Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

micicka
1. dec 2009

dievčatá! kde ste sa stratili?

velvet26
1. dec 2009

ahoj micicka..
my sme konecne dosli domov, po praci sme boli trochu po obchodoch a potom na navsteve..
taka som unavena...stale sa citim blbo, uplne mam upchaty nos..
tak ja som dnes poslal vyplneny dotaznik jonasovi, na poste som zaplatila sek a doklad, ustrizok seku som mu poslala s tym dotaznikom, tak som zvedava na ten vypocet...duuufam, ze bude optimisticky... 😉
co porabate? je tu dnes nejaky utlm.. 😕

velvet26
1. dec 2009

micicka a nechces si dat spravit aj tu hematologiu, ta je podla mna asi jedno z najdolezitejsich vysetreni...hm...
mne stale vrta v hlave este aj ta imunologia, ci by nebolo treba vybavit si..nejdete niektora aj na nu?

cukruska1920
1. dec 2009

Ahojte....takze som bola u gynekologa...a mam mutaciu MTHFR....takze budem pichat injekcie v tehu

velvet26
1. dec 2009

ahoj cukruska..
tak to ma mrzi...hmm..no na druhej strane, viete, co bolo pricinou a bude sa to riesit tymi injekciami...no...je tu aj tema trombofilia, asi si aj v nej pises, tam ti baby najlepsie poradia, co a ako a hlavne hematolog...teraz si este nemusis nic pichat, az ked ostanes tehotna?

cukruska1920
1. dec 2009

ja som praveze rada ze na nieco prisli...lepsie vediet pricinu ako keby vsetko vyjde ok a ja som bezradna... teraz este nemusim picha...az ked otehotniem

velvet26
1. dec 2009

cukruska, jasne, ved tak som to aj myslela, ze na druhej strane, viete kde je problem a odstranite ho..
nejako to zvladnes, uvidis...ja som tak zvedava na ten moj vysledok hematologie...jaaaaj, uz nech viem na com sme..

cukruska1920
1. dec 2009

velvet...mas velke stastie ze ti to urobili uz po prvom potrate... keby to urobili mne mohli by predist druhemu... 😔 ale podstatne je ze uz to viem

velvet26
1. dec 2009

cukruska...no velke stastie, keby som si to nevybavila, tak to vysetrenie nemam...co ma moj dr. nechcel na ziadne poslat.. 😠
ved to, co sa stalo uz bohuzial nezmenis...moc ti drzim palceky, aby vam to coskoro vyslo..kedy sa zacnete snazit?

cukruska1920
1. dec 2009

velvet..uvidim co povie hematolog a potom ked to gyndos odobri tak buduci mesiac 😉

velvet26
1. dec 2009

a hematologovi ides este na nejaku kontrolu teraz alebo aky je postup, ci az ked zostanes tehu, tak mas k nemu hned ist, aby ti dal tie injekcie? a gyndos vie, ze mas tu trombofiliu, bola si unho s vysledkami?
inak, moja kolegyna bola vcera u dr...na beznej prehliadke, lebo planuju dalsie babo a dr. je povedal, aby pockala s otehotnenim az po zime, najskor vraj v januari, aby sa vyhla chripkovej epidemii, vraj je vela potratov v zime... 😒

velvet26
1. dec 2009

jaaj, nie v januari ale vo februari jej hovoril...my by sme aj vtedy chceli zacat, po dvoch menstruaciach..no pride mi to ako vecnost a prvy menzes este neprisiel...vraj by mal do dvoch tyzdnov, tak mi dr. povedal minuly piatok na kontrole..

cukruska1920
1. dec 2009

mne tie vysetrenia robil gynekolog a teraz mam ist k hematologovi aby posudil co dalej...

velvet26
1. dec 2009

aha, hej uz si spominam, si pisala vtedy, ze on ti vtedy na to bral krv..tak drzim ti palceky...neboj, bude to vsetko ok..

cukruska1920
1. dec 2009

dakujem...aj ja tebe... 😉

micicka
2. dec 2009

Dobré ránko babule.

Tak bola som dnes na odber krvi na genetiku. Ale nemám žiadne podrobnosti, pretože tá známa cez ktorú to išlo, nemala na mňa čas, ale po obede, že môžem dobehnúť, tak sa jej povypytujem na všetko. aj na tu hematologiu. ja keď som sa jej pýtala, že či si mám vybavovať odbery, že dr. mi povedala, že po prvom netreba, tak mi povedala, že v mojom veku (33) by odporúčala uribiť aspoň genetiku.

ivanap6
2. dec 2009

Ahojte spolubojovníčky,
tak už som doma z nemocnice. Tak ako ste hovorili - kyretáž fyzicky nič hrozné, bolelo iba 20 minutúť po zákrkoku ako silná menštuácia a teraz už nič. Dokonca teraz už skoro ani nekrvácam, je to normálne? Doktor ked ma ráno kontroloval, povedal, že tam mám ešte zrazeniny, ktoré samé výjdu. Neviete či sa môžu vstrebať aj samé?
Snažiť sa môžme vraj po Veľkej noci. Vraj plod bol už dosť veľký - 3 cm, 10tt ked sa prestal vyvíjať, presne ked som dostala chrípku. Preto sa začneme snažiť až v marci asi najskôr, čítala som, že v decembri a vo februári sa čaká veľka vlna chrípky. Zaočkovaná som nebola, čo si teraz vyčítam...
Ach baby, nemám ani robotu do ktorej by som sa mohla vrátiť, všetko som obetovala tehotenstu a teraz sa mi to vypomstilo...
Výsledky z hystológie by mali byť o dva týždne a potom ešte tuším niečo o dva mesiace, v tom strese už ani neviem čo mi doktor hovoril.

lu.lu.
2. dec 2009

ahojte kocky, 🙂

ivana- som rada, ze to mas za sebou, to je to najdolezitejsie.....mne sa po kyrete ulavilo,ze aspon uz som zase "normalna", neviem, ci chapes
ako to myslim, ale nosit v sebe mrtvy plod vsetok smutok v tebe este zosilnuje. uvidis, ze o par dni-tyzden sa budes citit o mnoho lepsie....a hlavne, ked vidis, ze nie si v tom sama,kocky tu su uplne super a nasla som tu velku podporu 😉
o tych zrazeninach- ja som bola po 2 tyzdnoch na uzv. a tiez tam nasli malu zrazeninku, ale tie by mali vyjst pri prvom menzes...a kedze ty si este cerstvo po, mozno vyjdu v najblizsich dnoch.
tak hocikedy budes mat tazku chvilku, hop na konika 😉

micicka
2. dec 2009

ahoj ivanka, tak som rada, že to prebehlo bez komplikácii. no ja som krvácala ešte asi dva dni, potom myslím, že už len tak málinko. s týmito zrazeninami mala skôr velvet skúsenosť, trošku jej dr. musel pomáhať. máš ísť aj na kontrolu? ja neviem ako to bolo u mňs, pretože mňa po zákroku vôbec nekontrolovali, ani doteraz nie, ževraj netreba....
no chrípky má byť veľa začiatkom roka, takže tá veľká noc bude asi najvhodnejšia.

a nič si nevyčítaj! možno to nebola tá chrípka, to nevieš, preto sa zbytočne netráp! 🙂

lu.lu.
2. dec 2009

micicka-super! potom nam vsetko porozpravaj, ze co vsetko zistovali, ak budes vediet 🙂

vcera som sa ani neozvala,lebo cez den som bola busy a na vecer ma chytili take silne bolesti brucha,ze som bola rada, ze lezim-nieco podobne mavam pri ovulke, ale toto bolo o mnoho silnejsie-tak po hodine, dvoch to nastastie ustupilo.ja uz som z toho blbec, som myslela, ze ovu bola minuly tyzden,cela som popletena, ja uz tak tuzobne ocakavam prvu mrsku.....
a s tymi chripkami, asi by bolo najlepsie pockat min. do marca, ale to je dlllllllho,,,,,,

lu.lu.
2. dec 2009

a este cukruska- asi sa ti ulavilo, ze nieco nasli....aspon to budes moct teraz riesit 🙂 takze, do tretice vsetko dobre 😎

micicka
2. dec 2009

lulu, jasné napíšem všetko čo zistím, budem sa vypytovať a vypytovať.... a možno sa k ničomu nedopracujem 😀 ale opýtam sa jej, prečo mi odporučila genetiku. lebo vy ste si nechali urobiť všetko ostatné. kamočka hovorila, že výsledky by možno mohli byť už aj dnes. sestrička, že az za tri týždne.... tak sa len musím nechať prekvapiť

do marca čakať je fakt asi dlho, veď uvidíme ako sa budeme cítiť, a podľa toho sa rozhodneme. veď chorobu môžme chytiť hoci kedy, aj keď riziko bude určite väčšie ☹ ja čakám na druhú mneštruáciu, asi pôjdem dnes kúpiť červené vínko - pre istotu.

a lulu myslím, že aj naše telo je teraz popletené z toho čo sa stalo, takže asi je ťažko určiť ktorá fáza kedy prebieha. aj mňa sem tam bolievalo brucho, až som sa začínala báť že čo sa deje, ale vždy to prešlo 🙂

ivanap6
2. dec 2009

dakujem za podporu, teraz to na mňa prišlo, ale už som sa zase trošku ukludnila.
lu.lu ja som po kyrete mala tiež lepší pocit veru a bola som šťastná že to mám za sebou. Micinka, na kontrolu mám ísť až po prvej menštruácii, potom snád výjdu tie zrazeniny. Práve som si poplakala, lebo som si uvedomila, že to muselo byť tou chrípkou, ale na druhej strane lepšie ako keby to mala byť genetika.
Do marca je síce dlho, ale nechcem riskovať chripku.
Kamarátka mi poradila hubu ktorá sa volá chlorella, tiež potratila a potom to užívala a mala výborné výsledky krvy aj počas dalšieho tehotenstva. Tak som to dnes už nasadila, má vraj detoxikovať celý organizmus a hlavne nabrať imunitu. A pijem aj alchemilkový čaj ako som tu čítala.

lu.lu.
2. dec 2009

micicka-ved to, chorobu mozeme chytit hocikedy a nikde nie je napisane,ze na prvykrat sa zadari..... 😒 aj ked to vsetky chceme
veru,veru,telo sa este spamatava,v pondelok budu 4 tyzdne, tak v nedelu kupujem 2 flasky cerveneho, mnam 😎
teraz som nemohla,lebo som brala ATB, ale uz mam slinu 😀

lu.lu.
2. dec 2009

iva- o tej chlorelle som pocula,vraj ma silne detoxikacne ucinky a tiez aj zeleny jacmen,len som si nie ista, ci by sa chlorella mala uzivat pocas tehotenstva? 😨 a alchemilku aj ja pijem

zzuzullka
2. dec 2009

Ahojte dievčatá, chcem vás len trošku povzbudiť. V marci tohto roku som otehotnela, boli sme s manželom strašne štastní, no bohužial mi v 12tt zistili, že plod sa už od 10tt nevyvíja a je mŕtvy. Podstúpila som kyretáž, ako vravíte- fyzicky to nič nie je ten zákrok, po zákroku som mala len akoby menštruačné bolesti a krvácala som len ten jeden deň a potom už len tak špinila. Ale psychicky to bola strašná bolešť, vôbec som to nezvládala a stále som len plakala a všetci okolo mi vraveli, vieš ono je dobre že sa to stalo, asi bol ten plod nejaký chorý, neboj ešte budete mať deti, ste mladí...ale to bolo ešte horšie. Mozog vedel, že to je tak lepšie, ale srdce to nechcelo pochopiť a ja som nevedela ako ďalej a myslela som, že sa z toho nikdy nedostanem. No potom som si povedala, že nám ho Boh zobral preto, aby z neho urobil anjelika, ktorý bude teraz strážiť naše ďalšie deti a trošku som sa s tým zrovnala. A po kyretáži sme počkali 2 cykly a na tretí sa nám podarilo znovu otehotnieť a teraz som v 17tt a verím, že už bude všetko v poriadku. Náš drobček má v nebíčku súrodenca anjelika, ktorý na neho dáva určite pozor. Ale toto bábo bude pre mňa vždy druhé, nikdy nezabudnem na svoje prvé miminko, aj keď vo mne rástlo len chvíľočku a stále na neho myslím a občas mu zájdem zapáliť sviečku na cintorín...dúfam, že som vás aspoň trošku povzbudil mojím príbehom aj keď to vašu bolešť určite nezmiernilo.
Držím vám všetky päste, aby ste boli opät tehulky a všetko bolo ako má byť 🙂

lu.lu.
2. dec 2009

zzuzzulka--velmi moc ti gratulujem k druhemu babatku 🙂 je to jedina naplast na bolave srdiecko, ze? naozaj sa moc za teba tesim a isto nam tymto dodavas nadej, ze aj nam sa to coskoro podari....mas pravdu, vzdy budeme mat v nebicku anjelika, ale ten nam bude davat pozor na nase ostatne deticky.
zelam tebe aj babatku vela zdravicka,drzte sa 😉

ivanap6
2. dec 2009

lu.lu tá chlorella by sa nemala počas prvého trimestra, potom už áno. čistenie organizmu v tomto prípade vraj nejde cez krv. Tá baba (je to presne kamarátkina kamarátka) to ale brala celé tehotenstvo a že také dobré výsledky niekdy predtým nemala. Ja by som to cez tehu radšej úplne vynechala, iba teraz pred to chcem brať.
zuzulka dakujeme ze si nám napísala tvoj príbeh, je podobný môjmu, v 12.tt som bola na utz a v 10.tt sa prestalo vyvíjať. tiež sa modlím každý večer k môjmu anjelikovi a viem že mi bude pomáhať už celý život. A gratulujem k 17.tt tehu 🙂

micicka
2. dec 2009

zuzulka ďakujem ti za tvoj príspevok, určite nám takéto príbehu pomôžu, aby sme toto zlé obdobie lepšie zvládali. musím sa priznať ale, že sa mi pri čítaní tlačili slzy do očí 😢 prajem ti veľa zdravíčka a bezproblémové tehotenstvo 🙂

micicka
2. dec 2009

tá huba sa kde dá zaobstarať? detoxikovť organizmus sa určite oplatí, a ako dlho by sa mala užívať najmenej?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre