Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janulcek
10. feb 2009

Sme my asi rovnaka krvna skupina Lucka 😀 😀 😀 😀

lucka33
10. feb 2009

už to tak asi bude 😀 Alebo rovnaké znamenie? Ja som ryba a ty? 🙂

lucka33
10. feb 2009

janul idem ku kaderníčke, tak sa ozvem večer, budeš tu? 😉 papa

janulcek
10. feb 2009

jaska budem... Ja som škorpion... 😉 pápá 😉

daykaaa
10. feb 2009

jarulai..bola som v siedmom tyzdni..a ty?

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulcek
10. feb 2009

Cože??Ty doktori su naozaj niektory na šišku..Mne traja povedali že pohlavny styk až po prvej MS,lebo vo vnutri je to rana,krčok otvoreny...Vysoke riziko prenosu infekcie do maternice.Co je v našom pripade,tie ktore ešte neporodili velke riziko dostat infekciu...

twiti
10. feb 2009

Ahojte aj ja sa pripajam k debate ak mozem,uz som doma zo skolky jalamik.
Ja si tiez pockam na mrchu pretoze som dva tyzdne po kyrete.
Janulcek mne tiez doktor nic nevravel o tom zeby sme nemohli.
Povedal len ze take dva tri mesiace by som nemala otehotniet.
hmmm hmm je to zaujimave kazdy povie nieco ine 😨

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulcek
10. feb 2009

Noooo,bohužial,nie si sama ktora si už ani nepameta kedy naposledy../ja 25.dec./Ale ako sa hovori,trpezlivost ruže prinaša 🙂 🙂 Tak sa radšej Jalamik chran,aj pred prechladnutim!!!

twiti
10. feb 2009

Toho roku mam predskolakov.
Ale minuleho som mala takych malickych trojrocnych chrustikov.
a ty jalamik co vlastne robis?
A kedy si bola vlastne na kyrete? mne sa tak zda ze sme boli naraz

janulcek
10. feb 2009

Jalamik a ešte ma napadlo.Ani 2-3 mes.sa nemožme kupat a dvihat tažke veci...a to by už hadam aj bolo všetko 😉

lucka33
10. feb 2009

ahojte babule, už som doma od kaderníčky - najskôr to vyzeralo príšerne, keď to bolo mokré, ale vyžehlené sú tie vlasy super, farba sa mi páči 😅

No a to počasie vonku - čistá katastrofa 😕 V rádiu nič iné nie je počuť, len že v NR je katastrofálna situácia, nech sa jej každý vyhne. Drahý ide z TT z práce a už asi 2 hodiny je na ceste, z TT po diaľnici išiel 20 km/h 😲 A pred hodinou mi volal, že je asi (za normálnych okolností) 10 min. od domu, no a ešte nie je doma 😖 U nás nasnežilo viac ako 10 cm snehu, to nie je normálne a cestári samozrejme zaspali, lebo oni sú pripravení už v auguste, ale teraz je už február, dosť ďaleko od ich príprav!!!!! Prečo ich nepokutujú??? Veď nič nerobia, absolútne jediná cesta nie je odhrabaná, ani hlavné ťahy nič, autobusy sa otáčajú, do kopca nejazdia. Toto je normálne????!!!! 😠 Ide ma z nich infarktový stav chytiť 😠 😠

janulcek
10. feb 2009

V pohodke Lucka,ich to zase raz prekvapilo,ako každy rok.V noci nasneží a oni nie su schopny dat doobeda do 12.00.doporiadku cesty.Akože,typicke Slovensko....Tak si krasna,čo??? 😉 Háro upravene!!!Ja pojdem do sprchy a do duchien s manželom.Ide konečne naš oblubeny serial...Hurááá.

lucka33
10. feb 2009

ordinácia? 😉 aj ja si kuknem tehulu čobejovú 😉 papa a dobrú noc

janulcek
10. feb 2009

jaska,ordinacia...jupííí.pápá dobru noc.. 🙂

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarulai
11. feb 2009

daykaa, ja som bola v 9tt, ale bábo bolo malinké, malo len 4mm. najhoršie som znášala to, že ešte 2dni pred zákrokom som bola u dokiho, že špiním /povedal mi, že to preto, že placenta je nízko/ a videli sme aj srdiečko ☹ a ešte mi sestrička pred zákrokom zahlási, že: to ešte nebolo bábatko. no skoro ma zhodilo z tej kozy! ešteže ma priviazali 😀

jarulai
11. feb 2009

babulky, vy nie ste náladové? mna normálne šlak trafuje zo samej seba aká som náladová /a občas bolia kríže a hroooozne svrbia didky/ 😠 no to som zase zvedavá, čo to znamená

lucka33
11. feb 2009

ahoj jarulai, ja som mala totálne výkyvy nálad asi tak 2 týždne po zákroku... Asi hormóny, z ničoho nič som sa rozplakala alebo zostala smutná... A potom bolo zase dobre... A tiež som potrebovala byť často sama... Ale už teraz je to v pohode, v piatok budem 5 týždňov po zákroku 🙂 Toto je len obdobie vyčkávania, kým sa telo dostane do normálu, je to ťažké, ale treba vydržať 😉 držím palce! 😉

jarulai
11. feb 2009

u mna to bolo tie dva týždne po zákroku ešte horšie, to som plakala asi v kuse. že by som bola taká spomalená a ešte stále mnou mávali takto hormony 😨 zajtra je to 3týždne.
no nič iné nám ani nezostáva ako čakať a vydržať 🙄

daykaaa
11. feb 2009

aj ja som predtym spinila tak som isla k mojmu gyn a povedal mi ze to v tehotenstve je normalne..cez vykend som zacala slabulinko krvacat bolesti som nemala ziadne.ale aj tak sme hned utekali na pohotovost..tam ma vysetrili a ze mam hroziaci potrat tak mi dali tabletky na zastavenie krvacania a na podporu tehotenstva..o dva dni na to som isla znovu k svojmu gyn so spravou z pohotovosti..a predstavte si co mi povedal...ziadne tabletky mi davat nemali a on mi dalsie nepredpise lebo to nechame na prirodu!!ja som naozaj nemala slov..ako moze niekto povedat nieco taketo v dnesnej dobe..ze ja mam aj tak este cas...ved mam len dvadsat...ale pre boha ziveho mne tu o vek vobec nejde ..na malinke sme sa tesili.. ☹

lucka33
11. feb 2009

daykaa ☹ prístup niektorých lekárov nemá obdobu, načo teda prisahajú, že budú ľuďom za každú cenu pomáhať, keď to v mnohých prípadoch tak vôbec nie je.... 😠

daykaaa
11. feb 2009

aj to sa stava...take je zdravotnictvo..
nech sa uz da vsetko do normalu...mrcha stale nic..a to uz som vyse 5 tyzdnov po kyr.kolko budete cakat s dalsim tehotenstvom?

jarulai
11. feb 2009

ja som došla od toho mojho gyndoša a večer som už začala krvácať. myslela som, že je to z vyšetrenia ako predtým, ale bolo to horšie a neprestalo to ani do rána, tak som išla do nemocky. tam ma prijali pre hroziaci potrat, napichali 3injekcie za den, papala som dva druhy tabletie - jednoducho mám pocit, že sa robilo všetko pre to, aby sa baby udržalo. no v noci som začala krvácať ešte silnejšie /akoby som dostala mrchu, ale nič nebolelo,ani tam neboli žiadne hrudky - čistá jesná krv/, tak mi urobili vnútorné sono, no a tam už srdiečko nevideli a vraj dokonca ani plod ☹ ked som potom po prepustení išla k mojmu dokimu, nas...l sa, že keby som prišla k nemu, on by mi to zachránil! no toto povie babe po nechcenom potrate 😠 viete si predstaviť ako som si to potom vyčítala. ale viacerí ma uistili, že ked som na tom bola takto, tak by nepomohol ani on, tak sa s tým zmierujem ☹

janulcek
11. feb 2009

Daykaaa,momente by som zmenila gynekologa!!!! 😠 Hajzel!!!Ono je pravda,že ked to ta priroda tak chce,tak lieky nepomožu.Ale ked to chce nechat,tak jej treba pomoct.....
Moja kamoška ma tiež super skusenosti z gynekologičkou.Chodila po nemocnici kvoli tomu že stale krvacala/bola tehotna/prišla k nej na kontrolu,spravila jej sono,zisitila že je to mrtve,poslala ju obliect sa a setrička prišla a švacla jej do ruky tehul.knižku že toto už nebudete potrebovat,choddte sa dat vyčisitit do nemoc.Zachovali sa ako naj.naj.svine..
Daykaaa.Aj mi s Luckou čakame ako na spasenie na tu MS 🙂 mi tri sme asi rovnako na tom,každa už ma za sebou 5 tyž.od toho...My sme s manželom rozhodli že počkame do maja..a potom ideme na to. 😉 Dalšie tehotenstvo zavisi od velkosti plodu,aky bol plod velky.Cim menši,tak tym skor sa može začat.Ciže nejake 3-4 MS..Moje bolo 5mm.Ciže o ničom.

daykaaa
11. feb 2009

jaaj baby ani neviete ako ste mi pomohly..nemam sa s kym o tomto vsetkom rozpravat..moj plod 4mm...
ja som si tiez vycitala vsetko mozne..ale uz s tym nic nenarobim..

janulcek
11. feb 2009

Jasne Jarulai.Ako som si ja vyčitala že som trčala v špineni 4 dni doma a spoliehala som sa na to,že ved kamaratky povedali že to je normalne v tehotenstve.Dobre ma potom zdrbali/ale slušne/v nemocnici,tak som vedela kolka bije,ako sa hovori.Teraz,ked ostanem tehotna a len ma trošku pichne v brušku,momente utekam.A nech ma maju za hysterku..Aj ked viem,že by mi to babatko nezachranilo...všetky mame tie iste diagnozy.Plody sa prestali vyvyjat.A stym sa neda naozaj nič robit/myslim si/.Ked ma babatko šancu,tak bude bojovat.
Ja ked som ocitla druhy krat v nemocnici,presviedčali ma,že to može byt len hematom ktory zakrvacal,ale ja som to citila,že nema šancu,darmo ma presviedčali.Lenže stale to bolo take divne,akoby bilo aj nebilo srdiečko.Ale ja som to citila už ked som sa vratila prvy krat z nemocnice/to bol Silvester/ a v pond.som mala ist na normalne sono..Aj som bola a povedal to čo som čakala že to nie je v poriadku, že ked začnem kravact,alebo špinit mam prist.V ten den o 16.00.som začala kravacat...a už som si bola sto percent ista,že je koniec!!!!!!!! ☹ ☹ ☹
Ja si tiež myslim že to tak malo byt,aj ked treba na to vela sil.Utešujem sa tym,že nebolo v poriadku a pride druhe,aj ked ja som chcela aj to prve.Ako každa jedna z nas.
Inak,ja som mala riadne bolesti,už sa tlačilo von. ☹ asi ako porod.

jarulai
11. feb 2009

no aj moj plod mal 4mm a vraj som bola v 9tt.
mne to tiež pomáha, že sa tu možem vykecať. ja si myslím, že by sme si nič nemali ani jedna vyčítať - ved sme bábo chceli a robili sme všetko pre jeho záchranu.

janulcek
11. feb 2009

Daykaaa,aj ja som našla pochopenie len u jednej kamaratky.Ostatne/aj všetci naokolo/svorne tvrdia,ved budeš mat druhe.Oni su ako dementi...Ved ja som chcela aj to prve!!!!!!!! ☹ Ten,čo to nezažije,NEPOCHOPI!!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre