Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

milagros
2. dec 2012

@honey000 ahoj, ako si dopadla ? teraz citam ze aj ty mas 1298 mutaciu ...mne ju zistili pred mesiacom na genetike a som objednana na hemato 13.12 takze som teraz v strese ci sa snazit alebo cakat na vysledky ....komu chodis na hemato?

honey000
4. dec 2012

@milagros ahoj, juj, ja zatial toto neriesim, jeden zazitok mi zatial stacil, riesit sa mi to este nechce, ale jedna kocka pisala toto:
"mam mutaciu mthfr A1289C tusim , pisu ze nerizikove ale nezda sa mi to lebo co citam tak vela kociek prislo o mimi aj s touto mutaciu,,,ano daju mi to urcite pichat ako prevenciu raz mi to uz tak dali ale len na par dni, ale vtedy sme este nevedlei o tej mutacii a radila som sa s inou hemato lebo ta pred tym sa mi nepozdavala a tato druha povedala ze v bucunosti preventvne pichat aspom malu davku, lebo ze aj ked je tato mutacia nerizikova ale ze vela sa o nej v podstate nevie a teda predsa len to mutacia je aj ked mutuje len jeden gen,,,niekto to zvladne aj bez pichania a inemu pomoze az ten heparin,,"
Je to nevyspytatelne, netrap sa tym, neovplyvnis to, pockaj na vysledky, porad sa aj s viacerymi doktormi a rozhodni sa, ako to citis...nebude to asi jednoduche, ale nic ine neostava. A mozno to bude uplne jednoduche...niekto to riskne a vyjde to, ani o mutaciach netusi... Je to individualne! Za tymi odhalenymi mutaciami sa moze skryvat este kopa skrytych suvisiacich inych poruch, ale v dnesnej dobe sa to este nevysetruje, takze je to asi fakt o stasti...
Drz sa!

alexaba
31. dec 2012

baby, prosím vás o radu... asi budem musieť ísť na kyret, chcem sa opýtať, kolko dlho tam budem musieť byť? viem že zákrok trvá pár minut ale je to v narkoze. a ešte sa chcem opýtať, museli ste byť dolu uplne vyholené?

amstelko
31. dec 2012

@alexaba Ahoj.Ja som išla ráno na 7:00 a domov ma pustili okolo 13:00.Pre väčšiu hygienu som sa dolu vyholila.Drž sa.

ivec16
31. dec 2012

@alexaba mne robili kyret vecer o 18 tej a rano okolo 9 tej som sla domov, nebola som oholena. Ak by ti robili zakrok rano, je mozne, ak sa budes dobre citit, ze ta uz vecer pustia domov.

stanislava2
31. dec 2012

Ja som bola objednaná na 6hod.o 9hod som šla domov.to som bola na kyrete tento rok 2 krát treba si priniest prezuvky papiere od lekára občiansky preukaz.O oholeni nevraveli nič ale ja si to dolu aj tak upravujem asi na pol centimetra stále a ked som bola na kyrete pred 17 rokmi tak som mala ochlpenie normálne neupravené a nikto mi nič neholil.ono asi záleži na meste kde ideš.Ja som bola v trnave.

alexaba
31. dec 2012

dakujem vám, ste milé. čaká ma to tento týždeň. a každá spomínate hodinu, to ma musí moj gynekolog tam objednať či ako to je? Inak, odhliadnuc od nepríjemností a smútku, vám želám pekného Silvestra a všetko dobre v novom roku, hlavne veľa veľa veľa veľa zdravia, šťastia, úspechov, bezproblémové tehotenstvá a zdravé detičky

stanislava2
31. dec 2012

@alexaba no objednala som sa vždy tam kde mi to robili.Pred 17 rokmi mi odumrelo v12tt babätko tak ma museli vyčistit.po pol roku som otehotnela znovu a máme krásnu skoro 16 slečnu a tento rok som musela dva krat na kyretaž mala som komplikácie po porode.Dietatko malo skoro 5 kg a prirastenu placentu do maternice.Kyteraž mi robili nakolko som tam mala pozapalované ložiská zbytkov placenty.Nie je sa čoho bat nič to nie je.po zákroku som asi týžden slabo krvácala bolesti som nemala žiadneale na sex si počkajte až po vyšetreni z histologie a kontrole ktora je asi dva tri týždne po zákroku aby sa ti nezaniesla nejaka infekcia a nesposobila komplikácie.Prajem veseleho silvestra.

majinka81
12. jan 2013

@usacek79
Ahojky zablúdila som do tejto témy, neviem či aj ja tu patrím, ale stala sa mi už 2 x taká vec, že som mala tehotenské príznaky - hned po ovulácii ma boleli prsia boli väčšie, bola som ospalá, a taký zvláštny pocit v ústach ako keby som mala mať chrípku, bolesti v podbrušku. teraz som dokonca mala aj slabulinkú čiarku na teste. 3 dni pred menštruáciou všetko prestalo postupne a ms prišla - normálna. Mám pocit ako keby sa to už 2 krát podarilo, ale proste telo odmieta oplodnené vajíčko. Čítala som tu od teba niečo podobné, neviem si s tým pomôcť. hormóny sú v poriadku ovulujem pravidelne. netuším prečo to tak je. Je ťažké to dokázať keďže to bolo iba chvílu a ms ani nemeškala, ale proste ten pocit, nemôžem to proste brať tak že sa nič nestalo. Čo si o tom myslíš? Ďakujem za radu.

usacek79
12. jan 2013

@majinka81 ahoj, hned a ani par dni po ovulacii nie je mozne citit realne priznaky - vajicku a spermi trva MINIMALNE 5 dni (no pokojne az 12 dni!), kym sa spoja a dogulaju do maternice, kde sa oplodnene vajicko zahniezdi a az vtedy zacne telo produkovat hormon, ktory je okrem ineho zodpovedny aj za tehotenske priznaky...
Takze tvoje priznaky su zrejme, co zazivaju hadam vsetky o babatku snivajuce zeny - vyvolane psychicky.. 😒 To je zial tak, vieme svoje telo tak oklamat svojimi tuzbami, ze tie priznaky aj vnimame (to iste, ako ked mame pred skuskou napr. a zrazu nam zacne byt zle, nebodaj stupne teplota atd - proste hladame cestu, ako si vyvolat chorobu, aby sme sa vcyhli skuske..)
Tehotenske testy podla mojich stvornasobnych skusenosti, ako aj skusenosti milionov inych zien, vychadzaju ako tak duchovo pozitivne zvacsa okolo 10 dna po oplodneni. Mne napr. vzdy az v den, ked mala prist ms. A o priznakoch ani nehovorim - tie najskor az hadam tyzden po meskajucej ms.
Ja si teda myslim, ze si tehotna nebola, je mi luto..
A teda toto by ani neznamenalo, ze tvoje telo nieco odmieta, tiete velmi skore potraty, ako som mala raz aj ja (v 5tt - tyzden meskajuca ms), su skor biochemicke, ako realne. Nieco sa sice chyti, ale je to natolko mizerne a nezivotaschopne, ze si to priroda hned sama aj uprace. To sa ani neda pocitat za potrat..
Takze jedine co ti mozem povedat, aby si sa az do ms urcite nikdy neskumala, nema to velky vyznam a testovat tiez staci najskor 10 dni po oplodneni.
A drzim palce 🙂

majinka81
12. jan 2013

@usacek79 Ahoj ďakujem ti. No testovala som na 12 deň, vieš fakt mi nejde to všetko do hlavy. Nikdy po ovulke ma prsia neboleli a ani brucho.Vieš prsia hned začali po ovulke a ostatné tak týžden po takže to mohlo byť reálne. Najviac ma zaráža to, že rok nič absolútne ms a predmenštruačné symptóny všetko rovnaké každý mesiac a potom príde takýto cyklus, ktorý ma takto zmätie. Nechcem sa už moc nad tým zamýšlať lebo to fakt ide potom človeku na hlavu. Ja som hodne citlivá a aj ovuláciu pociťujem veľmi silno. Aj ked sa nesnažím pozorovať všetko cítim.Bohužiaľ. Len dúfam, že to nieje nejaká porucha alebo také niečo. Hodne som čítala, že telo odmieta otehotnieť a bráni sa. Dúfam, že to nieje môj prípad. Všetkým v tejto téme prajem aby tento rok bol najplodnejší a mohli sa tešiť z bábätiek. 🙂

tina17
14. jan 2013

Ahojte. Chcela by som sa opytat, 31. decembra som tretikrat potratila, cistili ma v nemocnici a v prepustacej sprave som mala napisane, ze o 14 dni je potrebne zobrat krv a skontrolovat hodnotu HCG. Lenze moj gynekolog mi na to povedal, ze to je zbytocne a krv mi nebude brat. Nevadi to? Ked som predtym potratila, tak mi robili kontrolne HCG.

1lucka13
21. jan 2013

Ahojte, ja som v lete minulého roku mala mimomaternicové tehotenstvo, zistili mi ho v 7tt. Operovali ma laparoskopiou, mala som krvácanie do brušnej dutiny a hrozilo že prídem o život. Preplakala som si vtedy dosť. S manželom sme sa snažili o druhé dieťa:( A dnes po pol roku som plakala znovu:( 8.12.2012 som mala poslednú menštruáciu. Prvý test som si urobila 3 januára a vyšiel //, ale boli slabulinké, potom som si robila každé dva dni testy, // čiarky boli výraznejšie a tak som išla k lekárovi s úsmevom na tvári🙂 14.1.2013 mi zobrali krv na Hcg... mala som strašne nízku hladinu Hcg 50, ako pri 3tt .
a už sa začl môj strach a neuveriteľná netrpezlivosť...Lekár mi nasadil hned duphaston a magnesium, kyselinu listovú... s tým že prídem o týžden na kontrolu a zoberieme krv na Hcg... dnes som bola na kontrole... lekár mi povedal že v maternici sa na 100% niečo deje a aj tam bol gest. váčok a dosť veľký, len nebol v nom plod:( vrtal vo mne ultrazvukom hádam 20 minút... z ničoho nič s neho vybehlo ... ked zajtra budete mať výsledky Hcg a budú nízke tak zastavíme tehotenstvo, dobre? .... už som si Vás aj zaznačil... budúci týžden pôjdete na kyretáž....🙂 povedal mi to štýlom budúci týžden pôjdeme na pivo, jo? A teraz zsa čakanie, myslím len na to aby sa tam to malé ukázalo a zostalo pekne v maminom brušku, pekne v teplúčku... som totálne zničená... podla lekára by som mala byť v 6tt, myslíte že sa tam malé ešťe objaví?? ďakujem

monika2712
21. jan 2013

@1lucka13 ahoj, mrzi ma ze sa to takto vyvija, ale on spravil zaver bez vysledkov hcg, nemoze dopredu vediet ake budu, takze este je sanca ze to bude OK.. urcite by som nesla na kyret skor ako v 9tt, mohla si mat posunutu ovulku. podla tehu kalkulacky si 6tt+2, ano malo by uz byt vidno nejaku fazulku, ale ta ma cca 3mm a je mozne ze tvoj doktor nema dobre sono a proste ju nevidel. Urcite sa nedaj tlacit do kyretu prilis skoro. samozrejme ak hodnoty budu nizke, nech ti vezme znova krv o tyzden a znova spravi sono a podla toho sa uvidi. Ja som to mala minuly rok tiez, rastol len vacok ale fazulka sa neukazala, na kyret som isla az v 10tt tusim.

1lucka13
21. jan 2013

@monika2712 Ahoj, ďakujem.... to je s ním tak, že robí aj s otcom v jednej ordinácii, sa striedajúPritom mladý robí aj pôrodníka v Nr.Pred tým som mala za lekára len jeho otca... a vybavenie majú veľmi moderné... Ale sama si myslím že starší dr. Brešťanský je lepší ako mladý... o 19:00 mi písala sms sestrička od gyndu že výsledky boli lepšie, čiže to rastie, musím byť teda len v začiatkoch.. 14.1. som mala hcg 50 a teraz čiže dnes braná krv hcg 899. budúci týžden mám ísť na sono tak uvidím či sa to už ukáže... ukludnila som sa po tej sms.... nová nádej...pre naše mimi a pre nás🙂

monika2712
21. jan 2013

@1lucka13 tak drzim palce nech to dobre dopadne!

stanislava2
21. jan 2013

@1lucka13 tiež si myslim že je velmi skoro na takéto závery.Ak sa nejadná o mimomaternicové tehotenstvo nikam sa neponáhlaj.Mne plod odumrel lebo sa nevyvijal v 8tt a krvácat som začala až v 11tt na kyret som šla v 12tt.ešte je zrejme babätko velmi maličke.Ja chapem že si šla tak skoro lekarovi lebo k by sa znovu jednalo o mimomaternicove bolaa by si ohrozena na živote.A teraz ked je v maternici ešte by som chvilu počkala ako sa to bude vyvijat.

1lucka13
22. jan 2013

@monika2712 ďakujem pekne
@stanislava2 máš pravdu, strašne som sa bála mimomaternicového teh. mala som strašné bolesti a už by som to nikdy nechcela zažiť, veď ani kyretáž...je tých prípadov strašne veľa...:( Ešte určite budem čakať, lekár si to asi sám neuvedomil že som asi len na uplnom začiatku..

stanislava2
22. jan 2013

@1lucka13 No vidiš zatial to vyzera slubne viem ako sa tešite.Ja mam tri detičky krásne zdrave.14 den ovulacie je len taky priemer netreba sa toho držat.mám pravidelný cyklus a pri synovi som mala ovulku 8 den cyklu aj sono v 7tt ukazalo že babätko je vo vyvine o ten týžden popredu a tak aj bolo.U teba sa zas mohol stat opak a babätko je ešte male.Ja ked som potratila som to vzala tak že babätko sa nevyvijalo preto same odišlo.Určite keždy chceme zdrave dieta nie choreTrpela by si ty manžel a nakoniec aj dietatko.Stava sa to často skoro každa žena si v dnešnej dobe takým prejde aj niekolko krat.Držim palce.

1lucka13
30. jan 2013

Tak ahojte žienky.... Tak pán doktor mal nakoniec pravdu:( prišli mi výsledky krvy Hcg z 899 klesli na 14,54 :( zamlknutý potrat... tak zasa to nevyšlo:(Dnes mám narodeniny:( tento den nenávidím :( Tak kyret budúci týždeň... majte sa tu pekne... držím palce všetkým mamičkám a budúcim mamičkám aby svoje tehotenstvá priviedli do šťastného konca🙂

monika2712
30. jan 2013

@1lucka13 ☹ mrzi ma to, vela stastia do buducna prajem. raz to musi vyjst! daj si pripadne porobit vsetky vysetrenia, genetiku atd.

1lucka13
2. feb 2013

tááák a zasa som tu🙂 predstavte si že ten výsledok hcg 14,54 bol omyl labáku.. predvčerom mi brali krv to je vo štvrtok 31.1.2013 a včera, piatok 1.2. mi volala sestrička že výsledok Hcg je 26 918 🙂 skoro ma prekotilo... prežila som si teda tri týždne neistoty a plaču:( hned včera sme s manželom leteli ku gyndovi a ten už videl na ultrazvuku aj mimi🙂 mimi malo zatial len slabunkú akciu srdiečka, slabučký kmit...gynda povedal že je všetko ok🙂 ale budúci týžden idem na kontrolu, aby smepotvrdili akciu srdiečka🙂 nádherná šanca pre nás a naše mimi a z láskou dúfame že naša Timejka bude mať sestričku alebo bračeka🙂 žienky držte palce🙂 lekár tvrdil že som ale 5tt +5🙂 tak presne ako som rátala ja, lebo 24.decembra sme s mužíčkom na mimi pracovali🙂) len jedna otázka na Vás žienky, myslíte že je v poriadku tmavo žltý vytok?

monika2712
2. feb 2013

@1lucka13 tak to su skvele spravy! 😉 vytok neviem ja som nemalala, pokial nemas nejake svrbenie palenie tak je to ok.

asasia
7. feb 2013

Ahojte 🙂 Mám predsa len 13 rokov . Ani som to nezažila. Ale moja mamka po 13 rokoch konečne otehotnela 🙂 Bola som velmi rada ved predsa mala som mat surodenca 🙂 No lenže akurat pred 2 dnami 5.2.2013 začala krvácat a velmi ju bolelo brucho :( Cakali sme na tatika kým dojde z roboty prišiel okolo 14:30 a hned sme bežali do nemocnice . Nechali si ju tám s tým že u nej začal poterat a že babetko je mrtve :( Na druhy den ju ušli konntrolovat s nejakými hakmi a zistili že to babetko je ešte vo vnutri ale je mrtve. Celé brucho sa jej naplnilo akousi ružovkastou tekutinou a to babetko sa zadusilo lebo museli byt v suchom :( Takže ju dali do narkozy a vybrali jej to aj vycistili proste všetko . Včera ju pustili domov, ale má strašne bolesti a nasla si hrcku na bruchu? Čo to znaména ? Prosím poradte !

agathokleous
3. mar 2013

Caute Baby, pridavam sa k vam v utorok minuly tyzden mi bol diagnostikovany missed ab. Bolo to nase druhe vytuzene dietatko, a vobec som necakala ze to takto mohlo skoncit. zijem v zahranici, tak moj gynekolog mi povedal ze to musi von, v sobotu som mala ist na cistenie, ale potom mi navrhol ze to mozeme skusit aj prirodzene nech to vyjde samo. dal mi na to nejake tabletky dnes vecer si ich mam vlozit , malo by to pomoct spustit spontanny potrat. dufam teda ze sa to podari a spontanne sa to vycisti. drzte mi palce...

stasiika
4. mar 2013

tak ja sa tiez pridavam do tejto temy, mne bol tiez diagnostikovany missed.ab.Miminko sa prestalo vyvyjat . bola to hrozna sprava a teda aj je je mi toho strasne luto. Jedno uz mame doma 2rocne. Na zakroku som bola mynuly tyzden v piatok kedze som im viac krvacala lezala som ja JIS ke domov ma prepustili v nedelu. Od pondelka som spinila a v piatok som zas zacala krvacat nie moc len trochu ked som bola na WCku volala som doktorovi a ak to neprejde cez vykend mam sa hlasit u neho . Moj vykend bol hrozny ciatla som tuto temu ci to mala daktora tiez, upokojavala som sa len aby ta neostali este zvysky a mna nemuseli znovu cisti. Rano som bola u gyn. a ten ma prezrel a nasiel mi tam zrzeninu krvy dal mi injekciu na stahovanie maternice tak dufam ze sa to vytlaci pomocou nej. Lebo ze keby nie idem do nemocnice a tam mi budu davat daco silnejsie ale co konktetne do neviem. tak dufam ze nebudem tam musiet ist. A mala som aj krce v brusku ako ked menzes nastupuje ale bolo to slapsie a ze to je v poriadku to sa maternica stahuje.

1lucka13
8. mar 2013

tak žienky som tu zasa:( tak včera som bola na kontrole, bola som 10tt+4... doki mal robiť merania mimi.. no ale srdiečko už nebilo:(((( som zúfalá:( teraz vyšetrenia po lekároch, interné... potom do nemocky... tešili sme sa že teraz to už víde kedže v lete minulého roku som mala mimomaternicové tehotenstvo a to bolo ukončené laporoskopiou... v stredu, podla všetkého by som mala ísť na kyret :( bojím sa že začnem krvácať cez víkend a že sa všetko ešte viac skomplikuje.. čo mám robiť??? nič, len všetko podstúpiť... vydržať... zmieriť sa a začať znovu?? obávam sa že už sa mi do toho nechce... 😢 dúfam ale že to dobre dopadne...

stasiika
8. mar 2013

@1lucka13 treba hore hlavu ja mam po tom dva tyzdne ale neni dna aby ma to nedojalo k slzam . musime byt silne a pevne verit ze na buduce to uz bude ok.

lejluska
8. mar 2013

ahoj baby...vidím,že vás tu nie je málo...aj ja sa pridávam...mám 2,5 ročného synčeka a sa manželom sme zatúžili po druhom bábätku...podarilo sa to na prvý šup ale naša radosť netrvala dlho...v sobotu 16.2.2013 som večer začala slabo krvácať...leteli sme na pohotovosť,vravela som im,že som si robila testík,ktorý bol pozitívny..hned mi spravili ultrazvuk kde ale nebolo nič vidno (nečudo ved som bola 4tt a zopár dní) tak mi pichli injekciu a na moju žiadosť (nakoľko bolo 11 hodín večer a ja som nemala zo sebou,pyžamo ani nič potrebné do nemocnice) ma pustili domov,s tým,že mi nariadili prísny kľudový režim a ak by som sa znova rozkrvácala alebo začala špiniť okamžite mám prísť...tak sme šli domov a na druhý deň som len ležala...už som nešpinila ani nekrvácala tak som bola rada,lenže okolo 16-tej hodiny popoludní,som šla na wc a objavila som si na nohavičkách zase trochu krvi...tu som už manželovi nakázala zbaliť ma do nemocnice a zase sme leteli na pohotovosť...jasnačka,už si ma tam nechali...mala som bolesti na ľavej strane v oblasti vaječníkov...vzali ma na ultrazvuk a samozrejme zase nič nebolo vidno...tak mi lekár povedal 3 možnosti (čo mi môže byť) 1.) som tehotná ale kvôli nízkemu štádiu nie je na ultrazvuku nič vidieť 2.) ide o mimomaternicové tehotenstvo 3.) som už potratila.... najviac som sa obávala tej druhej možnosti a modlila sa aby to bola tá prvá možnosť....takže samozrejme nechali si ma tam a ešte v ten večer mi sestrička prišla vziať krv na HCG...na druhý deň bol výsledok HCG bolo 412 (lekár mi vysvetlil,že je to síce nízka hodnota ale nič nie je stratené,že sa uvidí o 2 dni ako či bude stúpať) ..nasadili mi Duphaston a Dicynone a vraveli ČAKAŤ !!! Krvácanie ustúpilo a už som len slabo špinila,bolesti som mala minimálne a ked mi o 2 dni vzali znova krv na HCG a to stúplo na 716 všetko vyzeralo na najlepšej ceste....o 2 dni mi spravili znova ultrazvuk s tým,že už určite bude niečo vidno aspoň nejaký náznak (aj ked akcia srdiečka by ešte nebola ) ale lekári čakali aspoň gestačný vačok...lenže boli veľmi prekvapení ked na sone sa zase nič neukázalo...avšak stále mi dávali nádej,že snád sa to objaví,ved HCG stúpa...na druhý deň som úplne prestala špiniť a všetko vyzeralo super...bol piatok blížil sa víkend...v sobotu ráno nás došiel pozrieť službukonajúci lekár a povedal mi,že to vyzerá optimisticky,že v pondelok mi urobia sono a že už by malo byť niečo vidieť a kedže už nekrvácam a ani nešpiním,že ma budúci týždeň pustia domov ak bude všetko OK...potešila som sa...no v nedeľu ráno ma začalo silno bolieť brucho a ja som začala krvácať...volala som sestričku ale tá ma uzemnila,že čo robím paniku,že už aj viacej krvi videli 😠 ..lekár,ktorý slúžil v ten deň mal čas a došiel za mnou až o hodinku na to čo som sa rozkrvácala...to som sa ja už krčila na posteli v bolestiach...prehmatal mi brucho,pozrel vložku a povedal,že nemám robiť paniku...a že o hodinku príde doktorka,ktorá ma vezme na sono...tak som čakala kým sa niekomu uráči riešiť moje krvácanie a bolesti...potom ked ma nakoniec vzala tá doktorka na sono mi oznámila,že predsa len je niečo v maternici vidieť ale že je to veľmi malinké,že mi dajú niečo od krvácania a že budeme čakať...aj krv na HCG mi vzali a to mi už stúplo na 2970 čo podľa lekárov vyzeralo veľmi veľmi sľubne....tak krvácanie mi trocha ustálo a ja som čakala dalej...v pondelok ma opäť vzali na sono a dokonca nie jeden ale traja lekári tam boli...všetci pozerali na ten ultrazvuk,krútili ústami,vzdychali a mne bolo jasné,že zrejme sa im niečo nepozdáva...pýtali sa ma či som istá dátumom poslednej menštruácie,že už by tam malo byť niečo vidieť a že je tam len niečo čo sa podobá na gestačný vačok ale niesu si istí,že je to ono...tak ma znova poslali na izbu zo slovami ČAKAŤ !!! V stredu 27.2 ráno bola vizita a tam mi povedali,že aj napriek stúpajúcemu HCG to nevyzerá najlepšie pretože v 6tt by už malo byť vidieť zreteľne či ide o tehotenstvo....a na obed mi začalo byť zle...návaly,horúčava,točenie hlavy a napínanie na zvracanie...sestričky sa smiali,že PRECHOD...mne ale do smiechu nebolo...večer došiel za mnou lekár,že zajtra sa to rozhodne,že mi vezmú krv na HCG a spravia sono a že sa uvidí...ráno sa tak stalo...na sone další traja lekári mi povedali,že mám sa pripraviť na to,že to asi nebude dobré a že asi bude potrebná kyretáž ale že sa uvidí podľa HCG...to mi ale už kleslo na 1600 a lekári ma hned pripravovali na kyret...celý čas som plakala,ked ma priputávali na kozu...nevedela som sa spamätať...tak sme 28.2 prišli o naše bábo...a záver? ...missed abort...prepáčte,že som sa tu tak rozpísala ale potrebovala som si vyliať srdce...je to ešte veľmi čerstvé...ale verím,že to dalšie tehotenstvo už bude úšpešné až do úplného konca....

lukri
8. mar 2013

Ahoj Lejluska, ja prežívam niečo podobné. Mne robili kyret v pondelok a neviem sa s tým zmieriť. Doma mám takmer trojročnú dcérku, vďaka ktorej a snažím byť silná. My sme sa snažili o bábo rok a pol a teraz toto. Verím že sa skoro zotavím a čoskoro sa nám podarí ďaľšie. Prajem ti veľa sily a verím že čoskoro tu pribudne od teba článok o tom ako čakate ďaľšie bábo tentoraz so šťastným koncom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre