Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

solinkarka
28. feb 2011

@vivienkatka ale vsak budes si ista az ked testnes...takze zajtra rano cakam od teba dobre spravicky 😵

vivienkatka
28. feb 2011

@solinkarka dakujem za povzbudenie a urcite vam dam vedieť a držim vam všetkym palce aby ste boli tehu ved nieje nic krajsie na svete ako byt tehu 🙂

svetlankat
28. feb 2011

@vivienkatka toto som si nasla na nete, viem ze to nie je optimisticke, ale ty mysli optimisticky, bude to dobre

Vo všeobecnosti sa po potrate neodporúča určitý čas otehotnieť z dôvodu, že potrat väčšinou súvisí s kyretážou - mechanickým čistením maternice. Po tomto zákroku potrebuje maternica väčšinou čas niekoľko cyklov /je individuálne koľko/ na regeneráciu. Je veľmi pravdepodobné že napr. v 1.cykle po zákroku sliznica nedorastie do takeho stavu, aby bola schopná uhniezdenia nového oplodneného vajíčka, a teda ak by aj došlo k počatiu, pravdepodobne nastane opäť spontánny potrat, ale väčšinou v ranom štádiu /menštruácia mešká len zopár dní/, kedy žena o tom ani nemusí vedieť.
Schopnosť ovulovať by ale samotným zákrokom narušená nemala byť, čiže ak ste doteraz bežne mávali ovuláciu, mal by byť cyklus ovulačný aj po zákroku. Ale pravdepodobne bude skrátená poovulačná fáza /od 1.dňa potvrdeného vzostupu BTT po posledný deň pred menštruáciou - táto fáza by mala byť 12-16dní/.
Myslím si, že čas 3 mesiace by mal na regeneráciu stačiť, možno by vám pomohlo sledovať sa, a najmä odmerať si dĺžku poovulačnej fázy /pokiaľ by ste potrebovali pomoc s určením poovulačnej fázy, alebo s akýmkoľvek iným vyhodnocovaním sledovaných príznakov, môžete sa mi ozvať na ppr@stonline.sk a rada vám pomôžem/.
Okrem toho by som vám v tomto období odporučila užívať Sarapis, s ktorým máme v takýchto prípadoch veľmi dobré skúsenosti.

margetakuska
28. feb 2011

ahojte nikdy som si ani len nepredstavovala, že sa sem niekedy pridám a bohužial stalo sa.. v piatok mi robili kyretáž a som z toho mimo..... v pondelok minulý týždeň som šla na pohotovosť pretože som začala krvácať no a mala som aj bolesti tak som šla a tam zistili, že bábo je o tri týždne pozadu ale že by to nemal byť problém... tak som bola v nemocnici na pozorovaní vo štvrtok ma mali pustiť domov ale našli mi ešte vo vnútri krv tak som ostala do piatku a po kontrolnom sone zistili, že bábo sa nehýbe a ani mu nebije srdiečko a tak som musela ísť na kyretáž.. tak som sa tešila že už pôjdem domov a namiesto toho som sa ocitla na stole kde mi zobrali moje bábo... bože baby to je hrozné... tak sa bojím že sa to stane znova ☹

majaja86
28. feb 2011

@margetakuska Tak to mi je ľúto ☹ , že si sa ocitla medzi nami, ale hlavu hore ... sme ešte mladé a verím, že to zvládneme a budeme mať krásne detičky 🙂 ... strach u nás už bude stále, poznám to, ale o to viac si budeme vážiť príchod nášho bábätka na svet 😉 Držííííím prstíky, aby si sa cez to čo najskôr dostala ....

margetakuska
28. feb 2011

@majaja86 ďakujem no aj my veríme že sa nám čoskoro podarí ďalšie bábo ale jasné že celých 9mesiacov budem v krči a budem sa tak strašne sledovať ... joj no ale snáď sa to podarí a dúfam, že nám všetkým 😉

vivienkatka
28. feb 2011

Ahojte kočky tak niesom tehotna dorazila mrcha som velmi smutna ☹

majaja86
28. feb 2011

@margetakuska musíme to zvládnuť... naše čakajúce bábätka si to zaslúžia, aby sme o ne bojovali 😵 😵

mo_on
28. feb 2011

No ja som bola na kyre 4.tyzdne dozadu (plod nebol v poriadku, tak som to riesila takto) - vsetko prebehlo bez komplikacii, potom som ochorela a doma lezala 2 tyzdne s chripkou, ked som sa vratila do ba, vsetko bolo ine aspon ja som to tak vnimala, priatel sa spraval uplne inak ku mne. Hovorim si, to je otazka casu, vsetko sa spravi... Tuto sobotu sa prekecol, ze si nasiel inu... Zbalila som si veci, co som mala u neho a odstahovala som sa, su to 3 dni a on mi nema co povedat, ani len telefon nezdvihne. Aspon viem, ze to nebol clovek do zivota, snad najdem niekoho lepsieho... 🙂

Ked si spomeniem na to, ze mesiac dozadu sme boli traja a teraz som sama, je mi z toho smutno... :(

miss_stanya
28. feb 2011

@margetakuska najviac to boli, ked to je cerstve.... aj ked to nikdy nepreboli uplne, ako pise @majaja86, treba bojovat. Nakoniec, staci si precitat ine fora a uvidite, kolkym sa to vyplatilo 🙂 Teraz sa treba hlavne vysmutit, vyplakat, vyrozpravat ... Bez toho to nepojde. drz sa!

solinkarka
28. feb 2011

@vivienkatka mojaaa to ma mrzi ☹ neboj ono sa to podari 😉

katus193
28. feb 2011

je tu nejaka kocka ktora otehotnela po prvej mrche po potrate???

vivienkatka
28. feb 2011

@solinkarka aj mna to mrzi, len neviem preco to tak meskalo .ja som mala stale ako hodinky presne,

solinkarka
28. feb 2011

@vivienkatka vies po kyretazi su tie cykly chvilu nepravidelne 😒

vivienkatka
28. feb 2011

@solinkarka asi ano a ja som sa uz zacala tesit ☹ snad sa to nabuduce podari 🙂

solinkarka
28. feb 2011

@vivienkatka jasne..aspon si nemusela ist na vyvolavacku...a kolko ste sa snazili o prve?

vivienkatka
28. feb 2011

nasu bambulku sme neplanovali 🙂 ale nelutujeme 🙂

mirka200
28. feb 2011

držím vám všetkým palce 🙂 nikdy som to nechcela prežiť dva-krát kyretáž ☹

majaja86
28. feb 2011

@miss_stanya máš pravdu, že to bolí keď to je čerstvé, ale mám pocit akoby s pribúdajúcim časom to bolelo stále viac... každý neúspešný cyklus je stále viac boľavý a zúfalejší ☹ no snažím sa držať hlavu hore aspoň naoko... musím ak chcem bábo 🙂

gaalka
28. feb 2011

Ahojte, pôvodne som sem ani nechcela napísať ale rozhodla som sa: v septembri 2010 som išla na kyretaž, bola som v 9 tt (bolo to naše prvé).S manželom sa snažíme o bábätko už 2 roky a tak si viete predstaviť tú moju radosť a tak som išla na prehliadku a čakala som, že my gynekológ vystaví knižku, ale on mi len sucho povedal, že mám ísť na kyretáž. Plakala som a chcela som od neho aby to čo vyslovil ihneď zmenil ☹ , nemohol. Utekala som ešte inému na konzultáciu ale aj ten lekár mi to potvrdil 😢. Zrútil sa mi svet, ale mám manžela, ktorý je pri mne a drží ma stale nad vodou.... Je tomu už 5 mesiacov a ja som sa stále z toho nedostala. Každý večer na to myslím aj keď viem, že by som nemala ale neviem sa tých myšlienok zbaviť.... Pevne však verím, že sa nám to raz podarí. A tak mi nič iné neostáva, len veriť...... Zo srdiečka Vám prajem aby sa tento sen premenil na skutočnosť, pretože sny sa plnia 🙂

miss_stanya
28. feb 2011

@gaalka Je dobre, ze si sa ozvala a pridala ku nam. Tu najdes podporu od nas vsetkych, ktore sme tym presli. Vsetky vieme a verime ze sa to raz musi podarit 🙂)) 😝

miss_stanya
28. feb 2011

@majaja86 Ak budes stale drzat hlavu hore naoko, tak aj tvoja mysel to prijme, ze sa musis drzat a postupne to bude skutocnost, zvladnes to... 😎 Jasne, nepreboli to, to ani nemoze, ale prave, nase dalsie deticky nas budu potrebovat zdrave a silne 🙂 😉

majaja86
1. mar 2011

@miss_stanya dakujem 🙂 my to tu spoločne zvládneme 😉

miss_stanya
1. mar 2011

@majaja86 Skor ci neskor to pride... nebudeme si ani pripustat pripadny neuspech.... mna tiez niekedy v hlave mata kadeco ale snazim sa s tym bojovat, ono ten chrobak tam bude zavrtany vzdy, ale nedostane sancu!!! 😅

majaja86
1. mar 2011

presne tak musíme bojovať 😉

miss_stanya
2. mar 2011

@mo_on veci v zivote sa nam nestavaju nahodou... asi to tak malo byt, lebo pride nieco ine, lepsie! drz sa!

marianna20
3. mar 2011

ahoj,,idem v pondelok na kyretaz a trosku mam strach ci budem v pohode ked sa preberiem ,,,potrebujem byt pri mojom malom lebo kojim ako sa budem po tom citit ?dakujem za odpoved

silvia371
3. mar 2011

@marianna20 ahoj nemusis sa nicoho obavat, budes v poriadku, to je len velmi mierna narkoza, ja som bola hore odkedy ma priviezli na izbu, sice trosku otapena akoby som mala vypite, ale pohoda....cely zakrok trva mozno 15 minut

ada222
3. mar 2011

Dievcata, tiez som to zazila 2x a to presne po roku v juni minuleho a predminuleho roka. Snazili sme sa otehotniet skoro 2 roky, tak ked som otehotnela, viete si predstavit tu radost... no netrvala dlho, uz v 7tt sme o babo prisli, vsetci hovorili, ze sa to stava, ze je to dnes bezne, ze dalsie tehotenstvo uz bude ok, bolo tazke sa s tym vyrovnat, hlavne ked to snazenie bolo take dlhe... no nepresiel ani rok a zadarilo sa opat, snazila som sa mysliet len pozitivne, ze tento krat to uz bude v poriadku, no opat v 7 tt sa to stalo... ☹ uz som aj prestala dufat, no moj lekar ma hned po prvom menzese poslal na rozne vysetrenia a tam mi zistili problem so zrazanlivostou krvi, ktory vraj mohol suvisiet s opakovanymi potratmi, mohla sa upchat cievka a babo nebolo vyzivovane.... tak svitla nadej, ze ak znova otehotnieme, tak si sice budem pichat kazdy den injekcie do brucha na riedenie krvi, no je mozne, ze to pomoze. Presli len 4 mesiace a ja som opat otehotnela. Hned som si zacala pichat tie injekcie a dnes sme uz v 22 tt tehotenstva, citim aj pohyby a je to krasne. Pevne verim a denne sa modlim, aby toto tehotenstvo uz dopadlo dobre. Nic ine si nepripustam. Dievcata prajem aj vam, aby ste nezufali. Musite verit, ze nabuduce to vyjde. Citala som tu niekde prispevky jednej babenky, ktora 11x potratila a nakoniec sa vytuzeneho babatka dockala. Musime vsetky verit. 🙂

babi1
4. mar 2011

@kaktus193 ahoj, ja som potratila v 17. týždni, po kyretáži som mala len jeden menzes a hneď som otehotnela, trošku som prvé mesiace farbila, doktor vravel, že príroda je mocná čarodejka, a keď to má byť, tak sa podarí, aj sa podarilo, dcérka sa narodila v poriadku a na termín 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre