Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

tony_tony
14. jún 2012

@lucia99 ahoj ja som po zakroku krvacala len par hodin co som bola v nemocnici, potom som spisnila 4 dni, potom som narazovo raz zakrvacala a cely den spinenie, vcera cely den nic a v noci som zas spnila. Mne povedali, ze mozem v priebehu 4 tyzdnoch spinit alebo narazovo aj zakrvacat, ale nemala by som krvacat vela (ani tak ako pri MS) ani dlho, nemala by som mat krce, teplotu, ani zpachajuci vytok 😒 drzim palceky aby si sa rychlo zotavila, je to neprijemne ale ked sa to uz stalo je lepsie ze to uz mas za sebou ...

lenn1101
14. jún 2012

@bambi2 súhlasím s @tony_tony ... viem, že bol taký prípad,kedy žena zomrela na otravu krvi, pretože plod sa pomaličky rozkladal....To mi povedal aj primár nemocnice, že je to nebezpečné veľmi dlho čakať...Ja mám k svojmu lekárovi veľkú dôveru a nemám dôvod neveriť mu..Nemyslím si, že nejaký lekár by chcel zle pre svoju pacientku..hlavne ju vystaviť riziku...
Neviem dôvod tvojho postoja k lekárom a nikoho neodsudzujem....

bambi2
14. jún 2012

@tony_tony dr. Davaju zle informacie, klamu! Vobec nie je prirodzeny potrat nebezpecny! Ovela nebezpecnejsi je kyret! Iba to som tym chcela povedat.. 🙂

bambi2
14. jún 2012

@lenn1101 tak to je blbost.. ja som este take nic nikdy necitala a to som toho fakt pocitala az az... nie na sk strankach ale nemeckych, rakuskych a svajciarskych.. tu sa kyrety nerobia ako na beziacom pase na sk.. moj dr. este ani jednu nemal co by zomrela koli tomu ze by sa jej dieta zacalo rozkladat 😅 😀 ono totiz to, na sk je to mozne ale tu si to predstavit neviem. pretoze, tie zbytky co ostanu v maternici sa vylucia prvou mrchou a ak nie, vtedy posielaju na docistenie... takze to berem od teba ako vtip, sorry 😀

sabaka
14. jún 2012

@nelynka @trish22 cakate na 1 mrchu po kyrete, dievcata? tak nech cim skor pride - velmi dobre si pamätam, ze u mna to bolo ako vykupenie. a ozaj, dala som si vtedy tazke cervene vino a na druhy den som uz ms srdecne vitala 🙂

tony_tony
14. jún 2012

@bambi2 vies mne dali precitat poucenia a z tych mi vyplynulo ze nic nie je 100% bezpecne ani prirodzeny ani kyret vsade je riziko 😒 ktore je vacsie neviem posudit... no kedze som uz po kyrete neostava mi uz len verit ze sa z toho rychlo dostanem a vyhnem sa infekcii a pod. a dufam ze sa mi coskoro podari znova otehotniet a tentokrat to dotiahnut az do uspesneho konca 🙂 ty si potratila prirodzene alebo si bola na kyret? mas krasne fotky a uzasne dievcatko priznavam ze tvoj fotoblog je jeden z mojich najoblubenejsich 🙂

sabaka
14. jún 2012

@lenn1101 @tony_tony co sa kyretu tyka, priklanam sa na stranu @bambi ako aj prevazna väcsina zien, ktore si kyretom presli. precitajte si tuto diskusiu od zaciatku a zistite, kolko dievcat priamo z tejto temy po kyrete malo naozaj velke problemy - od takych, ktore po kyretazi vyse roka nemali menzes az po tie, ktore museli ist na docistenie - teda opakovanu kyretaz a su zial aj take, ktore dostali infekciu po kyretazi a ta je velmi nebezpecna, kedze moze viest (v ojedinelych pripadoch) dokonca aj k naslednej neplodnosti. to, ze je to velky zasah do prirodzeneho zenskeho organizmu je jasne. prirodzeny potrat je silna kava a nie kazda zena ma na to dostatok vnutornych sil ale je urcite pre zenu lepsi ako kyret... na SK zenam casto lekari nedaju na vyber pretoze za taky zakrok ako je kyretaz maju velke peniaze... tiez nevravim, ze je kazdy lekar taky - urcite su aj poctivi, ktori pacientke vysvetlia co a ako a daju jej na vyber. ale prevazna väcsina lekarov na Slovensku zenie zeny priamo na op. stol... casto bez blizsieho vysvetlenia. taka je zial realita.

nelynka
14. jún 2012

@sabaka ahoj,ano cakame,veru bude vykupenim. Akurat
ze ja vinko nemam rada,ale vidim to tak do konca tyzdna by
mohla snad dojst :D

sabaka
14. jún 2012

@tony_tony @lenn1101 prajem vam rychle zotavenie sa, nielen tela ale aj dusicky lebo prave to druhe ovela dlhsie trva... a nech sa cim skor znova zadari. 😉

bambi2
14. jún 2012

@tony_tony potratila som prirodzene a dva krat bohuzial. u nas sa na kyret neposiela, nechava sa to na prirodu. telo je totiz naprogramovane a vie presne co ma robit v takychto pripradoch... praveze kyret je ovela nebezpecnejsi, to mi aj sam moj dr. potrvdil.. je tam väcsia sanca dostat nejaku infekciu alebo nieco dr. pobabru lebo sa skrabe naslepo... ak ta vyskrabu moc, nastanu komplikacie, ak ta vyskrabu malo, nastanu komplikacie, su tu baby, ktore nemaju dobre skusenosti a je ich ovela viac ako tie ktore potratili prirodzene... keby tie prirodzene potraty boli naozaj nebezpecnejsie ako kyret, tak by urcite nenechavali tak veselo zeny potratit same ale by hned sli na pas 😉 pri prirodzenom potrate nemas ziadne riziko, mozno jedine, ak by si dostala horucku treba utekat ale vsetko ostatne je normalka.. 😉 mna len to jeduje, ze dr. davaju nespravne informacie, zvelicuju vsekto, ze mozes vykrvacat, dostat otravu krvi a bla bla bla.. vobec to nie je tak ako tvrdia, ale VOBEC!!!!!!!!
a diky za pochvalu, to ma tesi 🙂

tony_tony
14. jún 2012

@sabaka mne na vyber dali, samozrejme potom ako ma poucili o moznych nasledkoch v jednom aj v druhom pripade (ani jeden nebol na 100% bez rizik) a ja som sa rozhodla pre kyretaz, priznavam ze aj na popud zo strany mojho priatela, lebo v tej chvili som mala mozog docasne mimo prevadzku 😒 chodim na sukromnu gynekologicku klyniku a mozno ma tu niektore odsudite ale ja by som asi nemala zaludok a nervy cakat na to kedy babo zo mna odide, chcela som to mat cim skor za sebou 😒 na kyretaz som sla s vedomim ze mi mozu poskodit maternicu, ze pri zakroku prichadza do uvahy sposobenie krvacania do brusnej dutiny, ktore si moze vyziadat urgentny operacny zakrok, ze vo vinimocnom pripade moze dojst aj k celkovemu odstraneniu maternice a dalsie veci ktore si napisala...

Celu tuto diskusiu som neprecitala to je pravda, je toho strasne vela a miestami sa stracam, navyse diskusne forum je velmi obmedzny zdroj informacii, ked niekto napise bola som na kyretaz a potom som mala problem otehotniet, pre mna to nie je dostatocny zdroj informacii, neviem posudit ci ak by dotycna na kyretazi nebola a potratila spontanne ci by to zakonite znamenalo ze nebude mat problemy a pod. Snazim sa dodrziavat vsetky pokyny lekarov aby som nedostala infekciu ani zapal a dufam, ze sa dalsim komplikaciam vyhnem.

sabaka
14. jún 2012

@tony_tony ale nie, tu nikto nikoho neodsudzuje, vsetky sme predsa na rovnakej lodi. 😒 a ked pises, ze si na to nemala zaludok dlhsie cakat na spontanny potrat tak je to uplne v poriadku ak to pre teba bola prijatelnejsia volba. urcite bude vsetko v poriadku a co sa tyka tych informacii - myslim ze vela z nas sa nespolieha "len" na udaje z konika ale resersuje si dane veci na vlastnu päst - to znamena, ze sem pisu zeny, ktore presne vedia o com je rec.

lenn1101
14. jún 2012

@bambi2 heh, že vtip...tak nemyslím si, že aj primár nemocnice by si vymýšľal....Sám mi povedal, že lekárka ma mala poslať už v 9tt, vraj keby som čakala dlhšie mohlo dôjsť k otrave krvi....Ako prepáč, nemám dôvod si to vymýšľať...Píšem len to, čo mi povedal......

lenn1101
14. jún 2012

@sabaka Ďakujeem 🙂 fyzicky sa cítim ok...psychicky sa pomalšie zotavujem...Ešte k tomu ma čakajú štátnice, tak je to ťažké...nedokážem sa vôbec sústrediť na učenie....ach..už nech je po...nech zbehnú tie 3 mesiace a teším sa na ďalšie snažilkovanie 🙂 Dúfam, že sa nám zadarí hneď...pred prvým tehu sme sa snažili 4 mesiace 😒

bambi2
14. jún 2012

@lenn1101 nehovorim, ze si to vymyslas ty ale dr. si take veci zvyknu vymyslat. ved musia nahnat nejako ludom strach aby robili to co im oni povedia.. ved to je logicke... a ktovie preco ta zena vobec zomrela, mozno nieco zanedbali oni... 😉 u mna tym neprejde, moze mi to potvrdit aj papez a podpisat na papieri. pre mna neexistuje, ze niekto nieco povedal, ja to musim aj videt na vlastne oci aby som uverila... 😉

bambi2
14. jún 2012

@lenn1101 a vobec podla dr. je vsetko ovela horsie ako je skutocna srealita.. pre nich neexistuje vyliecenie inak ako skolskou medicinou. vidia iba rovno, doprava dolava sa ist neda... proste su tak zaslepeni, ze veria, ze iba to co oni vedia je to spravne a najlepsie... to bolo kedysi, teraz sa ludia väcsinou vyliecia tak, ze daju na prirodu, alternativnu medicinu, proste zoberu zdravie do svojich ruk.. cim dalej tym menej ludi doveruju dr lebo tahaju z nich iba prachy, neliecia ich...
ja hovorim stale, su iba dve najhorsie veci ktore sa mozu doktorovi stat: prva je ta, ze sa pacient vylieci. druha je ta, ze pacient zomre... co z toho vyplyva???

lenn1101
14. jún 2012

@bambi2 veď jasné...ja ti to neberiem 🙂 Každý sme iný,každý to berie ináč, každý ma na to iný pohľad...( a tá žena, čo zomrela, nebola z nášho okresu-stalo sa to v KE)..a myslím, lekár je tu od toho aby pomáhal a nie klamal.....ako neviem aký prístup majú lekári v tvojom meste(okrese) ale ja na môj nemôžem povedať ani jedno zlé slovo...Veeeeeľa žien si chváli túto nemocnicu a hlavne gynek-pôrod.oddelenie, hlavne prístup lekárov....A veľa žien sa tam chodí liečiť a rodiť z iných okresov.
Ja som doposiaľ nemala žiadnu zlú skúsenosť, bola som spokojná s ich prístupom, ako mi všetko vysvetlili, čoho sa mám vyvarovať..S takým prístupom lekárov ako boli na tamtom oddelení som sa doposiaľ nestretla...
100 ľudí, 100 názorov...Ja som Ti len napísala moju skúsenosť 🙂

bambi2
14. jún 2012

@lenn1101 lekari klamu ak ide o prachy, zisk!!! nezalezi na zdravi cloveka, ide iba o to ako z neho vyzmychat najjednoduchsie a najrychlejsie prachy!!! je to dnes vsetko a vsade iba o prachoch!!! nastastie nezijem na sk, ani sa tam uz nikdy nevratim. ludia su na sk zli, zakerni, nedoprajni, zavistivi atd atd. nehovorim ze vsetci ale vela je takych bohuzial. ludia v mojom okoli su ini, neporovnavaju kto co ma, kto kolko ma, to tu nepozname take veci, mam super dr, vazim si, ze vela veci nechava na prirodu, je to starsi pan asi okolo 60 a myslim, ze za tie roky ma skusenosti az az.. takze mu plne doverujem ale vsetko preverujem. a okrem toho, keby mu slo tak o prachy ako ide sk dr. tak by som bola uz asi 2x na pase. u nas taky zakrok nestoji 500 eur ako na sk, u nas by mala nemocka väcsie prachy za to, mozno 3x tolko. ale u nas to nehrozi, tu o peniaze nikomu nejde. tu u nas ide naozaj o zdravie ludi co na sk nemozem povedat...

lenn1101
14. jún 2012

@bambi2 To máš pravdu...Ľudia na Sk sú hrozne závistlivý...Žila som v Anglicku 3 roky...nedá sa to porovnať so životom na Sk...

trish22
14. jún 2012

@sabaka och, čakáme veru....je to nekonečné. Ja počkám už s tým vínkom až do nedele, lebo v sobotu ideme do Budapešti a dovtedy si to už nechcem vyvolávať. ale ako sa poznám, smoliarka, určite tie krámy dostanem v sobotu ráno a budú riadne silné....no vôbec si neviem predstaviť čo budem potom robiť 😠 😠 😠 zrušiť to už nemôžem 😖

sabaka
14. jún 2012

@trish22 neboj, za chvilu tu budu kramy ako na koni! a ked aj dojdu na vylete, hlavne nech dojdu 🙂 potom sa ti ulavi, uvidis!

lucianak
14. jún 2012

@tinasc No ja práveže cítim odkedy sa ohlásilo prvýkrát. Niekedy je to intenzívnejšie, inokedy menej. A ozaj, bola si na morfo? Ako to dopadlo?

trish22
14. jún 2012

@sabaka určite sa mi uľavý. už nech to mám za sebou a potom môžeme isť na to. jupííííííííííííí 🙂 🙂 🙂 🙂 mám pocit že toto leto nám to vyjde a na jar budem kočíkovať alebo o rok v lete. 🙂

nelynka
14. jún 2012

@trish22 moja ja tiez poitam na sobotu, ze to pride..
jedine z coho tak usudzujem je BT..posledne dni sa len drzi hore ☹

tony_tony
14. jún 2012

@bambi2 to je mi velmi luto ze si si tymto musela prejst 2 krat ☹ je to hrozny zazitok pre kazdu zenu... mas pravdu v tom ze organizmus je po takom zakroku nachylnejsi na infekciu a na zapal a ze dr moze aj vselico pohnojit, ja som sa toho hrozne bala, ale bolo mi to vysvetlene tak, ze castejsie vzniknu komplikacie ked sa na kyret nepojde, kde v pripade, ze zvysky plodu neodidu zacne sa to spravat ako nador a pod., ale tak teraz sa pousilujem aby som sa komplikaciam ako zapal a pod. vyhla a asi si k tomu tiez nieco nastudujem aby kedy nestastnou nahodou som tejto situacii celila opat, aby som bola viac informovana a rozhodla sa spravne...

tony_tony
14. jún 2012

@lenn1101 drzim palce aj na statniciach aj pri snazeni 🙂

tinasc
14. jún 2012

@lucianak ja ako kedy, niekedy je v kľude, tak snáď má svoje fázy spania 🙂 na morfo idem 20.6. 🙂

bambi2
14. jún 2012

@tony_tony ja nechapem preco to oni zvaluju vsetko na prirodzeny potrat.. to vobec nie je pravda... praveze viac komplikacii nastane pri kyrete alebo po nom. by si sa nestacila cudovat kolko pripadov by sa nazbieralo co malo po kyrete komplikacie.. by sa tvoj doktor az "divil" keby sa tu prihlasili vsetky tie zeny!!!!!! oni si svoje chyby totiz nepriznaju... 😖
neni to pravda, vsetky zvysky odidu prvou mrchou ak tam nejake zostali a ak to nevyjde, az potom sa ide u nas na docistenie. vo viacerych pripadoch sa telo vycisti same, je uplne minimum tych co to samy nezvladnu... nechapem preco siria take sprostosti, jediny dovod ktory mi ako prvy napadne- peniaze, velky biznis! ine si neviem predstavit... 😖
a k mojim potratom- asi to tak malo byt... vela som sa naucila, beriem to ako skusenost ktora ma posilnila a posuva v pred. co bolo bolo. pozeram iba na to co bude a verim, ze dotretice- teraz to klapne 😉

lucianak
14. jún 2012

@tinasc Ešte si nebola na morfo?? Hmmm, prečo som si myslela, že už to máš za sebou? Asi ma zmiatlo to, že už vieš, že čakáte synčeka 🙂
Určite má aj onno svoj režim a nechce stále "útočiť" na bruško. Včera mi bolo smiešno, lebo večer som pozerala tv v takom poloľahu a zrazu som len videla ako sa mi nadvihlo brucho, ale že ako.... Pritom som na brucho vôbec nepozerala, tak to sa bábo riadne muselo rozohnať 🙂

tinasc
14. jún 2012

@lucianak tak možno jedno kope viac, iné menej... veľmi by som si priala, aby toto bábo bolo kľudnejšie ako moja dcéra 🙂 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre