Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

evellin26
29. dec 2017

@dominika123654 ja som mala tento týždeň, od jedla a pitia som musela mat 6h, až potom mi robili..

dominika123654
29. dec 2017

@evellin26 to mi je ľúto ako to prebieha? Mám dosť strach

evellin26
29. dec 2017

@dominika123654 nemusíš sa vôbec báť, je to rýchle, pod narkozou a nič neboli ani potom, len trosku spinim, a pustili ma ráno domov.

eliskaevicka
29. dec 2017

@dominika123654 radšej nie . Uspávaju a vtedy nemôže byt človek najedený . Asi len urgentne to neriešia . Je mi ľúto ak ste prišli o babo 😢😢😢

aspinka
29. dec 2017

@dominika123654 pred zákrokom treba byť niekoľko hodín nalačno je to ako operačný zákrok ...

tinka0000
29. dec 2017

Aj Ja sa nato pripravujem 😥
Ale ze ani nepit nic?? Cista voda abo co

dominika123654
29. dec 2017

@tinka0000 a kedy ideš? Ináč mali by sme rovnaký mesiac termín 🙁

tinka0000
29. dec 2017

@dominika123654
Tak 3teho idem ku svojmu gynek.a ak mi to aj on potvrdi tak 5teho.☹ ked to lekar povie raz tak a raz tak.ja neviem uz

dominika123654
6. jan 2018

@tinka0000
Ahoj ako si dopadla?

tinka0000
6. jan 2018

@dominika123654 baby mozem.sa kupat?alebo len sprchnut? Ako dlho budem krvacat ?

juliett99
17. apr 2018

@eliskaevicka ahojky micka mi sme čakali ešte 2x zas nám drobček nebol súdený. Rozmýšľame nad adopciu. Gratulujem vám končeky.. Veľa šťastia zdravíčka

eliskaevicka
18. apr 2018

@juliett99 😭😭😭 to mi je veľmi ľúto . Ak sa do Toho pustite klobúk dole . Držím Vám palce nevh sa rozhodnete ako kolvek ❤️❤️ A ďakujem . Je to maly poklad z neba .

alexsk
29. apr 2018

Ahojte zienky. Aj my sme zial prisli o nase babo, bola som v 12 tyzdni, no v nemocnici som sa dozvedela, ze velkost zodpoveda na 7 tyzden. Celkom to nechapem, kedze som v 7. tyzdni bola prvykrat na sone a vsetko bolo v poriadku. Az pri kontrolnom sone v 12 tyzdni, mi gynekolog oznamil, ze nevidi ziadnu srdcovu akciu. Zmohla som sa iba na to, ze som mu povedala, ze som sa tesila, ze uz je skoro po prvom trimestri amozem byt kludnejsia, na co mi povedal, ze sa to moze stat aj v 35. tyzdni. To, aby som sa nabuduce nebala len prve tri mesiace, ale cele tehotenstvo. Najhorsi zazitok mam vsak z nemocnice, kde ma prijali o 7mej rano, ako som cakala na prijem, narodilo sa babatko a pri mne sa na chodbe tesili z noveho prirastku, kym ja som to uz nevydrzala a zacala plakat. Primarovi som vysvetlovala situaciu, vyhrkol na mna odkial viem, ze je plod mrtvy, akoby som mu prave nevravela, ze mi to v utorok potvrdil gynekolog. Potom sa ma este 5x spytal, kedy mi to vravel, ja v slzach, ziadne pochopenie zo strany lekarov. Vysetril ma zo spodu, normalne s tym kovovym telieskom, ako pri preventivke. Aby toho nebolo malo, hodili ma na oddelenie k rodickam, kde sa vsetky tesili, pocas dna im priniesli 5 x babo na kojenie. Stravila som tam cely den, nakolko ma cakali predoperacne a potom mali dvojhodinovu prestavku cez obed, kyret mi robili az o 1 h, pustili ma domov o 7 vecer. Baby, mam tak nalomenu psychiku po tomto, Cely den som tam preplakala a jedine lekarovi na internom ma bolo luto. Ako ste prekonali strach po MA znovu otehotniet a nebat sa kazdy den, ako blazon. Po akej dobe ste sa zacali opat pokusat? Dakujem.

katrinka34
29. apr 2018

@alexsk Neboj sa, nevzdávaj sa a bojuj ;). Vždy som túžila po troch deťoch ... Najskôr mi gynekológ povedal, že nevie či budem môcť mat deti :((( 17 mesiac som podstupovala hormonálnu liečbu ... nakoniec sa narodil môj synček, o dva roky druhý ;). A keď sme sa rozhodli, že už môže byt aj to tretie diagnostikovali mi rakovinu ... a vieš čo ? Vyliečila som sa, som tu zdravá a v rukách stiskam moje tretie bábätko, moju dcérku ... Niekedy je naša cesta ťažká :((( ale na konci je vždy svetlo ❤️

eliskaevicka
30. apr 2018

@alexsk je mi veľmi ľúto co sa stalo 😢Doktori nemajú pochopenie , oni to berú inak ako Matka . Mne pomohlo asi len to ze o tri mesiace som znova otehotnela , tie tri mesiace som behala po doktoroch , a hľadala príčinu , ktorú aj našli , tak som si celé tehotenstvo pichala injekcie .teraz ma maly skoro pól roka . Na všetko predtým som zabudla . Uz keď som otehotnela , musela som sa nastaviť ze to dobre všetko dopadne , a poviem to pravdu , každý deň som kontrolovala nohavičky či tam nie je krv , keď sa dlhšie nehýbal , uz som sa modlila .ale verila som ze všetko dobre dopadne . Držím palce , aby ro na druhý krat vyšlo .

alexsk
1. máj 2018

@eliskaevicka
@katrinka34 dakujem dievcata za podporu. Tiez verim, ze sa nam coskoro podari znovu otehotniet a aj donosit zdrave dietatko. Je uzasne vidiet, ze to u mnohych dbre dopadlo. Tie som vcera cely den behala a objednavala sa na hematologii a genetike, @eliskaevicka, kolko si cakala na vysledky? Mna este len za mesiac objednali.

eliskaevicka
1. máj 2018

@alexsk aj mna tak objednali , a myslím ze 5 týždňov na prvé , to mi brali 10 ampuliek , tie som mala dobre a potom mi doktor bral ešte na Lepive doštičky a tam bol problém .

alexsk
1. máj 2018

@eliskaevicka dakujem a tie lepive dosticky ti robili na hematologii?

eliskaevicka
1. máj 2018

@alexsk áno, áno , potom som chodila každý mesiac na kontrolu , ráno zobral krv a čakala som cca 2 hodiny .

alexsk
3. máj 2018

@eliskaevicka to ja som dve hodiny cakala iba na objednanie, telefonicky sa nedalo. Takze si tam musela kazdy mesiac? Boli tam dve tehotne baby, som ich lutovala, ze tam musia presediet pol dna, a ak tak musi cakat kazdy mesiac... chcela som sa ta este spytat, ci si pred otehotnenim mala uz vsetky vysledky, alebo ste sa zacali snazit uz predtym. Prve snazenie nam trvalo rok, tak by sme chceli zacat skusat po dvoch mesiacoch. vraj to po cisteni ide rychlo, tak pevne dufam, stasne mi chyba ten pocit, byt tehotna, hoci mi bolo stale zle. Teraz citim iba prazdno. Ako si vlastne postupovala, ked si zistila, ze si opat tehotna? Isla si hned k lekarovi a nieco ti nasadil? Dakujem.

eliskaevicka
6. máj 2018

@alexsk no každý mesiac . Čakať na odber krvy a potom ešte dve hodiny to mal doktor výsledky s krvi a dával mi injekcie , bolo to strašne lebo čakáreň bola strašne mala a ani okno tam nebolo.ked bolo treba dal mi železo , pýtal sa ako sa cítim atd.Ale to v Nitre , neviem ako je to inde . Skús sa spýtať svojho gynekológa , mne povedal ze až po výsledkoch . Potom keď som vedela ze som tehotná hneď som išla tam. Skor ešte sko gyndovi. Držím Vám palce , nech čím skor . Mne to veľmi ponoholo zabudnúť .

martinade
6. máj 2018

Ahojte žienky. Tento piatok 4.5. som podstupila kyret. 2 dni som špinila a dnes rano som mala červenú krv. V pondelok by som mala dostať MS. Ale ako je to teraz po kyrete? Dostanem MS až za mesiac a tento mesiac sa budem cistiť? Ci ako to je teraz? Ďakujem za info. Už pár dní si prezerám staršie príspevky ale nejako sa neviem dopátrať k mojej odpovedi.

alexsk
6. máj 2018

@martinade ahoj, mrzi ma, ze si dalsia z nas, co si tym musela prejst :( ako sa citis? ja som tyzden a jeden den po kyrete, mam aj stale nejake bolesti, pichania, ked niekde idem a neoddychujem, neviem veru, ci je to uz normalne. Inak mi vravel gynekolog, ze sa mozem cistit 10 dni, pokial je to, ako pri ms, je to ok, pokial by bola krv svetla, tak to ok nie je. Podla toho, co som citala ja, ms by ti mala prist 4-6 tyzdnov od kyretu. Drz sa.

martinade
6. máj 2018

@alexsk ďakujem za mile, povzbudive slová a vysvetlenie. 😘 S kyretom som podstupila aj laparoskopiu tak sa citim pod psa, je to čerstvé. Snazim sa oddychovat, ale v utorok uz späť do prace. Sem tam mensie bolesti ale hadam inak ok.
Inak prvy den krvacam, vcera a.v piatok po kyrete len špinenie. Tak som nevedela či to krvacanie mozem povazovat za MS (kedže zajtra mi mala dojst MS)alebo je to z kyret.
Takisto ti želám rýchle uzdravenie na tele aj na dusi a setri sa.

chillybubble
24. máj 2018

@alexsk ahoj, je mi velmi luto, ze si mala taku skusenost v nemocnici. Ja som bola na zakroku kvoli missed abort vcera v Ruzinove a musim pochvalit cely tim na gynekologii. Vsetci sa ku mne spravali uzasne citlivo. Ked som cakala pred zakrokovnou, vsetko na mna dolahlo a rozplakala som sa. Kazdy, kto isiel okolo, sa pri mne pristavil a povzbudzoval ma. Druhy krat ma to premohlo uz priamo na zakrokovni ked ma pripravovali a aj tam boli vsetci velmi zlati, hladkali ma po vlasoch, prihovarali sa mi a vysvetlovali, ze je to takto lepsie ako sa trapit vo vyssom stadiu s diagnozou nejakej genetickej poruchy. Velmi mi pomohli a po zakroku to zo mna z velkej casti opadlo. Smutok zostal, ale jedna mila pani doktorka mi povedala, nech to vsetko necham v nemocnici a uz sa neobzeram spat a bude mi lepsie. Tak sa snazim. Kedy si prosim isla na kontrolu k svojmu gynekologovi?

dafila
25. máj 2018

Dievcence obdivujem vas ako to vsetko zvladate,ja uz som na pokraji sil fyzicky aj psychicky. V piatok 17.5 mi robili kyret po spontannom potrate,ale nevydaril sa im,tak v utorok 22.5 mi robili akutne dalsi,dnes po kontrole dr.uz viem co som tusila,ani tento im nevysiel uplne,stale cosi vo mne ostalo,zatial to dr.nechal na prirodu a v pondelok sa uvidi...

chillybubble
25. máj 2018

@dafila preboha a to sa ako prejavovalo ze ho neurobili nakomplet? Nechapem, ze ani na 2. krat to nedali. Je mi to velmi luto, ze to musis zazivat! Snad to telo uz doriesi samo. A to kde ti preboha robili? Drz sa, prajem ti vela sil a uz ziadne podobne trapenie.

martinade
25. máj 2018

@dafila je mi ľúto ze sa bábo neudržalo, ale isto má všetko svoj význam. Držím pršteky nech to príroda zariadi aby si nemusela podstupovať další kyret a rýchle uzdravenie hlavne na duši.

alexsk
26. máj 2018

@chillybubble ahoj, dakujem za povzbudenie. To je skvele, ze si mala stastie na takyto uzasny personal, to sa clovek potom lahsie zmieruje so situaciou. Mrzi ma, ze sa to stalo aj tebe, verim, ze budes coskoro v poriadku. Ak sa budes chciet pozhovarat, kludne mi napis ;) a este raz vdaka za mile slova.

alexsk
26. máj 2018

@chillybubble prepac a na sprave z nemocnice som mala, ze sa mam hlasit u gynekologa do troch dni, ale to mi dal iba pn a vidiet ma chce az po prvej menstruacii. Bola som tam sice skor, lebo ma chytil slepak a myslela som si, zevsu to komplikacie po kyrete, takze ja som aktualne uz aj po operacii slepaku 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre