Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

zuzana0612
2. apr 2013

@denulka85 je mi to veľmi ľúto. kyret nebolí fyzicky. zobudíš sa, a môže sa ti trochu motať (točiť) hlava. ale bolesti by si cítiť nemala. ja som teda fakt necítila nič. a budeš krvácať ešte, ako pri ms.

denulka85
2. apr 2013

@zuzana0612 a vazne niekedy sa krvaca dlho? som zvedava ci to zvladnem bojim saaaaaaaaaaaa

zuzana0612
2. apr 2013

@denulka85 ja som nekrvácala dlho. tak dva tri dni som mala krvácanie ako keď ti už končí ms. a potom som ešte cca. 10 dní špinila. proste taký hnedý výtok som mala na vložke. aj ja som sa bála. a veľmi. ale ja som mala to "šťastie", že som prišla do nemocky a hneď ma prijali a išla som, čiže ako som prekročila dvere oddelenia, do pol hodiny som ležala na koze a pichali mi uspávačku. nemala som už potom "čas myslieť na niečo". neboj sa. všetko bude ok. a už budeš len čakať, kedy dostaneš ms, aby ste mohli skúšať znova.

denulka85
2. apr 2013

@zuzana0612 no ja skusat nemozem jamj som ivf mne zas budu musiet stimulovat sliznicu a bojim sa a po kyrete este zvlast pride mrcha?

zuzana0612
2. apr 2013

@denulka85 normálne ms po kyrete príde po 4-8 týždňoch. tak mi to povedal lekár. ja som dostala 5 týždňov po kyrete. a v centre alebo lekár ti nepovedali, koľko po kyrete môžete ísť znova na IVF?

denulka85
2. apr 2013

@zuzana0612 ja som jej len volala a do tel povedal ze za dva tri mesiace

zuzana0612
2. apr 2013

@denulka85 neboj, to rýchlo ubehne, aj keď sa to nezdá. my máme už viac ako dva mesiace po kyrete. na začiatku to bola večnosť. časom to už človek vidí inak

ivanya
2. apr 2013

@denulka85 nemusis sa bat 🙂 kyret je uz len takym definitivnym uzavretim toho co sa ti stalo, a mne tiez. kyretom sa jedno obdobie konci a zacina sa druhe. fyzicky to neboli vobec, mne robili kyret o 11,00 a poobede som uz mohla ist domov. ja chodim do gynfiv, mame este 2 blastocysty, o 4 mesiace si mozeme ist pre ne ;) mne odporucila dok pockat 4 mesiace, medzitym mi urobia hematologicke testy. v kolkatom si tt? lebo v 12tt zacina hcg prirodzene klesat... vak sa zvacsil?

krasneleto
2. apr 2013

@denulka85 nie myslela som ze da sa to robit "zaziva", zaziva s oblbovakom alebo v celkovej.. po celkovej ostavas 5 hodin, po ostatnom 2 hodiny v nemocke... mne to robili zaziva s oblbovakom a taku chybu by som nikdy neurobila. mna to velmi bolelo, kazdy sme inak citlivy... ale ja neodporucam.

krasneleto
2. apr 2013

@denulka85 prepac pisala som tak vecne... mrzi ma to... ale hlavu hore... ja som na tento verdikt cakala dlhych 9 dni v nemocnici...

denulka85
3. apr 2013

@ivanya
@krasneleto
@zuzana0612 baby tak dufam ze aj mne to rchlo ubehne.... ale neviem preco ma trapia a zas zajtra mam ist na kontrolny utz a hcg nerozumiem uz mi to zacina vadit a vak sa min.tyzden zvacsil o 3mm a potom uz asi nie

krasneleto
3. apr 2013

@denulka85 nemozu revidovat len tak na zaklade jedneho utz a krvi.. musia si byt 100percentne isty ze je dovod na cistenie...

denulka85
3. apr 2013

@krasneleto hej len po vcerajsom vracani a migrene som si uz dnes nedala lieky uz nevladzem nech to ukoncia

krasneleto
3. apr 2013

@denulka85 je mi ta luto ... je to smutne co prezivas ale neboj ked to budes mat za sebou bude to len lepsie

zuzana0612
3. apr 2013

@denulka85 držím palce, nech sa už nestesuješ.

heidynka
3. apr 2013

@denulka85 čakám kedy napíšeš a čo tu nevidím, je mi to veľmi ľúto :( verila som, že to bude v poriadku

denulka85
3. apr 2013

@heidynka ahoj nepisala som ti taku zlu spravu 😢 zajtra idem na kontroly utz a hcg ale uz od dnes som vysadila lieky uz ich nechcem no asi idem v piatok 😔

heidynka
3. apr 2013

@denulka85 myslela som na teba...aké lieky si vysadila?

denulka85
3. apr 2013

@heidynka utrogestan co by sa mal brat do 12tt ale podla mna aj tak zajtra povedia ze koniec

heidynka
3. apr 2013

@denulka85 neviem čo na to povedať....drž sa..ak budeš mať chuť, napíš

denulka85
3. apr 2013

@heidynka jasne ozvem sa uz mi je lepsia ak vcera ked som sa to dozvedela

agathokleous
3. apr 2013

@denulka85 Ahoj Deni, je mi velmi luto co sa Ti stalo ☹ aj ja som si to prezila nedavno, 9/3/2013 mi tiez museli cistit maternicu, kedze som mala podobnu diagnozu.. na ultrazvuku bolo vidno lev vak, chcem Ti len povedat aby si sa nebala, kyret vobec neboli, uspia ta a nebudes citit vobec nic, horsie je to s psychikou, ale aj ta sa da po case do poriadku, snaz sa na to nemysliet, a povedat si ze asi to tak malo byt, daj sa dokopy a skusite to znova o nejake tri , styri mesiace🙂 fakt cas rany zahoji, urcite to nebude na 100 percent, ale uvidis ze to bude fajn, tiez som na tom bola vselijako, dokonca som povedala ze uz nechcem byt tehotna, ale ja tuzim este po babatku, a skusime to znova.. aj ked strach tam je ze sa to znova zopakuje. mimochodom mne moj gynekolog povedal ze po prvej mrche to mozeme skusit znova 😉 drzim velmi palce a naozaj sa nemas coho bat. vela sily a pozitivnej energie posielam . Drz sa🙂

denulka85
3. apr 2013

@agathokleous dakujem ti za podporu tak to je najhorsie ked treba cez to prejst... len u mna to je tazsie ja neviem normalne otehotniet mam zlepene vajcovody a mam uz len posledne 4 embryjka, a kolko ti trvalo cez to prejst? a dlho si bola v nemocnici? ja mam asi anembryomolu plod sa nechce ukazat 😔 v 7tt a hcg postupne vraj klesa zajtra idem zas na kontrolny utz a hcg a ked tak tak v piatok ma to caka 😢 😢 😢

agathokleous
3. apr 2013

@denulka85 viem ze nemozes inak otehotniet precitala som si par prispevkov vyssie, neboj sa urcite sa to podari, hlavne treba byt v pohode.. velmi drzim palce aby sa ten plodik ukazal este do toho piatku.. a aj ked nie, tak naozaj nevedaj hlavu, musis byt silna, tiez som bola z toho hotova, a preplakala som si tyzdne, ale tak uz mi je teraz lepsie. aj ked si na to casto spomeniem, snazim sa byt v pohode. stavaju sa taketo veci , vidis aj v tejto teme kolko je kociek. ja zijem v zahranici, mne to robili tak ze som dosla na kliniku asi o 8-mej rano na lacno a o 11-tej som sla domov. a to ma nerobili hned. na salu som sla asi okolo 9-tej. fakt to nic nie je, pichli mi nieco do zili a dalej si nepamatam nic. po zobudeni sa mi trosku tocila hlava ale to hned preslo, nebolelo ma vobec nic. a to ja som brutalny bojko.. tiez som plakala ked som tam sla, ale uvidis prejde par tyzdnov a bude Ti ovela lepsie. das sa dokopy a skusis to znova, a uvidis ze sa to podari.. treba verit 😉 drzim palce

denulka85
3. apr 2013

@agathokleous snazim sa v decembri nam to prvy krat nevyslo ale to bola aspon test biely ale teraz to je horsie ze viem ze to je vo mne a musi to ist von je to hrozny pocit dufam teraz uz naposledy...

milek
3. apr 2013

@popilka Mne robili kyret 15.12.2010 potratila som v 12 týždni , to boli asi najhoršie vianoce co som zažila ale moja jediná utecha bola len dalšie dieta takže som sa snažila dat hned do poriadku co aj vyšlo lebo 18.2.2011 sa nám podaril náš Matias- 24.11.2011 😀 😀 Držím palce.

agathokleous
3. apr 2013

@denulka85 viem ten pocit poznam, nie je to nic prijemne, ale aj ako mi povedal lekar, skoro kazda ze na si tym raz za zivot prejde, deje sa to.vela krat sa ani nezisti preco, uvidis ze na buduce sa to podari, a mozno sa stane zazrak a zajtra tam ten plodik uz bude bodaj by 🙂 drzim naozaj velmi palce a uz sa nestresuj nech to dopadne akokolvek . na buduce to vyjde 😉

popilka
4. apr 2013

@milek Dakujem za podporu. No ja by som sa tiez velmi potesila, keby to vyslo hned. Ale ked nie tento mesiac, tak to zas skusime dalsi. A inak, maly je velmi zlaty 😉

denulka85
4. apr 2013

@agathokleous ahoj na utz nic nebolo a o 13tej budem vediet hcg a podla toho ci kleslo alebo nie pojdem zajtra do nemocnice

agathokleous
4. apr 2013

@denulka85 :( tak to mi je luto, a v ktorom tyzdni by si mala byt?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre