Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

stanulka30
29. mar 2015

Dakujem za info @trgypadl, @bublinka12, @mmamko. Pockam este hodinku, ci to prejde a ak nie smer nemocnica ☹.

ninan2
29. mar 2015

@stanulka30 no radšej chod veru. Mne inak po kyretazi pichali injekciu na stiahnutie maternice, pýtaj si ju potom

trgypadl
29. mar 2015

@stanulka30 drrzime palce,nech si cim skor v poriadku

bublinka12
29. mar 2015

@stanulka30 možno ťa budú znovu čistiť,držím ti palce

stanulka30
30. mar 2015

Ahojte, takze, pre všetky kocky, naozaj treba ísť hneď do nemocnice. Ja som nakoniec v nedeľu večer 2 dni po kyretazi dostala okrem kŕčov, bolesti a silného krvavcania aj horúčku. Takze som skončila na pohotovosti a tam doktor len krútil hlavou keď má vyšetroval, ako má mohli takto zanedbať a nedať mi žiadne antibiotiká proti infekcii. Nakoniec si má tam nechali na sledovanie horúčky a dali mi tabletky na vyvolanie kontrakcii.Po tých tabletkách cca za pol hodinu som začala ešte viac krvácať a vyšli zo mna okrem menších 6 cm zrazenin asi dve dlhé 15 cm cm neidentifikovateľné utvaryy neviem či to mohla byt placenta alebo co a po rannej kontrole doktor usúdil ze uz väčšina odišla sama a nepotrebujem ďalšiu urgentnú kyretaz. O týžden mám ísť na kontrolu a potom sa uvidí, co ďalej...takze zachvíľku sa chystám domov...a dúfam, ze uz další takýto stres nebudem zažívať ☹

bublinka12
30. mar 2015

@stanulka30 no keby ta hned dobre vyčistili toto nemuselo byť 😖 drž sa,nech si čím skor v poriadku

ninan2
30. mar 2015

@stanulka30 no to je teda strašné, a to v ktorej nemocnici Ta tak zle vyčistili? A teraz si ležala v rovnakej?

stanulka30
30. mar 2015

@bublinka12... Ved totok, keby... Ale dakujem, si zlata...🙂

matricia
30. mar 2015

Aj ja som mala koaguly v noci pred kyretazou, myslela som, že zomriem, sa mi to rozkrvacalo, lúčila som sa so životom, zákrok mi robili na druhý deň, lebo doktor mi zabudol spomenúť, že nemám jesť, a ja trúba, keď som videla synka jesť doma parku, dala som si aj ja,inak dva mesiace po kyretazi(anembryomola) som otehotnela, a to sme sa nesnažili, a mám druhé bábätko

stanulka30
30. mar 2015

@ninan2 ja som vo francuzsku... na pohotovosti som bola u iného doktora a v inej nemocnici, kde uplne iny prístup a pritom to neboka súkromná nemocnica ako tam, kde ma operovali ....toto uz bola druha operacia u toho doktora a druhy krat komplikácie po... som si nebola ista, ci k nemu ist znova, ale doktor z ivf ma utvrdil, ze je jeden z najlepších odborníkov... A tak reku ok...vtedy som nemala cas ani naladu hladat niekoho na nete, lebo doktor z ivf taketo veci nerobi...ale nabuduce dam na svoje pocity....momentalne sa obávam infekcii ale hadam, ked mi uz dali antibiotika tak to bude ok... Urcite ale mením doktora...

@matricia a mala si dlho po kyretazi este bolesti? Ja mam ist za tyzden na kontroku...mne dali tabletky o 3 v noci a dalsie o 7 rano A vraj kontrakcie budem mat este dlho...ze je to normalne... Len neviem ci tym dlho mysleli do zajtra alebo dlhsie...

matricia
31. mar 2015

Na bolesti si už ani nespomínam, potom som už nemala potiaze, bolesti boli len pri krvacani, ale keď som ležala na operačnom stole a doktorka ma dezinfikovala, nebolo mi všetko jedno, videla som aj nástroje v jej ruke, tak keď mi podali masku s narkozou, s radosťou som sa nadychla, nech o nicom neviem🙂, je to nepríjemný zážitok, ale dosť častý pre ženy, každý musí ist z iného dôvodu...niekto má cystu, niekto vyrastky, anomáliu, potrati...

matricia
31. mar 2015

@stanulka30 držím palce, nech ťa bolesti rýchlo prejdú, ale s tabletkami určite

matricia
31. mar 2015

@stanulka30 podľa mňa max dva, tri dni

eileeen
31. mar 2015

@stanulka30 Ja mám kyret zajtra, vymizla akcia srdiečka, dúfam, že to dobre dopadne. Ešteže Ťa nemuseli dočisťovať ďalšou kyretážou. Drž sa!

stanulka30
1. apr 2015

@eileeen to ma mrzi, ze aj ty...ako ti je? vsetko ok?
ja dufam, ze mne nebude treba dalsia kyretaz...to mi poviedia az buduci utorok...dnes 5 ty den po kyrete je uz lepsie, vcera som skoro umrela od bolesti, ale dala som si navyse ibuprofene a ten zabral...vraj je to normalne po tych tabletkach na vyvolanie kontrakcii, ktore mi dali...tak som zvedava...Drz sa a nech sa co najskor zotavis.

stanulka30
1. apr 2015

@matricia ja som tiez presne pre toto bola rada, ze mi daju narkozu, aby som nevedela, co a ako robia...hlavne, nech to mam za sebou... ani vo sne ma nenapadlo, ze to takto dopadne..na nete som nasla, ze cca 2% dopadnu tak, ze nastanu komplikacie... nenapadlo ma, ze ja budem medzi tu mensinu patrit 😢

matricia
1. apr 2015

@stanulka30 ja mám zase teraz pol roka po pôrode každé dva týždne menzes, tak som sa vystrašila, uvidíme, či sa to upraví...

stanulka30
1. apr 2015

@matricia a pytala si sa na to doktora? ono sa to este urcite upravi, neboj 😉

eileeen
2. apr 2015

@stanulka30 ja sa mám celkom dobre, krvácanie ustáva, bolesti žiadne, dnes sa cítim ako keby som operáciu včera ani nemala. Vybrala som si cielene jedného šikovného lekára, ktorý mi robil kyretáž aj predtým (tretíkrát som to už nechcela riskovať). Psychicky na moje prekvapenie mi je tiež zo dňa na deň lepšie, už som nejaká otupená, keďže toto je už tretíkrát u mňa, predtým mi bolo horšie. Uvedomujem si, že sú aj horšie ťažkosti na svete a nádej ešte stále mám, navyše mám skvelého manžela, ktorý je mojou veľkou oporou.
Držím Ti palce, aby Ti kontrola dopadla čo najlepšie.

zienka_domaca
4. máj 2015

Ahojte žienky. Mám problém.
Som temer 7 týždňov po kyretáži (missed aboŕt v 9tt.). No od prvého dňa po kyrete, až do teraz, 7 týždňov stále špiním. Na 4 týždeň po kyrete som dostala menzes, taký slabý, ale šla čerstvá krv aj spolu s hnedou, a po týždni MS som zase ostala so špinením. Neustále. Plus sa teraz pridalo pobolievanie podbruska. Doktorka bude až do štvrtku na dovolenke, a inej ísť nechcem. Tak prosím upokojte moj strach, a povedzte či ste to zažili alebo čo to môže byť, lebo už ma napadli aj najhoršie scenáre od rakoviny až po zápaly atď ☹ Do štvrtku - kedy idem doktorke, sa asi zbláznim ☹
P.s: Sex sme ešte s MM od kyretu ani nemali, keďže stále to špinenie ☹

ninan2
4. máj 2015

@zienka_domaca No to mas uz velmi dlho to spinenie, zrejme Ta zle vycistili, a asi to bude aj ten zapal... Mne povedali ked ma prepustali z nemocky ze ked ma este po nejakom dlhsom casu bude boliet podbrusko mam okamzite prist na prijem...

lubica1812
4. máj 2015

Tak aj mne dnes doktorka oznámila, že srdiečko nebije, resp. už tam skoro nič nevidí. ☹ Som, bola som 10 tt. Zajtra mám ísť na vyčistenie. Ako to prebieha? Keď som volala, sestrička mi povedala, že doktor ma vyšetrí a dá mi termín a pošle na predoperačné vyšetrenia. Myslela som, že to robia na počkanie... Chystám sa na Kramáre.
Ďakujem

butterfly333
4. máj 2015

@lubica1812 robia sa klasicke pred operačne vysetrenie krv interne. Prebieha to v celkovej anesteze.

lubica1812
4. máj 2015

@butterfly333 ďakujem, a to môže trvať niekoľko dní?

butterfly333
4. máj 2015

@lubica1812 čo to pred operačne? Tak za den by si to mohla mat spravene. Ja som si to prežila nie mojou vinou už 4x viem čo prežívaš. Tak držím palce a skore uzdravenie. Neviem ako je to teraz no asi den si tam poležíš aspoň tak som bola ja.

katka.ott
16. máj 2015

Ahojte, dalsia do radu otazok - pokial krvacam, budu mi robit kyret ( HSK+ frakcionovana kyretaz)? Mam dost kratky cyklus, do toho polyp. Zakrok bol vypocitany na 23DC, no moje telo sa rozhodlo tentokrat na 21dnovy cyklus....

babo78
27. máj 2015

Ahojte baby, som tu po dlhsej dobe, presne po 3 mesiacoch co som prisla o babätko. Kedy ste po kyretazi zacli znovu skusat? Mne lekarka povedala ze je najlepsie po 6 mesiacoch.

staniacik
27. máj 2015

@babo78 ahoj,je mi ľúto,že si prišla o bábo.. mne po kyrete dr.vravela,že ak bude všetko ok,tak po 2 mesiacoch je telo pripravené.

babo78
27. máj 2015

@staniacik Vidis tak kazda povie inak. Uz som rozmyslala ci neskusit, Doteraz bolo u mna blaznive a nervozne obdobie tak som ani velmi nechcela ale buduci tyzden chcem dovolenku, tak mozno ked prepnem hlavu tak by sa dalo.
Bolo to velmi smutne obdobie, vzdy to na mna pride v stredu ked sa to stalo a to ani na to nemyslim, pride to samo od seba. Verim ze uz bude len a len lepsie u mna, u teba a u vsetkych co si tym presli.

melleanor
27. máj 2015

My sme sa zacali pokusat po 2. menzese a zatiaľ to vyzera, ze som v 7 tt a budu dvojicky... ale po predchadzajucej skusenosti sa bojim tesit...
@babo78
@staniacik

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre