tomu aj zapal vajecnika, cize ziadna slava.
Neviem, co by som robila, keby ma take daco postretlo este niekedy v zivote, verim ze sa to uz nestane, kazdopadne si myslim, ze je velmi dolezite mat moznost volby a nenechat sa dotlacit do kyretu, ak nie si presvedcena o tom, ze je to ta spravna volba.
Kym nebol UZV, zeny v tomto tyzdni ani nevedeli, ze je nejaky problem. Zistili to az vo chvili, ked zacali krvacat... takze urcite sa to da.

chrustik1
27. máj 2012

@lucianak veru cítim už asi 2-3 týždne (cca od 17tt) a teda keď začne kopať tak statočne 😀

lucianak
27. máj 2012

@chrustik1 Aj ja tak nejako, od 16 plus nieco to zacalo. A najviac sa mi paci, ked vecer zalahnem a vtedy si zacne robit taku 5 minutovu zurku, heh 😉

chrustik1
27. máj 2012

@lucianak to mi nehovor, Peťko v poslednej dobe nejako ťažko zaspáva a keď už konečne zaspí začne druhé bábätko. Neviem či ma teda chce pripraviť na niečo alebo sa proste teraz vyblázni a po pôrode bude krásne spinkať 😀

diane87
27. máj 2012

Ahojte. Aj ja som potratila - missed abort, bola som uz v 12 tyzdni...isla som na Usg. ze si domov donesiem fotku babatka....o chvilocku uz budem v 4 mesiaci...hura, a zrazu facka....babatku nebije srdiecko....nasledovali predoperacne vysetrenia a kyretaz.....bolo to hrozne......dufam, ze uz to nikdy nezazijem....velmi sme sa na malicke tesili......je tomu presne tri tyzdne po....

kikaneu
27. máj 2012

@diane87 ahoj, aj ja som bola už v dvanástom týždni a dnes je presne týždeň po......aj my sme sa veľmi tešili a stále to hrozne bolí, ......s tým rozdielom, že ja som slabučko krvácala, tak sme išli na pohotovosť a tam takáto správa, bolo to akokeby mi niekto dal facku....som nechápala ☹

usacek79
27. máj 2012

@mrnka_sk a este som ti do tej siahodlhej IP nenapisala, ze ja som bola v 12tt, ked som spontanne potratila, takze tvoj 9tt je uplne v pohode...

diane87
27. máj 2012

@kikaneu je mi to hrozne luto.....netreba vesat hlavu.....urcite uspesne dojdeme do ciela 🙂 .... viem ze tyzden je hrozne malo na prekonanie tej hrozne bolesti na dusi.....ale nesmieme klesnut dole....bude len a len dobre....ja som zacala pit caj z alchemylky zltozelenej a brat femibion 800..... dufam ze sa to uz nikdy nezopakuje

kikaneu
27. máj 2012

@diane87 aj mne je ľúto, že sa to stalo aj tebe.....viem, že raz sa to podarí aj nám, len sme skúšané, ale my to vydržíme 😉 podľa mňa to nikdy neprestane úplne bolieť, veď sme to bábätko od prvej cvhíle chceli a ľúbili, nedá sa zabudnúť.....ale prežijeme to, musíme sa vzchopiť a ísť dopredu, myslieť na budúcnosť.....ja tiež pijem alchemilku aj gynastan, ale žiadne vitamíny sa nechystám jesť...femibion som brala odkedy som zistila, že som tehu, ale už som ich schovala do šúflíka.....ja verím, že sa to už nikdy nezopakuje.....bol to najhorší deň môjho života

kaculiatko88
27. máj 2012

@lucianak Ahojky moja ... ako si zistila prvé pohyby bábätka??

diane87
27. máj 2012

@kikaneu presne tak, nikdy to neprestane boliet....asi pri dalsom tehotenstve budem ako na ihlach.......ale snad bude vsetko OK....co je ten gynastan? nepoznam to....a preco si prestala brat vitaminy...ja som predtym nebrala nic pred....a ked som zistila ze som tehotna som si kupila GS mamavit...ale brala som ho len sporadicky

lucianak
28. máj 2012

@chrustik1 Nuž, uvidíme, čím nás prekvapia po pôrode 🙂 Ale zasa nespolieham sa na to, že my s manželom sme kľuďasi, tak bude aj bábo... Sesterka a jej mm sú ešte väčší kľuďasi a majú dvoch chlapcov, ktorí sú ako na nevybiteľné baterky 😀

lucianak
28. máj 2012

@kaculiatko88 Ahooooj, nok ja som to zistila tak, že som som pocítila taký dobrý štuchanec pri bedre vľavo, teraz je to viac v strede bruška. Alebo také cítim, ako keby sa bábo "obtieralo" o bruško... Ale to určite spoznáš. Už si niečo také pocítila aj ty?
Nejako sa mi nepáči prirovnanie motýliky v brušku, tak píšem presne ako som to cítila 😉

kaculiatko88
28. máj 2012

@lucianak práve, že ja ešte nič necítim. Iba viem ho nahmatať. Ale už sa teším na to kedy budem cítiť. Tripple testy ako dopadli??

lucianak
28. máj 2012

@kaculiatko88 Akurát som volala a negatívne 🙂 Strašne sa teším....

kaculiatko88
28. máj 2012

@lucianak tak to je super.

lucianak
28. máj 2012

@kaculiatko88 Až mi vyšla slza 🙂 Vedela som, že na 99% je všetko ok, ale ke´d som držala slúchadlo pri uchu, tak by si neverila ako mi tlklo srdce a nechcela som počuť nič iné, len slovko negatívne. Ani som sa nepýtala na hodnoty...

monika2712
28. máj 2012

@kaculiatko88 moja este je asi skoro, ja som tiez zacala citit az po poradni v 18tt.. aj to bolo len take slabunke, akoby steklenie, skus sa na to potom sustredit vecer a rano este kym budes v posteli.. mne sa krpec so strasnou radostou vypúča do jednej strany, volam ho za to tlačenkár 😀 pravidelne niekolko krat za den mi to spravi, a niekedy to neni prijemne, lebo sa tlaci dole v podbrusku kde asi neni tolko miesta.. tak aj to si mozno vsimnes, taky ztvrdnuty kopcek na jednej strane. inak je to krasny pocit, stale ma to dokaze dojat 😵

monika2712
28. máj 2012

@lucianak moja gratulujem k negtivnym testom.. mna caka buduci tyzden glukoza.. brrr.. a uz sa tesim na dalsie velke sono v 30tt v july, dufam, ze bude vsetko v poriadku.

kaculiatko88
28. máj 2012

@lucianak tak to si viem predstaviť.

@monika2712 ja viem, že mám na to ešte čas ale tak som zvedavá ako to u vás kočeny prebieha. Ste predomnou a tak viem na čo sa mám pripraviť.

monika2712
28. máj 2012

@kaculiatko88 no ako su baby ktore to citia aj skorej.. mna sa na to pytala doktorka v 18tt ked som bola na poradni ze ci uz citim, tak som jej povedala ze nie.. tak mi potom vysvetlovala ze co by som asi mala citit, a este v ten vecer som si lahla na brucho v posteli a vtedy som to ucitila.. a to mi robi dodnes krpec, ze ked si viac lahnem na brucho ako nabok tak ma zacne kopat.. 😀

lucianak
28. máj 2012

@monika2712 Ďakujem pekne 🙂 Vedela som, že to bude ok, ale predsa strach tam bol...
To budú zasa nejaké testy, čo musíš vypiť nejakú sladkú vodu? Vraj je to hnusné 😖
Ak doteraz bolo všetko ok, tak inak už ani nebude, len na jednotku 🙂 Ja idem na veľké sono presne o 3 týždne...

monika2712
28. máj 2012

@lucianak hej cistu glukozu musim vypit, a potom dve hodiny sediet v cakarni, asi ma tam porazi. aspon ze mam medzicasom aj poradnu tak mi to troska ubehne. nesmiem odtial odist, ak by mi prislo nahodou zle a tak, beru pred a po krv a moc.. tfuj.. ako vypit to asi dokazem, horsie bude neist na malu pocas tych dvoch hodin a moct vypit iba 0.5l vody.. po tej sladkej vode to bude asi dost peklo.
No ono aj v 30tt sa este mozu nejake problemy ukazat, nechcem na to samozrejme mysliet, ale kedze mozog a organy sa od toho 20tt stale vyvijaju, tak este sa moze daco udiat aj medzi tymi dvoma sonami.. ale tak verime ze bude krpec zdravy. 😉

lucianak
28. máj 2012

@monika2712 Určite bude zdravý, na iné ani nemysli...
No počula som, že musíš byť v čakárni, pre prípad, že by prišlo zle. A aj mi švagrina vravela, že je najlepšie, ak by s tebou niekto šiel. Len ja neviem, či bude mať kto so mnou ísť. No zatiaľ to mám ešte ´daleko a čas ukáže neskôr.
Na wcko chodím dosť často, tak neviem ako zvládnem tie dve hodky neísť sa vycikať... Hmmm. Alebo budem zbierať moč do fľaše nejakej 😀

monika2712
28. máj 2012

@lucianak no ako su tam sestricky, ja mam gyndu v sukromnom zdravotnickom zariadeni, takze tam je ludi kopec naokolo, aj na recepcii a ze keby mi prislo zle tak v odberovej miestnosti maju postel.. tak ze by som to zahrala aby som si mohla schrupnut? 😀 beriem so sebou asi notas a pripadne knihu nech sa tam nenudim tie dve hodiny. Ja mam skor obavy ako tam na tych 7.40 rano pridem. to o takom case len vstavam z postele, a este zapchy od nas do BA. no, tusim budem vstavat o 5tej.

lucianak
28. máj 2012

@monika2712 Tak skoro a už zápchy? Noooo super, tu je to vždy napraskané na cestách, ke´d idú na ôsmu do školy alebo do práce, tak okolo pol 8 neskutočné zápchy, ale v BA je to asi horšie 🙂
Dobre, že spomínaš knihu, ani by ma nenapadlo, keďže ja veľa nečítam a časopis mám prečítaný za pol hodku, keď sa pustím do každého článku.
Vyskúšaj a možno sa ti podarí dospať 😀

monika2712
28. máj 2012

@lucianak no z naseho smeru su zapchy stale, ale hlavne rano.. o tej 7mej to asi bude zle. nevadi, da sa to aj obist, ale pre istotu si dam pol hodku k dobru. ach jo.. to fakt budem asi vstavat o 6tej, o 6.45 najnejskor z domu aby som isla.

lucianak
28. máj 2012

@monika2712 Aha, teraz pouerám, že nie si priamo z BA. Ale to je už tak, že aj keď malé mesto, ale zápchy poriadne, keď sa to tak vezme.
A výsledok potom budeš vedieť hne´d, či ako dlho sa potom čaká?

monika2712
28. máj 2012

@lucianak hej myslim ze hned povedia ci je to OK. teda asi.. snad. 😉 no pracujem v BA, ale byvame 12km od BA v takom satelitnom mestecku-dedine.

lucianak
28. máj 2012

@kacena85 Ahojky, tak ako? Všetko oki? Dvojka poslúcha? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre