Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

tinka12
11. feb 2009

janulcek, presne, ako popisujes.... mam rovnake pocity!!! a kolko ti trvali tie bolesti?

jarulai
12. feb 2009

bré ránko, babulky 🙂
tak to som rada, že ste mi tie pocity v bruchu vysvetlili. ja som sa dokiho na to nepýtala, lebo začali až po návšteve u neho a odvtedy som tam ešte nebola. už som si začala kadečo nahovárať 😎

lucka33
12. feb 2009

ahojte babule 🙂 Tak hlásim mrchu!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 Neviem, či bola niekedy takto očakávaná 😀 Ale dáva mi riadne zabrať, už v noci som sa zobudila na kŕče v brušku a bolesti krížov a to trvá doteraz, idem si dať nejakú tabletku au au au

janul aj ty si už dostala? 😉

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka33
12. feb 2009

jalamik, ja keď som uvidela //, aj keď tú jednu veľmi slabulilinkú, tak som vôbec nič nepocítila... Vždy som si mslela, že sa budem tešiť,keď budem mať pozit.test, že mi bude biť srdce ako zvon, že sa budem celá chvieť... A nič... A drahý, tiež tomu nechcel moc veriť, až pokiaľ by mi to dr. nepotvrdil.... To sme my ženy a naša intuícia...

lucka33
12. feb 2009

kde je dnes janula???? 😉 Nebodaj aj tá dostala ms a teraz sa niekde skrúca od bolestí??? 😨

janulcek
12. feb 2009

Hej Lucka,už som Ti napisala v druhej teme predslov 😠 .Bola som u doktora,s otcom.

janulcek
12. feb 2009

Tinka,tie bolesti ako tlaky na maternicu a krče som mala asi 10 dni po zakroku a asi pred tyž.som prestala pocitovat to elektrizovanie v lavom vaječniku.No a teraz čakam tužobne na MS.

tinka12
12. feb 2009

no janulcek, ale ako dlho ti trvali tie bolesti? kolko dní? neviem, kedy si mala kyret.... ja ich mam uz mesiac 😠

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarulai
12. feb 2009

aj ja chceeeem mrchu 😢
lucka, aj ta bolia/boleli didky, či došla tak znenazdajky viac-menej?
jalamik, ja som bola v 9tt a bábo vyzeralo na 5tt - ani doktori nechápali. ked som bola u dokiho 1.krát /ked mi potvrdil tehu/, povedal, že podla velkosti mimi je to 3tt...o 2 týždne na kontrole mi zahlásil, že som vo 4tt /zase podla velkosti mimi/ a o dalšie 2 týždne bolo mimi na 5tt. čiže celkovo už od začiatku asi rástlo dosť pomaly ☹

jarulai
12. feb 2009

babulky, dnes je to presne 3 týždne, čo sa to stalo ☹ ☹ ☹

janulcek
12. feb 2009

Ja som bola na zakroku 7.1.09.No tak 7-10 dni približne mi trvali tie neprijemne bolesti a po tych horšich som mala 3 tyž.tie štiplave bolesti/elektrizovanie/v lavom vaječniku,take nepravidelne to bolo.Dajme tomu tak 2-3 krat za den.Tie prve bolesti boli horšie,nemohla som si ani sadnut.A išla som k lekarovi len preto,lebo ma to chytilo tak tri dni po navrate z nemocnice a prišlo mi to divne že dovtedy nič.Ale lekar povedal že je to vporiadku,že je to take pozakroku normalne.A bola som už aj na kontrole neni davno,tak že je vše OK.

janulcek
12. feb 2009

Baby nesmieme byt smutne...To tato zima robi všetko ešte depresivnejšie ☹ Nenavidim zimu 😠 Nech je už leto a budeme behat s bruškami,sice malinkymi,ale budeme 🙂 🙂 🙂

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinka12
12. feb 2009

no ja mam bolesti "vajecnika" - (neviem, ci je to vajecnik, ale citim to tak) uz 3 tyzden....dnes sa mi trosku ulavilo, ale vcera to bolo desne 😉 a mam strasne bolesti pri vnutornom ultrazvuku.... ale vraj to prejde... tak dufam... 😉 a ked ste hovorili o tej mrche... ja som mala kyret 16.1. a potom este laparku 2.2. myslite ze laparka moze omeskat mrchu?

janulcek
12. feb 2009

Jalamik,aj mne tie bolesti pripominali ako keby som mala problemy s travenim...nafučane brucho,krče a tie tlaky pri pohybe alebo ked som si išla hačat.
Inak pobolieva ma bruško,asi dostanem.Teda dufam,že dostanem,že to nie je od prechladnutia alebo niečo podobne. ☹
Ja som videla mimi v 7 tyž.ale bolo strašne malulinke.A ešte ma za tych okolnosti na sone viac zaujimalo či žije,ako obrazok na monitore.Lenže už vtedy dokotri podla tej velkosti odhadli že nie je čosi vporiadku.Ked ma po prichode do nemocky doktor pozrel,povedal že je to strašne male,uvidi sa na sone či to vobec žije.A odvtedy som vedela že to nedopadne dobre.Ten materinsky inštinkt nepusti.Ja som mavala aj dost bolesti....
A Jalamik,ja si sem tam strašne verim že to dopadne dobre,potom mam zase myšlienky,že čo ked to zase nedopadne dobre,potom sa zase obvinujem z niečoho,potom zase že ja za to nemožem,priroda to tak chcela...A stale dookola...Ale musime si verit,že baby?????????? 🙂 🙂 🙂 Podržime jedna druhu.. 🙂 🙂 🙂

jarulai
12. feb 2009

jalamik, na to ani nemysli, že či si to neprivolala sama!!! ja som sa tiež tak obvinovala /ešte ma to občas napadne/ - ale je to blbosť! ved predsa si bábo chcela, nerobila si žiadne kúsky, čo by ho mohli ohroziť, tak nemysli na takéto veci. mna moj mužík obchádzal ako kvetinku, ani riad mi pomaly nechcel dovoliť umyť. a vidíš ako to dopadlo. jednoducho to tak malo byť, Boh vie prečo to na nás poslal a my sa s tým už musíme len zmieriť a NEOBVINOVAť SA!!!

baby, to ste mali také bolesti 😨 ja som mala bolesti len tesne po tom ako som sa prebrala. aj to len ako ked mrcha dojde, nič drastické. potom som chvílu ešte pospala a už nič nebolelo /okrem dušičky ☹ /4dni po zákroku mi doki robil vnútorné sono a žiadna bolesť, vobec nič. ako keby som ani žiadny zákrok nepodstúpila.

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarulai
12. feb 2009

veru nejaký ten vinnik by sa zišiel nájsť, aj taký imaginárny by stačil...trochu by sa nám asi ulavilo... na koho to hodíme? 😀

janulcek
12. feb 2009

Zeby na hnusne ovzdušie,stravu a stres...?????

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarulai
12. feb 2009

no veru ten mimizlodej je ale svina - toto nám urobí 😠
inak, baby, ja som úplne šiši. mna teraz napadajú také debilné myšlienky, že som nejaká vadná a tak podobne, ked sa toto stalo. kamoška ma pred týmto varovala a muž ma za to vždy vyhreší, ale neviem si pomocť. asi som zrelá k psychošovi 😠 vy sa tak necítite?

daykaaa
12. feb 2009

ja chcem uz mrchu...v zivote som na nu tak necakala ako teraz...a vidim ze nie som jedina...uz ani neviem co to je 🙂

jalamik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulcek
12. feb 2009

Takže je to mimozlodej!!!!No dobre.Jarulai,všetky mame asi taketo divne myšlienky..Bože čo už mna všeličo ponapadalo.Ale ja si strašne verim že to druhy krat vyjde.Musi!!!!!!!!!!!Nam všetkym!!!
Ej,ale ma riadne pobolieva bruško..Hadam zajtra dorazi mrška,naj.kamoška 😀
A kde je Lucka???? 😒

lucka33
12. feb 2009

tu som janul 😵 bola som kuk malú sesterničku - takmer 2-ročnú. My sme strašne veľká rodina a ja som najstaršia z vnučiek a najmladší sú 3-ročný bratranček a 2-ročná sesternička. Malinký je chorý, spinkal u babky, taký bol ochrapkaný, keď sa zobudil, zlato moje, ale tak hrozne kašlal, tak mi ho bolo ľúto, sedel ako kôpka nešťastia ☹ A malá je taká blška 🙂 Raz je tu a zrazu inde 🙂 Sme sa hrali a už som ju naučila aj moje meno vysloviť 🙂 Aj sme spolu papali 🙂 Jááj, troška som sa s ňou odreagovala 😉 Ale to nie sú súrodenci, ich maminy sú sestry a moje tety 🙂 komplikované? 😉
idem sa vyčančať do divadla, tak sa "uvidíme" až zajtra 🙂 papaaaaa bambulky moje 😵

lili456
12. feb 2009

caaaaaute baby dnes som tu prvy krat.Trvalo
kym som sa sem zaregistrovala.Vsetky meba ktore som zadala uz boli.
Tak ja som mala kyret 13.decembra bola som v 12,tyzdni.
potom 5 tyzdnov nato som zacala krvacat a mala som dost bolesti ☹ tak som isla lekarovi
a povedal ze ma zle vycistili tak som opat sla do nemocnice s placom ze zada vsetko odznova.predopercne
vysetrenia,potom na sale pred deiatimi doktormi musim rozcapit nohy potom vas nafetuju a zobudis na izbe
sfetovana z tych nejakych omamnych latok aby zena zaspala.a dokorka hovori vraj ona odporuca rok a az potom
pracovat na druhom dietati.co sa mi zda dost vela ☹

lauritka
12. feb 2009

lila cakat rok je blbost, maternica sa da dokopy ovela skor, taka idealna pauza je cca 3 mesiace... bohuzial, stava sa to, ze to nevycistia dobre a treba ist znova na zakrok. ja uz mam za sebou tri kyretaze.. 😔

jarulai
13. feb 2009

ahojte babulky 🙂
tak včera som sa rozhodla...končím, dávam výpoved...už žiadne takéto myšlienky, sebaobvinovanie, plakanie, koniec otázkam typu: či a ako som tomu mohla zabrániť a prečo sa mi to stalo a pod....toto všetko teraz chytím a zahodím dóóóóbre daleko a budem myslieť pozitívne. lúbili sme to stvoreniatko ešte prv ako vzniklo, robili sme všetko, čo sme vedeli aby tehu dopadlo dobre...no žial, stalo sa to čo sa stalo a už to nezmením...a tým, že sa budem umárať si nepomožem, skor naopak. spomienky na tú nešťastnú príhodu zamykám do mojej 13.komnaty a budem sa snažiť ju neotvárať aspon nie tak často/. toto bábo bude mať už navždy miestečko v našich srdciach - to sa nezmení ale musíme žiť dalej.

tak čo, pridá sa niektorá ku mne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre