Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

velvet26
9. nov 2009

Ahoj nelia...
to preco ti predpisal dr. antikoncepciu, nechapem, aj ked som citala na nejakom fore, ze jednej holke ju predpisal a tiez ma problemy...
na tvojom mieste by som ju vysadila, ved telo sa potrebuje spamatat, a nie ho dopovat hormonmi, ved chces mat babatko asi coskoro, tak preco ju brat, nechapem..

burina111
9. nov 2009

nelia, ja by som tiež povedala, že vysadiť....to je zásah do hormonálneho systému, preto asi aj krvácaš....telo sa samo vysporiada...

janirea
9. nov 2009

ahoj nelia,
no to je cudny postup,,,nestretla som sa s tym,,,, ja by som to vysadila,,,ved ty potrebujes, aby sa ti vylucilo teraz vsetko hcg z tela a aby nabehol znovu cyklus a cim prirodzenejsie, tym lepsie,,,,,no aspon ja si myslim

velvet26
9. nov 2009

hej, ja si myslim..nelia, vysad to co najskor..

cervena_ciapocka
9. nov 2009

baby, po kyrete som aj ja brala antikoncepciu, jeden mesiac. A je to preto, aby sa urovnali hladiny hormonov v tele a aby sa maternica poriadne zregenerovala.

velvet26
9. nov 2009

nelia, aj tebe ju dr. nasadil len na jeden mesiac? nie je to potom vacsi sok pre telo, ked sa zas prestane brat, podla mna prirodzene by sa malo telo z kyretaze spamatat najlepsie..

janirea
9. nov 2009

,,a zrejme aj preto, aby ten cyklus sa znovu obnovil uplne presne,,,trebars tych 28 dni,,,,aj ked ono sa to "spravi" aj prirodzene, len to zrejme dlhsie trva,,,,samozrejme, ked nie su ziadne ine komplikacie,,,,,,,,,,,,,ja len tak uvazujem 😅

janirea
9. nov 2009

ja mam trochu dojem, ze je to aj od presvedcenia toho-ktoreho lekara,,,,,ze ci prirodzene alebo trochu pomoct

dominiikkaa
9. nov 2009

tak ahojte aj ja mam nieco nove zajtra idem do banskej bystrice na geneticke testy a v stredu na odber plodovej vody pretoye mi nechcu potvrdit papiere na potrat a vedia ze to babetko aj tak do 9 mesiaca neprezije ale povedali mi ze taky je zakon a ked sa narodi mrtve tak vtedy povedia ze to nemalo zmysel tak som s toho taka znechutena az mi je zle a to este nieje vsetko ............

micicka
9. nov 2009

no dominika to co je?? sice len tusim co je vo veci, ale taketo nieco, cakat na zly koniec? taketo zakony my tu mame, ale necudo ☹
tak ti prajem hlavne veľa psychickej podpory od blízkych, tá je momentálne asi najdôležitejšia

micicka
9. nov 2009

o antikoncepcii po potrate som pocula uz aj ja, ale poviem pravdu hlúpo som si myslela, že je to prevencia proti otehotneniu 😨 ale na upravenie cyklu, aj keď ešte nikto netuší, že nebude v poriadku, sa mi to zdá zbytočné. ale každý lekár ma iné metódy. preto je asi najlepšie spýtať sa na vysvetlenie práve toho doktora, ktorý predpísal antikoncepciu

velvet: určite sa nám to podarí na prvý šup 😀 len som zvedavá do kedy vydržíme čakať 😉

velvet26
9. nov 2009

micicka, jaaaj, veru, to cakanie ma nejako nenadchyna, ale ubehne to rychlo, my zacneme asi v januari...vy kedy??

domiinikkaa, to snad nie je mozne,nieco taketo...myslis, ze tam nie je ziadna nadej? mozno, este je..hm... 😔
ved na tych genetickych testoch zistia presne, ci je problem a aky aj pri odbere plodovej vody..ja stale dufam, ze je to len plany poplach...
😖
a co ti este povedali prosim ta...hm...?

micicka
9. nov 2009

velvet, no my plánujeme začať tiež v januári. dúfam, že ten čas ubehne rýchlo ako vravíš 🙂 veď keď ťuťu muťu môžme, tak to nie je až také zlé čakanie 😀 ja som tehotenstvo stále odkladala, raz kvôli tomu, potom kvôli inému a teraz nebudem vedeť vyčkať 2 mesiace 🙂

velvet26
9. nov 2009

ved to micicka, aj ja som to odkladala, kupovali sme byt, potom sme zariadovali, potom sme planovali svadbu, tak ze potom, podarillo sa hned na svadobnej ceste a takto to dopadlo..hm, no nenarobime uz nic..ja uz mam 30 rokov tak nemam vobec na co cakat..
ty mas kolko rokov a ostatne kocky...?

micicka
9. nov 2009

no ja mam už 33 🙂 a to sme ešte ani svadbu nestihli 😎 keď som sa pred asi 6 rokmi na chvíľu rozišla s mojou polovičkou, rozhodla som sa začať študovať drhú výšku - popri zamestnaní, medzitým sme kúpili dom, s ktorým máme doteraz len problémy. tento rok v lete som promovala a tak som sa rozhodla, že keď chceme bábo, tak už nemôžme nič odkladať!
aspoň že som hneď otehotnela, tak už aby tu bola január 🙂
nahovorila som aj kamošku v rovnakom veku, tiež sa zadarilo na prvý raz. ona zatiaľ všetko v pohode, takže aj za ňou sa musím poponáhľať 😉

velvet26
9. nov 2009

micicka, ved sme v najlepsom veku, bola dr. sme mlade..a poviem ti, ze aspon mozme byt radi, ze mozme otehotniet, aspon vieme, ze nam to funguje, ved kopec bab nemoze otehotniet a nam sa to podarilo hned..tak mozme byt za to vdacne..aj nabuduce nam to musi vyjst hned... 😉

nelia
9. nov 2009

Kočky, skôr som sem nevedela nakuknúť.... díky za reakcie.. no moc ma nepotešili.. ja neviem, prečo mi lekár predpísal tie tabletky, ale však on hádam vie prečo... povedal mi, že na úpravu cyklu... ja som otehotnela totiž cez IVF, takže som bola nadopovaná hormónmi, potom to tehu a asi preto tá antikoncepcia, aby sa to skôr zrovnalo. No ja by som ju najradšej vysadila, ale nepôjdem proti doktorovi 😒 . Inak sa snažíme už 6 rokov a všetky vyšetrenia (mňa aj manžela) sú OK 😕. A budem ju brať 3 mesiace 😒 .. Ale na ďaľšie IVF môžem ísť aj tak až za pol roka.

Dominika, je mi veľmi ľúto, čo musíš prežívať ☹.. ja som mala jednu kamošku, ktorá musela porodiť v 5-6 mesiaci tiež kvôli tomu, lebo by nedonosila určite zdravé bábätko... bola to pre ňu bohužiaľ velikánska trauma, ale odvtedy už má krásne 3-ročné dievčatko. Prajem Ti veľa psychických síl, aby si to zvládla 😔 😔 .

micicka
9. nov 2009

tak tak, ako hovoríš, podarilo sa nám na prý raz, niektorým to tak ľahko nejde. aj keď sem tam ma ešte chytí nejaká tá presimistická myšlienka, že čo ak sa to nepodarí alebo sa to zle skončí. ale je to stále lepšie a lepšie. veľmi som bola nervozna, z toho, že kedy mi už konečne dorazí menzes. bála som sa, že budem musieť ísť k dr. na vyvolanie a tak. ale od soboty už je všetko veselšie, všetko funguje tak ako má, takže bude všetko ok a budúci rok budeme rodičia 😀

velvet26
9. nov 2009

nelia, aha to som nevedela, ze si mala IVf, tak to mozno asi naozaj kvoli tomu vam dr. dal..ja verim, ze sa vam to podari prirodzenou cestou, skusajte co sa bude dat...mozno za pol roka alebo aj skor uz budes tehotna a nebude treba uz IVF, moooc ti to zelam.. 🙂

micicka
9. nov 2009

nelia ako vravíš, doktor vie čo má robiť. my tu mudrujeme a nevedeli sme čo tomu všetkému predhádzalo. veľmi vám držím palce, aby k vám šťastíčko nablúdilo a podarilo sa už po tých troch mesiacoch 🙂

velvet26
9. nov 2009

baby, vsetko bude uz len ok, som o tom presvedcena..
baby, nemali ste zo zaciatku tehu mykozu, ja totizto ano a dr. mi dal nejaky krem, ked som si ho dala, tak som precitala, ze nepouzivat v tehotenstve, tak ma stale skrie, ci mi to neuskodilo..no hadam vie dr. co mi dal.. ☹
no viem, ze nabuduce si uz ziaden krem na mykozu nedam, radsej ju pretrpim..vy ste ju nemali??

micicka
9. nov 2009

no ja som nemala mykózu v tehu, asi pol roka pred tým. ale myslím, že dr. by ti nepredpísal nič, čo by mohlo uškodiť. ale aj rozmýšlam čo som urobila zle.... keď som ešte nevedela, že som tehu - napríklad som natierala podlahu pentrekom, bola som u zubára a ten mi dal ozón, síce som mu povedala, že možno som tehu a podal ho injekčne a nie inak (neviem ako) ale aj tak si myslím, že možno niečo z toho ublížilo. najlepšie je nepremýšľať veľmi nad týmto. už to aj tak nezmeníme.

velvet26
9. nov 2009

ved to micicka, aj ja stale hladam chybu, co sa mohlo stat, co som urobila zle..no na to uz nikdy nedostaneme odpoved, co sa stalo..
micicka, ty si tusim nebola na ziadnych vysetreniach po kyrete odbornych, ze? nechystas sa...??

micicka
9. nov 2009

nebola som vôbec na žiadnom vyšetrení, nebola som ani na kontrole - ževraj netreba. chystám sa behnúť k obvodnej dr. nech mi aspoň krv zoberie. uvidím či mi ešte niečo odpručí, ale behať celé dni po lekároch sa mi veľmi nechce ☹
ty sa chystáš na nejaké vyšetrenia?

velvet26
9. nov 2009

ja som bola dnes na tej endokrinologii, za 10 dni budu vysledky hormonalneho profilu a protilatok proti stitnej zlaze, sono mi tiez robili zlazy, je ok..normalna, nie zvacsena..
no a v stredu idem obvodnej chcem ju poprosit, ci by ma poslala na hematologiu tie vysetrenia, co sa robia po viacerych potratoch a na imunologiu..
este skocim aj na gyndu, na kontrolu..

velvet26
9. nov 2009

mne robil kyret priamo moj gynekolog..
hovoril, ze kontrola je za dva tt. no pojdem uz teraz v stredu za jeden tt. nech mi ukonci pn, ty si po akej dlhej dobe isla do prace, kolko si bola na pn?

micicka
9. nov 2009

veď áno, písala si, že ty si pobeháš čo sa dá, prepáč, uniklo mi to nejako 😨 ja som gynekologyčke volala, kvôli výsledkom z nemocky z histologie a kvôli výsledkom, čo mi robila odberi - tu bolo všetko ok. aj som sa pýtala, či mám prísť na kontrolu, že netreba. nebudem sa už nad tým nervačiť a rozmýšlať, keď nemám chodiť tak nebudem.... ale na tú krv to pôjdem. len už vidím ako sa rozplačem, keď budem obvodnej referovať, čo sa stalo 😒

micicka
9. nov 2009

ja som bol doma 2dni 🙂 v sobotu ma čistili, v nedeľu pustili domov a v stredu som už bola v práci. za prvé som sa musela ponáhľať do práce, ale aj som si myslela, že mi to pomôže, ale mohla som zostať o čosi dhlšie doma, nebolo to veľmi dobré tak rýchlo sa vrátiť

micicka
9. nov 2009

ozaj a beriete nejaké vitamíny? ja si dávam, femibion a pijem ženský čaj 🙂

nelia
9. nov 2009

Baby, díky, ste moc zlaté... 🙂 Ja v kútiku duše tiež tajne dúfam, že sa nám podarí prirodzene a nebudeme musieť ísť na ďaľšie IVF. A po vysadení antikoncepcie sa viacerým babám zvyklo podariť hneď, tak to možno naštartuje moje telo a zadarí sa...
Ja som inak po kyrete bola na PN týždeň, potom som šla na kontrolu, ale Dr. ma vôbec nepozrel, len mi dal tú antikoncepciu a ukončil PN. Mám sa zase o mesiac ukázať.. to je už o 2 týždne, tak som zvedavá, ako sa moja maternica hojí.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre