Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
13. dec 2011

@ajka81 hm tak to je divne.. no skusim ja tu moju toxo dat otestovat, ci nahodou nebude tam pes zakopany. ja som sice nepotratila, mala som bezplodove tehu, svojim sposobom potrat, akurat ze tam nebolo ani len embryo, ale tak tiez niekde musela nastat nejaka chyba preco sa to stalo.

ajka81
13. dec 2011

@monika2712 aj mne sa to zda divne, ale čo už ☹ stalo sa. Skus si dať spraviť a budeš vedieť, človek nikdy nevie čo v sebe ma za virusi a parazity... 😒

monika2712
13. dec 2011

@ajka81 no ved prave, len aby som uz nebola tehu teraz a bude na to neskoro.. velmi sa bojim ze sa to zopakuje 😒

ajka81
13. dec 2011

@monika2712 možno sa to da liečiť nejako aj počas tehu, veď prave v tehotenstve sa robia testy na tu toxokaru.

kaculiatko88
13. dec 2011

@lucianak No tak to teda máš pravdu, ale ja si myslím, že to už nestíham. 🙂 Ale nádej tam ešte stále je. Uvidíme v sobotu.

chrustik1
13. dec 2011

@makovicka53 čo sa týka sexu mne dr. povedala, že dva týždne po kyrete sa nesmie, potom už hej. Vraj vtedy je maternica najviac poranená, potom sa už hojí, robí si výstelku. Tak vidíš, každý lekár povie inak. My sme tiež mali sex už pred prvou ms, vlastne tesne pred ňou, na druhý deň som dostala, ale ja som skoro dostala už po 24 dňoch.. Otehotnenia sa báť nemusíš, ak maternica nieje pripravená tak tehu neprijme a ak je, tak ak nemáte iné problémy mala by si vraj bábo vpohode vynosiť 😉

bambi2
13. dec 2011

ahojte... ja som uz doma z vyletu 🙂 a musim oznamit, ze moja ovulka prisla... dokonca som pila tinkturu z grepovych jadierok lebo na mna nieco liezlo a toooooooooolko hlienu som mala, ze az... 😀 😀 😀 v podbrusku tiez bolelo tak to asi ine nic nemohlo byt... 🙂

katka1981
13. dec 2011

@monika2712, kamoska tiez mali kocura, zomrel a maju noveho a caka druhe babo a ani jej nenapadlo toto riesit. Kocurik je stale v byte, nema sa ako nakazit. To je to iste ako ked budes robit s vajickami, mamicky niekedy nakazia babo salmonelou, ked sa dotknu vajicka a potom babo place, podaju mu cumlik, neuvedomia si to, neumyju ruky a je to. Alebo sa babo mota pri mame a dotkne sa suroveho masa alebo vajicka. Pokial budes nato stale mysliet a dbat na zvysenu hygienu, tak sa nic nestane. Nebudes mi verit, my sme nikdy nejak nemali macky, ale ked sme sa prestahovali na dom, tak stale k nam chodilo mnaukat cierne maciatko, tak sme ho prichylili, po troch dnoch odislo, bolo strasne vychudnute, urcite samy parazit a cervik, a ja som otehotnela a tiez mi toxoplazmoza vrtala v hlave, ale ked som citala ako sa mozem nakazit, bola som pokojna. Neboj sa, hlavne je, ze vies ako sa mozes nakazit, tak sa vies chranit. A reci hentakeho tipu vobec nepocuvaj, este sa takych mudrych reci napocuvas ako tehulka a este viac ako mamina. Tak sa to nauc vypustat z hlavy von. 🙂

monika2712
13. dec 2011

@katka1981 dakujem za spravu, no nas chodi von takze ma sa kde nakazit kedze papa mysky, ale mas pravdua ak dam pozor na hygienu tak snad nic nehrozi ;)

lie83
13. dec 2011

monika2712- moj prípad bol prave ten, že po potrate mi brali krv práve preto aby zistili príciny a zistili ze mam akutnu sucasnu toxo, ktora prebehla niekedy pred cca 3-4mes, skrátka ju musia preliecit. Inak toxo mozes dostat ani o nej nevies, priznaky su mozno ako nieco pri chripke, alebo nemusi byt. Ale telo ziska protilatky. Nebezpecne to je v tehu, lebo je oslabeny imunitny system a ked sa infikujes, mozes to previest na plod a podobne veci, ja som z toho potratila, vraj... tak mi bolo povedane. Podla mna sa mackam v tomto krivdi a viac je toxo z inych veci...ale clovek moze sa snazit a moze to chytit ze ani nevie. Kazdopadne sa tehotnym odporuca aby ak maju macku tak nic nerobili z vykalmi, alebo max. v rukaviciach. Inak mi zistili aj pozitivny test na cytomegalovirus, ci jak sa to vola, ale to je chronicke, uz to mam davno. Ale to ma vraj velmi vela ludi.

monika2712
13. dec 2011

@lie83 dakujem za info

lucianak
14. dec 2011

@kacena85 😀 No teda ty máš zážitky... Snáď postupne vychytáš muchy a bude to lepšie časom. A vieš, čo ma bolelo hrdlo.... To potom prešlo na nos, aj to už prešlo a začala som kašľač... Priedušky v ťahu. Čiže bohužiaľ budeme musieť snaženie preložiť na január. Kurnik, až som si poplakala včera na manželovi, lebo som sa tešila, že možno to výjde na Vianoce a budeme mať ten najkrajší balíček 😢

marecek1
14. dec 2011

@lucianak to mi je ľúto, ale však aj taký novoročný darček by potešil, no nie?

lucianak
14. dec 2011

@kaculiatko88 Ako sa vraví, nádej umiera posledná. Tá moja napríklad umrela dnes, keď mi dr. predpísal antibiotiká. Začala som kašľať a mám chytené priedušky. Takže vianočné prekvapenie nebude. Ani len malinká nádej, lebo odporučil neotehotnieť. A vyjadril sa, že choroba môže spôsobiť viac šarapaty ako lieky. A presne ako spomenul, že cigošky sa môžu cpať celé tehu cyankálmi, no aj proti tým sú odolné!!! Hnusoby!!!

lucianak
14. dec 2011

@marecek1 Určite taký darček poteší hocikedy, ale tak vieš, v kútiku dušičky som tajne dúfala, že by to mohlo klapnúť. No všetko je preč ☹ Tento rok je fakt otrasný, už nech je po ňom.
Ale mám dojem, že nebude ani novoročné prekvapko, lebo ms mám dostať niekedy cez vianočné sviatky. A pokiaľ došpiním, tak.... Naposledy som mala ms asi 4 dni a špinila som 5dní, na porazenie. Zbytočne ma to len zdržiava 😀

marecek1
14. dec 2011

@lucianak tiež tajne dúfam, žeby to mohlo vyjsť tieto Vianoce, len mám akýsi vnútorný pocit, že to nevyšlo, MS mám dostať budúci týždeň, žiadne príznaky tehu zatiaľ... tak ak príde MS, tak akurátne budem sklamaná cez Vianoce.

kaculiatko88
14. dec 2011

@lucianak no to teda, oni nemajú žiaden problém s ničím. Človeka to normálne rozčuluje.

makovicka53
14. dec 2011

@chrustik1 dakujem za reakciu 🙂 ...hadam to bude v pohode...neboli ma nic tak si myslim ze je to v poriadku 🙂

chrustik1
14. dec 2011

@makovicka53 nemáš začo, ak ťa nič nebolí tak je to ok a môžete veselo keksíkovať ak by ti po psychickej stránke nevadilo hneď otehu (lebo tá možnosť teoreticky je) tak kľudne aj bez ochrany. 🙂

poisonblu
14. dec 2011

ahojte, dnes som si bola po vysledky na genetike a zistili mi toto:

Polymorfizmus 4G/5G - homozygot 4G/4G
Doštičkový glykoproteín Ia (C807T) : heterozygot
Doštičkový glykoproteín IIIa(T393C): heterozygot

neviete, co sa v takychto pripadoch uziva, aby sa predislo dalsiemu potratu? dakujem

K dr. nabehnem az v pondelok, rozmyslam, ci vymenim sucasneho za niekoho ineho, tak si nechavam na rozmyslenie nejaky cas.

poisonblu
14. dec 2011

@lululka555 ahoj, vysledky mam, zistili mi homozygotny genotyp 4G/4G, co moze byt pricinou potratu. musim si to nastudovat, aby som bola mudrejsia ked pojdem k doktorovi s tym...ach jaj, dufam, ze vsetko bude ok a coskoro budem moct otehotniet...ak uz teda nie som, co sa celkom lahko mohlo stat, kedze som na vysledky necakala a uz sme skusali... inak nebola tam ta stara sestricka, ale taka mladucha 🙂

lululka555
14. dec 2011

@poisonblu dlho ste cakali ?mali tam vela ludi? ja budem zajtra volat ci mozem prist tiez hned rano,tak som zvedava co povedia....no ja nemam ano paru co znamena ten tvoj vysledok,nastuduj,ale aspon uz vies na com si....a injekcie nebudes pichat ked otehotnies?

lululka555
14. dec 2011

@poisonblu a s doktorkou si nehovorila? nevysvetlila ti co to znamena?

poisonblu
14. dec 2011

@lululka555 ja som tam bola az o 11:45, lebo som musela zaniest otca do nemocnice a cakat tam s nim...nemali tam nikoho, tak som isla dnu a vysvetlila mi iba, ze co je tam ine ako ma byt a ze vsetko mi vysvetli gynekolog...takze v pondelok pojdem za gynekologom a uvidime...ona mi len vravela, ze su na to lieky..

poisonblu
14. dec 2011

@bambi2 diky, ja som uz nasla na 2 strankach k tomu pokec..som zvedava, co mi povie doktor...dufam, ze nebudem musiet tehu odlozit o nejaky cas...☹

bambi2
14. dec 2011

@poisonblu nekric hop kym nepreskocis 😉 mysli pozitivne... vsetko dobre dopadne... 🙂

lululka555
14. dec 2011

@poisonblu tak gynekolog ti isto povie viac aj ako dalej postupovat...drzim palce a mysli na mna v pondelok 🙂

kacena85
14. dec 2011

@lucianak aaaaaaaale skoda, ale tak radsej nech to prejde aby ked sa zadari nebol potom problem ze si bola chora, to nie je dobre. ten plac, pride to uplne tak z nicoho nic, take zufalstvo a sklamanie, ja mam taky pocit vzdy ked si spravim test, a teraz budem testovat ostosest juuuj netesim sa na to vobec. jedine keby tam boli dve ciarocky. no ja som tiez myslela, ze mozno na vianoce sa budeme tesit ale po tom ako ma dr odpinkal moja nadej klasla, tak hadam zaberu bylinky a vinko a budeme sa tesit v novom roku a isto obe nebooj. vcera som zvladla zabal a normalne az do rana mi vydrzal heh

poisonblu
14. dec 2011

@bambi2 jasne, myslim..ale vela mi nepridava ani moj sef, lebo som na PN a on si zmyslel, ze si asi vymyslam alebo co, tak mi robi naprieky...takze potrebujem co najskor otehu, nech mozem z prace odist..kvoli materskej potrebujem byt povinne poistena, takze musim to nejak vydrzat...aj ked dnes mi az rozum z neho postal

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre