Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

velvet26
15. nov 2009

no vinkom to budem asi istit aj ja...len teraz este beriem antibiotika, co mi gyndos predpisal, tak by som nemala, no vcera som to porusila a dopriala si, sice biele..ale bolo super..este zo svadby, co nam ostalo.. 😉

micicka
15. nov 2009

ako dlho budeš brať antibiotiká? asi nie dlho, tak to ešte vydržíš, no nie? radšej, aby si nejakú alergiu nechytila z kombinácie alkohol + lieky.
a potom hurá na vínečko - bíle aj červené 😀

janirea
15. nov 2009

mne tiez prisiel po 5 tt a 3 dnoch,,,,a to cervene vino asi tiez pomohlo,,,,ja som uz tak cakala MS, ze aj nasilu som dala do seba vino,,,,brrr,,,

baby, ja tiez rozmyslam, ze by som necakala,,a aspon len tak spontanne by sme sa zacali snazit,,,ale na druhej strane sa zase bojim,,,,
ja za 2 tt cakam druhu mrchu

velvet,,,neboj,,,urcite vsetko pekne vyjde same von a bude vsetko v poriadku,,,,
mne doktorka presunula kontrolu az po 22.,,,ma dovolenku ☹

velvet26
15. nov 2009

este tusim do konca buduceho tyzdna, tak to tusim vychadza, nastastie len jedna tabletka denne. to mi dal kvoli tomu, aby sa mi bakterie a infekcia nespravila..
uz sa tesim na vinecko, ja som taka vinkova, no ale aj pivecko lubim..cisty alkoholik... 😀

micicka
15. nov 2009

janirea, veď počkaj teda s nami, nech nás je v januári viacej 🙂 alebo aspoň po druhej mrche. potom by si bola taká dobrá predzvesť pre nás ostatné 😀

a ako tak vidím to červené víno funguje aj v týchto prípadoch. ja som už bola z toho dosť nervózna, že nechodila. ja som sa síce nemusela pri pití veľmi premáhať, aj keď biele vínko mám radšej

micicka
15. nov 2009

no velvet, to ja si dám aj slivovicu alebo zlatú tequilu s pomarančami veľmi ľúbim - veď vitamíny treba dopĺňať 😀 pivko nemusím. dnes sa môj priateľ zo mňa smial, boli sme na obede a ako dezert som si dala karamelizované slivky s rumom a zmrzlinou - že preto leboje tam ten rum 🙂

velvet26
15. nov 2009

micicka, tak to si moja krvna skupina tequila golld s pomarancmi a so skoricou...mnaaaam.. 😵
a to musela byt ina maskrta, co si mala tie slivky so zmrzkou a rumom, hmmmm.... 😵

janirea
15. nov 2009

micicka,,,ja som bola uz dost nervozna,,,stale mrcha nikde,,ani brucho ma nebolelo,,,ništ,,,tak som sa vrhla na flasu vina,,,len my vtedy ani dajak dobre nesadlo 😀,,,ale ucinok to apson malo hned na druhy den

,,ja som sa teraz "namotala" na snazilkovanie pod vianocnym stromcekom 😀 ,,,tak to mam normalne ako ciel,,,a uz vtedy musi byt vsetko fit,,,,tak sa tym tak ukludnujem, ze este mam vydrzat 🙂

micicka
15. nov 2009

no tak keď doberieš antibiotiká, urobíme si spoločný tequilový večer 🙂 čo ty na to, nie je to zlý nápad 😉 len musím teda dokúpiť tequlu, lebo tu u nás veľmi rýchlo klesá hladina 😠

a kto sa k nám eše pridá?

janirea
15. nov 2009

micicka,,,kamuflujes to do sladkosti 😀 ,,,

micicka
15. nov 2009

no mňa brucho bolelo minimálne jeden týždeň, už som si potom povedala, že to si len namýšľam, že už som psycho. potom mi priateľ nalial vínečka a na druhý deň večer prišla mrcha mrchavá. ale som skákala od radosti 🙂

snažilkovanie pod vianočným stromčekom, nooo máš pravdu, veď už sme to tu spomínali 😀 a veď to už je skoro január, no nie?!

micicka
15. nov 2009

janirea, chcela som byť nenápadná ale odhalili ma 😀

lu.lu.
15. nov 2009

no baby,vy ste sa nejako rozkecali........nemate vy flasu vina otvorenu? 😀
my sa uz tesime na vianoce,ideme pozriet nasich na slovensko,tak dufam bude aj sneh 😅
a hlavne nebudem musiet nic riesit,ziadne pecenie,varenie-prideme na hotove 😉
myslim,ze nam to bude rychlejsie ubiehat,ked sa mame na co tesit

micicka
15. nov 2009

no lu.lu momentálne nemá žiadnu fľašu, len čajík - teda aspoň ja. ale o týždeň plánujeme tequilovú párty 😎

ja som na vianoce zatiaľ (4 roky spoločného bývania) ešte nikdy nič moc nerobila. raz sme u našich, druhý rok u svokry, kždý sa mi čuduje, ale aspoň nemusím toľko vyvárať. aj keď mamine pomáham každý rok, je super náladička - veď ako na vianoce

janirea
15. nov 2009

baby 😀 ,,,ja sa pridam, ak ma to naucite pit 😀

lu.lu.
15. nov 2009

a este sa chcem spytat-uz beriete aj nejake vitaminiky-k.listovu, e-cko, femibion,femigard?
lebo ja este nie,asi pockam do prvej mrsky
ale zacala som pit alchemilku....

janirea
15. nov 2009

ja prave od prvej mrchy beriem femibion 800 a femi kvapky,,,,a sem tam si hodim Ca-Mg-Zn,,,,toť moje drogy 😀

micicka
15. nov 2009

ja pijem ženský čaj - obsahuje aj alchemilku, ale len 1-2x denne, nie 3x ako píšu a beriem femibion 800. zatiaľ nič viac, nechcem to zase veľmi preháňať. možno by sa zišiel ešte zinok.

janirea - jasné, že ťa to naučíme, nevidím problém 😉 treba mať hlavne zkatú tequilu, pomaranče a mletú škoricu

janirea
15. nov 2009

my chceme byt prave tieto vianoce uz konecne doma,,,budem musiet sice varit,,,,,tiez sme predtym vzdy boli bud u rodicov alebo svokrovcov,,,teraz pekne budeme doma lenosit

micicka
15. nov 2009

nad "vlastnými" vianocami som už aj ja uvažovala, aj keď u druhých to má už spomínané výhody. aj keď sa bojím, aby mi nebolo smutno. ešte mám na to mesiac, tak uvidím ako sa rozhodneme. strašne milujem rozbaľovanie darčekov, keď je obývačka plná potrhaných papierov 🙂

janirea
15. nov 2009

skoricu mam rada, pomarance tiez a s tequilou si poradim 😀 😀 ,,
pockajte baby,,budu za chvilku // a uz sme dopili 😉 ,,,bodaj by!

lu.lu.
15. nov 2009

ja chcem zacat femigard-nemate s nim niektora skusenosti? vraj je dobry na upravu cyklu
o femibione neviem-na co je presne?

micicka
15. nov 2009

veď preto si to musíme odpiť ešte teraz, počkáme na velvetku, kým doberie antibiotiká a bude viruálna párty 😀

micicka
15. nov 2009

femibion 800 - v letáči sa píše: pripravíte nielen svoje telo na tehotenstvo, ale podporíte aj zvradí vývin vášho dieťaťa 🙂 obsahuje kyselinu listovú, vitamíny B1, B2, B6, B12, C, E, jod aešte nejaké tri zložky.

janirea
15. nov 2009

micicka,,,ved prave ja som chcela take "vlastne" vianoce,,,no uvidim ako bude 🙂 ,,,ale aj sa tesim, ze budeme sami,,,,no a na druhej strane moja mama vzdy na vianoce hovori, "ze aby nas uz o rok bolo o jedneho viac",,,,no a asi to teraz nechcem pocut,,,,,

s femigardom nemam skusenost

femibion je v podstate listovka, len v inej-viac pristupnej forme pre telo a plus este vitaminy
inac, na upravu su aj tie femi kvapky od valoviča,,,,su tam tusim 4 ci 5 byliniek, aj alchemilka a je to an upravu cyklu, vacsinou co baby spominali, tak mali skor ovulku, ked ich uzivali,,,,,ja ich beriem prvy cyklus, tak este neviem posudit

ok,,virtualna party tu este nebola 😀

micicka
15. nov 2009

v letáčiku

a ďalej malo byť zdravý - a to ani nepijem...

micicka
15. nov 2009

idem pomôcť drahému s večerou. on urobil rezníky (tie ja síce veľmi nemusím). ja idem pomágať zemiačky a asi urbím uhorkový šalát s kyslou smotanou. tak kecajte ďalej, ešte nakuknem neskôr

janirea
15. nov 2009

tak dobru chut,,,,ten uhorkovy salat je fajnotka,,,uz rozmyslam, ze urobim najazd do kuchyne 😀

micicka
15. nov 2009

ďakujem, bola dobrá, aj rezník bol celkom fajn, ale najlepší bol ten šalát, veľmi ľúbim.

tak prepustím teraz PC môjmu drahému, myslím, že nebude s vami komunikovať 😀 takže prajem ešte príjemný zvyšok večera a potom dobrú noc. majte sa krásne!

janirea
15. nov 2009

aj ja prajem dobru noc,,,ahojtee

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre