Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

velvet26
4. dec 2009

endokrinologiu som si vybavila vlastne tak, ze ked som isla na kyret, tak mi to zas odporucila dr. na internom, ked som bola na predoperacnom vysetreni..
no a infektologiu na tu som mala tiez odporucenie od gyndosa..podotykam, ze nie od mojho ale cudzieho, ktoreho poznam a nebolo mu to jedno..ten mi povedal, ze on dava odporucania na vysetrenia aj po prvom missede, ak zena poziada, ma pravo ich absolvovat, moj ma odbil tym, ze po prvom sa neskuma nic...a ja som sa tak zatala, ze ja to len tak nenecham a vybavim si, je to predsa moj zivot a bolo to moje dieta, nie jeho, tak mam na to narok...

lu.lu.
4. dec 2009

jezis baby, nestiham citat, rychle ste,ale to je dobre

lu.lu.
4. dec 2009

ahoj sekinka, myslim som ta videla v teme kedy otehotniet po missed abort? isto sa ti bude medzi nami pacit 😎

snazilkant
4. dec 2009

aj to mala som prist o osmej rano tak som prisla.... bol zomno siel aj manzel ... mala som nenormalne bolesti... uz som nevladala... a sestricky mi oznamili ze bohuzial uz nemaju volnu postel ani pyzamo...ked manzel urobil brdel tak za 3 min. bola postel aj pyzamo...

k tej Dr. som uz nikdy viac nesla...nasla som si novu...je uplne uzasna ...vsetko mi poriadne vysveli a ma uplne iny pristup

lu.lu.
4. dec 2009

dobru nocku janirea, lenkaxy-zajtra sa "stretneme"

velvet26
4. dec 2009

snazilka....to je mi moc luto..
ja som to mala tiez v tom podobne, ze som chcela pockat, aj dr. povedal, ze budeme cakat a robil mi este dve kontrolne sona...no nic sa nezmenilo, babo malo cca. 2 cm...jedine, co som videla na ultrazvuku ako zmenu bolo to, ze sa zacalo menit, proste sa zacal uz rozklad buniek, uz nebolo take pekne zretelne, rucicky, nozicky...tak to som pochopila, ze je ozaj koniec a nepomoze nic..

velvet26
4. dec 2009

bru nocku lenkaxy..
hej, sekinka bola v teme tehotna po potrate, no prisla k nam, dala som jej na nas tip.. 🙂

lu.lu.
4. dec 2009

dobry tip 😉
mne sa praveze babo akoby zacalo zmensovat-na konci malo uz len 0.5 cm, ale im sa zdalo od zaciatku akesi male, my sme ale uz aaj srdiecko mali, tak ma to ukludnilo, no a potom rana. a to som este s mrtvym babatkom musela cestovat lietadlom ,otras

velvet26
4. dec 2009

baby, zachvilku budeme mat stranu c. 100, co sme popisali...dobre co.. 😉

sekina
4. dec 2009

vetvetik dakujem krasne, skusim to este s tym mojim dr. aj ked dnes bol maximalne neochotny...o tyzden budu aj vysledky z histologie a aj ked dr. nepredpoklada, ze by tam nieco nasli, aj tak som zvedava, pricina preco sa to stalo mi nedava spavat...a aj ked sa to nedozviem, chcem pre to urobit vsetko...
snazilkant...uff, tak sa drzkaj, ked si citam tie nase pribehy vzdy ma dokaze dojat ten pristup nasich dr.... ☹

lu.lu.
4. dec 2009

a ako to tu bude ficat,ked budeme vsetky tehulky 🙂 jaj

sekina
4. dec 2009

lu.lu jaj to by bolo super a vsetky by sme sa stetli v novej krajsej teme...pohodove tehotenstvo bez komlikacii, vsetkym to srdecne prajem..... 🙂

snazilkant
4. dec 2009

no teraz co mam dr. je maximalne uzasna... odpovie mi na vsetko co chcem pocut.... a aj ked mi nieco nieje jasne tak mi to povie ... aj teraz ked som chcela brat nejake vitaminy tak mi hned odporucila jedny tabletky...a hned mi povedala ze preco .... beriem femibion 800

lu.lu.
4. dec 2009

ved my sme sekinka aj rozmyslali,aky nazov dame novej teme, ale este sme sa nedohodli, nemas tip?

velvet26
4. dec 2009

tak lulu. to si pis..to budeme frccaaaat... 😉
sekinka, nedaj sa odbit...pripadne, nemas nejakeho ineho znameho co je gynekolog, ze by ti tie odporucania dal..pripadne, tvoja obvodna lekarka, keby si za nou sla...aj ta by mozno pomohla...ja som mala moju obvodnu v zalohe ako poslednu, ze keby mi to ten druhy dr.nedal..pripadne, by som isla na tie vysetrenia ako samoplatca a zaplatila si ich. ved v takomto pripade by som tie peniaze nelutovala dat..tak ti drzim palce...nech to vsetko vybavis.. 😉

snazilkant
4. dec 2009

hmm no veru nova tema a aj tehu hmm hned to beriem 🙂

velvet26
4. dec 2009

snazilkant aj mne ich ten druhy dr. odpporucil, tie vitaminy femibion 800... uz ich aj beriem mam polovicu uz spapanu.. 🙂

lu.lu.
4. dec 2009

v teme kyretaz kazdopadne nezostaneme ako tehulky

snazilkant
4. dec 2009

tak to je potom fajn, a este nech spolu aj zacneme tehu a bude to to naj

velvet26
4. dec 2009

to teda nie, prec od kyretaze...no musime vymysliet nieco originalne, aby nam to adminky nezamkli a neodporucili nas do inej temy...

snazilkant
4. dec 2009

hmm no mame nadcim premyslat 😀

velvet26
4. dec 2009

mate nejaky tip na novy nazov...?

sekina
4. dec 2009

velvetik tak to si pis, ze sa nedam odbit, ty si ma tiez riadne navnadila 😉 a mam este jedneho gyndosa v zalohe ak nepochodim u toho mojho..a uz aj keby som si mala cvakat...este raz diiiiiiiiik a velke

snazilkant
4. dec 2009

sekina
urcite chod uz len pre svoj vlastny pokoj , aby si bola spokojna ty sama

sekina
4. dec 2009

hmmm???Nova tema...intenzivne premyslam 😉

snazilkant
4. dec 2009

hmm tak to sme urcite 2 az 3 😀

velvet26
4. dec 2009

sekinka, nemas vobec za co...ja ti moc zelam, aby si si vsetko vybavila, pre klud duse..bud sa proste nieco zisti a bude sa to riesit alebo sa nezisti nic a budes kludnejsia..je to predsa lepsie ako potom pri druhom tehu az tak velmi trpnut..ze co a ako..

lu.lu.
4. dec 2009

ok babenky,lucim sa. dobru nocku a dakujem za pekny vecer 😉
sekinka-good luck, nech vsetko vybavis

snazilkant
4. dec 2009

dievcata budem koncit lebo rano idem do prace 😖 tak aby som sa poriadne vyspinkala

velvet26
4. dec 2009

baby, urcite nejaky nazov vymyslime...musi byt optimisticky, to je podmienka, no trosku aj by tam mohla byt aj zmienka o tom, co mame za sebou, aby sa mohli pridat aj potom neskor holky, co to maju tiez za sebou...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre