Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kaculiatko88
19. jún 2012

@timea3208 moja tak toto je od teba dosť sebecké nemyslíš?? Každá jedná z nás ma za sebou minimálne jeden potrat za sebou. Píšeme tu už vyše roka. Poznáme sa. Chceš tým naznačiť, že nám nedopraješ? Odžili sme s to isté čo aj ty. To čo píšeme by malo byť pre teba inšpirácia a povzbudenie, že nič nieje stratené. A na psychike by ti to malo skôr pridať.

@kacena85
@lucianak
@chrustik1 môžeme písať aj do súkromnej témy ak tu nejakej vadíme kvôli jej depresiám a sebeckosti.

eileeen
19. jún 2012

@timea3208 ja mam po kyretazi uz 7 mesiacov a zatial sa mi nepodarilo otehotniet, ale aj napriek tomu vidim rada ak sa tu dievcatam dari a su uz opat tehotne, dodava mi to tiez vacsiu nadej. Mozno to tak teraz vnimas cerstvejsie /neviem kedy si zakrok mala/, casom sa na to pravdepodobne pozries z ineho uhla. A inak aspon sa tu moze niekto poradit ak treba, totiz chodia tu len zeny po kyretazi a takto ked sa poznaju tak tuto skupinu pravidelne navstevuju a mozu ohladom zakroku pohotovo poradit aj niekomu novemu.

chrustik1
19. jún 2012

@lucianak no presne toto nám aj Kristínka robila, polovicu hlavičky si položila na placentu ako keby mala vankúšik, alebo si ju potom zakrývala rúčkami, čo si chytala noštek a pod. Ale je to super, oooobrovská gratulka, krásne ti tie tt pribúdajú 😵 A neboj, na meno máte veru dosť času, my sme sa veru tiež dlho dohadovali na mene, hádam až mesiac pred pôrodom sme sa dohodli 😀

chrustik1
19. jún 2012

@kaculiatko88 nuž veru môžeme, ako ja @timea3208 chápem, ak je naozaj čerstvo po zákroku, tak si zober aké sme boli my keď sme mali čerstvo po ňom.. Ale je fakt, že kde inde si môžeme takto popísať a povzbudiť tým vlastne aj ostatné kočky čo už možno ani nedúfajú, že sa im to raz podarí a bum, stačí pozrieť na @kacena85 čím si ona chúdiatko musela prejsť a aká krásna odmena je teraz za jej trápenie, ty koniec koncov tiež, ak sa nemýlim, máš za sebou už dva potraty (inak krásne ti to pribúda tie tt, je to úžasné ako super ťaháš 😵 ).. Ale ak to bude prekážať, tak fakt založíme súkromku a je to.

kaculiatko88
19. jún 2012

@chrustik1 dobre si pamätáš. Ja mám za sebou už 2 potraty. Ale s každou tehotnou ženou som sa tešila a želala len to dobre. S každou babou čo sme tu sme sa tešili a bavili normálne. Veď nikto z nás za to nemôže. Najprv by si mala @timea3208 uvedomiť ako by jej bolo na našom mieste, keby ju chcel niekto vyhodiť z témy do ktorej píšme už dlho.
Môžeme písať do súkromnej témy čo založila bambi. Sú tam tehulky a j baby čo sú čerstvo po kyrete a tešia sa s nami a bavíme sa normálne.

kacena85
19. jún 2012

@chrustik1
@lucianak zienky moje dnes umreeeeeeeeeeeem od teba, zajtra chce ist drahy na kupko no ja mam vazne obavy ako nebudem sa kupat niekde tak akurat v tieni sedet, ale zase ho chapem, ma 4 dni volna a stale len okolo domu a zahrady, milujeme leto a hlavne vodu tak mu nedoprajem?snad par hodin vydrzim sak povedal, ze pojdeme hned rano ked je super a maxi do obeda tak sa aj celkom tesim, ze vypadnem
hehe hadam nestretnem nikohoz prace, ze pn a na kupku vykotena 😀 😀 😀
dakujem inak zienky, ja vaaas mam tak rada a som velmi vdacna, ze tu radost zo vsetkeho so mnou prezivate
@chrustik1 a ano fazulky su ok, uz im robil dr aj meranie a hodnoty NT aj to CRL ukazkove na to ze su to dvojky, maju obe cca okolo 3 cm :D mackovia ze na 10tt, tak sa tesime, aj som videla uz obe srdiecka bit a isla som odtial hrdaaaaa s tehu knizkou v ruke 😵

kacena85
19. jún 2012

@kaculiatko88 moja kazdy ma svoj nazor a s tym nic nespravime, ale chapem ked je baba cerstvo po kyrete nie je to nic moc ale tak vzdy tu to bolo o tom, prisli baby smutne po kyrete alebo pred a potom sme sa tesili z tehu a my sme sa tu fakt super stretli akurat tak vsetky naraz a piseme si fakt uz dost dlho a myslis temu Vsetko o kyretoch?aj ja tam nakukam, ved tam pise stale aj bambi aj bobocka aj sabaka

kaculiatko88
19. jún 2012

@kacena85 keď pôjdeš na kupko a budeš sa chcieť kúpať tak si kúp tampóny do vody.

chrustik1
19. jún 2012

@kaculiatko88 hej, ono každá z nás to prežíva inak, ja som presne ako ty, tiež som sa tešila s každou, ktorej to vyšlo a moc moc to všetkým želám, veď po tom čo sme si prežili si to každá jedna z nás zaslúži.. Len viem zo svojho okolia, že nie každá to žiaľ takto vníma... Psychika je nevyspitateľná vec, každá ju máme inú, ona to znáša očividne omnoho horšie.. Čo už, ak tu vadíme tak pôjdeme do súkromky..

kaculiatko88
19. jún 2012

@kacena85 hej aj ja tam nakuknem a sem tam aj napíšem. Písala som bambi či si tam môžeme dať diskusiu a budeme písať tam. Ja viem, že každý sme iný. Každá sme to prežívali inak. Ale sme sa pochopili, tolerovali a preto sme tu a píšeme stále.

kacena85
19. jún 2012

@kaculiatko88 ee, ja to nebudem riskovat, ked vsade pocujem o tej hygine tak mi je zle, nepotrebujem este nieco dostat a este nemam za sebou 12tt tak nechcem pokusat, tento rok proste vydrzimm

kaculiatko88
19. jún 2012

@kacena85 si presne ako ja. 🙂 🙂

@chrustik1 už som písala bambi, či môžeme dať tam diskusiu.

chrustik1
19. jún 2012

@kacena85 jaj moja zlatá moc moc sa teším, že sú fazulky ok 😵 no vieš, maternica a aj telíčko mali nielen dlhú pauzu od tehu ale to celkovo ich pripravovalo isto na takú dôležitú úlohu ako prichýliť a donosiť dva krásne pokladíky a keďže mali na to dlhší čas ako by bolo normálne tak rastú krásne, že onedlho aj našich drobčekov prerastiete 🙂 A presne ako píše @kaculiatko88 ak pôjdeš do vody tak radšej daj tampón, predsa len kvôli infekciám. A nezabudni krémovať čo najvyšším faktorom lebo dopadneš ako ja, som pehavá ako pipi dlhá pančucha 😀 Ja som jednoducho nepoučiteľná, presne ako pri Peťkovi 😀

kacena85
19. jún 2012

@chrustik1 nepojdem ja do vody veru, ja budem rada, ked sa tam v chladku vykotim a konecna, jasne, ze sa natrem, dam plavky a nejake tricko, ja aj tak na slnku prd teraz vydrzim, aj ked som doma, som vonku maxi do 11 aj to po krytou terasou a potom az pooobede okolo 5-6 vylezem von :D ja sa bojim teraz este nejak vymyslat, este sme predsa nemali ani ten 12tt tak si davam pozor a kaslem na cele kupanie, drahy nech si zaplava a je spokojny sice ma to bude tahat riadne ale nevadiii

bambi2
19. jún 2012

@timea3208 ak ti tu vadia tak ich necitaj... tiez by sa ti to nepacilo, keby si ty bola tehu a niekto ti toto napise... 😕 ani ja ich necitam, ale tesim sa, ze sa im to podarilo a zdvihne mi to hned naladu ked vidim ze jedna po druhej je tehu...

chrustik1
19. jún 2012

@kacena85 ja som veru tiež v tomto poserko hoci už som v 6 mesiaci, neviem ale akosi to toto leto oželiem a potom predsa máme celý život na kúpanie už aj s drobcami. Nekúpem sa ani s Peťkom v jeho malom bazéniku radšej 🙂 Ale tiež veru mi tie teploty až tak nevyhovujú..

kaculiatko88
19. jún 2012

Tehulky šup do diskusie 🙂 🙂

chrustik1
19. jún 2012

@kaculiatko88 to je súkromka? Lebo mne to nejako nenašlo.. 🙂

bambi2
19. jún 2012

@chrustik1 pridam ta.. 🙂

kaculiatko88
19. jún 2012

@chrustik1 hej bambi ťa pridá 🙂 🙂 Súkromná lepšia 😉

chrustik1
19. jún 2012

@bambi2 ďakujem 🙂

trish22
19. jún 2012

Mne vôbec neprekáža že sem píšete svoje zážitky aj z tehu. Mne to robí práveže dobre. Inšpiruje ma to a dodáva mi to silu.
Ale chápem aj druhú stranu.Ja napriklad nemôžem chodiť do tém novembrovky a decembrovky 2012, lebo ma to stále chytá. Pozriem sa tam raz za čas, ale hned musím vypnuť a isť dalej. ☹ ☹ ☹ ☹

lucianak
20. jún 2012

@chrustik1 Ja skúsim pritvrdiť, lebo mne sa iné meno nepáči a toto mám v hlávke už dllllllllllllho predlho. A tí naši drobčekovia, pekní to tajnostkári... (jeminky, neviem aké i/y na konci 😀) Ale v 30tt by sme mali ísť tiež na také detailnejšie sono, tak hádam sa ukáže celý a bude konečne aj foto, nech sa môžeme pochváliť 🙂

lucianak
20. jún 2012

@kacena85 Juuuuj, tak to by som šla, ale sedela by som v tieni asi. Aj keď by som sa šla osviežiť do vody, ale iba na chvíľku a asi by som si dala tampón pre istotu. Tak si to užite 🙂
A samozrejme, tešíme sa, že na utz bol úspech, veď som ti poslala aj druhé srdiečko pre druhú fazuľku 😉

kacena85
20. jún 2012

@lucianak nakoniec sme boli, joj na chladku pod stromom bolo ok, ale som tym v bazene zavidela,ja som sa len tak ovlazila pod sprchou, potom po kolena v bazene joj len na tom slnku straasneee

lucianak
21. jún 2012

@kacena85 Ani mi nevrav, ja sa teraz ani neopovážim ani len vyliezť z domu. Nejako nezvládam horúčavy ako by som chcela ☹ Ale vydržííííííííííííííííme...

kacena85
21. jún 2012

@lucianak no esteze dnes je uz lepsie

lucianak
21. jún 2012

@kacena85 Zatiaľ hej, ale o 2 hodky už bude isto hic . Našťastie sa nikam nechystám. Má dnes dôjsť sestra s malou, ale asi ich nejdem ani čakať pod kopec ku vlaku... 😅

yasmin0001
21. jún 2012

ahojte babulky. Neviem ci si ma este pamatate, ale aj ja som kedysi prispievala do tejto temy a ak ste to este nepostrehli (viem, ze niektore postrehli, ze kacena? 😀), tak sa mi snad podarilo otehotniet. Dnes je to uz tyzden co som si nasla // na teste, este stale sa neviem na ne vynadivat a sledujem kazdy druhy den, ci ciarky silneju.
K dr. idem az o 2 tyzdne, takze zatial neviem na com som, ale tak snad vsetko v poriadku. Mrcha mi vlastne mala dorazit az dnes, ale nedorazila 😉 tak jej treba!!!!
Inak podarilo sa po 5. mrche po kyrete.
Snad to na vas baby co ste tu tesne po kyrete posobi povzbudivo a motivujuco, lebo tak je to myslene. Nie je to nejake vystatovanie ani nahodou. Ja ked som bola po kyrete, tak som hltala pribehy bab, ktorym sa po kyrete opat zadarilo, tak snad povzbudim teraz aj ja babulky, co si cerstvo presli potratom 😉

A mohla by som poprosit o pridanie do tej vasej sukromky??? Dakujem

bambi2
21. jún 2012

@yasmin0001 ahoj jasne pridam ta.. gratulujem a dufam, ze tento krat az dokonca!!!!! 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre