Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

taily30
26. máj 2018

@martinade ahoj. tiez som si tym presla, sice nie na SK. myslim, ze kazda sa zotavujeme inym tempom. bola som 13tt tehotna a to mi dali este na vyber, ci to necham na prirodu alebo zakrok. Zvolila som zakrok, kedze za par dni som letela domov na SK (povodne oznamit tu stastnu novinu). to ale nevyslo. uz vtedy som mala zrusit celu dovolenku, lebo okrem krvacania hlavne ta bolest na dusi bola horsia. krvacanie bolo take vselijake, povodne mi povedali, ze ziadne velke casti by nemali byt, ze krvacanie ako normalna MS. ja som najskor len spinila, aj velke kusy, potom skoro nic, potom zase kus....a takto asi 12 dni. takze toto prve krvacanie sa ani nerata za MS. ak dalsi mesiac. a ta uz bola ako normalna MS. dufam, ze aj moja skusenost trochu pomohla. a dufam, ze sa citis ovela lepsie....

taily30
26. máj 2018

@alexsk och joj, pri citani tvojho prispevku mi az zle ostalo. nie len z toho, ze si prisla o babatko ale hlavne ako s tebou zaobchadzali!!! neospravedlnitelne!!! citim s tebou a rada by som ti povedala, ze to prejde....ale ja som si tym presla v novembri a stale mavam slabe chvilky. ako aj ty, bola som v 13tt ale plod 9tt. a to iste ako aj tebe povedali, prestalo srdiecko bit. ja som isla na geneticke testy a presnejsi ultrazvuk....a vtedy mi povedal, ze babatko nezije....je mi z toho zle teraz ked si pomyslim... my sme cakali na tento zazrak 8 rokov....neviem ako ostatne zeny, ale mne tato skusenost zlomila srdce.........
ale po par mesiacoch sa opat pokusame... verim, ze aj na nas sa stastie usmeje....🙂

martinade
26. máj 2018

@taily30 dakujem ja uz sa citim tiez lepsie
Tiez som nebola operovana na svk a tím lekaeov a sestričiek bol super. Rozslzila som na na stole tak ma zacala anasteziologicka hladkat po vlasoch. Ja som sice kyret podstupovala aby sa mi podarilo lepsie otehotienieť plus laparoskopiu ale neskor som sa dozvedela ze to bola diagnostická a v Septembri ma caká znovu na odstranenie zrastov.

alexsk
26. máj 2018

@taily30 ahoj, mrzi ma, ze to mas tiez za sebou :( ja som si myslela, ze sa z toho nikdy nespamatam, taka silna bola ta bolest. Najhorsie bolo vratit sa do prace, ale zdrzala som sa tam len par dni, kvoli behaniu po lekaroch. Potom som skoncila na operacii, lebo nevedeli urcit, ci je to slepak, cronova choroba, alebo co. Ani by som to neriesila, kedze niekedy mam pocit, ze lekari maju zalubu zbytocne rezat ludi, ale vystrasili ma, ze ak je to cronova choroba, mozu sa mi z creva zapalit aj vajecniky a to by znamenalo koniec nadejam. Tak sa teraz davam dokopy a snazim sa mysliet uz len dopredu. Je to tazke, ja viem, ale pre buduce babo musime byt ok a verit, ze to dobre dopadne. A vies co, ja verim a citim, ze nabuduce to naozaj skonci vonavym, plne donosenym uzlickom v naruci. To iste prajem aj tebe a vsetkym babam, ktore po potrate citia to strasne prazdno. :*

taily30
26. máj 2018

@alexsk si zlata. A dakujem za povzbudive slova. A co si to mala nakoniec?

taily30
26. máj 2018

@martinade ja som mala laparoskopiu robenu par rokov pred otehotnenim..tiez volaju to roboticka diagnosticka..Ale s tym, ze ak nieco najde, opravi, odstrani...a veru aj nasla a odstranila kadeco...dufam, ze ti to vsetko dobre dopadne, drzim palce!

alenka10101
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinade
26. máj 2018

@taily30 dakujem aj tebe držím ✊ pršteky

chillybubble
26. máj 2018

Kocky velmi ma mrzi, ze ste si tym tiez museli prejst. My sme sa snazili 2 roky. A uz som mala za ten cas 1 spontanny potrat v decembri v 6tt a teraz zamlcany v 10tt. Po prvom potrate som bola zdrvena a stale som sa k tomu vracala. Teraz uz viem, ze to nema vyznam. Treba pozerat len dopredu. S manzelom sme sa rozhodli, ze ideme absolvovat vysetrenia na hematologii, endokrinologii, genetike a kde nam este odporucia. Planujeme dovolenku a snazime sa na najblizsie 2 mesiace vymysliet si program, na ktory sa budeme tesit. Drzim vam vsetkym palce, aby ste dokazali na to mysliet co najmenej a prekonat to. Lebo len ked budeme psychicky v pohode, podari sa nam zdravucke babatko.

martinade
26. máj 2018

@chillybubble držím pršteky a hor sa na krásnu budúcnosť 🙂

chillybubble
6. jún 2018

Ahojte, prosim o radu. 23.5. som bola na cisteni, nasledne som 7 dni slabucko spinila, bez bolesti. Vcera a dnes sa spinenie vratilo. Je to len 14 dni od zakroku, takze MS to nebude. K lekarovi mam ist az o tyzden- v nemocke este nwmaju vysledky histologie. Stalo sa vam niektorej, ze sa vam objavovalo taketo obcasne spinenie? Dakujem za odpoved

alexsk
8. jún 2018

@chillybubble ahoj, ja som na 10-11 den dostala take krvacanie, ze som si myslela, ze je to ms. Gynekolog vravel, ze je to normalne. Dovtedy som spinila, ale ak si nie si ista, zavolaj svojmu gynekologovi, povie ti najlepsie, ci treba prist. Drz sa.

merikac
7. nov 2019

@chillybubble
@alexsk
Dievčatá Som po kyrete- včera ma pustili- tesne po zakroku som mala ešte krv- no včera už len minimálne- jasne, prišla som domov s začala som robiť, večer som už krvacala viac a od noci krvacam ako pri ms stale- síce nie tak ako pred zakrokom. je to normálne? Na kyrete som nebola z dovodu potratu, ale z dovodu silného krvacania.

dafila
13. nov 2019

@merikac radšej zavolaj dr. Ja som po kyrete krvácala a museli mi ho spraviť znovu

merikac
13. nov 2019

@dafila Ďakujem- volala som, predpisal mi cez elektronicke zdrav. Pambu na potlacenie krvacania- vyzdvihol mi ju manzel u nas v meste, čiže som nemusela cestovať k lekarovi. Po operacii (v utorok) som prestala krvácať az v nedelu- kedy som lieky vysadila. Momentálne sa cítim dobre a čakám na histologiu

dafila
14. nov 2019

@merikac za malinko. Držím palce nech je všetko ok

masaryk11
14. sep 2021

@anniqa mne sa to stalo dnes. 2roky sme sa snazily. Zajtra idem na vyskrab.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre