Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

mamilia
18. dec 2010

@marikac ahoj...Vioes co, zvlastne, ale na prvy sup sa to podarilo...a to mam len jeden vajecnik...!!!! ten druhy mi vyoperovali v roku 2006...a vy??? veru cim skor zabudnut....

mamilia
18. dec 2010

@mamilia mnaaaam varene víííínko...: 😝

marikac
18. dec 2010

@adikad ano, daj si, aj ja som si uz vypila vinko..... 😉 cervene...doplnala som si krvinky 😝
@petra53 co je to vela? ja som v nedelu minulu tak akoze akoby som mala mrchu....tak medium...a v pondelok light...odvtedy len spinenie.....ale bojim sa tej prvej mrchy..co to vlastne pride.

adikad
18. dec 2010

mnam,tak veru ze si dam a aspon si uobime pekny vecer......

p3tra11
18. dec 2010

ja som po kyretazi viac ako tyzden, ale este stale krvacam...mala som strasne bolesti, k dokymu som sla hned, ako som zvladla...dostala som antibiotika, a tabletky od bolesti...a minule som zabudla zobrat v normalnom case, a potom som zasa dostala take strasne bolesti... :(( teraz cakame na vysledky, ze preco tak vsetko boli a aj na vysledky, preco sa to stalo...len sa bojim, aby to nebola ta stitna zlaza... :(( inak mi doky odporucil brat aj dalej femibion, aby sa maternica dala do poriadku...

bosoriak
18. dec 2010

@petra53 Ja som otehotnela po prvom menzese od kyretaze, na odporucanie lekarky. Ale este sa stale netesim, cakam na ultrazvuk 27.12. 🙂 Podla mna mozes miesat aj caj aj ten wobenzym, ono su to v podstate prirodne pripravky.
My sme teda ani predtym nemali problem otehotniet, zakazdym to bolo vlastne naprvykrat. Len to udrzanie mi dako nevyslo 🙂 Tak drzim palce, aby si sa co najskor zahojila.

mamilia
18. dec 2010

ja idem k dokimu v pondelok...uz sa tam tesim lebo ked som bola, na poradni zastupovala tam dokina....a ona o mne nic nevie.....moj dokimu on vie co , kde a ako....on na mna pozrie z dialky, a hned vie....Tak som zvedava co povie, Uz cakam, kedy sa mozme snazit obebetko...lebo zas to cakanie...6 tyzdnov... ☹ ☹ ☹
A aj ja sa bojim prveho menzesu....juj to bude bolesti a krcov....ojooooj ...

marikac
18. dec 2010

@bosoriak ty si aka plodna zena 😉 ze na prvy krat...ako to robis*?

bosoriak
18. dec 2010

@marikac Netusim, mozno to boli len nahody. Ale nase prve dieta bolo dokonca s kondomom 😀

marikac
18. dec 2010

@bosoriak tak pocat dieta s kondomom uz nie je nahoda 😀 😀 😀 ty mas iste nejaky dobry trik! 😀 😀 😀

adikad
18. dec 2010

😀 😀 😀

mamilia
18. dec 2010

😀 😀 😀 😀

marikac
18. dec 2010

este mam hcg v tele. 😒 na teste je uplne ruzovucka slaba ciarka...do kelu. 😒 ale aspon ze klesa.

bosoriak
18. dec 2010

@marikac Trik ziadny, podla mna je to manzelova vina, ma nejake radioaktivne spermie alebo co.. 🙂

lucka1987
18. dec 2010

@marikac aj segrenka si davala pozor mala neplodne a sli cez kondom.. a je z toho moje krsniatkooo a ma uz cer rok 😀 😀 😀

marikac
18. dec 2010

@lucka1987 tak to skusime s kondomom 😀
@bosoriak neskor poslem manzela na skolenie ku tvojmu-ako sa to robi. 😀

bosoriak
18. dec 2010

@marikac Potom odporucam Pepino 🙂 Drzim palce, nech coskoro mate miminko v rukach.

marikac
18. dec 2010

@bosoriak pepino 😀 znacka mého mládí.....aj muz si isto spomenie. 😀 😀 😀

petra53
18. dec 2010

@bosoriak ja mam zasa maleho a aj to druhe - nevydarene tehu na druhy krat. Tak som zvedavá, čo teraz 😉 ale najskôr sa musím dať do poriadku...

inak baby, ja by som neverila, že aj s kondómom môžem ostať tehu 😕 😀 teraz budeme frčať asi na nich, tak snáď to dobre dopadne 😉

A tiež sa obávam toho prvého menzesu. Mne býva hrooozne zle. Teda keď som brala antiku, tak nie, ani keď som mala Mirenu, ale inak otras... Tak som zvedavá, ako to pôjde teraz... 😝 A ešte k tomu neznášam vložky, naučená som na tampóny a tie dostali od dokiho stop - vraj až po prvom menzese... 😝 😅

Čo sa HCG týka - netuším či mám, toto už naozaj nemám silu riešiť...

Inak dnes som piekla - teda viac druhov, ale jeden nový - úžasné plnené medovníčky - plnia sa ešte surové a potom sa pečú. Baby poviem vám, že sú úžasné. Polovica hneď padla. Ani manželík s drobcom sa nevedeli dopapkať. Ak by ste mali záujem, pošlem receptík 😉

kajuska09
19. dec 2010

@petra53 ahoooj, ak sa ti da posli mi prosim na IP recept na tie medovnicky 🙂 dakujeeem

diorka
19. dec 2010

@petra53 peti, tak aj mne posli, si mi chute narobila 😉
baby som sa nasmiala na tom, co ste popisali, aspon kus som na ine myslela 🙂

diorka
19. dec 2010

Inak baby, ja mam brucho stale ako tehotna, vy ste ako na tom? Co s tym?

petra53
19. dec 2010

@diorka ja tiež, neoblečiem stále ani jedny gate 😠 vraj to bude ako po pôrode, že sa mi maternica začne sťahovať až po 6 týždňoch, takže super... 😒

Inak - išli sme do TT kupovať nejaké darčeky a manžel ma zobral do takého nového centra - fidelity fitness trnava - chcela som tam ísť, ale zistila som, že som tehu a ono to pre tehuľky nie je vhodné (sú tam všeliaké stoje, na cvičenie, ale aj lymfodrenáže, infrasauny a tak). Tak ma prekvapil, objednal ma tam - vedúca mi to tam poukazovala, kúpil mi najväčšiu permanentku akú mali - pod stromček - ešte aj v darčekovom balení, že našej mamičke 😵 😵 😵 vraj je to OK aj po pôrode, niektoré stroje pomáhajú posťahovať svalstvo a pochudnúť. Inak kamoška tam chodila mesiac - 3x za týždeň, mala asi veľkosť 42 a po mesiaci každé stehno mínus 8cm 😉 Takže ma manželík chcel potešiť, že keď som smutná, že sme prišli o bábätko, tak aby som sa skôr dostala do pôvodných vecí a aby som si to toľko nemusela pripomínať. Vraj nech prídem na iné myšlienky 😉 Ale uznávam, že to bolo milé, potešil ma... 😵 😵 😵

lucka1987
19. dec 2010

@diorka mne pichli na stiahnutie po kyrete injekciu a na druhy den som mala mensia brucho.. predtym som bola ako nafuknuta..no a o 3 tyzdne bolo vsetko uplne ok a teraz mam brucho ako doska.... stahovala sami asi tyzden co aj doki povedal ze ked ma to brucho boleo je to zo stahovania sa maternice.. dokonca koli stresom ze som nejedla a nechutilo mi mam mensiu vahu ako pred otehu . pre otehu som mala 55,5 a po 9 tt tehu som mala 59 no a teraz mam 54

betty26
19. dec 2010

@lucka1987 mne nic nepichli a brucho mi vobec nezislo mám ho také isté ak nie vecsie

lucka1987
19. dec 2010

@betty26 no ja potom neviem moja.. a docistila si sa normalne? neni si nafuknuta.. alebo nema ti prist mrcha??

betty26
19. dec 2010

@lucka1987 dúfam že áno bola som na kontrole a že je všetko v poriadku asi v kazdej nemocnici je to iné neviem....nakúknuá nie som a mrcha mi príde koncom decembra .....možno že preto lebo mi chuti teraz viacej jest

lucka1987
19. dec 2010

@betty26 no mozno.. idu sviatky a robi sa t v brusku miesto na kolace 😉

vivienkatka
19. dec 2010

ahojte kočky neviete poradit som asi 10dni po kyrete a nejak stale spinim teda po kyretazi prve dni nic moc a raz mam cistu vložku a teraz zase spinim a mam aj krv tak neviem co sa deje je to normalne?

lucka1987
19. dec 2010

@vivienkatka ano je to normalne.. niekto spini aj celych 6 tyzdnov kym nedoje mrcha mrchava

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre